Давид против Голијата - Против политизације цркве и вере

Да ли сте за:

  • 1. ... то да се јасно и гласно говори (без цензуре) и санкционише безакоње ма чије и ма кога

  • 2. ... да се злодела и корупција ''гурају под тепих'' зарад очувања ''јединства'' цркве


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
http://novinar-novinar.blogspot.com/2010/02/gde-su-vam-episkopi-i-svestenici.html

Doista, Gospodo Arhijereji iz Svetog arh. sinoda: Gde su Vam vladike i sveštenici da se bore protiv svih zala koja su skolila našu Crkvu i narod sa svih strana?!

http://2.***************/_Dey_2lnpa3U/S2m4Vr-clzI/AAAAAAAAMeI/Oo1J1kcItq8/s400/david+protiv+golijata.bmp

Zašto ste nedopustivo pasivizirali Crkvu?

Еpiskope i sveštenike, često pod lažnom mimikrijom da se sveštena lica ne smeju da bave politikom, a Vi se njome intenzivno bavite, kao i svi drugi: fratri i hodže, prelati i muftije, pape i ajatolasi, i to se bavite lukavom, podmuklom i prepredenom politikom, kojoj ja, priznajem, nisam dorastao. Čak i kad se bavite politikom, činite to najčešće nespretno, smušeno, jadno i, uglavnom, na štetu pravoslavlja i vernog srpskog naroda. U tom cilju Vi zabranjujete sveštenicima da mogu i smeju, bez Vašeg blagoslova, davati javne izjave, u zaštiti vitalnih interesa svog pravoslavnog naroda, dok drugi po našem narodu (sekte, mudžahedini i rimokatolička crkva) vršljaju na sve strane. Tako Vam rimokatolici (Hrvati) zabranjuju da proglasite svetom Frušku Goru, a Poglavar naše Crkve se naprasno „politički“ razboleo od teške i „neizlečive“ bolesti, pa ide u Vrnjačku Banju na „zasluženi i miran odmor“ pošto nije osvetio treću Svetu Goru u svetu.

To znači da se Vi bavite propalom, nemuštom i nezamerajućom politikom, dakle onom najcrnjom, najpasivističkijom i najpogubnijom po srpski pravoslavni narod kao da to činite u nameri da nam neprijatelji mogu mirno zavoditi decu, odvoditi ih u sekte, rimokatolici pokrštavati, mafijaši drogirati, mudžahedini sunetiti, premlaćivati i ubijati, a mi da to ne smemo ni primetiti, a kamo li glas protesta pustiti bez Vašeg blagoslova.

Zalažete se za to da ne smemo ništa progovoriti o nacionalnim i verskim jadima koja nam naša „braća“ po vrstama veroispovesti - rimokatoličke i muslimanske - čine, niti da se bavimo „verskim i nacionalnim prosvećivanjem“ svoga naroda, da poučavamo pastvu na svakom mestu, pa i na ulici, televiziji, radiju, političkom skupu, za što smo svi mi sveštenoslužitelji odgovarni pre svega svojom zakletvom, učenjem, savešću pred samim Gospodom Bogom i Svetim Savom, a ne toliko pred Vama ili pred sobom, koji smo grešni i trošni kao i sve ovozemaljsko.

Zato su nam episkopi zabavljeni čulnim uživanjima zajedno sa sveštenicima, pa nam je sveštenstvo do te mere pasivno za versku edukaciju naroda i moralno pregnuće svog života, što je nedopustivo, ali za to vrlo aktivno za sticanje materijalnih dobara i čulnih zadovoljstava, te naše propuste vešto koriste rimokatolici, mudžahedini, sektaši da se, kao orlovi, s jate sa Istoka i Zapada na duhovnu pustoš u srpskom narodu, po rečima samog Gospoda: „gde je trup, onde će se i orlovi okupiti“ (Mt 24, 27).

Umesto da se svi, kao jedan, aktivno borimo za Hrista, Crkvu i pastvu, jer pripadamo Borbenoj, a ne Slavljeničkoj crkvi, da se javno i tajno dogovaramo protiv zala koja su snašla srpski narod sa svih strana, Vi ćutite ili imate pogrešne savetnike ili ih uopšte nemate; zabranjujete sveštenicima da rade na verskoj i nacionalnoj njivi, časne pravoslavne intelektualce zaobilazite ili ih samo prizivate kada ste u neko potrebi, a trule intelektualce dočekujete „na noge“ i sa pompom; odvajate versko od nacionalnog, pa je stoga srpski narod, naročito sveštena lica, raskomadan, razdeljen na verski „odsek“ i nacionalno; suprotno Svetom Savi koji je ove prividne suprotnosti pomirio Svetosavljem; ili se međusobno prepirete na Vašim saborima i „ episkopskim konferencijama“, koji ste izraz primili od Vatikana, vodeći uglavnom računa o svom „staležu“ i ličnim interesima, a ne o opštim, zajedničkim interesima srpskog naroda.

Tako vam neokomunisti ne vraćaju imovinu koju su njihovi očevi oteli od Crkve, niti se Vi za to borite, a Vi nemate novca da isplatite radnike u Patrijaršiji i na Fakultetu. I dok mnogi sveštenici u penziji žive u krajnjoj bedi, dotle se mnogi drugi, tzv aktivni sveštenoslužitelji, odaju materijalizmu, raskoši, ako ne i nemoralu, čak se poneki bave i kriminalom, prodaju radna mesta, finansijski posluju haotično neodgovorno i kriminalno u Crkvi, sa malim brojem časnih izuzetaka. Pa se zbog toga dešavaju česte krađe, koje neki od Vas zataškavaju, prodaja i prisvajanje tuđih parohija, o čemu se ćuti u Crkvi, a sve to prolazi nekažnjeno od Vas, kakav je slučaj sa proneverom novca za gradnju Hrama Svetom Savi, prikupljanja humanitarne pomoći i tome slično. Suprotno svemu tome, Vi za to pretite kažnjavanjem meni koji nikakvo nedelo nije učinio, nije se ogrešio o kanone Crkve, nije ukrao ničiju leptu. No, i to eventualno kaž-njavanje bi, možda, bilo na spasenje moje duše, jer nam je Gospod poručio:„Blaženi ste kad vas sramote...“(Mt 5, 11).

No, štaćete Vi za Vaše duše?! Čime ćete se Vi spasti?

Homoseksualci su ophrvali vrhove Crkve Božije i naše države

Mnogi prvojerarsi ne vode pravilnu „kadrovsku politiku“, pa biraju nestručne, nesposobne, servilne, nepoštene i sebi poslušne ličnosti, čak i antisrpski raspoložene umesto stručne i poštene, Bogu i Crkvi odane, narodu i tradiciji verne.

Čak često birate najnedostojnije za arhijereje, sve „po volji Božijoj i nadahnuću Svetog Duha“, kao što ste, na primer, izabrali za episkope, moralno izopačene koje ako ne znate koji su ja Vam ih imenovati. Umesto da opominjete i kažnjavate takve kako ne bi sablažnjavali verne, Vi te afere zataškavate, a meni pretite kažnjavanjem; da im sudite po crkvenom zakonu, a Vi ih amnestirate. Bojim se da ćete takvom praksom, kako stvari stoje, morati u skoroj budućnosti da plaćate, kao što to čini Rimokatolička crkva, milione dolara, kako biste zataškavali homoseksualne i pedofilske afera svojih „odanih i dragih službenika“. A na pomolu se već priprema jedna velika afera koja će(биће ако бог да и на крсти да сви видимо Истину), ako se pomoli u javnosti, uzdrmati i same temelje naše Crkve zbog uljuljkanosti, samodovoljnosti i otuđenosti većine episkopa od Hrista Gospoda.

Pitam se zašto je naš narod iskovao poslovicu: „Bolje je sprečiti nego lečiti“?


Ako kažnjavate sveštenike preljubnike, što treba činiti ako su krivi, morali biste, pre toga, kažnjavati episkope homoseksualce, biseksualce i pedofile. Suprotno tome, Vi čekate da građanski, bezbožni sudovi, koji još uvek nisu prijatelji Crkve, sankcionišu greh umesto Vas za koji ste Vi pozvani da ga žigošete i za koji imate sve pravne instrumente u svojim rukama (kanone, Krivična pravila, Postupak za crkvene sudove, Sabor i drugo pravo sankcionisanja) da osudite, u smislu poslovice: „brigo moja - pređi na drugoga“.

Vi se plašite da to učinite od dreke homoseksualaca, naših i stranih odbora za ljudska prava, raznih Sonja Biserko, a zaboravljate da se „Bogu treba pokoravati većma nego ljudima“ (D. ap. 5, 29). Korov se čupa iz njive na vreme, dok nije obuzeo celu njivu, jer će se onda, kada se proširi i bolest metastazira, morati čupati i usev sa korovom.

Kako će vernici težiti da budu ispravni i moralni, ako prvo jerarsi to nisu? Zar oni koji sablažnjavaju druge nisu osuđeni samim Gospodom na večnu propast. Onima koji sablažnjavaju druge je rekao: „Bolje bi mu bilo da mu se vodenički kamen obesi o vrat i da ga bace u more, nego da sablazni jednoga od ovih malih“ (Lk 17, 2).

Pogotovu ako je to sveštenoslužitelj. Raspolažem sa pismima u kojima mi vernici iznose detalje i imena takvih koji sablažnjavaju svoju pastvu.
Vi prema takvim nastranim osobama u Vašim redovima uopšte ne primenjujete kaznenu politiku, čime dozvoljavate da se to zlo još više širi i obuzima i potresa same temelje osnove duhovnosti našeg naroda i temelje Crkve, ali Vi zato samo meni pretite kažnjavanjem, pod motivacijom da ja javno i „preko novina“ napadam Vas arhijereje, što ne stoji. Prvo sam Vam pisao bolne stvari koje su se sklupčale u mojoj duši oko verskih i nacionalnih problema današnjice, u želi da me neko čuje i nešto preduzme, kako bismo podelili teškoće i došli do što boljih rešewa. Pa kad niste uopšte reagovali pisao sam i govorio javno, otvoreno i odgovorno i o svim drugim negativnostima u našoj Crkvi, kojima tu nije mesto da se dešavaju. No, Vi niste za to ništa hajali, ili se barem meni činilo da ste ravnodušni prema zlu koje je zadesilo naš blagočestivi narod.

Vama kao da je svejedno što su episkopi takvi, pa štitite jedni druge i kad ste u pravu i kad niste, a mene združeno i unisono napadate i kad ste u pravu i kada niste u pravu.
Stoga sam prinuđen da odsada počnem otvorenije da se branim, a Vi ćete i to shvatiti kao moju kritiku i osuđivanje Vas, iako je evidentno da nam stanje u Crkvi i državi, zbog nerada, nemorala, krađe, sekti, razbijanja srpskog pravoslavnog biološkog tkiva, nije dobro, nespojivo je sa Hristom Gospodom. Kada bih mogao i sebe bih zbog svega ovoga grizao, i sebe samog bih napadao i busao se u prsa, posipao se pepelom po glavi i ridao iz sveg glasa zbog svega što je trulo u državi Srbiji i zatravljenoj Hristovoj crkvi.


Dr. Žarko Gavrilović
DAVID PROTIV GOLIJATA
S krstom u levici I mačem u desnici
Beograd, 2010.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Нека неко постави анкету па да видимо:

Да ли сте за:

1. ... то да се јасно и гласно говори (без цензуре) и санкционише безакоње ма чије и ма кога

или

2. ... да се злодела и корупција ''гурају под тепих'' зарад очувања ''јединства и стабилности'' цркве

Дакле глава горе или у песак? Истина или лаж?

Образложите и прокоментаришите занимљиво, упечатљиво и стварно!!
 
Poslednja izmena:
Да ли сте за:

1. ... то да се јасно и гласно говори (без цензуре) и санкционише безакоње ма чије и ма кога

или

2. ... да се злодела и корупција ''гурају под тепих'' зарад очувања ''јединства и стабилности'' цркве

Дакле глава горе или у песак? Истина или лаж?

Образложите и прокоментаришите занимљиво, упечатљиво и стварно!!

Ne mogu da prokomentarisem zanimljivo mozda, ali mogu da kazem da mi je dosta popova koji salju svoju decu u inostranstvo na skolovanje i kupuju im radna mesta, dok ta ista pastva grca u bedi. Znaci, "nesto je trulo u drzavi Danskoj" a "riba smrdi od glave", najcesce!

Za to sam da se nista ne krije nego svi kazne prema zasluzi.
 
Оваква тема уопште није за пдф Политика него за пдф Религија.............
Када се црква злоупотребљава и политизује, нема ту приче о вери него о криминалу и безакоњу.

Дакле Мито ти си за опцију 2.
 
Када се црква злоупотребљава и политизује, нема ту приче о вери него о криминалу и безакоњу.

Дакле Мито ти си за опцију 2.

Sam si dao odgovor na anketu.Nemam sta ni dodati ni oduzeti,to je velika banda postala..
 
PRIBELEŠKA O RAZGOVORIMA SA MITROPOLITOM AMFILOHIJEM RADOVIĆEM, DRUGA POLOVINA MAJA 2008. GODINE, SA ZAKAŠNJENJEM OD GODINU DANA

http://1.***************/_Dey_2lnpa3U/S1sn2ZOODBI/AAAAAAAAMT4/_rRgMP0-X4s/s1600/amfilohije_radovic_metr.gif http://4.***************/_Dey_2lnpa3U/S1sn_eB9xnI/AAAAAAAAMUA/aNFRqykE76E/s1600/ZARKO%2BGAVRILOVIC%2B-%2BBGD%2B-%2B7-002.jpg


Odlomak iz knjige o. Žarka Gavrilovića “DAVID PROTIV GOLIJATA”

Beograd 2010.


BEOGRAD, 8. septembar 2009. godine


Pozvao me preko telefona o. Jovan Blagojević, protojerej

crkve Svetog Marka u Beogradu, i reka da su on i

o. Miodrag Popović, urednik Pravoslavlja, razgovarali,

da bi bilo dobro za Crkvu da ja odem i razgovaram sa

mitropolitom Amfilohijem Radovićem, koga je Sveti

arhijerejski sinod SPC, po odobrenju patrijarha Pavla

Stojčevića, ovlastio da zamenjuje patrijarha, dok je on

(bolešću) odsutan, to jest, nesposoban da vrši dužnost

patrijarha. Bilo je to nekoliko dana kasnije kada je objavljena

takva vest u maju 2008. godine.

Tražio sam prijem, koji je Visokopreosvećeni odmah prihvatio

i zakazao mi isti u svom apartmanu u Patrijaršiji, u

večernjim satima, posle završetka samog večernja u Sabornoj

crkvi u Beogradu, da će me primiti.

Kad sam došao kod Mitropolita Amfilohija, u svoje

vreme uzornog revnitelja Pravoslavlja i Svetosavlja, uzeo

sam blagoslov, čestitao mu na postavljenju i, koliko se
sećam, naš razgovor se vodio u ovom tonu:



Visokopreosvećeni, pruža Vam se prilika da sada

razvlastite mafiju u SPC koja krade SPC, vrši simoniju

prodajući parohije za novac, koja živi nedostojno svog

visokog duhovnog pozvanja. Čak mnogi od arhijereja i sve-

štenika žive bludno, luksuzno i perverzno, pa da se onda,

kad očistite SPC od mafije, okružite dobrim, poštenim i

uglednim sveštenicima, kojih, hvala Bogu, ima u Beogradu.



- Aaa, ja to neću raditi!



- Zašto pobogu, odgovorih ja, videći da Mitropolita

interesuje samo položaj patrijarha, a ne stanje u SPC? Zar

nije sam Gospod Hristos isterao trgovce iz hrama (sr. Mt. 21,

12; Mk. 11, 15; Lk. 19, 46), da ga ne profanišu svojim poslom,

a trgovci su, u odnosu na lopove i našu mafiju u SPC,

pošteni ljudi, jer razmenjuju dobra koja nam je dao Bog, a ne

kradu jedni od drugih, niti kradu Crkvu, što je neoprostiv

greh. A Vi nećete te nečasne ljude da isterate iz Hrama, Ne

znam zašto, osim ako i Vi nemate nekakav interes od njih, da

ste podlegli njihovom uticaju ili, ne daj Bože, potkupljeni

od nekog od njih da to ne činite.



- Ja sam za sada samo zamenik patrijarha, a ne i patrijarh.



- Pa zar ćete opet, iako ste patrijarhov zamenik, dozvoliti

da protojerej, za koga kažu da je sa patrijarhom u bliskom

srodstvu, da zato vlada starim i nemoćnim patrijarhom i

našom Crkvom, da prodaje parohije sveštenicima, enormno

se bogateći, čineći greh simonije, mita – korupcije, kako li

se već to zove, pravim se ja nevešt.



- Žarko, moraš to shvatiti; patrijarh je star i treba da mu

se nađe neko pri ruci. Osim toga, oni četrdeset godina

sarađuju zajedno i navikli su jedan na drugog.



- Ali to ne daje pravo protojereju da vrši simoniju, prodajući

parohije, kompromitujući i samog patrijarha. Zar Vi

ne znate da se priča da se taj prota oženio patrijarhovom

vanbračnom ćerkom?



- U tom trenutku Mitropolit, koji je sa mnom pričao mirno

i staloženo, kako to samo on ume, u odnosu na mene koji sam

govorio skoro kroz suze i u grču, planu i odbrusi mi:



- Nemoj to i tako da govoriš; ono što širi CIA i neprijatelji

Crkve!



- Kakva CIA? Ja vam mogu dovesti najmanje deset vrsnih

intelektualaca koji bi vam mogli potvrditi ovo što vam

govorim, I ne govorim ja ovo iz zluradosti nego što me boli

sve što se dešava u našoj Crkre vi, a ne bi smelo ni , iako

i sam ne mogu da verujem u tako nešto, jer po kanonima ni po

zakletvi episkopa, ni po njihovom polaganju monaških zaveta,

a znamo da ima episkopa koji imaju vanbračnu decu i žene.



- Znaš li ti da patrijarha mnogi smatraju za sveca. Kod

mene u Crnoj Gori, čak i komunisti govore da je on svetitelj.



- Pa, poslovica kaže: „svaki Cigo svoga konja hvali“!



- Šta ti to znači?, upita me pomalo začuđeno Mitropolit.



- Zar vam nije čudno da komunisti, bezvernici, koji ne znaju

ni šta je Boga, ni šta je svetost, ni šta je vera, hvale i

proglašavaju našeg patrijarha za svetitelja još za vreme

njegovog života, a u poslednjem trenutku taj „svetitelj“ može

da se pogordi, da izgubi veru, a mi znamo da je naš patrijarh

Pavle u Sarajevskoj bogosloviji bio aktivista komunista,

držao komunističku literaturu, na demostracijama i da je

1939. uzvikivao parole na Miljacki: Dole srpski kralj! Da je,

pre monašenja, služio u zloglasnoj OZNi i Oznaše i tu, kako

se priča, smrtno ogrešio svoju dušu, možda i nekim ubistvima.


- Sve ti znaš! Otkud tebi takve informacije?

-

- Pa znam ono što znam. I to što znam, moram i da pričam.

Ali, mnoge od ovih stvari su mi pričali školski drugovi iz

Bogoslovije samog patrijarha, a i sam sâm davao intervjue o

tome da je patrijarh školski drug (sa Bogoslovskog fakulteta)

Svetozar, otac Slobodana Miloševića, da su istog dana

istog meseca (oktobra 1942.), u jeku Drugog svetskog rata,

diplomirali na Bogoslovskom fakultetu SPC: patrijarh

Pavle, German, mitropolit Vladislav, episkop Boca, „mitropolit“

skopski Dositej, Svetozar Milošević i cela garnitura

koja je posle rata vladala u SPC. Niti se zna ko im je

oformio komisiju za polaganje toliki predmeta, ko je otvorio

Fakultet, pred kojom komisijom su oni polagali

bogoslovske predmete i diplomske ispite, pa je patrijarh

dozvolio, kasnije da se ocu Filaretu Mićoviću, poklone

ispiti (iz sedam predmeta) na BF SPC, protiv čega sam

pisao otvoreno pismo samom patrijarhu, a i odgovarao pred

samim patrijarhom.
 
Uostalom, zar i Vi, Visokopreosvećeni, niste krivi za

izbor episkopa Pavla za patrijarha srpskog, jer ste, na sedmom

glasanju za taj izbor, ustupili svoje glasove patrijarhu

Pavlu, da mu bude omogućen lažiran izbor za patrijarha, o

čemu sam pisao i Vama i patrijarhu, Sinodu i Saboru SPC

većini arhijereja, otvoreno pismo. Još kruže i priče da je

Slobodan Milošević, pred izbor patrijarha Pavla, zvao

Vas i episkopa Irineja Bulovića i rekao Vam: Ne tiču me se

kanoni Vaše Crkve (a Crkva nije Vaša, nego Hristova)! Hoću

da izaberete za patrijarha Pavla, a ne nikog drugog, tako da

su sve tri ceduljice stavljene u „šešir“ za izbor patrijarha,

bile napisane sa imenom „episkop Pavle“, ali da je,

nažalost, od svih njih otvorena samo jedna, a druge dve nisu

otvorene, i nije to zapisnički konstatovano, nego su dve

zatvorene i jedna otvorena ceduljica, odnete u Novi Sad od

strane episkopa Irineja, tamo gde im nije mesto, na način

kako komisija Sabora ne sme da radi. Sve to mi je pričao

pokojni arhimandrit Antonije Đurđević, iguman tronoški u

prisustvu svedoka, a on, je, sećate se, izvukao ceduljicu na

kojoj je pisalo ime „episkop Pavle“, a druge dve nisu

otvarane. U stvari, patrijarha Pavla je pomenuti o. Antonije,

kao sabrata man. Rače (kod Bajine Bašte, spasao patrijarha

Pavla, tadašnjeg monaha u manastiru, od topljenja i davljena

u Drini prilikom kupanja.



- Žarko, moraš da znaš da je ma ko bio na patrijarhovom

mestu od nas episkopa, da bi te raščinio.



- Pa, ne bi svet niti Crkva propali, ako biste me Vi

raščinili. U PC su poznati i razbojnički sabori,

jeteretički patrijarsi, raskolnički episkopi i sveštenici,

koji su „vedrili i oblačili“ ovde na zemlji, jer im se dade

vlast kao izdajstvo apostolu Judi. Ali, pitam Vas i sve koji

žele da me raščine: zbog čega da me raščinite,

Visokopreosvećeni?! Koji biste kanon primenili prilikom

mog raščinjenja, da bi to bilo pravno valjano? Morate mi

nabrojati moje krivice. Da li biste u njih ubrojali za

raščinjenje to što sam stavio svoju glavu na panj komunistima,

vodeći akciju koja je bila uperena protiv komunista i

moćnika u Crkvi, koji su se međusobno dogovorili, kao Irod

i Pilat, akciju i borbu za dobijanje dozvole za zidanje

Hrama Svetog Save, iako se patrijarh German složio sa

komunističkom vrhuškom da ruševine Hrama Svetog Save

budu Dom Svetog Save. Tako što će ondašnje zidine Hrana

pokriti, upristojiti i da budu naimenovane za salu, crkvenu

biblioteku, muzej i tome slično. Ili, ćete mi pripisati kao

krivicu za raščinjenje to što sam, sa svojim Svetosavcima,

prekinuo skaradnu predstavu – dramu od Siniše Kovačević

a: Sveti Sava, 29. maja 1990. godine, uoči Tuđmanovog

ustoličenja u Zagrebu, koja ismejava Svetog Savu i celu

svetu dinastiju Nemanjića, izlažući se sam smrtnoj opasnosti

i neprimereno strogim pogledima policije i osudi

tadašnjeg zamenika patrijarha Germana, mitropolita Jovana

Pavlovića, moga školskog druga, koji je napisao i jedno špijunsko

pismo iz Trsta Sinodu da ja ne radim Enciklopediju

pravoslavlja, dajući predlog da Sinod Ili ćete me lišiti

čina zbog toga što sam, u junu 2001. godine, sa pokojnim

Nebojšom Krstićem, predsednikom „Obraza“, organizovao

otpor i onemogu}io gej parade u Beogradu, koja je trebalo da

ide od Trga Republike do Hrama Svetog Save, i tako nam

opogane grad i svetinju, zbog čega su me napadali i neki

visoki predstavnici Crkve i politike, kao i njihova

piskarala.


- Ne, ne zbog toga, već zbog tvog oštrog jezika koji imaš i

kojim se služiš u javnim izjavama! Odgovori mi smireno

Mitropolit.


- Pa vi, onda, Visokopreosvećeni, morati pre toga lišiti

Gospoda Hrista Njegovog Bogočoveštva, jer je govorio oštro,

kao niko ni pre ni posle Njega, protiv fariseja, sadukeja,

licemera (Mt. 23 glava); pa, onda, morate lišiti svetiteljstva

svetog Jovana Krstitelja, koji je govorio grešnicima:

carinicima, farisejima i sadukejima: „Porodi aspidini, ko

vam kaza da bežite od gnjeva koji ide? Rodite, dakle, rod

dostojan pokajanja. I ne mislite i ne govorite u sebi: Imamo

oca Avrama, jer vam kažem da može Bog i od kamena ovoga

podignuti decu Avramu.“ (Mt. 3, 7 - 9). Pa, napokon, morate

ražalovati i svetog Jovana Zlatoustog koji je ustao protiv

nemorala carskog dvora (carice), oštrim rečima, koje vi,

novopečeni ekumenisti, vatikanovci i grešnici, nazivate

„govorom mržnje“, a, sećate se, on je govorio: „Opet besni

Irodijada! Opet na tanjiru traži glavu Jovana Krstitelja!“

I mnoge, milionske svetitelje, ispovednike Hristove i

mučenike, koji su se, isto tako, služili, kako Vi kažete,

oštrim „vrlo oštrim jezikom“.



Na kraju, Visokopreosvećeni, ma ako to zvučalo paradoksalno,

ja jedva čekam da me raščinite: da vam mogu slobodno

kazati „sve u brk“, i to dokumentovano, što znam o svima

vama: kakvim luksuznim, poročnim i perveznim životom

živite; kako ste vi monasi, naročito mnogi episkopi,

pogazili monaške zavete, koje ste položili, mislim na tri

monaška zaveta; kako kradete crkvenu imovinu, kako rušite

kanonsko i liturgijsko jejdinstvo Pravoslavne crkve, vi koji

ste se zakleli, prilikom hirotonije, da ćete to jedinstvo

Crkve čuvati „kao zenicu svoga oka,“ koje kanonsko i liturgijsko

jedinstvo Crkve kršite danas masovno u liturgijskim

novotarijama; kako sarađujete i bogoslužite sa jereticima i

raskolnicima, pre svega sa rimokatolicima i ekumenistima;

kako se njima prodajete za novac i primate tajno uplatnice

i u gotovini takav Judin novac od njih; kako prema

sveštenicima skrupulozno primenjujete crkvene kanone za

nemanje njihove krivice, koje vi u veliko gazite, čineći, pre

svega, jeres, raskol, pedofilstvo i tome slično.


Evo, Visokopreosvećeni, vama lično se pruža sada prilika

da me, kao „zamenik patrijarha“ raščinite, jer zamenjujete

moga nadležnog episkopa, koji, po Kanonima PC može samo

da me raščini. Udovoljite, molim Vas, želji vaše sabraće

arhijereja, onima koji bi želeli da me raščine. (Napominjem

sada i ja: da su na sednici Sinoda, u oktobru 2008. godine,

kako sam nezvanično čuo, episkopi: Irinej Bulović i

Hrizostom Stolić predlagali su Sinodu, koji je nenadležan

za moje raščinjenje, da me raščini, dok je protiv toga ustao

episkop Vasilije Kačavenda, te je stvar pala u vodu. Istina,

i patrijarh Pavle napisao je Dekret o mome raščinjenju,

novembra meseca 1991. godine, sazvao Beogradsko sveštenstvo

i kada je to izneo sveštenicima, oni su me zaštitili,

te je i tada moje raščinjenje palo u vodu. Dokle, Gospode,

pitam se ja, da me progone i da mi prete? I odgovaram sebi:

Sve dok imam Tebe u sebi, sve dok je volja Tvoja da budem

sveštenik, ja ću biti sveštenik, dok me Ti štitiš i braniš

od đavoljih ljudi!).


U tom su nagrnuli nekoliko mladića, tri ili više od tri,

koji su uzimali izvesne kofere, verovatno Mitropolitove

da ga pripreme za put, a Mitropolit me zapitao:



Šta kažeš



Žarko:



Hoće li biti šta od mojih sinovaca! Svakako da

hoće, ako budu sledili Gospoda Hrista. Uzeo sam blagoslov

i tužan izašao iz Patrijaršije i to ne prvi put, razočaran

u stav Mitropolita, koga sam cenio za brata, jer je mlađi od

mene po školi i svešteničkom stažu, i što nije onaj Risto

koga smo raniji pamtili. (Napomena: Dve ličnosti koje sam

vrlo cenio i poštovao, verujem i oni mene, su me duboko

razočarali po izdaji Pravoslavlja i Srpstva su Amfilohije

Radović i Atanasije Jevtić, bivši „justinovci“, kažem ja

sebi sada).


Zabeleženo 8. septembra 2009. godine Ž. Đ.G.

http://novinar-novinar.blogspot.com/search?updated-max=2010-01-26T11:56:00+01:00&max-results=10
 
- Ali to ne daje pravo protojereju da vrši simoniju, prodajući

parohije, kompromitujući i samog patrijarha. Zar Vi

ne znate da se priča da se taj prota oženio patrijarhovom

vanbračnom ćerkom?




- U tom trenutku Mitropolit, koji je sa mnom pričao mirno

i staloženo, kako to samo on ume, u odnosu na mene koji sam

govorio skoro kroz suze i u grču, planu i odbrusi mi:



- Nemoj to i tako da govoriš; ono što širi CIA i neprijatelji

Crkve!



- Kakva CIA? Ja vam mogu dovesti najmanje deset vrsnih

intelektualaca koji bi vam mogli potvrditi ovo što vam

govorim, I ne govorim ja ovo iz zluradosti nego što me boli

sve što se dešava u našoj Crkre vi,
a ne bi smelo ni , iako

i sam ne mogu da verujem u tako nešto, jer po kanonima ni po

zakletvi episkopa, ni po njihovom polaganju monaških zaveta,

a znamo da ima episkopa koji imaju vanbračnu decu i žene.



- Znaš li ti da patrijarha mnogi smatraju za sveca. Kod

mene u Crnoj Gori, čak i komunisti govore da je on svetitelj.



- Pa, poslovica kaže: „svaki Cigo svoga konja hvali“!



- Šta ti to znači?, upita me pomalo začuđeno Mitropolit.



- Zar vam nije čudno da komunisti, bezvernici, koji ne znaju

ni šta je Boga, ni šta je svetost, ni šta je vera, hvale i

proglašavaju našeg patrijarha za svetitelja još za vreme

njegovog života,
a u poslednjem trenutku taj „svetitelj“ može

da se pogordi, da izgubi veru, a mi znamo da je naš patrijarh

Pavle u Sarajevskoj bogosloviji bio aktivista komunista,

držao komunističku literaturu, na demostracijama i da je

1939. uzvikivao parole na Miljacki: Dole srpski kralj! Da je,

pre monašenja, služio u zloglasnoj OZNi i Oznaše i tu, kako

se priča, smrtno ogrešio svoju dušu, možda i nekim ubistvima.

Сердаре брате свака ти част на смелости.

Само пази оцу Ж живот виси о концу због ове књиге, вероватно ће ускоро да плати главом због своје смелости да каже прећуткивано.
 
Сердаре брате свака ти част на смелости.

Само пази оцу Ж живот виси о концу због ове књиге, вероватно ће ускоро да плати главом због своје смелости да каже прећуткивано.

Bog mu dao zdravlja, da napise jos koju knjigu.
 
http://novinar-novinar.blogspot.com/2010/02/gde-su-vam-episkopi-i-svestenici.html

Doista, Gospodo Arhijereji iz Svetog arh. sinoda: Gde su Vam vladike i sveštenici da se bore protiv svih zala koja su skolila našu Crkvu i narod sa svih strana?!

http://2.***************/_Dey_2lnpa3U/S2m4Vr-clzI/AAAAAAAAMeI/Oo1J1kcItq8/s400/david+protiv+golijata.bmp

Zašto ste nedopustivo pasivizirali Crkvu?

Еpiskope i sveštenike, često pod lažnom mimikrijom da se sveštena lica ne smeju da bave politikom, a Vi se njome intenzivno bavite, kao i svi drugi: fratri i hodže, prelati i muftije, pape i ajatolasi, i to se bavite lukavom, podmuklom i prepredenom politikom, kojoj ja, priznajem, nisam dorastao. Čak i kad se bavite politikom, činite to najčešće nespretno, smušeno, jadno i, uglavnom, na štetu pravoslavlja i vernog srpskog naroda. U tom cilju Vi zabranjujete sveštenicima da mogu i smeju, bez Vašeg blagoslova, davati javne izjave, u zaštiti vitalnih interesa svog pravoslavnog naroda, dok drugi po našem narodu (sekte, mudžahedini i rimokatolička crkva) vršljaju na sve strane. Tako Vam rimokatolici (Hrvati) zabranjuju da proglasite svetom Frušku Goru, a Poglavar naše Crkve se naprasno „politički“ razboleo od teške i „neizlečive“ bolesti, pa ide u Vrnjačku Banju na „zasluženi i miran odmor“ pošto nije osvetio treću Svetu Goru u svetu.

To znači da se Vi bavite propalom, nemuštom i nezamerajućom politikom, dakle onom najcrnjom, najpasivističkijom i najpogubnijom po srpski pravoslavni narod kao da to činite u nameri da nam neprijatelji mogu mirno zavoditi decu, odvoditi ih u sekte, rimokatolici pokrštavati, mafijaši drogirati, mudžahedini sunetiti, premlaćivati i ubijati, a mi da to ne smemo ni primetiti, a kamo li glas protesta pustiti bez Vašeg blagoslova.

Zalažete se za to da ne smemo ništa progovoriti o nacionalnim i verskim jadima koja nam naša „braća“ po vrstama veroispovesti - rimokatoličke i muslimanske - čine, niti da se bavimo „verskim i nacionalnim prosvećivanjem“ svoga naroda, da poučavamo pastvu na svakom mestu, pa i na ulici, televiziji, radiju, političkom skupu, za što smo svi mi sveštenoslužitelji odgovarni pre svega svojom zakletvom, učenjem, savešću pred samim Gospodom Bogom i Svetim Savom, a ne toliko pred Vama ili pred sobom, koji smo grešni i trošni kao i sve ovozemaljsko.

Zato su nam episkopi zabavljeni čulnim uživanjima zajedno sa sveštenicima, pa nam je sveštenstvo do te mere pasivno za versku edukaciju naroda i moralno pregnuće svog života, što je nedopustivo, ali za to vrlo aktivno za sticanje materijalnih dobara i čulnih zadovoljstava, te naše propuste vešto koriste rimokatolici, mudžahedini, sektaši da se, kao orlovi, s jate sa Istoka i Zapada na duhovnu pustoš u srpskom narodu, po rečima samog Gospoda: „gde je trup, onde će se i orlovi okupiti“ (Mt 24, 27).

Umesto da se svi, kao jedan, aktivno borimo za Hrista, Crkvu i pastvu, jer pripadamo Borbenoj, a ne Slavljeničkoj crkvi, da se javno i tajno dogovaramo protiv zala koja su snašla srpski narod sa svih strana, Vi ćutite ili imate pogrešne savetnike ili ih uopšte nemate; zabranjujete sveštenicima da rade na verskoj i nacionalnoj njivi, časne pravoslavne intelektualce zaobilazite ili ih samo prizivate kada ste u neko potrebi, a trule intelektualce dočekujete „na noge“ i sa pompom; odvajate versko od nacionalnog, pa je stoga srpski narod, naročito sveštena lica, raskomadan, razdeljen na verski „odsek“ i nacionalno; suprotno Svetom Savi koji je ove prividne suprotnosti pomirio Svetosavljem; ili se međusobno prepirete na Vašim saborima i „ episkopskim konferencijama“, koji ste izraz primili od Vatikana, vodeći uglavnom računa o svom „staležu“ i ličnim interesima, a ne o opštim, zajedničkim interesima srpskog naroda.

Tako vam neokomunisti ne vraćaju imovinu koju su njihovi očevi oteli od Crkve, niti se Vi za to borite, a Vi nemate novca da isplatite radnike u Patrijaršiji i na Fakultetu. I dok mnogi sveštenici u penziji žive u krajnjoj bedi, dotle se mnogi drugi, tzv aktivni sveštenoslužitelji, odaju materijalizmu, raskoši, ako ne i nemoralu, čak se poneki bave i kriminalom, prodaju radna mesta, finansijski posluju haotično neodgovorno i kriminalno u Crkvi, sa malim brojem časnih izuzetaka. Pa se zbog toga dešavaju česte krađe, koje neki od Vas zataškavaju, prodaja i prisvajanje tuđih parohija, o čemu se ćuti u Crkvi, a sve to prolazi nekažnjeno od Vas, kakav je slučaj sa proneverom novca za gradnju Hrama Svetom Savi, prikupljanja humanitarne pomoći i tome slično. Suprotno svemu tome, Vi za to pretite kažnjavanjem meni koji nikakvo nedelo nije učinio, nije se ogrešio o kanone Crkve, nije ukrao ničiju leptu. No, i to eventualno kaž-njavanje bi, možda, bilo na spasenje moje duše, jer nam je Gospod poručio:„Blaženi ste kad vas sramote...“(Mt 5, 11).

No, štaćete Vi za Vaše duše?! Čime ćete se Vi spasti?

Homoseksualci su ophrvali vrhove Crkve Božije i naše države

Mnogi prvojerarsi ne vode pravilnu „kadrovsku politiku“, pa biraju nestručne, nesposobne, servilne, nepoštene i sebi poslušne ličnosti, čak i antisrpski raspoložene umesto stručne i poštene, Bogu i Crkvi odane, narodu i tradiciji verne.

Čak često birate najnedostojnije za arhijereje, sve „po volji Božijoj i nadahnuću Svetog Duha“, kao što ste, na primer, izabrali za episkope, moralno izopačene koje ako ne znate koji su ja Vam ih imenovati. Umesto da opominjete i kažnjavate takve kako ne bi sablažnjavali verne, Vi te afere zataškavate, a meni pretite kažnjavanjem; da im sudite po crkvenom zakonu, a Vi ih amnestirate. Bojim se da ćete takvom praksom, kako stvari stoje, morati u skoroj budućnosti da plaćate, kao što to čini Rimokatolička crkva, milione dolara, kako biste zataškavali homoseksualne i pedofilske afera svojih „odanih i dragih službenika“. A na pomolu se već priprema jedna velika afera koja će(биће ако бог да и на крсти да сви видимо Истину), ako se pomoli u javnosti, uzdrmati i same temelje naše Crkve zbog uljuljkanosti, samodovoljnosti i otuđenosti većine episkopa od Hrista Gospoda.

Pitam se zašto je naš narod iskovao poslovicu: „Bolje je sprečiti nego lečiti“?


Ako kažnjavate sveštenike preljubnike, što treba činiti ako su krivi, morali biste, pre toga, kažnjavati episkope homoseksualce, biseksualce i pedofile. Suprotno tome, Vi čekate da građanski, bezbožni sudovi, koji još uvek nisu prijatelji Crkve, sankcionišu greh umesto Vas za koji ste Vi pozvani da ga žigošete i za koji imate sve pravne instrumente u svojim rukama (kanone, Krivična pravila, Postupak za crkvene sudove, Sabor i drugo pravo sankcionisanja) da osudite, u smislu poslovice: „brigo moja - pređi na drugoga“.

Vi se plašite da to učinite od dreke homoseksualaca, naših i stranih odbora za ljudska prava, raznih Sonja Biserko, a zaboravljate da se „Bogu treba pokoravati većma nego ljudima“ (D. ap. 5, 29). Korov se čupa iz njive na vreme, dok nije obuzeo celu njivu, jer će se onda, kada se proširi i bolest metastazira, morati čupati i usev sa korovom.

Kako će vernici težiti da budu ispravni i moralni, ako prvo jerarsi to nisu? Zar oni koji sablažnjavaju druge nisu osuđeni samim Gospodom na večnu propast. Onima koji sablažnjavaju druge je rekao: „Bolje bi mu bilo da mu se vodenički kamen obesi o vrat i da ga bace u more, nego da sablazni jednoga od ovih malih“ (Lk 17, 2).

Pogotovu ako je to sveštenoslužitelj. Raspolažem sa pismima u kojima mi vernici iznose detalje i imena takvih koji sablažnjavaju svoju pastvu.
Vi prema takvim nastranim osobama u Vašim redovima uopšte ne primenjujete kaznenu politiku, čime dozvoljavate da se to zlo još više širi i obuzima i potresa same temelje osnove duhovnosti našeg naroda i temelje Crkve, ali Vi zato samo meni pretite kažnjavanjem, pod motivacijom da ja javno i „preko novina“ napadam Vas arhijereje, što ne stoji. Prvo sam Vam pisao bolne stvari koje su se sklupčale u mojoj duši oko verskih i nacionalnih problema današnjice, u želi da me neko čuje i nešto preduzme, kako bismo podelili teškoće i došli do što boljih rešewa. Pa kad niste uopšte reagovali pisao sam i govorio javno, otvoreno i odgovorno i o svim drugim negativnostima u našoj Crkvi, kojima tu nije mesto da se dešavaju. No, Vi niste za to ništa hajali, ili se barem meni činilo da ste ravnodušni prema zlu koje je zadesilo naš blagočestivi narod.

Vama kao da je svejedno što su episkopi takvi, pa štitite jedni druge i kad ste u pravu i kad niste, a mene združeno i unisono napadate i kad ste u pravu i kada niste u pravu.
Stoga sam prinuđen da odsada počnem otvorenije da se branim, a Vi ćete i to shvatiti kao moju kritiku i osuđivanje Vas, iako je evidentno da nam stanje u Crkvi i državi, zbog nerada, nemorala, krađe, sekti, razbijanja srpskog pravoslavnog biološkog tkiva, nije dobro, nespojivo je sa Hristom Gospodom. Kada bih mogao i sebe bih zbog svega ovoga grizao, i sebe samog bih napadao i busao se u prsa, posipao se pepelom po glavi i ridao iz sveg glasa zbog svega što je trulo u državi Srbiji i zatravljenoj Hristovoj crkvi.


Dr. Žarko Gavrilović
DAVID PROTIV GOLIJATA
S krstom u levici I mačem u desnici
Beograd, 2010.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Нека неко постави анкету па да видимо:

Да ли сте за:

1. ... то да се јасно и гласно говори (без цензуре) и санкционише безакоње ма чије и ма кога

или

2. ... да се злодела и корупција ''гурају под тепих'' зарад очувања ''јединства и стабилности'' цркве

Дакле глава горе или у песак? Истина или лаж?

Образложите и прокоментаришите занимљиво, упечатљиво и стварно!!

То опет ви секташи и отпадници од СПЦ?
 
http://novinar-novinar.blogspot.com/2010/02/gde-su-vam-episkopi-i-svestenici.html

Doista, Gospodo Arhijereji iz Svetog arh. sinoda: Gde su Vam vladike i sveštenici da se bore protiv svih zala koja su skolila našu Crkvu i narod sa svih strana?!

http://2.***************/_Dey_2lnpa3U/S2m4Vr-clzI/AAAAAAAAMeI/Oo1J1kcItq8/s400/david+protiv+golijata.bmp

!

Ето чиме се ти бавиш као Зилот тј. секташ и отпадник од СПЦ. Могао си претходно од аутора ових текстова који су пуни ђубрета да од њега затражиш одговор КАКО ЈЕ ЗАШТО И НА ОСНОВУ КОЈЕ ДИЈАГНОЗЕ ПРЕВРЕМЕНО ПЕНЗИОНИСАН.

Боље му је да ћути! :cool:

Није те срамота да покушаваш цитирајући болесног човека да блатиш блаженопочившег Патријарха Павла.......:cool:
 
"...a mi znamo da je naš patrijarh

Pavle u Sarajevskoj bogosloviji bio aktivista komunista,

držao komunističku literaturu, na demostracijama i da je

1939. uzvikivao parole na Miljacki: Dole srpski kralj! Da je,

pre monašenja, služio u zloglasnoj OZNi i Oznaše i tu, kako

se priča, smrtno ogrešio svoju dušu, možda i nekim ubistvima."


--------------------------------------------------------------------------------------------

Cujem da ce Pavle biti kanonizovan za sveca?

Tako treba. :evil:
 

Back
Top