BIA napravila farsu izdavanjem potvrde Vučiću

Poruka
23.163
BIA napravila farsu izdavanjem potvrde Vučiću
Vesti - Srbija | SrbijaNet | 29 januar 2010

Zamenik predsednika SNS-a Aleksandar Vučić dobio je potvrdu od Bezbednosno-informativne agencije da nije agent MI6. Ovaj potez BIA-e svetski je presedan kada je u pitanju rad tajnih službi, jer do sada nije zabeležen nijedan slučaj da se po zahtevu jednog građanina izda bilo kakva potvrda ili uverenje.
Izdavanje dokumenta Vučiću naljutilo je Gorana Petrovića, bivšeg šefa tajne policije, koji je za “Blic” rekao da takvo ponašanje omalovažava rad službe.

On napominje da je poenta tajnih službi ta što operišu tajnim informacijama dostupnim zakonski određenoj vrsti korisnika. Postoji Zakon o BIA, dodaje on, kao i Zakon o dostupnosti javnih informacija, koji regulišu ko može da bude korisnik takvih informacija.

- Ne može građanin da pošalje pismo, zahtev, nije to opština i uverenje o državljanstvu. Da li se BIA bavi Vučićem ili ne i ima li neke informacije o njemu, to za njega treba da bude tajna. U suprotnom, ako je on upoznat s tim da se BIA bavi njim i proverava da li je agent MI6, njen rad se pretvara u farsu - kaže Petrović za “Blic”.

Jedini primeri kada su se otvarali dosijei, bilo je kada su se dešavale revolucionarne državne promene, poput smene režima u Rumuniji, prelaska s diktature u demokratiju. Ali kaže da se ni tada nisu otvarali pojedinačni slučajevi na zahtev građana.
 
Pa istina je ovo što je izjavila BIA. Vučić nikad nije ni radio za MI6 nego za DCRI-a :per:. U Francuskoj ima još tri obaveštajne službe vezane za ministarstvo odbrane, od kojih je najveća Opšta direkcija za spoljnu bezbednost (DGSE, tajna služba koja broji 4.500 agenata). Sve u svemu u Francuskim kontraobaveštajnim i obaveštajnim službama radi oko 14.001 ljudi, navodi AFP.
:tajna:(Ovaj jedan je Vučić)
 
slusaj,politicari,sve to ista govna,ds,dss,sns,srs,js,sps,ldp....isti q drugo pakovanje..rekoh iz zajebancije za jovanovoc natasu

Da ima tih podjednako odbojnih po svim strankama to ne sporim ali svuda se nadje i po neko posten i normalan a ona zaista spada u tu manjinu uprkos tome sto ima slabe zivce. Sta je ta zena prezivela i prezivljava od strane nekih i ostala normalna .......
 

Back
Top