Šta posle otkaza?

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Do sada sam radila u 2 firme. U prvoj sam radila pune 2 godine a u grugoj pune 3 godine.
Bila sam zaista primeren radnik, nikada nisam kasnila izostajala, svoj posao sam radila savrseno dobro. Cak sam radila i tudje poslove. Valjda je normalno sto sam ocekivala napredovanje i povecanje plate.
Meni se bas naprotiv desilo suprotno. Obecavali su mi napredovanje a onda zbog krize smanjili platu 20% i plus plata kasni 3 meseca.
Onda su pokusali da mi za smanjenu platu dodaju mnogo mnogo posla i ja sam odbila.
Neznam da li sam ispravno postupila jer je zbog toga ukinuto moje radno mesto i dobila sam otkaz.
Mislim da je pametnije dati otkaz nego za male pare raditi kao magarac posle vise godina savrsenog rada.

Jedino sto me izludjuje sto sad sve moram ispocetka, novi posao, novo dokazivanje i opet jovo nanovo sve ispocetka.
Smara me novo trazenje posla pogotovo sto znam da su sve firme iste i nigde ne postoji mogucnost napredovanja.

Kakva su vasa iskustva?
 
Do sada sam radila u 2 firme. U prvoj sam radila pune 2 godine a u grugoj pune 3 godine.
Bila sam zaista primeren radnik, nikada nisam kasnila izostajala, svoj posao sam radila savrseno dobro. Cak sam radila i tudje poslove. Valjda je normalno sto sam ocekivala napredovanje i povecanje plate.
Meni se bas naprotiv desilo suprotno. Obecavali su mi napredovanje a onda zbog krize smanjili platu 20% i plus plata kasni 3 meseca.
Onda su pokusali da mi za smanjenu platu dodaju mnogo mnogo posla i ja sam odbila.
Neznam da li sam ispravno postupila jer je zbog toga ukinuto moje radno mesto i dobila sam otkaz.
Mislim da je pametnije dati otkaz nego za male pare raditi kao magarac posle vise godina savrsenog rada.

Jedino sto me izludjuje sto sad sve moram ispocetka, novi posao, novo dokazivanje i opet jovo nanovo sve ispocetka.
Smara me novo trazenje posla pogotovo sto znam da su sve firme iste i nigde ne postoji mogucnost napredovanja.

Kakva su vasa iskustva?

I ja sam iz istog razloga dala otkaz u jednoj firmi.I baš zbog tog smaranja traženja posla sam i počela da radim sama za sebe, ne kažem da je lako ali barem znaš da nema ko da te drnda i moraš se dokazivati samom sebi i truditi se više nego kada si u nekoj firmi jer ako ne radiš, nema ni novca..... ali to je moj izbor i ne mogu da se žalim.
 
I ja sam iz istog razloga dala otkaz u jednoj firmi.I baš zbog tog smaranja traženja posla sam i počela da radim sama za sebe, ne kažem da je lako ali barem znaš da nema ko da te drnda i moraš se dokazivati samom sebi i truditi se više nego kada si u nekoj firmi jer ako ne radiš, nema ni novca..... ali to je moj izbor i ne mogu da se žalim.

Trenutno sam ocajna, nemam neku ideju cime bi se bavila.
Kakvo je tvoje iskustvo posto radis i za sebe a radila si i za druge? Sta je bolje(gore)?
Da li si zadovoljna rezultatima rada i cime si pocela da se bavis ako zelis da odgovoris?
 
Trenutno sam ocajna, nemam neku ideju cime bi se bavila.
Kakvo je tvoje iskustvo posto radis i za sebe a radila si i za druge? Sta je bolje(gore)?
Da li si zadovoljna rezultatima rada i cime si pocela da se bavis ako zelis da odgovoris?

Ne treba da budes ocajna...Dobro lakse je davati savete nego ih prihvatiti...Verovatno je bolje da radis sama za sebe a ne za nekog kretena koji nema ni zavrsenu srednju skolu a glumi nekog pametnjakovica...I izivljava se nad zaposlenima..Ovo ti govorim zato sto znam neke ljude koji su u slicnoj situaciji kao i ti..Ja ne radim jos uvek (imam 16)...Slicna situacija je bila sa mojim prijateljem koji radi kao gradjevinac,ubija se decko od posla kako bi se dokazao,cak je cesto zavrsavao i druge poslove a platu nije dobio od avgusta...On cuti..sta ce *** ...Ako progovori sutnuce ga i caos...A drugi cak nije ni dobio ni radnu knjizicu (mislim da se to tako zove) jos od septembra...

Ne znam sada u kakvoj si finansijskoj situaciji ali ukoliko imas novca mozes da se posvetis privatnom biznisu...Opet kazem ne znam kako stojis sa finansijama... Izvini sto sam se nadovezivao na tvoj post..Srecnoo.. :) :bye:
 
Razumem te u potpunosti!Moja priča je veoma slična tvojoj, ja sam menjala radnicu koja je bila na porodiljskom,maksimalno sam se potrudila, uskakala sam i kad treba i kad ne treba, obećavali su mi da kad se ona vrati ,idem na drugo radno mesto, tj. ostajem u firmi, jer sam se pokazala.Naravno, kad se ona vratila, za mene više nije bilo mesta, odluku su doneli u roku od 2 dana i dobila sam otkaz.Ne znam samo šta je značilo to što su mi obećavali da ću ostati u firmi, a stvarno sam se pokazala, radila sam više različitih poslova za fiksnu platu.Bila sam prijavljena na određeno i posao sam tako prihvatila,da kad istekne njeno porodiljsko, ja idem, a oni su mi neprestano obećavali, jer su bili zadovoljni rezultatima rada, pa sam računala na to.
 
Nije uvek ni pozrtvovan rad garancija da ce da se zadrzi radno mesto. Ako je firma u problemima, nema posla, iz ovog ili onog razloga, ili tesko ide naplata, onda onaj ko upravlja firmom mora da pazi da ima uvek dovoljno da isplati plate, a kad neko zadnji dodje, uvek je prvi da ide. Nije posteno ali je uglavnom svuda tako, koliko god bio dobar.
Jer ako bi otpustio nekog drugog, ko je tu odavno, a nije napravio neki veliki propust, rizikuje da unese zlu krv u kolektiv, ili da taj neko povuce za sobom druge dobre radnike. Nemojte da mislite da nekoga branim, niti znam koje su to firme, ni u kom gradu, ali jednostavno, ponekad i onaj ko upravlja firmom i pored najbolje volje, ne moze da uradi ono sto misli da je najbolje, situacija ga natera da postupa kako mora a ne kako hoce.
Mozda su oni planirali da te zadrze, ali nisu imali odakle da pokriju jos jednu platu. Svakako da na svakom poslu treba raditi maksimalno, pa ce jednom da se poklope sve kockice.
Ko zna, mozda ti sutra zazvoni telefon pa te pozovu, ili te nekome preporuce, nemoj da mislis da je tvoj rad bio uzalud baceno vreme i energija. Na kraju krajeva, i to iskustvo koje si stekla vredi nesto.
 

Back
Top