Poskupljuje struja za 20%

Gradjanima Srbije cestitam jos jedno POSKUPLJENJE struje, telefona, kablovske i goriva!!!
Tih 3 000 dinara viska sto ste davali na luksuz kao sto su hrana i izlasci dajte ovoj lopovskoj vlasti. Da se ne razmazite previse svojim obecanim tadicevskim boljim zivotom! z:D
 
ipak sam pogresi porsecan racun j bio 1500 dinara a sad ce biti 2100 dinara . to je poskupljenje od 30% do 40%!!!!

------------

Koliko se ja razumem u matematiku poskupljenje struje za nekih 10% je laž evo i zašto.Ako je prosečan račun bio oko 1500din 10% taj račun treba biti veći za 150 din.A oni kažu da će računi u proseku biti veći za nekih 300 din.Koliko se razumem u matematiku to je 20%:1500din * 20% = 1800 din.Međutim na TV sam čuo od nekoga iz EPS-a da će račun za struju iznositi negde oko 2000 din do 2100din,e to je onda poskupljenje za nekih 35 do 40%.Ako nešto poskupi 10% kako je moguće da onda ja taj proizvod plaćam 40% skuplje? Odgovor možda leži i u tome što ne poskupljuje samo struja 10% nego i sve ostalo.Onda se ja pitam šta mi to plaćamo.Ako plaćmo ugalj i rudnike trošio ne trošio struju ja imam i na ovom računu fiksni iznos.Tako da je glupost pričati o nekoj ceni koštanja el.energije ako mi plaćamo neke fiksne iznose.Jer u tom slučaju el.energija koju trošimo je čist dobitak za EPS.Kažu prenos el.energije,da je možda nenose u kofama.Jer plaćamo i neku famoznu angažovanu snagu a to podrazumeva da finasiramo sami sebi prenos one energije koju trošimo.
Zato ovo poskupljenje nije utemeljeno ni na jednoj ekonomskoj činjenici.Kada bi nekog iz upravnog odbora EPS-a i one koji su odobrili ovo famozno poskupljenje pitao šta je EKONOMIČNOST,PRODUKTIVNOST I RENTABILNOST siguran sam da bi taj podatak morali da potraže u literaturi ili na google-u.
(matematika koju nisam učio u školi, 1. mart 2010 09:46)
 
hahaha kakva nebuloza

pa za grejanje na struju ti treba njamnje 100 evra mesecno

a uskoro ce biti 150

ljudi ce uskoro celu platu zimi davati tadicu za racun za struju

ajde kazi koliko to tebe kosta mesecno centralno


Kod mene je trebalo skoro godinu dana na normalnu prijavu dođu i vide da automat za dve tarife ne radi. Vračar Beograd. Nije radio ali retroaktivno nisu hteli da naparave povraćaj. Toliko o vladavini prava potrošača.
 

Back
Top