Kako plaćati Mastercardom (VISA-om) na internetu?

Poruka
63.430
Neka dobra moramo nabavljati preko interneta.
Ja sam se odlučio za Mastercard jer im lepši logo.

E sad mene zanima koji model kupovine odabrati?
U banci mi ukratko objasnili da se devizno.plaćanje skida sa deviznog računa a dinarsko sa tekućeg kao i u situaciji da nema dovoljno deviza onda banka obavi menjački posao sa tekućeg dinarskog.

Ono što mene buni je konktetno plaćanje na internetu.
Neki sajtovi dozvoljavaju promenu valute a neki ne.

Tako da mi nejasno šta se dešava ako je cena u dolarima a devizni račun u evrima?

Zatim, da li je bolje birati dinarski iznos na stranom sajtu kao povoljniju opciju naspram strane valute?

Kako to banka muljavi?
 
placas u valuti koja je na sajtu.
ako su dolari onda placas u dolarima.
mozes u evrima da pokrijes dug, banka radi konverziju po svom lokalnom kursu.

ne moras da imas devizni racun.
mozes i svakog meseca da odes na salter i platis u evrima.

devizni racun ti je samo potreban ako zelis da se ne cimas da ides svakog meseca u banku nego da imas pare na racunu pa da ti skidaju.

banka ti automatski skida sa racuna ako imas pare, ako nemas moras sam da uplatis.
 
Poslednja izmena:
Visa i Master karte garantuju zaštitu od zloupotrebe (da ti neko ukrade i koristi). Takođe postoji zaštita potrošača, na primer kupio si nešto a nije ti stiglo, možeš da trašim povraćaj novca
...nije to kradja legalna kao sto banke i rade nego, manipulacije na koje se naleti tj. nekakve mjesecne frei koristi a onda direktno skidanje...faraonn naletio i proletio...nekakv S....i, 109 eu skinuto za godinu a niti potvrdio niti me pitali...skinuto i blokirao...napiao sam S...zato sto je dosta tih 109...
 
Iz mog iskustva je za potrošača nebitno da li je Visa ili Mastrcard jer se dilovi dobijaju od banke koja karticu izdaje, a oni pa gledaju da naprave dobar dil sa jednom od ta dva.
...ako imas konto sa stalnim prilivima i zatrazis karticu sa posebnim licnim uplatama da imas za nekakve manje iznose i kupovine a neces da izlazes konto ...dobijes tu poklon Visu...tako je kod mene...
 
Neka dobra moramo nabavljati preko interneta.
Ja sam se odlučio za Mastercard jer im lepši logo.

E sad mene zanima koji model kupovine odabrati?
U banci mi ukratko objasnili da se devizno.plaćanje skida sa deviznog računa a dinarsko sa tekućeg kao i u situaciji da nema dovoljno deviza onda banka obavi menjački posao sa tekućeg dinarskog.

Ono što mene buni je konktetno plaćanje na internetu.
Neki sajtovi dozvoljavaju promenu valute a neki ne.

Tako da mi nejasno šta se dešava ako je cena u dolarima a devizni račun u evrima?

Zatim, da li je bolje birati dinarski iznos na stranom sajtu kao povoljniju opciju naspram strane valute?

Kako to banka muljavi?
Mogu ti reći iz vlastitog iskustva da dok Hrvatska nije uvela euro, nisam imao mogućnost naručivati robu iz EU i plaćati s kunskog tekućeg računa, već bi taj iznos u eurima redovito morao prebacivati na svoj devizni račun u kunskoj protuvrijednosti, pomoću kojeg sam onda mogao bez problema naručivati.
Praktički mi je devizni račun služio isključivo za naručivanje iz ostatka EU i na njega bi uvijek u cent natočio koliko je potrebno za transakciju, ni manje, ni više.
Uvođenjem eura, devizni račun postao mi je suvišan, sada sve uredno kupujem s običnog tekućeg.
Jedina situacija u kojoj bi mi danas devizni bio od koristi je da npr. naručujem iz Azije, Amerike ili tako nešto, ali u EU je sve uniformirano.
Mislim da je u tvom konkretnom slučaju potreban devizni, zato što mislim da ovo ne ide:
Zatim, da li je bolje birati dinarski iznos na stranom sajtu kao povoljniju opciju naspram strane valute?
Bojim se da ćeš morati pretakati s dinarskog na devizni i onda odabrati tu stranu valutu, kao što sam i ja.
Konverziju tečaja obavlja tvoja banka pri "pretakanju".
 
Poslednja izmena:
Visa i Master karte garantuju zaštitu od zloupotrebe (da ti neko ukrade i koristi). Takođe postoji zaštita potrošača, na primer kupio si nešto a nije ti stiglo, možeš da trašim povraćaj novca
Ne u svim slučajevima.
Ako nasjedneš na phishing možeš se slikati, koliko sam puta u životu vidio da ljudima preko phishinga dignu i po 5000 eura, nikada banka nije refundirala.
Ili npr. koristiš PayPal i kao način plaćanja nekom "trgovcu" odabereš Family and Friends da bi izbjegao ekstra troškove, ukoliko ti ne isporuči robu, možeš se slikati, od banke nećeš vidjeti ni centa.
 
Neka dobra moramo nabavljati preko interneta.
Ja sam se odlučio za Mastercard jer im lepši logo.

E sad mene zanima koji model kupovine odabrati?
U banci mi ukratko objasnili da se devizno.plaćanje skida sa deviznog računa a dinarsko sa tekućeg kao i u situaciji da nema dovoljno deviza onda banka obavi menjački posao sa tekućeg dinarskog.

Ono što mene buni je konktetno plaćanje na internetu.
Neki sajtovi dozvoljavaju promenu valute a neki ne.

Tako da mi nejasno šta se dešava ako je cena u dolarima a devizni račun u evrima?

Zatim, da li je bolje birati dinarski iznos na stranom sajtu kao povoljniju opciju naspram strane valute?

Kako to banka muljavi?
Hoces da metes pare na Forex?
 

Back
Top