Kontradikcije u Kuranu

Pretpostavljam da i mumificirani leševi konkvistadora u pustinji Atakama imaju nešto s tim?

Nije baš tako...

Bas je tako.
A sto se tice Faraona (Ramses II). Nisi obratio paznju. Ovo tijeli nije nadjeno u piramidi ili sarkofagu. (U svakom slucaju jesi li razmisljao kako ne istrunu. Odgovor je u Kur'anu. To je Allahova opomena.)
Nadjeno je kod Crvenog mora. Dokazali su da se udavio. Znas valjda pricu kada je Mojsije razdvojio more.
U svakom slucaju pogledaj ovo:


pozdrav
 
Poslednja izmena:
Znaci da je kur'an istina, jer nije moguce da jedan obicni covjek koji je bio nepismen, napise takvo nesto slucajno. To je samo moglo biti Bozijom objavom.
Zapravo, moglo je i tako što će da sabere delić znanja koje su ljudi u to vreme posedovali i spoji ih sa moralnim načelima i mudrostima i to onda proglasi božjom objavom.


I nije u njemu opisana samo jedna prirodna pojava, nago njih vise.
Kao npr. to a zljezo nije iz zemlje, ili da su brda postavljena kao stubovi zemlje...
Prvo, da gvožđe može da padne i sa neba zna se par hiljada godina pre Kur'ana, koji minut gore-dole. Zapravo prvo gvođže koje je bilo obrađivano je upravo meteorsko gvožđe i u prvom vreme je koštalo više nego zlato.
Na primer, ovaj bodež iz grobnice faraona Tutankamona je iskovan upravo od meteorskog gvožđa:
Dagger.jpg


Drugo, brda su stubovi Zemlje?! :dontunderstand:
O čemu sada pišeš? :roll:


Caliburn blage veze nema. Ako imas imalo mozga vidjeces sta pise. Sve same gluposti.
Šta nam govori o tebi to što tom Caliburnu koji "blage veze nema" nisi sposoban da argumentovano odgovoriš? :lol:


Kazes "prirodna pojava"?
Jesi li ti pri sebi?
Tijelo staro hiljadama godina je ocuvano i ti kazes da je prirodna pojava.
Da, prirodna pojava:
300px-OetzitheIceman02.jpg

Otzi, oko 5300 godina star

Tollundmanden_i_Silkeborgmuseet.JPG

tollund1.jpg

Čovek iz Tolunda, oko 2400 godina starosti



Isus je lijecio slijepe i gluve. Iz istog razloga danas nalazis mudzize u Kur'anu.
Sada ovo sto si rekao je identicno sa (da si ziveo prije 2000 godina): "Pa sta ako je oziveo mrtvog? Sta za mene treba to da predstavlja?"
Razmisli malo.
Evo da razmislimo... ti u istu kategoriju stavljaš podizanje nekoga iz mrtvih i diktiranje u pero opšte poznate činjenice. :lol:


Nema nijedne greske u Kur'anu.
Da li misliš da će nestati ako nastaviš to da ponavljaš? Mislim na greške. :think:


Sto se tice embriologije... Ne treba ti valjda Caliburn da "razmislja" za tebe.
Evo poslusaj Keith Moore-a, onog koji je otkrio sve etape u razvoju embriona.


Znao je i za Gallena. I za Hipokrata. Ali je rekao da je sve tacno u Kur'anu i da to mora biti Bozija rijec. Ne treba ti valjda jedan islamofobicar da ti govori o Islamu. Imas li ti razum ili mora drugi za tebe da govori? :think:
Čudo jedno kako oni na koje se poziva Keith Moore smatraju da to što ti tvrdiš nije tačno... uzgred ni istoričari koji se bave razvojem medicine smatraju da to nije tačno.
Zapravo, i sam Keith Moore to pominje samo u okviru knjige koju štampa i prodaje po Bliskom Istoku i na predavanju koje je držao muslimanima... nigde drugde.
Zanimljivo, zar ne? :think:

Ah, da... kada već pomenu Galena, kako to da se njegov tekst i tekst iz Kur'ana koji se bave razvojem embriona tako dobro poklapaju? :dontunderstand:
 
Bas je tako.
A sto se tice Faraona (Ramses II). Nisi obratio paznju. Ovo tijeli nije nadjeno u piramidi ili sarkofagu. (U svakom slucaju jesi li razmisljao kako ne istrunu. Odgovor je u Kur'anu. To je Allahova opomena.)
Nadjeno je kod Crvenog mora. Dokazali su da se udavio. Znas valjda pricu kada je Mojsije razdvojio more.
U svakom slucaju pogledaj ovo:


pozdrav

Ne bih da skrećem temu jer pitanje Ramzesa II nije ovde u žiži, ali ipak, mala primedba:
Ramzes II (poznat i kao Ramzes Veliki) živeo je od 1273. do 1213. p.n.e. znači posle egzodusa i mnogo posle vremena piramida. Njegovo telo jeste balzamovano na način kako su to Egipćani radili (vađenje unutrašnjih organa...)
 
Postovani, veleo bih da samnom podelite vase znanje i prodoskutujemo o ovim kontradikcijama o kojima se ne prica, jer se smatra da je Kuran knjiga savrsena.
Takodje bih zamolio da Muslimani ako budu argumentovano diskutovali ne iznose klasicne fraze za objasnjenja tipa - pisano je na Arapskom pa je nemoguce prevesti kako treba i slicno ....jer sve je prevedeno sa zvanicnog sajta Saudijske Arabije - Kuran verzija i prevod na Engleski i Francuski i provereno tako da prazne price nece piti vodu.Zanima me da vidimo koliko je "savrsena" ta Knjiga.J a se apsolutno slazem da u Bibliji ima puno kontradiktornosti,ali ovde ne pricamo o tome ,znaci samo Kuran.

Pozdravz:poz:

Ja dok sam citao Kur'an dosta toga je drugacije objasnjeno buduci da je arapski jezik tezak i tesko ga prevesti,npr. pricao sam s osobama koje studiraju teologiju,idu u medresu,dosta slova nedostaje u arapskom jeziku kako su mi objasnili nema slova "o" i da je veoma tesko prevesti Kur'an pa se neke stvari zagube u prevodu,a sada sve ovisi i koje prevodio imam licno dva Kur'ana i jedan je preveo Besim Korkut (mislim da sam dobro napisao) i njegov prevod mi nije bio bas najjasniji dok sam iscitao,negdje oko 600 stranica, dok imam jos jedan preveo ga je neki bosanac i on je detaljnije objasnjen ima dosta objasnjavanja sa svim objasnjenjima,laksi je za razumjeti i ima oko 1200 stranica,stvarno i iskreno nisam uocio kontradiktornosti buduci da ja to citam samo kada imam vremena eventualno dva puta mjesecno po mogucnosti 20 min....
Ali uporedjivao sam ova dva prevodioca i u odredjenim Surama ne samo da koriste drugacije rijeci vec i dosta toga je drugacije jednostavnije napisano...Pa kada sve fino iscitam napravim neku skracenu verziju kao skrpitu,mislim volim to da izucavam,javim se sa svim informacijama iz prve ruke,....ali nekada nakon sto zavrsim faks... A pored toga imam zelju da izucim i ostale od drugih religija svete knjige,jednu po jednu :)
 
Prvo, da gvožđe može da padne i sa neba zna se par hiljada godina pre Kur'ana, koji minut gore-dole.

Sad dokaži svoju tvrdnju da se za padanje gvožđa sa neba znalo i prije par hiljada godina.

Zapravo prvo gvođže koje je bilo obrađivano je upravo meteorsko gvožđe i u prvom vreme je koštalo više nego zlato.

I ovo dokaži.
 
Sad ti meni objasni kako je to mogao znati nepismen čovjek prije 1400 godina ?
Ne samo on nego bilo ko...
Baš me interesuje tvoj odgovor.
Prvo, moj odgovor se odnosi na tvrdnju da se mumifikacija ne odigrava u prirodi. Kao što vidimo odigrava se.
Drugo, tumačenje pomenutog ajeta se navodno odnosi na faraona. Mumija faraona je očuvana zahvaljujući procesu balzamovanja koji su Egipćani praktikovali.
Treće, pre 1400 godina su takođe znali za postojanje mumija, jer su im redovno pljačkali grobove, a tad su mumije bile u još boljem stanju nego danas.


Bas je tako.
A sto se tice Faraona (Ramses II). Nisi obratio paznju. Ovo tijeli nije nadjeno u piramidi ili sarkofagu. (U svakom slucaju jesi li razmisljao kako ne istrunu. Odgovor je u Kur'anu. To je Allahova opomena.)
Nadjeno je kod Crvenog mora. Dokazali su da se udavio. Znas valjda pricu kada je Mojsije razdvojio more.
Prvo, Izlazak se nije desio, tako da cela priča o Mojsiju koji razdvaja more i Egipćanima koji se dave, spada u domen judejskih lepih želja, a ne stvarnosti.
Drugo, Ramzes II je umro usled infekcije, a ne davljenja.
Treće, prvobitno je bio sahranjen u grobnici KV7 u Dolini Kraljeva, potom je premešten u grobnicu jedne kraljice, a onda grob nekog visokog sveštenika. Sve ovo se lako može proveriti na netu.
Četvrto, ne istrunu usled procesa balzamovanja i mumifikacije, koji opet možeš da nađeš objašnjen na internetu.
Sve u svemu, opet gomila laži. :thumbdown:
 
Da, prirodna pojava:

Da... Otzi THE ICEMAN i MUMIFICIRANI covjek iz Tolunda! :roll: :roll:

Čudo jedno kako oni na koje se poziva Keith Moore smatraju da to što ti tvrdiš nije tačno... uzgred ni istoričari koji se bave razvojem medicine smatraju da to nije tačno.
Zapravo, i sam Keith Moore to pominje samo u okviru knjige koju štampa i prodaje po Bliskom Istoku i na predavanju koje je držao muslimanima... nigde drugde.
Zanimljivo, zar ne? :think:

Ah, da... kada već pomenu Galena, kako to da se njegov tekst i tekst iz Kur'ana koji se bave razvojem embriona tako dobro poklapaju? :dontunderstand:

:hahaha::hahaha::hahaha:

Da... Keith Moore je htio da udovolji muslimanima... Auuu provale! :rotf:

Ti "istoricar" sto se ne slazu za Keith Moore-om... Mislim... Koga briga?! Keith Moore je ovo otkrio...
Gallen je iznio dosta stvari... Mozes li da tvrdis da sve sto je Gallen rekao TACNO!? Ako je tacno, onda embriologija nije nauka XX vijeka... Ali ti znas da lupas, ovo je zalosno!
Kazem ti ja... Nemas pojma. :lol:
 
Da... Otzi THE ICEMAN i MUMIFICIRANI covjek iz Tolunda! :roll: :roll:
Jeus li prirodno mumificirani? Jesu.
Šta ti nije jasno? :dontunderstand:


:hahaha::hahaha::hahaha:

Da... Keith Moore je htio da udovolji muslimanima... Auuu provale! :rotf:
Samo se ti smej, ali velike pare su u pitanju.


Ti "istoricar" sto se ne slazu za Keith Moore-om... Mislim... Koga briga?! Keith Moore je ovo otkrio...
Pa... za razliku od Keith Moore-a, istoričari znaju šta su ljudi u Arabiji u VII veku mogli da znaju, a šta ne.

Gallen je iznio dosta stvari... Mozes li da tvrdis da sve sto je Gallen rekao TACNO!? Ako je tacno, onda embriologija nije nauka XX vijeka... Ali ti znas da lupas, ovo je zalosno!
Kazem ti ja... Nemas pojma. :lol:
Poenta niej u tome da li je Galenov opis tačan ili ne, nego da li se poklapa sa onim Kur'anu. Uvidom u oba opisa očigledno je da se poklapaju.
 
:roll:
Nisam ja e-musliman da lupetam bez veze.

Lupetaš ti itekako pa ćemo to sad i dokazati.


Nisam te pitao za današnje dokaze o padu ovog meteora nego za dokaz da su ljudi znali prije par hiljada godina da željezo pada s neba.
To ti meni dokaži jer to tvrdiš.


Sad mi dokaži mi su znali za vrijeme faraona da je ovaj nož koji je napravljen od meteorskog željeza (a to je utvrdila današnja nauka) fakat od meteora.

Dakle, nemoj mi se pozivati na današnju nauku koja može utvrditi starost i porijeklo nego mi dokaži da su to mogli utvrditi ljudi prije par hiljada godina kako tvrdiš.

Da vidimo imaš li dokaze za laprdanja :mrgreen:
 
Jeus li prirodno mumificirani? Jesu.
Šta ti nije jasno? :dontunderstand:

Faraon koji je pronadjen nije bio mumificiran.

Samo se ti smej, ali velike pare su u pitanju.
:hahaha:

Pa... za razliku od Keith Moore-a, istoričari znaju šta su ljudi u Arabiji u VII veku mogli da znaju, a šta ne.

Ko je onda prvi postavio tezu: "Kosmos se siri"?

Poenta niej u tome da li je Galenov opis tačan ili ne, nego da li se poklapa sa onim Kur'anu. Uvidom u oba opisa očigledno je da se poklapaju.

Opis iz Kur'ana je tacan. Naucno potvrdjeno.
Gallenov opis ima dosta tacnih stvari ali ima i mnogo gresaka. I ne poklapaju se. I ne koristi se ista terminologija. Razlikuj malo stvari. (Pazi: "I DA JE GALLEN SVE TACNO REKAO (A znas da nije) NE MIJENJA CINJENICU DA U KUR'ANU NEMA NIJEDNE GRESKE.")
 
Sada već stvarno ne znam na kog farona misliš. Ako je u pitanju Ramzes II njegov život, smrt pa čak i sudbina njegovih posmrtnih ostataka su dovoljno poznati da tu nema mesta špekulacijama.
On inače pripada 19. dinastiji dok stariji istorijski izvori Egzodus stavljaju u period 18. dinastije.

Zar nije i u Bibliji receno da su u vrijeme Mojsijevo Faraon i njegova vojska utopljeni u more? (nakon sto ga je Mojsije razdvojio)
Stvarno ne znam je li Ramses II (to sam ime vidio u klipu, vjerovatno se i nije odnosilo na ovog)

Taj Faraon je nadjen. I nije bio mumificiran vec mu je nadjeno tijelo u potpunosti ocuvano.
 
Zar nije i u Bibliji receno da su u vrijeme Mojsijevo Faraon i njegova vojska utopljeni u more? (nakon sto ga je Mojsije razdvojio)
Stvarno ne znam je li Ramses II (to sam ime vidio u klipu, vjerovatno se i nije odnosilo na ovog)

Taj Faraon je nadjen. I nije bio mumificiran vec mu je nadjeno tijelo u potpunosti ocuvano.

Sve za Bibliju stoji, ali me interesuje ako možeš da mi saznaš ime faraona čije je telo nađeno a nije mumificirano. Potpuno nevezano za ovu temu, jednostavno me interesuje istoija starog Egipta.
 
Otvorite ba novu tmu. ovdje je tema o kontradikacijama, a ne dokazivanjima tacnosti i netacnosti ajeta.(ako vam je nezakljucaju) Ja sam pokusala da je otvorim vec dva puta, i oba puta su je zakljucali.
Prvi piut j bio opravdan razlog, ali drugi put nije Bogami. ima puno tema koje uopste nisu osnovane na diskusiji, pa i do danas funkiconisu.
I corava macka vidi o cemu je stvar.
Kad sam pitala zasto nisu zakljucali i ostale teme, dobila sam neubjedljivo opravdanje. Svi korisnici ovog foruma imaju ista prava i ista su pravila za svijuh.
Kako su zanemarili druge teme, mogli su i moju.
 
Lupetaš ti itekako pa ćemo to sad i dokazati.
Mnogi su krenuli tom stazom... nijedan nije stigao na cilj, niti se vratio. :cool:


Nisam te pitao za današnje dokaze o padu ovog meteora nego za dokaz da su ljudi znali prije par hiljada godina da željezo pada s neba.
To ti meni dokaži jer to tvrdiš.
Da si pogledao link pročitao bi sledeće:
The asteroid fell about 50,000 years ago. The meteorites have been known and collected since the mid 1800s and were known and used by pre-historic Native Americans.
Dalje :
"Meteoric iron or 'sky-iron' (Tib. gnam lcags) is the supreme substance for forging the physical representation of the vajra or other iron weapons, since it has already been tempered by the celestial gods in its passage across the heavens. The indivisibility of form and emptiness is a perfect metaphor for the image of a meteorite or 'stone fallen from the sky', manifesting out of the voidness of space as a shooting star or fireball, and depositing a chunk of fused 'sky iron' on the earth below. Many vajras held by deities as weapons are described as being forged from meteorite iron, and Tibet, with its high altitude, thin atmosphere and desolate landscape, received an abundance of meteorite fragments. Tibetan vajras were often cast from meteorite iron, and as an act of sympathetic magic a piece of the meteoric iron was often returned to its original site."

izvor:
"The encyclopedia of Tibetan symbols and motifs", Robert Beér, p.234

Sumerski naziv za gvožđe je an-bar - vatra sa nebesa.
Hetitski naziv za gvožđe je ku-an sa istim značenjem. U hetitskim teskovima stoji da gvožđe doalzi sa neba.
Egipatski naziv za gvožđe je bia-en-pet sa značenjem munja sa neba ili bakar sa neba
hebrejska reč za gvožđe je parzil, slična asirskoj reči za gvožđe barzillu, a obe znače nebeski metal ili metal bogova
izvor:

"The Use of Meteoric Iron", T. A. Rickard (1941), The Journal of the Royal Anthropological Institute of Great Britain and Ireland 71 (1/2): 55–66..




Sad mi dokaži mi su znali za vrijeme faraona da je ovaj nož koji je napravljen od meteorskog željeza (a to je utvrdila današnja nauka) fakat od meteora.

Dakle, nemoj mi se pozivati na današnju nauku koja može utvrditi starost i porijeklo nego mi dokaži da su to mogli utvrditi ljudi prije par hiljada godina kako tvrdiš.

Da vidimo imaš li dokaze za laprdanja :mrgreen:
U to vreme nije bilo drugog gvožđa koje se moglo obraditi, jer metalurgija još nije stigla dotle da razvije topljenje rude gvožđa, tako da je jedino gvožđe koje se moglo obrađivati bilo upravo meteorsko. To je jedan od glavnih razloga za poštovanje i obožavanje meteorita.
izvor:
'The Question of Meteoritic versus Smelted Nickel-Rich Iron: Archaeological Evidence and Experimental Results' , E. Photos, World Archaeology Vol. 20, No. 3, Archaeometallurgy (Feb., 1989), pp. 403-421.
The earliest surviving iron artefacts, from the 5th millennium BC in Iran and 2nd millennium BC in China, were made from meteoritic iron-nickel.
izvor:
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_ferrous_metallurgy
:bye:
 
Faraon koji je pronadjen nije bio mumificiran.
Koji je to faraon, pošto Ramzes II jeste bio mumificiran? :dontunderstand:


Ko je onda prvi postavio tezu: "Kosmos se siri"?
Koliko ja znam i hrišćani tvrde da se u Starom zavetu mogu naći komentari u vezi Univezuma koji se širi.
Na primer:
17 verses in the Bible state that God expanded
the size of the Universe from its original size.
What affect did that have on time, and on red and blue shift?




Opis iz Kur'ana je tacan. Naucno potvrdjeno.
Opis iz Kur'ana je netačan. Naučno potvrđeno.


Gallenov opis ima dosta tacnih stvari ali ima i mnogo gresaka. I ne poklapaju se. I ne koristi se ista terminologija. Razlikuj malo stvari. (Pazi: "I DA JE GALLEN SVE TACNO REKAO (A znas da nije) NE MIJENJA CINJENICU DA U KUR'ANU NEMA NIJEDNE GRESKE.")
Dakle, ti smatraš da je krvni ugrušak faza u razvoju embriona?! :eek:
 
Gospodine, mjesas sve.
Znaci, komentarisati kur'an hadisima je jedno, a komentarisanje samih hadisa je nesto drugo. Kako cu ti ja to objasnitio kad nepoznajes osnovne stvari u islamu i mnogo mnogo pojmova koje mi koristimo kroz islamsku nauku.

??????

Pa ti si prva koje se pozivas na hadise kada te ja pitam i trazim da mi dajes odgovore iz Kurana, dakle ne razumem "sta je pisac hteo reci"?

Kada mozes onda mi odgovaras Kuranom ,a kada nemas direktan odgovor iz Kurana koristis Hadise i pozivas se na njih ...nemoj molim te tu pricu ovde da prodajes.

Ja sam odlicno pokazao da na zalost poznajem bolje tvoju knjigu nego ti sama,utoliko sto sam se cudio i smejao nekim odogovorima koje si dala ..neverovatno.

Ja ne kazem da znam puno,ali sasvim dovoljno da mogu da budem makar na vasem nivou poznavanja vase religije,sto se vidi do sada.

A Kovac i Caliburn mogu da Vam drze predavanja iz poznavanja Kurana,toliko o tome.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Isto kako pise da je Isa a.s. rekao da su on i njegova mati bog?
Sve mi se cini da si ili jako mlad ili jako nepismen pa nisi sposoban nista da shvatis.
Haj navedi i taj ajet. Gdje nam je Allah to naredio da se klanjamo starom paganstvu?
Nego sad sam ja sigurna 90% da ti posjedujes kur'an i da sam jadnik trazis greske u kur'anu. Jel tako?
Vecina tvojih pitanja su copy/paste, ali ovo je licno od tebe, jel tako?

Odgovoreno na to ,zasmejavas me ..prati malo bolje poruke ...

Ja nisam jadnik, vidim da te tangira jako ...necu biti ti pa te oslovljavati kao ti mene,mozda ces nesto i nauciti i progledati ...mada sumnjam.

A sada odogovor:


Da li je kod Pagan Arapa u predislamsko doba bilo 360 bogova? Da

Da li su pagani Arapi obožavali sunce, mesec i zvezde? Da

Da li su pagani Arapi gradili hramove Mesecu-Bogu? Da

Da li se različitim arapskim plemenima daju imena Meseca-boga različitim imenima / naslova? Da

Koji su neka od imena / naslova? Grijeh, Hubul, Ilumquh, Al-ilah? Da

Da li se naziv "al-ilah" (Bog) koristio kao Mjesec-Bog? Da

Da li je ječ "Allah" izvedena od "el-ilah?" Da

Da li je u Arapskom paganstvu "Allah" visoko kotirano bozanstvo u panteonu božanstava? Da.

Da li su se molili u Kabah-Kabe? Da.

Allah je samo jedan od mnogih mekanskog bogova? Da

Da li se kip Hubul nalazi na vrhu Kabah-Kabe? Da.

Da li se u to vreme Hubul smatrao Mesec-Bog? Da.

Je li je Kabah tako "kuća Meseca-boga"? Da.

Da li ime "Allah" na kraju zamenjeno imenom Hubul kao ime boga Meseca? Da.

Da li se Kabah-kaba zvala kuca boga Meseca? Da.

Da li su al-Lat, al-Uza i Manat pod nazivom "kćeri Allah-a"? Da.

Yusuf Ali objašnjava u fn. 5096, str. 1445, da je Lat, Manat Uza i bili su poznati kao "kćeri Božje [Allah]"

Da li je Kur'an u jednom trenutku rekao da se muslimani poklone al-Lat, al-Uza i manat? Da. U Sura 53:19-20.

Da li su ti stihovi izbaceni iz Kurana? Da.

Kako se nazivaju ti stihovi? "Satanski stihovi".

Varijablu imena (Sin, Hubul, llumquh, Al-ilah) od boga Meseca su korišteni od strane različitih plemena paganskih Arapi.

Paganski bog SIN je ime Moon-god- Boga Meseca
 
Poslednja izmena:
biperu, pomale te zalim.
Shvati da su sve te stvari iskusenje! Ako ikada budes cuo nesto lijepo o Islamu, ako ikada otvoris Kur'an, ocekuj i iskusenje kao test.
(nesto jace od testa inteligencije :lol:)

Ajde evo samo jedan ajet i da zacepis za sva vremena:

Medju znamenjima Njegovim su noc i dan, i Sunce i Mjesec. Ne padajte licem na tle ni pred Suncem ni pred Mjesecom, vec padajte licem na tle pred Allahom, koji ih je stvorio, ako zelite da se samo njemu jedinom klanjate.
(Qur'an 41:37)

ALLAH znaci JEDAN I JEDINI BOG OSIM KOGA DRUGOG BOGA NEMA, ON JE UTOCISTE SVEMU! NIJE RODIO NI RODJEN NIJE I NIKO MU RAVAN NIJE!

ALLAH je Najveci! Allah hu Akbar!
 
biperu, pomale te zalim.
Shvati da su sve te stvari iskusenje! Ako ikada budes cuo nesto lijepo o Islamu, ako ikada otvoris Kur'an, ocekuj i iskusenje kao test.
(nesto jace od testa inteligencije :lol:)

Ajde evo samo jedan ajet i da zacepis za sva vremena:



ALLAH znaci JEDAN I JEDINI BOG OSIM KOGA DRUGOG BOGA NEMA, ON JE UTOCISTE SVEMU! NIJE RODIO NI RODJEN NIJE I NIKO MU RAVAN NIJE!

ALLAH je Najveci! Allah hu Akbar!

само има говорну ману када за себе говори у множини:roll:
 
biperu, pomale te zalim.
Shvati da su sve te stvari iskusenje! Ako ikada budes cuo nesto lijepo o Islamu, ako ikada otvoris Kur'an, ocekuj i iskusenje kao test.
(nesto jace od testa inteligencije :lol:)

Ajde evo samo jedan ajet i da zacepis za sva vremena:



ALLAH znaci JEDAN I JEDINI BOG OSIM KOGA DRUGOG BOGA NEMA, ON JE UTOCISTE SVEMU! NIJE RODIO NI RODJEN NIJE I NIKO MU RAVAN NIJE!

ALLAH je Najveci! Allah hu Akbar!

Prijatelju zali sebe, ja sam srecan covek na tvoju zalost .

Vidim da nemas sta da opovrgnes ,prema tome opet ko i uvek ti ponavljam ; Sedi 1!!
 
biperu, pomale te zalim.
Shvati da su sve te stvari iskusenje! Ako ikada budes cuo nesto lijepo o Islamu, ako ikada otvoris Kur'an, ocekuj i iskusenje kao test.
(nesto jace od testa inteligencije :lol:)

Ajde evo samo jedan ajet i da zacepis za sva vremena:



ALLAH znaci JEDAN I JEDINI BOG OSIM KOGA DRUGOG BOGA NEMA, ON JE UTOCISTE SVEMU! NIJE RODIO NI RODJEN NIJE I NIKO MU RAVAN NIJE!

ALLAH je Najveci! Allah hu Akbar!

Proctiao Kuran odavno ....samo sto neko moze da vidi izmedju redova i zeli ,a neko ko ti i ostali ne moze i nece ...toliko o tome . Probaj opet.
 
само има говорну ману када за себе говори у множини:roll:

O tome da ne govorimo :confused: odavno im je i to pomenuto na diskusiji ,ali ko i obicno nisu imali odogovore ili su i dali da i sami ne razumeju sta pricaju ko i obicno.

Slazem se sa tobom ......mi-vi-ja ..nikako da se dogovore u kom licu govore .....uzas
 
Poslednja izmena:

Back
Top