Италијани повукли новац из Швајцарске

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.445
italijani povukli novac iz švajcarske

Politika - Pre 17 minuta

BERLIN - Italija je, zahvaljujući poreskoj amnestiji koju je u oktobru ponudila građanima sa računima u inostranim bankama, uspela da do kraja decembra vrati u budžet 95 milijardi evra - mnogo više nego što se očekivalo.

Prema rečima italijanskog ministra finansija Đulija Tremontija, čak 98 odsto "prljavog" novca koji je godinama čuvan u zemljama u inostranstvu - vraćen je u Italiju, prenosi Dojče vele.


Švajcarska i San Marino sa razlogom su strahovale da će ponuđena amnestija dovesti do masovnog povlačenja klijenata iz njihovih banaka, jer je država obećala građanima da neće morati da odgovaraju za utaju poreza ako vrate u zemlju pare koje su ilegalno čuvali u inostranstvu.

Italijanska poreska služba je na početku akcije saopštila da italijanski državljani u Švajcarskoj drže oko 125 milijardi evra.

Ta mera italijanske vlade svakako je narušila odnose između Švajcarske i Italije, naročito od kada je italijanska poreska služba u oktobru izvršila provere u 76 filijala uglavnom švajcarskih banaka.

Švajcarska je zahtevala objašnjenje, a Italija je ovakvu akciju protiv utaje poreza, koja je na granici zakonitosti, opravdavala činjenicom da su švajcarske vlasti odbijale bilo kakvu saradnju.

Веома занимљива вест, мада сумњам да ће као тема на Политици бити занимљива већини форумаша.
Шта мислите колико би се нашег новца вратило у Србију када би наша држава предузела овакав корак?
Да ли је могуће да и Србија учини сличан потез и врати наш новац у земљу?
 
Веома занимљива вест, мада сумњам да ће као тема на Политици бити занимљива већини форумаша.
Шта мислите колико би се нашег новца вратило у Србију када би наша држава предузела овакав корак?
Да ли је могуће да и Србија учини сличан потез и врати наш новац у земљу?

Проблем код нас је тај што је скоро сав новац грађана Србије у рукама страних банака и компанија
 
Веома занимљива вест, мада сумњам да ће као тема на Политици бити занимљива већини форумаша.
Шта мислите колико би се нашег новца вратило у Србију када би наша држава предузела овакав корак?
Да ли је могуће да и Србија учини сличан потез и врати наш новац у земљу?

Nije moguce zato sto Srbija nije pravna drzava.

Jos uvek drzi u svom posedu i rasprodaje TUDJA imanja i nekretnine koje su komunisti oteli nakon 2. sv. rata domacinima u Srbiji.

Kada to ne vraca zakonitim vlasnicima, KO GARANTUJE da nece oteti i pare gradjanima koji ih drze u srpskim bankama?
 
Da da, sigurno ce onaj koji je krao od drzave Srbije da vrati isti novac nazad :hahaha:

Ja bi vratio, naravno da imam prljave pare u svajcarskoj. Zamisli odjednom mozes da koristis te pare.
Pre nekoliko godina je turska nesto slicno uradila, nije pitala za poreklo para ukoliko si hteo da gradis ili kupujes na njihovoj obali, procvetal je bila.
Pametan potez zabara.
 
Nije moguce zato sto Srbija nije pravna drzava.

Jos uvek drzi u svom posedu i rasprodaje TUDJA imanja i nekretnine koje su komunisti oteli nakon 2. sv. rata domacinima u Srbiji.

Kada to ne vraca zakonitim vlasnicima, KO GARANTUJE da nece oteti i pare gradjanima koji ih drze u srpskim bankama?

Нема ништа да се продаје,скоро све је распродато одавно.Биће занимњљиво видети како ће се повраћај имовине (ако некада дође до њега) вршити према оним лицима која не буду желела да им се исплати новац на име накнаде,већ желе своју некретнину назад ?
 
Ja bi vratio, naravno da imam prljave pare u svajcarskoj. Zamisli odjednom mozes da koristis te pare.
Pre nekoliko godina je turska nesto slicno uradila, nije pitala za poreklo para ukoliko si hteo da gradis ili kupujes na njihovoj obali, procvetal je bila.
Pametan potez zabara.

Pazi da Mladja i njemu slicni danas na vlasti (vecina) slucajno ne vrati i ne ulozi novac u Srbiju :hahaha:
Mozda nekih 10% i samo dok je u izvrsnoj vlasti i dok moze koliko toliko da garantuje bezbednost tog istog novca. Onog trenutka kad koji od njih bude silazio sa vlasti, budite sigurni da je njihov bankovni racun van granica i pravosudnih organa drzave Srbije.

Mogu oni da koriste taj novac i iz Svajcarskih banaka, nista se ti ne brini ;)
 
Нема ништа да се продаје,скоро све је распродато одавно.Биће занимњљиво видети како ће се повраћај имовине (ако некада дође до њега) вршити према оним лицима која не буду желела да им се исплати новац на име накнаде,већ желе своју некретнину назад ?

Sve prodaje TUDJE imovine koje su ucinjene su BESPRAVNE PO ZAKONU.

Oni koji su kupili takve nekretnine su prevareni, odnosno IZGUBILI SU SVOJ NOVAC.

Lica koja traze povracaj imovine NE MOGU USLOVLJAVATI kako ce im biti vracena.

Ako do povracaja ne dodje, Srbija nikada nece moci da racuna na ulaz ozbiljnijeg kapitala jer investitori nikad nece biti sigurni kada ce se ponovo ODLUCITI NA KRADJU TUDJEG (posto zakoni ne deluju i ne gone lopove)
 
Poslednja izmena:
Pazi da Mladja i njemu slicni danas na vlasti (vecina) slucajno ne vrati i ne ulozi novac u Srbiju :hahaha:
Mozda nekih 10% i samo dok je u izvrsnoj vlasti i dok moze koliko toliko da garantuje bezbednost tog istog novca. Onog trenutka kad koji od njih bude silazio sa vlasti, budite sigurni da je njihov bankovni racun van granica i pravosudnih organa drzave Srbije.

Mogu oni da koriste taj novac i iz Svajcarskih banaka, nista se ti ne brini ;)

I italijani imaju sigurno svog mladju, pa se opet vratila velika lova nazad.
 
Sve prodaje TUDJE imovine koje su ucinjene su BESPRAVNE PO ZAKONU.

Oni koji su kupili takve nekretnine su prevareni, odnosno IZGUBILI SU SVOJ NOVAC.

Lica koja traze povracaj imovine NE MOGU USLOVLJAVATI kako ce im biti vracena.

Јесу они преварени али како ће господа експерти објаснити страним купцима да су купили имовину која је отета од народа и која народу треба и да се врати ?
Што се условљавања тиче држава може изгласати да се оштећеним лицима накнада исплати у житу,кукурузу исл.
 
I italijani imaju sigurno svog mladju, pa se opet vratila velika lova nazad.

Nije istina.
Italijanski Mladja nije prodao FIAT nekom Srpskom majmunu pa zavrnuo tu lovu u Svicu.
Svi znamo na koji nacin je italijanska mafija zaradjivana novac i vecina tog novca o kojem ovaj tekst govori je njihov.
On nema nikakve veze sa pljackom drzavne imovine i zato je ovo moguce.
Nije isto amnestirati Suboticeve milione koji su nastali od sverca cigareta i kad neki majmun proda NIS, Bor, EPS, Zastavu ili slicno.
 
Јесу они преварени али како ће господа експерти објаснити страним купцима да су купили имовину која је отета од народа и која народу треба и да се врати ?
Што се условљавања тиче држава може изгласати да се оштећеним лицима накнада исплати у житу,кукурузу исл.

Strancima je jako dobro poznato u svim drzavama sveta da kada se kupi ukradena stvar to je pred zakom - nevazece.

Trebali su bolje paziti sta kupuju, jer cak mogu biti pozvani i na odgovornost.

Drzava moze i SIMBOLICNO da nadoknadi oteto, a ne samo da obesteti u poljoprivrednim proizvodima.

Ali NESTO MORA DA UCINI!
 

Nije istina.
Italijanski Mladja nije prodao FIAT nekom Srpskom majmunu pa zavrnuo tu lovu u Svicu.
Svi znamo na koji nacin je italijanska mafija zaradjivana novac i vecina tog novca o kojem ovaj tekst govori je njihov.
On nema nikakve veze sa pljackom drzavne imovine i zato je ovo moguce.
Nije isto amnestirati Suboticeve milione koji su nastali iz sverca i kad neki majmun proda NIS, Bor, EPS, Zastavu ili slicno.

Bez obzira kako je neko dosao do tih para, fora je u tome da se te pare vrate.
Naveo sam ti gore primer turske, ti ilustrujem, uzmi sebe da si drzava, ok?
Zivis na zapadu i znas da za malo vece pare i ulaganje te kinte moras da imas pokrice, inace zaglavi ti zatvor kao al kapone :) E sad ti kao drzava u ovom slucaju turska, koja je bila dosta nerazvijena, kazes, znas sta? Gradi ti na mojoj obali hotele, ne interesuje me odakle ti pare. Ti kao drzava pospesujes ulaganje prljavih para i time vrtis te pare u tvojoj drzavi. U tvojoj drzavi se kupuje gradjevinski materijal, zaposljava radna snaga za izgradnju, onda radna snaga za rad u gotovom hotelu i naravno tu su i turisti koji ce da ostavljaju pare u tvojoj drzavi...
 
Strancima je jako dobro poznato u svim drzavama sveta da kada se kupi ukradena stvar to je pred zakom - nevazece.

Trebali su bolje paziti sta kupuju, jer cak mogu biti pozvani i na odgovornost.

Drzava moze i SIMBOLICNO da nadoknadi oteto, a ne samo da obesteti u poljoprivrednim proizvodima.

Ali NESTO MORA DA UCINI!

Да у свим правним државама.
Што се тиче одговорности купца нереално је очекивати да ће неко на томе инсистирати.
А држава оштећене треба да обештети по вредности одузете имовине а не да им додели симболичну надокнаду.Иначе право би било да се оштећеном омогући право избора,да ли жели обештећење у новцу или жели повраћај некретнине.
 
Bez obzira kako je neko dosao do tih para, fora je u tome da se te pare vrate.
Naveo sam ti gore primer turske, ti ilustrujem, uzmi sebe da si drzava, ok?
Zivis na zapadu i znas da za malo vece pare i ulaganje te kinte moras da imas pokrice, inace zaglavi ti zatvor kao al kapone :) E sad ti kao drzava u ovom slucaju turska, koja je bila dosta nerazvijena, kazes, znas sta? Gradi ti na mojoj obali hotele, ne interesuje me odakle ti pare. Ti kao drzava pospesujes ulaganje prljavih para i time vrtis te pare u tvojoj drzavi. U tvojoj drzavi se kupuje gradjevinski materijal, zaposljava radna snaga za izgradnju, onda radna snaga za rad u gotovom hotelu i naravno tu su i turisti koji ce da ostavljaju pare u tvojoj drzavi...

Sve to stoji i ja se slazem sa tim, ali Srpski Mladja ce lovu koju je pokrao u Srbiji uloziti mozda u Tursku, Italiju ili Kanadu, a ne u Srbiju jer se u Srbiji zna odakle mu te pare. Velika je razlika izmedju jednog Subotica i jednog Mladje, prvi je za*ebao drzavu (porez), a drugi je ojadio narod, te se zato prvo moze oprostiti jer ce se nadoknaditi kroz ulaganje, novo oporezivanje i zaposaljvanje stanovnistva, dok ovo sto je drugi uradio tesko da moze da se nadoknadi.
 
Да у свим правним државама.
Што се тиче одговорности купца нереално је очекивати да ће неко на томе инсистирати.
А држава оштећене треба да обештети по вредности одузете имовине а не да им додели симболичну надокнаду.Иначе право би било да се оштећеном омогући право избора,да ли жели обештећење у новцу или жели повраћај некретнине.

Srbija kao drzava nema te pare da obesteti u punoj vrednosti vlasnike.

Neki od vlasnika cak traze da obesteti IZGUBLJENU DOBIT u pedeset zadnjih godina, sto je nerealno.

Ali, postoje nekretnine i zemlja koji jos nisu prodati nikome i u rukama su drzave.

Sa vracanjem toga treba poceti i to ne kosta nista.
 
Srbija kao drzava nema te pare da obesteti u punoj vrednosti vlasnike.

Neki od vlasnika cak traze da obesteti IZGUBLJENU DOBIT u pedeset zadnjih godina, sto je nerealno.

Ali, postoje nekretnine i zemlja koji jos nisu prodati nikome i u rukama su drzave.

Sa vracanjem toga treba poceti i to ne kosta nista.

О томе да ли ће имати новца или не требало је да размишљају раније а не када обавезе стигну за исплату.
Слажем се да се имовина која није продата буде враћена по хитном поступку.
 

Sve to stoji i ja se slazem sa tim, ali Srpski Mladja ce lovu koju je pokrao u Srbiji uloziti mozda u Tursku, Italiju ili Kanadu, a ne u Srbiju jer se u Srbiji zna odakle mu te pare. Velika je razlika izmedju jednog Subotica i jednog Mladje, prvi je za*ebao drzavu (porez), a drugi je ojadio narod, te se zato prvo moze oprostiti jer ce se nadoknaditi kroz ulaganje, novo oporezivanje i zaposaljvanje stanovnistva, dok ovo sto je drugi uradio tesko da moze da se nadoknadi.

Pa u tome je cela fora sa svajcarskom i italijom u ovom primeru, inace tu igra ulogu jos jedna naizgled mala stvar, naime posle ekonomskog kraha, amerika je zatrazila a moguce da je i dobila uvid u tajne racune po svajcarskim bankama. Bilo kako bilo, dobro je da te pare ne budu vise " zatvorene " vec da mogu da " setaju " legalno.
Sto se mladje tice, ne pada mi napamet da ga branim, al zar ne mslis i da neko ko je mladjinog kalibra mogao bolje da ulozi te pokradene pare? Mogao je da ih gurne gde hoce i da ima veci dobit, nego da mu leze negde u svajcarskim podrumima?
 
BERLIN - Italija je, zahvaljujući poreskoj amnestiji koju je u oktobru ponudila građanima
sa računima u inostranim bankama, uspela da do kraja decembra vrati u budžet 95 milijardi evra -
mnogo više nego što se očekivalo.

Па нико неће добровољно да врати новац, ни Италијани то нису урадили зато што су "цвећке", али одређеним
репресивним методама...




e, pa nije tačno ! treba razumeti samo jednu rečenicu !

nigde se ne navodi nikakva represija prema gradjenima već lepo kaže da je država ponudila gradjanima
što prevedeno na srpski znači na gradjanima je dobrovoljnost u odlučivanju šta će raditi sa svojim novcem !


.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa u tome je cela fora sa svajcarskom i italijom u ovom primeru, inace tu igra ulogu jos jedna naizgled mala stvar, naime posle ekonomskog kraha, amerika je zatrazila a moguce da je i dobila uvid u tajne racune po svajcarskim bankama. Bilo kako bilo, dobro je da te pare ne budu vise " zatvorene " vec da mogu da " setaju " legalno.
Sto se mladje tice, ne pada mi napamet da ga branim, al zar ne mslis i da neko ko je mladjinog kalibra mogao bolje da ulozi te pokradene pare? Mogao je da ih gurne gde hoce i da ima veci dobit, nego da mu leze negde u svajcarskim podrumima?

To se desilo posle 9/11, a nema veze sa ekonomskom krizom.

Tesko da ce neko od stoke koja cini sadasnju vlast uloziti i dolar/euro pokradenog novca. Ti indijanci da su bili sposobni napravili bi nesto tokom privatizacije i zaradili novac legitimno. Znajuci da je rec o obicnim lopovima i maloumnicima, taj novac su pokrali zahvaljujuci raspadu sistema i sreci da su se nasli na pravim mestima u pravo vreme dok je vladalo (i dalje vlada) rasulo drzave i drzavnog aparata. Oni su nesposobni za bilo sta drugo nego da taj novac bas lezi u svajcarskim podrumima i skuplja kamatu na kamatu.
 
To se desilo posle 9/11, a nema veze sa ekonomskom krizom.

Tesko da ce neko od stoke koja cini sadasnju vlast uloziti i dolar/euro pokradenog novca. Ti indijanci da su bili sposobni napravili bi nesto tokom privatizacije i zaradili novac legitimno. Znajuci da je rec o obicnim lopovima i maloumnicima, taj novac su pokrali zahvaljujuci raspadu sistema i sreci da su se nasli na pravim mestima u pravo vreme dok je vladalo (i dalje vlada) rasulo drzave i drzavnog aparata. Oni su nesposobni za bilo sta drugo nego da taj novac bas lezi u svajcarskim podrumima i skuplja kamatu na kamatu.

Moguce je da je to bilo polse 9/11

Za ovaj drugi deo, ne znam sta da kazem. Znam samo da imaju tezak zadatak i da su preuzeli drzavu koja je pocivala na ruinama. Srbija je zakasnila sa privatizacijom nekih 20 godina, a 20 godina u poslu je jako duuuug period s obzirom u kakvom svetu zivimo.
 
Moguce je da je to bilo polse 9/11

Za ovaj drugi deo, ne znam sta da kazem. Znam samo da imaju tezak zadatak i da su preuzeli drzavu koja je pocivala na ruinama. Srbija je zakasnila sa privatizacijom nekih 20 godina, a 20 godina u poslu je jako duuuug period s obzirom u kakvom svetu zivimo.

Evo nek' meni neko ponudi taj "tezak zadatak", rado cu ga se prihvatiti, a verujem da bi i ti kao i svi ostali na ovom forumu. Bas mi ih nesto zao ;)
 

Back
Top