Sveti Nikola i prasetina

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mirko_212

Elita
Poruka
15.178
Dotakli smo se ove teme na pdf Kulinarstvo.Samo dotakli,nije joj tamo mesto,pa je ostala nedorecena.
Naime,postoji misljenje da nema posne Slave,da se i za Svetog Nikolu,iako je usred Bozicnog posta,normalno postavlja mrsna trpeza.I da to odobravaju neki svestenici SPC?!
Nista mi tu nije jasno,meni to deluje nelogicno iako nisam strucnjak za religijska pitanja.Ovde bi trebalo da ima strucnih ljudi za tu oblast,pa da cujemo njihovo misljenje.Izvolite..
 
dagon.gif


Ne znam ti ja to, ja slavim Dagona (na slici), sa SPC i njihovim postovima nemam nikakve veze :cool: :cool:

A jeftinije ti je da kupiš prase od 25kg, nego 25kg ribe ;)
 
Dotakli smo se ove teme na pdf Kulinarstvo.Samo dotakli,nije joj tamo mesto,pa je ostala nedorecena.
Naime,postoji misljenje da nema posne Slave,da se i za Svetog Nikolu,iako je usred Bozicnog posta,normalno postavlja mrsna trpeza.I da to odobravaju neki svestenici SPC?!
Nista mi tu nije jasno,meni to deluje nelogicno iako nisam strucnjak za religijska pitanja.Ovde bi trebalo da ima strucnih ljudi za tu oblast,pa da cujemo njihovo misljenje.Izvolite..

E ne može biti mrsna slava u sred posta, vala nikako, ali je tačno da sveštenstvo žmuri na jedno oko i odobrava prasećeg sv. Nikolu, bože me oprosti, samo da bi privukli narod crkvi svesni da je lakše i jevtinije kupiti prase nego ribu. Isto kao što odobravaju ofarban slavski kolač, žele bombone i ostale gluposti u slavskom žitu...etc etc...
Greh na nji'ovu dušu u svakom slučaju.
 
Moj тата је родом са КиМ, није било теорије да за Св. Николу буде иједно јело које није посно, јер је то једино исправно. Да "постоји мишљење да нема посне славе" је идиотизам, одувек је то била посна слава

Нажалост многим сподобама слава служи за преждеравање па и тај једини дан не могу без прасетине, ФУЈ
 
Poslednja izmena:
Dotakli smo se ove teme na pdf Kulinarstvo.Samo dotakli,nije joj tamo mesto,pa je ostala nedorecena.
Naime,postoji misljenje da nema posne Slave,da se i za Svetog Nikolu,iako je usred Bozicnog posta,normalno postavlja mrsna trpeza.I da to odobravaju neki svestenici SPC?!
Nista mi tu nije jasno,meni to deluje nelogicno iako nisam strucnjak za religijska pitanja.Ovde bi trebalo da ima strucnih ljudi za tu oblast,pa da cujemo njihovo misljenje.Izvolite..

Meni deluje logicno. Svi slave slavu iz fore i svi su puni price o psotu i religiji, a niko nije procitao Bibliju. Kada im neko citira Bibliju, odmah ga preseku i kazu: "Ja nisam sektas."
 
Dotakli smo se ove teme na pdf Kulinarstvo.Samo dotakli,nije joj tamo mesto,pa je ostala nedorecena.
Naime,postoji misljenje da nema posne Slave,da se i za Svetog Nikolu,iako je usred Bozicnog posta,normalno postavlja mrsna trpeza.I da to odobravaju neki svestenici SPC?!
Nista mi tu nije jasno,meni to deluje nelogicno iako nisam strucnjak za religijska pitanja.Ovde bi trebalo da ima strucnih ljudi za tu oblast,pa da cujemo njihovo misljenje.Izvolite..

Pa ako nije masno prase...
Sto da ne.A ako je masno,onda mora jagnjetina.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top