Da li je moguće da konzumiranje čajeva može da izazove nesanicu?

~AmazonkA~

Zainteresovan član
Poruka
461
Da konzumiranje čajeva ( u mom slučaju je to čaj za mršavljenje ) može da izazove nesanicu ?


- Danas sam čula za to i želela da saznam nešto više. Obrazloženje je bilo :

Čajevi koji se inače piju, za regulaciju telesne težine, ubrzavaju metabolizam sadrže kofein.
Taj kofein posle izvesnog vremena izaziva nesanicu.


Pitam iz razloga jer poslednjih par meseci imam problema sa snom.
Par meseci pijem taj čaj, 2-3 puta dnevno po 2dl. Uz prekide po par dana.


Hvala u napred i pozdrav. :)
 
Tein je dobro kazes samo ljudi poistovecuju sa kofeinom..evo ja pijem crni caj za koji kazu da je jaci od kafe..sad mozda nije samo do caja mozda ti organizam reaguje na dijetu

Pa u pravu si sto poistovecujes jer "tein" i "kofein" su jedno te isto. Kao sto kaze i srpska wiki,

Кофеин (C8H10N4O2) (триметилксантин = теин = гуаранин) је алкалоид.

Inace, kofeina nema u velikoj vecini 'biljnih' cajeva - kamilica, recimo, nana i sl. nemaju ni trunke kofeina. Lako se moze proveriti koje su biljke sadrzane u datom caju koji se ovde pominje i onda za cas utvrditi da li ima kofeina u njemu.
 
Алкалоид који се налази у кафи зове се кофеин, а онај који се налази у чају зове се теин. Иначе, ради се о истом хемијском једињењу.

Нежељени ефекти Кофеина (Теина)
У препорученим дозама, кофеин може да доведе до осећаја немира, раздражљивости, нервозе, несигурности, главобоље, непромишљеност, несанице, мучнине, повраћања, као надражаја стомака. На дозе веће од препоручених, кофеин може да изазове узбуђење, узнемиреност, збуњеност, осећај да светлост трепери пред очима, необична осетљивост на додир, необична осетљивост других чула, звоњење у ушима, често мокрење, мишићни тремор, аритмију срца, убрзано лупање срца, црвенило и конвулзије. Висок ниво кофеина у свакодневном конзумирању може довести до бенигних обољења дојке, који такође могу повећати ризик од рака дојке.
 
Da konzumiranje čajeva ( u mom slučaju je to čaj za mršavljenje ) može da izazove nesanicu ?


- Danas sam čula za to i želela da saznam nešto više. Obrazloženje je bilo :

Čajevi koji se inače piju, za regulaciju telesne težine, ubrzavaju metabolizam sadrže kofein.
Taj kofein posle izvesnog vremena izaziva nesanicu.


Pitam iz razloga jer poslednjih par meseci imam problema sa snom.
Par meseci pijem taj čaj, 2-3 puta dnevno po 2dl. Uz prekide po par dana.


Hvala u napred i pozdrav. :)

Naravno da je moguće pogotovo ako ga mnogo piješ.
Umesto što trošiš gomilu novca na razne čajeve za mršavljenje,bolje ti je da piješ čaj od mirođije ali moraš popiti i samu mirođiju ja sam ga uglavnom pila dok vežbam i to po 1l dnevno nisam imala nikakvih problema i bila sam zdravija.Nikad ne kuvaj biljku već je samo ubaci u sud sa poključalom vodom koji se malo prohladio da se ne ubije sve u biljci.i videćeš rezultat naravno vežbanje je obavezno i način ishrane moraš da koriguješ i brojiš kalorije inače ti ništa ne vredi.Ovo ti kažem pošto si napisala da mesecima piješ taj čaj što znači da imaš problema sa kilažom.
 
Tein je dobro kazes samo ljudi poistovecuju sa kofeinom..evo ja pijem crni caj za koji kazu da je jaci od kafe..sad mozda nije samo do caja mozda ti organizam reaguje na dijetu

Da ovde si u pravu, ako ne jede ništa, može da joj prouzrokuje veliki problem, ne samo sa spavanjem, već i sa koncentracijom.... pa do toga da se i mesečni ciklus poremeti.Samo što ona nije napisala kakav joj je režim u ishrani i u fizičkoj aktivnosti.
 

Back
Top