Нови избори на Вождовцу

другарица

Aktivan član
Poruka
1.744
ДС БЕЗ ВЕЋИНЕ, ТРАЖИ ПОДРШКУ ДСС ДА ФОРМИРА ВЛАСТ
Нови избори на Вождовцу

Странке које су освојиле одборничке мандате након превремених избора на Вождовцу нису се договориле о формирању локалне власти, иако је за сутра заказана конститутивна седница Скупштине општине.
У Демократској странци ипак верују да ће данас бити формирана већина, док у СНС-у и у коалицији ДСС-НС сматрају да су нови избори најреалније решење, јер не постоји шанса да власт у тој београдској општини буде формирана.
Шеф одборничке групе ДС-а у Вождовцу, Бранко Арсенијевић, каже да тој странци недостаје још један одборник како би формирали власт, те да ДС још није добио званичан одговор из ДСС-а на понуду да одборници те странке подрже ДС на Вождовцу.
Он је рекао да очекује да ће неко „појединачно" из ДСС-а подржати одборнике ДС-а, коалиције око СПС, ЛДП и Листе за толеранцију Расима Љајића, и тако омогућити формирање власти.
Потпредседница Нове Србије Дубравка Филиповски је, међутим, навела да ће цела одборничка група ДСС-НС након верификације мандата напустити седницу Скупштине општине Вождовац и тиме показати да је компактна.
Арсенијевић каже да би оваквим потезом народњачка коалиција демонстрирала „класичну опструкцију".
Ако се до 14. августа не изаберу председник локалне скупштине и секретар, ићи ће се на нове изборе у тој општини.



Најјачи је овај ред изнад наслова - ДС нема већину. Па ваљда је СНС узела највише гласова и СНС је најављивала формирање власти а нема већину :neutral: :lol:

СПС :klap: Опет су испалили Вучића :super: Испало је да није битан квантитет гласова него квалитет странке и могућност да се са неким договори а они, осим распалог Коштунице и Веље и Маје који немају одборе на Вождовцу, не могу ни са ким да се договоре.
 
koliko ja razumem vesti u 10 na stb, rezimske stranke nisu bile u sali, kad je trebalo

dakle kakvo je sad pa to parlamentarno ponasanje?

od cega to beze?

pa izbori na vozdovcu su i bili zato sto su pokrali prethodne izbore, pa se to dokazalo na sudu

i da dodam rezimski exponenti na forumu cute kao sfinge
 
Samo bih još da citiram iskusnog političara Dragana Todorovića :

Шта има лоше у томе што су се и у Србији издвојиле две јаке странке, тачније два блока?
- Пустите те приче о два блока. Ово је врло једноставна ствар. Николић обмањује грађане позивима који наилазе на затворена врата. Ми смо рекли да ћемо бити опозиција. Ово нуђење ми изгледа као оно испод Плавог моста. Нема никакве разлике, с тим што је овде у питању политика, а тамо нешто друго. А све то да би се оправдало оно што ће се вероватно десити, а то је коалиција ДС-СНС на Вождовцу и у Земуну.

Како сте толико сигурни у ту коалицију?
- Видећете, знам.

Ne zna on gde je šupalj a kamoli nešto više. Hajde baš da ponove izbore da vidimo kako će onda proći ;)
 
Што не кажете да им је данас СРС дала кворум за почетак седнице, а исто су најавили и за петак! Бар тако каже Немања Шаровић. Иначе, како он вели, они су данас давали кворум да би збунили жуте :) Па је л он мисли да је народ стадо оваца??? Очигледно се ствара нова већина- ДС, ЛДП и СРС, где ће СРС бити неко ко пружа мањинску подршку!
 
Што не кажете да им је данас СРС дала кворум за почетак седнице, а исто су најавили и за петак! Бар тако каже Немања Шаровић. Иначе, како он вели, они су данас давали кворум да би збунили жуте :) Па је л он мисли да је народ стадо оваца??? Очигледно се ствара нова већина- ДС, ЛДП и СРС, где ће СРС бити неко ко пружа мањинску подршку!
Doš'o si da nas malo zamlaćuješ?neka,neka,lepo su te učili.:p
 
Не знам о којим парама причаш. Запослен сам у кладионици "Меридиан" и ту примам плату. Ту ми је радно место. Ако мислиш на РИК, ево, радо бих ти дао тих 30 хиљада динара које примају чланови РИК'а као надокнаду. То су моји приходи, немам шта да кријем, не зарађујем ништа специјално, па ето, можда можемо и да се мењамо, јер верујем да имаш веће месечне приходе од мојих. Моји су све укупно око 70 хиљада.
 
Другарице, нама би избори највише одговарали. Све бисмо почистили на поновљеним изборима. Никада нам није падало на памет да са ДС у Вождовцу правимо власт, јер смо знали да им је тамо до гуше криминалан општински одбор. Према томе, ништа не губимо!
 
Нећете почистити никога сигурно јер на претходним изборима испред ДС-а није учествовао нико од високих функционера а са ваше стране су били укључени Тома и Вучић. Сада ће се и демократама придружити врх странке, вероватно и сам председник тако да само можете да узмете мање. Уосталом, и да узмете више него сада, са ким ћете? 51% нећете имати ни сами а ни са ДСС ...

Општински одбор можда јесте криминалан, не знам, али је ваш кандидат за председника општине много већи криминалац него што то може да буде цела садашња поставка општине заједно а игром случаја знам да ће се у следећем кругу радити антикампања против њега и СНС од стране свих странака. Са ким ћете да правите коалицију онда? Сами са Коштуницом нећете моћи.

И ако је општинска власт криминална, шта сте који ђаво толико јурили за СПС који је део те власти у овом тренутку?
 
Poslednja izmena:
Ми једва чекамо те нове изборе, јер ћемо их згазити. Ти људи који воде ДС у Вождовцу су се овде заиста згадили народу. Мрзе их људи, јер су прави мафијаши!
А не правдам се ником. Једноставно, немам шта да кријем. КАд већ неко прозива, што да му не кажем поштено. Просто, мислим да је то нешто нормално.
 
Не знам о којим парама причаш. Запослен сам у кладионици "Меридиан" и ту примам плату. Ту ми је радно место. Ако мислиш на РИК, ево, радо бих ти дао тих 30 хиљада динара које примају чланови РИК'а као надокнаду. То су моји приходи, немам шта да кријем, не зарађујем ништа специјално, па ето, можда можемо и да се мењамо, јер верујем да имаш веће месечне приходе од мојих. Моји су све укупно око 70 хиљада.
Koliko god ja zarađivao,te pare se zarade radom,stvarnim i opipljivim.Ne bavim se aktivno politikom i ne zarađujem ništa trulim dogovorima tipa ja tebi ti meni.
 
Ми једва чекамо те нове изборе, јер ћемо их згазити. Ти људи који воде ДС у Вождовцу су се овде заиста згадили народу. Мрзе их људи, јер су прави мафијаши!
А не правдам се ником. Једноставно, немам шта да кријем. КАд већ неко прозива, што да му не кажем поштено. Просто, мислим да је то нешто нормално.

Ваш кандидат није криминалац? Чудно, једно двадесет људи ми је рекло супротно а колико знам људе са Вождовца - тек тог типа мрзе :mrgreen:
Што се гажења тиче - буди реалан. Могли сте да освојите оволико само зато што Тадића није било у кампањи испред ДС. Сад ако се укључи пукли сте ;)

Уосталом - и да их згазите као што кажеш - са ким ћете формирати власт? Имате само ДСС у џепу а заједно не можете никако. Или тврдиш да ћете са њима имати довољно?
СПС отпиши слободно за сва времена ;)
 
Koliko god ja zarađivao,te pare se zarade radom,stvarnim i opipljivim.Ne bavim se aktivno politikom i ne zarađujem ništa trulim dogovorima tipa ja tebi ti meni.

Мисони, то је само твој избор који не чини горима оне који се баве. Није забрањено бавити се политиком, ма колико се ја не слагала са њиховом ;)
 
Мисони, то је само твој избор који не чини горима оне који се баве. Није забрањено бавити се политиком, ма колико се ја не слагала са њиховом ;)
Da bi se bavila politikom ne treba da budeš dobra u tome nego samo pokvarena i da odrađuješ ''poslove'' bez pitanja.Posle toga dolaze funkcije i pare.Svedoci smo svega toga godinama i ništa se ne menja.
 
Другарице, не брини се ти за нашег кандидата. На његово име смо много добили. Шта год мислила о њему.
А могу у следећој кампањи да употребе шта год хоће. Једном кад изгубиш бастион, сто година ти је потребно да то повратиш. Они могу само још горе да прођу, јер ово што сад раде нервира људе. И бићемо власт, да ли у петак или после нових избора, сасвим је свеједно!
 

Back
Top