ne znam da hodam

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
Dakle..posto sam ceo zivot provela u patikama ravnim cipelama i uopste obuci koja je uzasno udobna i siroka i da me nigde ne steze..odlucih ja da budem zena..pri tom..nemam taj trip oko cipela..obozavam bebironke i patike i dobre ravne kozne cizme...jahace..i to bilo to oko cipela i.....da..odlucih da budem zena i da kad obucem suknju da imam i cipele na stiklu
sta sam smislila to sam sprovela u delo
kupila ja cipele na stiklu........super..izgledaju ono..ma..nacisto seksi..kupim i carape..naraFski..i..sve ja to se lepo skockam i krenem u grad.......ajme ljudi.ja ne znam da hodam..lomatam se i izgledam kao da sam pijana...klatim se...pomagajte
i onda mi palo na pamet..ocito je da to nije za mene..ima li nesto eto sto ste vi sebi kupile i onda shvtaile da to nije za vas:D
 
Poslednja izmena:
Dakle..posto sam ceo zivot provela u patikama ravnim cipelama i uopste obuci koja je uzasno udobna i siroka i da me nigde ne steze..odlucih ja da budem zena..pri tom..nemam taj trip oko cipela..obozavam bebironke i patike i dobre ravne kozne cizme...jahace..i to bilo to oko cipela i.....da..odlucih da budem zena i da kad obucem suknju da imam i cipele na stiklu
sta sam smislila to sam sprovela u delo
kupila ja cipele na stiklu........super..izgledaju ono..ma..nacisto seksi..kupim i carape..naraFski..i..sve ja to se lepo skockam i krenem u grad.......ajme ljudi.ja ne znam da hodam..lomatam se i izgledam kao da sam pijana...klatim se...pomagajte
i onda mi palo na pamet..ocito je da to nije za mene..ima li nesto eto sto ste vi sebi kupile i onda shvtaile da to nije za vas:D

Ispravi se kada hodaš na štiklama biće ti mnogo lakše;) ....i kao da si u njima hodala ceo život... naravno moraš malo da se navikneš;)
 
Dakle..posto sam ceo zivot provela u patikama ravnim cipelama i uopste obuci koja je uzasno udobna i siroka i da me nigde ne steze..odlucih ja da budem zena..pri tom..nemam taj trip oko cipela..obozavam bebironke i patike i dobre ravne kozne cizme...jahace..i to bilo to oko cipela i.....da..odlucih da budem zena i da kad obucem suknju da imam i cipele na stiklu
sta sam smislila to sam sprovela u delo
kupila ja cipele na stiklu........super..izgledaju ono..ma..nacisto seksi..kupim i carape..naraFski..i..sve ja to se lepo skockam i krenem u grad.......ajme ljudi.ja ne znam da hodam..lomatam se i izgledam kao da sam pijana...klatim se...pomagajte
i onda mi palo na pamet..ocito je da to nije za mene..ima li nesto eto sto ste vi sebi kupile i onda shvtaile da to nije za vas:D

Ima. Patike. :mrgreen:

Kada budeš prestala da razmišljaš o tome da si u štiklama (opustiš se), prohodaćeš i, verovala ili ne, moći ćeš i da potrčiš na visokim potpeticama. Za početak - sitniji koraci.

Nekada se ženama savetovalo da vežbaju hod na štiklama u kući: obuješ se i staviš neku knjižurinu na glavu, pa onda em imaš pravilno držanje, em se privikneš na štikle. Meni to nikad nije uspelo - obavezno bi mi knjižurina pala s glave.

@ Inače, ranije sam umela da omanem i kupim nešto što bi mi se dopalo, a onda zaključim kako se u tome ne osećam dobro. Najčešće je bila u pitanju boja.
 
Ovako, prvo moras da nam kazes kakve si cipeliske kupila, kolika je peta i da li je stikla tanka ili debela.To je sve jako bitno. Pretpostavljam i da su cipele kozne i dobro nacentrirane, sto bi se reklo - udobne.
Ako su ti to prve cipele na stiklu, ili prve posle dugo vremena, onda je trebalo da uzmes neke sa stiklom do 6 cm, punijom, da se ne bi klatila i da bi ti se noga navikla. Ako su potpetice vise od 6 cm, malo hodaj po kuci u njima. Ako je peta tanka, probaj da kad hodas "centriras petu", da ti se noga ne krivi.
Nadam se da ce ovo da ti pomogne za pocetak!


I da, jednom sam kupila prelepe cipele sa stiklom od 10-12 cm, i to tankom. Prelepe su, i dalje mi stoje u ormanu. Ali zato kad sam ih obula prvi put, u njima sam mogla da ostanem najduze pola sata, mislila sam da su mi noge od olova. Sad ih samo povremeno ceznutljivo pogledam...
 
Poslednja izmena:
ma da..al da vam kazem..kad sam skoncentrisana...pa...napravim ja koji normalan korak..al se bre razmisljam stalno..sta bre zenama fali da se lomataju u tome..ajme..strasno....al sam odlucna da izfurma 100 metara u cugu..samo da vidite
kad spazite neku bakutanerku kako pici po gradu na stiklajama...sa sve nadrnadanim licem..da znate..to sam ja..a ako jos i psuje cipele i zene..sigurno sam ja:zcepanje::zcepanje:
 
Ovako, prvo moras da nam kazes kakve si cipeliske kupila, kolika je peta i da li je stikla tanka ili debela.To je sve jako bitno. Pretpostavljam i da su cipele kozne i dobro nacentrirane, sto bi se reklo - udobne.
Ako su ti to prve cipele na stiklu, ili prve posle dugo vremena, onda je trebalo da uzmes neke sa stiklom do 6 cm, punijom, da se ne bi klatila i da bi ti se noga navikla. Ako su potpetice vise od 6 cm, malo hodaj po kuci u njima. Ako je peta tanka, probaj da kad hodas "centriras petu", da ti se noga ne krivi.
Nadam se da ce ovo da ti pomogne za pocetak!

tanke i visoke..ja oma u glavu:zcepanje::zcepanje:..pa imaju jedno 7, 8 santima..ne znam nisam merila..visoko ..meni uzas
al kad sam se zainatila pa to ti je
jedna pored mene kupovlal neko cudo od stikle..sve sam se smejuljila kako ce se ubiti na tim stulama..kad ona mamu joj.....pip...prospartala po radnji da mi vilica otpala ko onom raku Sebastijanu u Maloj sireni:D
 
Moguce da nije problem u tebi. Kazem moguce, nemoj bas da to uzmes zdravo za gotovo. Vise puta kad sam probala neke cipele u prodavnici, pogotovo te sa tankom petom, nisu bile dobro nacentrirane. Probaj da odes do neke bolje prodavnice italijanskih cipela, pa probaj neke slicne tvojima. Cisto da se uveris da li je do tebe ili ne.


I ja te razumem, tako sam se ja osecala kad sam obula patike prvi put posle X godina. Imala sam utisak da hodam kao patkica.
 
Moguce da nije problem u tebi. Kazem moguce, nemoj bas da to uzmes zdravo za gotovo. Vise puta kad sam probala neke cipele u prodavnici, pogotovo te sa tankom petom, nisu bile dobro nacentrirane. Probaj da odes do neke bolje prodavnice italijanskih cipela, pa probaj neke slicne tvojima. Cisto da se uveris da li je do tebe ili ne.


I ja te razumem, tako sam se ja osecala kad sam obula patike prvi put posle X godina. Imala sam utisak da hodam kao patkica.

ma Batine sam kupila...:evil:
 
Nekada se ženama savetovalo da vežbaju hod na štiklama u kući: obuješ se i staviš neku knjižurinu na glavu, pa onda em imaš pravilno držanje, em se privikneš na štikle. Meni to nikad nije uspelo - obavezno bi mi knjižurina pala s glave.

Haha, mene je mama terala da vežbam da hodam na štiklama još dok sam bila u osnovnoj školi (terala je jeka reč - ubedila me je da je to zanimljiva igra), na svu sreću bez knjige... tako da sam tu veštinu savladala... a koristim je minimalno :)

a što se tiče pogrešnih pazara, skoro sve što sam kupila bez probanja (a to sam praktikovala do pre par godina) mi je bilo ili malo ili veliko - imam skroz pogrešnu predstavu o sebi :lol:
 
Joj, bre, ja te tesim a ti tako... Pa dobro, moze i Bata da pogresi :) Ipak idi i probaj jos neke. A ako se i na tim klatis, onda vezbaj po kuci u njima pre izlazenja iz kuce.
I samo ponavljaj sebi da ti listovi izgledaju tanje i izduzenije i da ti suknja stoji seksi ili sta vec, i odma` ces da prohodas. Cak ces i da vrckas :) :) :)
 
neznam za vas ali ja ko da sam rodjena sa stiklama...bas ih volim i to one tanke i visoke..uvek sam znala da hodam u njima
nosim ja i patike kao dnevnu varijantu ali vecernji izlazak bez stikli...:sad2:
 

Back
Top