CAJ-koliko je dobro ga piti?

MALURA

Početnik
Poruka
10
Neznam da li je neko ovo vec pitao,ali ja moram!!Moj sin koji ima 14 meseci pije dosta ovog napitka,kombinujemo od decijeg pa preko kamilice,brusnice,nane,sipurka,crvene pomorandze itd,izbegavam da mu ga secerim.Popije oko 1l a nekad i vise tokom 24h,pije i nocu posto se jos budi tokom noci.Zanima me da li je stetno u tim kolicinama,posto ima samo 14 meseci?I jos nesto da li su vestacki zasladjivaci dobri za zamenu secera kod dece?:think::think:
 
Да, камилица је безбедна.

16. Šta je „pravi aj“?
· Pravi aj se dobija fermentacijom i prženjem listova biljke (žbuna), koja se zove „aj“ (latinsko ime: THEA SINENSIS), a
u trgovini se prodaje pod nazivom: indijski, ruski, kineski, crni, zeleni, oranž...
· Sadrži u sebi „tein“ koji je hemijski isto što i kofein u kafi.
· Nijedan naš domai biljni lekoviti ili aromatini aj ne sadrži tein tj. kofein, pa nema ni odgovoarajuih štetnih efekata.линк
 
..pa ne sadrze sve ove biljke tein.. :confused: ..shtavishe, mislim da ih nema ni u jednoj.. :think:
..ipak, previshe kamilice u dugom periodu moze da poremeti crevnu floru..zato shto je antiseptik..

..a veshtachki zasladjivachi - nikako.. :sad2:

Нема га у великој концентрацији као у црном или зеленом чају, али га има:
"Naši domaći čajevi, kao što je lipa, nana, majčina dušica, sadrže manji procenat teina, tako da se mogu piti i u većim količinama - savetuje dr Pfaf. ..."
 

Back
Top