Cesid: DS i SNS izjednačeni

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Cesid: DS i SNS izjednačeni
26. avgust 2009. | 16:22 -> 18:47 | Izvor: B92
Beograd -- Demokrate i naprednjaci izjednačeni u podršci birača, a ključne teme na sledećim izborima će biti ekonomija i životni standard, pokazuje istraživanje Cesida.

Najveću podršku birača, prema poslednjem istraživanju Cesida, uživaju DS i SNS. Te dve partije približile se su kako po broju onih koji ih podržavaju, tako i po stavovima prema Kosovu i EU, navode u Cesidu. Iako istraživači ukazuju da se stvari obično menjaju kada se raspišu izbori, u ovom trenutku ove dve stranke su izjednačene.

Samo godinu dana od kako je formirana Srpska napredna stranka bilo je dovoljno da sustignu vladajuću Demokratsku stranku.

Istraživanja Cesida pokazuju da stranka Borisa Tadića i stranka Tomislava Nikolića u ovom trenutku imaju po 30 odsto podrške građana Srbije.

“SRS je ostala na svojim veoma tvrdim političkim pozicijama i koriste rečnik koji je takav kakav jeste. Odvajanjem je Tomislav Nikolić morao da napravi jednu distancu i ono što je sada najvažnije on je, ne mogu da kažem promenio političku poziciju, to je i dalje u tom političkom miljeu vrlo slično ili isto mesto, ali prema pojedinim političkim pitanjima on je promenio stav”, objašnjava Zoran Lučić iz Cesida.

“Ljudima koji se izjašnjavaju za SNS ne smeta otklon koji su Nikolića i Vučić napravili u odnosu na Šešelja, kao ni promena retorike prema evropskim integracijama”, navodi on.

Zamenik predsednika naprednjaka Alreksandar Vučić kaže da su u toj stranci ovakav upseh očekivali.

U vladajućoj Demokratskoj stranci, s druge strane, nemaju strah da bi na izborima mogli da imaju manje glasova od naprednjaka.

Lučić kaže da ključne teme u Srbiji više nisu one iz devedesetih. Građane danas najviše zanima ekonomija, zapošljavanje i povećanje standarda.

Upravo time će se rukovoditi i kada izađu na birališta, objašnjava profesor Fakulteta političkih nauka Zoran Stoiljković.

“Ono što opredeljuje odluke birača su stavovi oko zaposlenosti, odnosno nezaposlenosti, izlasku iz krize, ekonomske stabilnosti, o socijalno-političkoj stabilnosti društva uz borbu protiv gotovo endemski raširene korupcije u Srbiji”, navodi Stoiljković.

“Ko građanima uputi takvu poruku, ko pokaže da ima više doslednosti da ovo učini i pokaže da nije korumpiran dobiće podršku građana Srbije”, ocenjuje on.

Evropska unija i bela šengenska lista biće takođe važne teme u predizbornim kampanjama.

Večna tema Kosovo neće biti nevažna, ali neće biti ni opredeljujuća, pokazuju istraživanja.

U ovom trenutku prema rezultatima CESID-vih istrazivanja Cenzus prelaze i Naprednjaci, LDP, SPS i Srpska radikalna stranka kao i stranke nacionalnih manjina.
 
e i to mi ga....
i sta srbija ima od toga....opet iste fukare sa novim lazima....kao tek su sad dosli napoliticku scenu pa ce da rese ekonomskopoliticka pitanja te dignu standard...ne znam bre dal su oni ludji il ovaj narod sto im veruje 20 godina eeeeeeeej.prodje zivot a oni jedno te isto...a ono svake godine sve gore...
dok su ove stranke sa istim lopuzama i lazovima na vlasti nece me videti niko na izborima....
 
e i to mi ga....
i sta srbija ima od toga....opet iste fukare sa novim lazima....kao tek su sad dosli napoliticku scenu pa ce da rese ekonomskopoliticka pitanja te dignu standard...ne znam bre dal su oni ludji il ovaj narod sto im veruje 20 godina eeeeeeeej.prodje zivot a oni jedno te isto...a ono svake godine sve gore...
dok su ove stranke sa istim lopuzama i lazovima na vlasti nece me videti niko na izborima....
:ok::ok::ok::worth::worth::worth:

Па знаш за онај виц-

Је л' осећаш нешто!?
Осећам!!!
А ВИДИ ГДЕ СУ МИ РУКЕ!!!
:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

Е то ти је то!!!:sad2::sad2::sad2:
 
e i to mi ga....
i sta srbija ima od toga....opet iste fukare sa novim lazima....kao tek su sad dosli napoliticku scenu pa ce da rese ekonomskopoliticka pitanja te dignu standard...ne znam bre dal su oni ludji il ovaj narod sto im veruje 20 godina eeeeeeeej.prodje zivot a oni jedno te isto...a ono svake godine sve gore...
dok su ove stranke sa istim lopuzama i lazovima na vlasti nece me videti niko na izborim
a....

:) Takodje.
 
Možda i jesmo izjednačeni u ovom trenutku ali nema bojazni da će našim funkcionerima kada se raspišu parlamentarni izbori iza svakog ćoška iskakati švalerke, vanbračna deca, Milo, Cane, Žarko Zečević, Vuk Hamović i sl. A to spušta rejting samo tako, što će naprednjaci videti na ličnom primeru :D

Uostalom DS ima SPS, LDP, Rasima, Ljajića, manjine a ako zatreba i ostatak opozicije će uleteti za pare. Toma je svoj koalicioni potencijal pokazao na Voždovcu kada ga je podržao samo DSS-NS-NP a oni na nivou Srbije verovatno ne idu preko cenzusa.
 
Možda i jesmo izjednačeni u ovom trenutku ali nema bojazni da će našim funkcionerima kada se raspišu parlamentarni izbori iza svakog ćoška iskakati švalerke, vanbračna deca, Milo, Cane, Žarko Zečević, Vuk Hamović i sl. A to spušta rejting samo tako, što će naprednjaci videti na ličnom primeru :D

Uostalom DS ima SPS, LDP, Rasima, Ljajića, manjine a ako zatreba i ostatak opozicije će uleteti za pare. Toma je svoj koalicioni potencijal pokazao na Voždovcu kada ga je podržao samo DSS-NS-NP a oni na nivou Srbije verovatno ne idu preko cenzusa.

Ne lupetaj...Dss-ns-np...Ide preko cenzusa sa izmedju 8-11 posto...Ali cisto sumljam da Ldp,Srs prelaze cenzus..
 
Prevrtljivost je drugi ime politike,osim LDP-a koji je specifican slucaj,a koji ima svoj obrnuti odraz u SRS u, SNS I DS su prilicno pribliznog koalicionog kapaciteta.
Logika govori da verovatno postoje veze izmedju opozicije i tajkuna(ko je pametan obezbedjuje se na svim stranama),ali takodje je sigurno veca povezanost vlasti i tajkuna zbog prakticno korupcionaskih razloga.
 
Poslednja izmena:
Prevrtljivost je drugi ime politike,osim LDP-a koji je specifican slucaj,a koji ima svoj obrnuti odraz u SRS u, SNS I DS su prilicno pribliznog koalicionog kapaciteta.
Logika govori da verovatno postoje veze izmedju opozicije i takuna(ko je pametan obezbedjuje se na svim stranama),ali takodje je sigurno veca povezanost vlasti i tajkuna zbog prakticno korupcionaskih razloga.

Pa da logicno.....
 
Možda i jesmo izjednačeni u ovom trenutku ali nema bojazni da će našim funkcionerima kada se raspišu parlamentarni izbori iza svakog ćoška iskakati švalerke, vanbračna deca, Milo, Cane, Žarko Zečević, Vuk Hamović i sl. A to spušta rejting samo tako, što će naprednjaci videti na ličnom primeru :D

Uostalom DS ima SPS, LDP, Rasima, Ljajića, manjine a ako zatreba i ostatak opozicije će uleteti za pare. Toma je svoj koalicioni potencijal pokazao na Voždovcu kada ga je podržao samo DSS-NS-NP a oni na nivou Srbije verovatno ne idu preko cenzusa.

nema sanse svi na gomili da skupite preko 50%

jedino kako DS moze opet preko 50% jeste ako bi sa vama isli DSS-NS, SNS ili SRS

sami sa dosadasnjim partnerima nema sanse da mozete

jednostavno vi ste gotovi

pukli ste i smesi vam se i opozicija i robija

samo ja vas jos ne bi dirao, treba sacekati do kraja iduce godine dok totalno propadnemo, i da vas onda popizdeli narod juri po ulicama i vesa po banderama :think:
 
nema sanse svi na gomili da skupite preko 50%

jedino kako DS moze opet preko 50% jeste ako bi sa vama isli DSS-NS, SNS ili SRS

sami sa dosadasnjim partnerima nema sanse da mozete

jednostavno vi ste gotovi

pukli ste i smesi vam se i opozicija i robija

samo ja vas jos ne bi dirao, treba sacekati do kraja iduce godine dok totalno propadnemo, i da vas onda popizdeli narod juri po ulicama i vesa po banderama :think:

Nije ti prvi put da daješ ovakve prognoze i svaki, ali svaki, put si žestoko promašio. Samo ti prognoziraj da smo pukli, dok je tako po tvojim proračunima nema šta da brinemo :lol: :klap:
 
Nema sanse..Meni je drazi Toma ali Tadic je jaci..

izbori u zemunu i na vozdovcu, koji je godinama uporiste DS-a su pokazali da je SNS jaci od DS-a

Kada je SNS uspeo da pobedi DS na Vozdovcu , onda znaj da su u drugim opstinama Srbije makar 10% ispred njih

SNS i DS mogu biti eventualno izjednaceni samo u Beogradu u centralnim opstinama , i mozda Novom Sadu dok svugde drugde je verovatno jaci SNS - tamo gde zivi sirotinja raja, koja Tadicu globe ne moze davati i placati Tadiceve harace....
 
Nema sanse..Meni je drazi Toma ali Tadic je jaci..

Varash se, u ovom momentu je jaci Nikolic. Sva ta istrazivanja mogu da budu neki pokazni parametar- da se tako izrazim- ali, ja vidim sta ljudi pricaju uzivo, oko mene...

Zasad je Toma ispred Tadica, i mislim da zna kolika je to odogovrnost i OBAVEZA,ne sme prokockati sansu. To nikakve veze nema sa onim sto se ovde protura, i SAMO OVDE! Cak su i radikali u Skupstini malo odstupili, vide da ih kosta, mada, oni imaju naredbu da pljuju, i bespogovorno je izvrsavaju i na svoju stetu.

Jedan analiticar juce rece: Radikali su ostali kod "STAROG recnika i stare ideologije...recnik i pljuvanje je ono sto ih kolje...mislim da na republickom nivou mogu da dostignu 10 odsto.

Na kraju, sad cemo videti na ponovljenim lokalnim izborima na Vozdovcu, i to moze da bude parametar. SNS postoji tek godinu dana a vec je vodeca stranka u Srbiji:super:

Dakle, ja bih sacekala izbore na Vozdovcu, pa da nastavim gde sam stala;)
 

Back
Top