Trgovina Organima ( Jetra ) i Lekari - Koliko je to bezbedno?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

hahahaha

Zainteresovan član
Poruka
293
Bas sam se zapitao kada sam se nasao u Matijevicu (prodavnici) i hteo da kupim neke organe - najvise volim przenu jetru naravno i sve ostale vrsta mesa ali najjeftinija mi je jetra.
Kako da znam da je ispravna.

Koliko cesto lekari vrse inspekciju tih radnji koje trguju organima?

I npr ako jetra koju kupim ne deluje ispravno kome treba da se obratim da bi se hrana istestirala/da li postoji uredjaj koji kao automatski doktor testira tu hranu na sve te razne bolesti od kojih pilici i svinje mogu da obole (sa tim sto je pileca jetra slazete se mnogo bolja od svinjske).
 
Bas sam se zapitao kada sam se nasao u Matijevicu (prodavnici) i hteo da kupim neke organe - najvise volim przenu jetru naravno i sve ostale vrsta mesa ali najjeftinija mi je jetra.
Kako da znam da je ispravna.

Koliko cesto lekari vrse inspekciju tih radnji koje trguju organima?

I npr ako jetra koju kupim ne deluje ispravno kome treba da se obratim da bi se hrana istestirala/da li postoji uredjaj koji kao automatski doktor testira tu hranu na sve te razne bolesti od kojih pilici i svinje mogu da obole (sa tim sto je pileca jetra slazete se mnogo bolja od svinjske).

Da bi hrana pogotovo mesne preradjevine dospele u prodaju obavezna su testiranja,to bi hahaha trebalo da znas i molim te objasni mi poentu ove teme, da li se salis sa nama ili zaista verujes da postoji uredjaj koji automatski testira hranu?... :confused:
 
Koliko cesto lekari vrse inspekciju tih radnji koje trguju organima?

.

Ma da. Ima 16 kanalni multikolorni skener na principu nuklearne magnetne rezonance, sa dodatkom plazmografske spektroskopije najvise rezolucije kao i gasno hromatografske analize.
Doktor dodje, to ukljuci i u roku od pet sekundi dobije izvestaj sta sve ima u jetri.
Naravno, sve sto treba uraditi je samo pozvati tu inspekciju.


:rotf::rotf: :hahaha1: :worth:
 
Da bi hrana pogotovo mesne preradjevine dospele u prodaju obavezna su testiranja,to bi hahaha trebalo da znas i molim te objasni mi poentu ove teme, da li se salis sa nama ili zaista verujes da postoji uredjaj koji automatski testira hranu?... :confused:

Ne verujem da postoji takav uredjaj - ali je sigurno da bi trebao da postoji.

Nisam bas siguran da se toliko paznje obraca na testiranje hrane.Tj voleo bih da znam kako mogu da proverim ispravnost hrane.

Naravno jako bih voleo da imam npr neki Antivirus/Antibactery uredjaj za pilece dzigerice ..
...

Npr i u studentskim menzama je provera obavezna ali je npr pre neku godinu bilo jedno blago trovanje na rucku (koju sam na sreci prespavao ;))
 
Ma da. Ima 16 kanalni multikolorni skener na principu nuklearne magnetne rezonance, sa dodatkom plazmografske spektroskopije najvise rezolucije kao i gasno hromatografske analize.
Doktor dodje, to ukljuci i u roku od pet sekundi dobije izvestaj sta sve ima u jetri.
Naravno, sve sto treba uraditi je samo pozvati tu inspekciju.
Just do it

Svaka ti cast :):):) :hahaha::hahaha::hahaha:

Al ozbiljno mislio sam na hemijsku analizu (ne spektrografsku) sto ne bi trebalo da bude toliko tesko napraviti. Ubacis komad tkiva i on ga analizira na najverovatnije viruse i bakterije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top