Baćuške bi da zabrane skype

Slack Bladder

Primećen član
Poruka
642
Političko-burazerski neradnici iz Rusije zajedno sa telekomunikacionim kompanijama izrazili bojazan da Skype predstavlja opasnost za sigurnost i da ga treba ukinuti :dash:

Vest sa Monda:

Skype ugrožava bezbednost Rusije? Utorak, 28. jul 2009. 11:51


Da li će Rusi ostati bez Skype usliga nakon što su telekomunikacione kompanije u toj zemlji, zatražile od premijera Putina da ukine ovaj softver za internet telefoniranje?

Iza tvrdnje da Skype predstavlja pretnju nacionalnoj bezbednosti, stoji činjenica da je ovaj jeftin vid komunikacije uticao na pad prihoda telefonskih kompanija u Rusiji.

Osim ovog alternativnog telefoniranja na udaru grupe lobista našli su se i ostali VoIP (Voice over Internet Protocol) servisi, piše Inquirer.

Iz najvećih ruskih telefonskih kompanija upozoravaju premijera i ostale članove ruske vlade, da su popularni VoIP servisi, zapravo, "strana tela" koje treba kontrolisati kako ne bi ugrozili bezbednost zemlje.

http://www.mtsmondo.com/lifestyle/cars/text.php?vest=142250

Za one sa jeftinim ulaznicama Skype je besplatan program kojim se može besplatno komunicirati između dva računara ili pozivati fiksne i mobilne linije uz sitnu nadoknadu. Ova jeftinoća je najverovatniji trn u oku monopolistima iz Ruje pa su isti odlučili da ga se reše na patriJotski način. :rotf:
 
Ма таквих програмчића типа skyp има пун ку**ц

Ima ih, tipa gtalk i live mesindžer :mrgreen: ali se ne mogu meriti po popularnosti sa skype. A Ruje zajedno sa Putinjavim tj. njegovom partijom pokazuju koliko su rad da potegnu patriJotizam za zaštitu sopstvenog džepa nego da osmisle bolji produkt. Uzgred, sedište Skype kompanije je u Luxemburgu. :hahaha: Zayebana i opasna zemlja :hahaha:
 
Ima ih, tipa gtalk i live mesindžer :mrgreen: ali se ne mogu meriti po popularnosti sa skype. A Ruje zajedno sa Putinjavim tj. njegovom partijom pokazuju koliko su rad da potegnu patriJotizam za zaštitu sopstvenog džepa nego da osmisle bolji produkt. Uzgred, sedište Skype kompanije je u Luxemburgu. :hahaha: Zayebana i opasna zemlja :hahaha:

prvo, pazi na jezik. na ovom formumu ima onih kojima izrazi Putinjavi ili PatriJotizam nisu po ukusu. patriJotizam je kao rec koliko znam na ovom forumu nepozeljna po svim poslednjim pravilima ponasanja, i moze da budes banovan. a Putinjavi je jedna prosto bespomoscno smesna i nespretna fraza koja prosto kvari ugodjaj odvrlo ozbiljnog i tuznog amaterizma ove tvoje patke u pokusaju.

dakle, prvo, rec je o dokumentu udruzenja telekomunikacionih kompanija, jedne legalne lobisticke strukture, koja se prosto bavi svojim poslom po principu - ako prodje prodje. otprilike kao i ti sa ovom 'novoscu'. to je komercijalno udruzenje koje naravno tezi da najlaksim sredstvima dobije to sto mu treba.
drugo, taj elaborat i poziv nema nikakve veze sa drzavom, on je u vidu apela, kao i svako lobiranje, upucen organima, a organi resavaju kakav znacaj ce tome da pridaju. toliko o tvom Putinjavom i Rujama, sta god da ti pod tim nebulozno infantilnim terminima podrazumevas.
trece. VoIP telefonija je U VECINI DRZAVA evroatlantske zajednice na ovaj ili onaj nacin zakonski regulisana. recimo u americi VoIP je potpuno transparentan za bezbednosne agencije, i za razliku od obicnog telefona, VoIP veze MOGU BITI I JESU po zakonu potpuno slobodno prisluskivane. to je samo primer. u izraelu tek sasvim nedavno Skype je odblokiran u 3G saobracaju od strane operatora ukazom vlade. a do tada je bio prakticno banovan. u vecini drzava EU VoIP je na ovaj ili onaj nacin OPOREZOVAN, ZAKONSKI PROPISAN i u odredjenim stvarima RESTRIKTIVNO OMEDJEN. zasto inace mislis da na trzistima gde je internet penetracija skoro 80% i dalje VoIP ima smesno mali deo kolaca? a recimo u nekim zemljama skype je generalno van zakona, sto je glupost naravno, ali i toga ima. na kraju krajeva, u ovom slucaju prostog lobiranja, i pored tvog nerazumevanja okolnosti o kojima diskutujes, rec je o teznji kompanija da uticu na povisenje tarifa VoIP kada se on koristi 3G standardom, to jest preko mobilnog telefona, to jest ONI ZAPRAVO POKUSAVAJU DA ZAPLASE VoIP igrace da bi im ovi ponudili podelu profita za trafik - CTO JE INACE CESTO RESENJE PITANJA NA ZAPADNOM TRZISTU KLASICNIH OPERATORA I VOIP. dakle, jedna gruba igra izmedju razlicitih biznisa za deo kolaca. a drzava sa tim ima malo veze. drzava ce na kraju da resi kako resi, u ovom nastupu nema nijednog drzavnog elementa, zato prekini da pricas nebuloze. ako te imalo zanima sta ja kao neko ko se bavi marketingom i biznis-konsaltingom naprimer za 4 telekomunikacione kompanije raznih profila na ruskom trzistu onda slusaj - to je jedna jeftina igra lobista, nista nece biti zabranjeno, ili ce se dogovoriti sa VoIP kompanijama o podeli saobracaja ili ce sve rezultovati nekim dodatnim porezom koji ce smanjiti razliku u ceni sa 1:10 na naprimer 1:4. to nece nista posebno da promeni, ljudi ce svejedno moci da biraju sta im je udobnije. u najgorem slucaju, GPRS i 3G trafik operatora kada korisnik bude skajpovao recimo, racunace se po posebnoj tarifi, i tu ce operatori da ugrabe neku kintu. ali i to je protivzakonito i tesko da ce to da im prodje, ovo je ipak pravna drzava koja pride dobro razume i podrzava potrosacko trziste.
cetvrto. o biznisu telekomunikacija i njegovom lobiranju evidentno znas premalo da bi davao ikakve kvalifikacije. sledeci put postuj i uzdrzi se od komentara, samo unosis pometnju i dezinformises ljude. opameti se malo. to sto pises formira predrasude kod mnogih, pri tome, potpuno neosnovane i stetne. sve je to ponekad zabavno, ali nije sve na svetu zajebancija, imaj mere.
 
p.s. bolje obrati paznju NA SVOJE TRZISTE I SVOJU DRZAVU po tom pitanju:

upravo sam se vratio iz Srbije potpuno izbezumljen tarifama na mobilni saobraj. imate samo 3 poreza na izlazne sms-ove u inostranstvo, pri tome NI U RUSIJI NI U EVROPI NE POSTOJI POJAM 'SMS U INOSTRANSTVO', cene su iste za sve sms-ove. tarife na razgovor? vas pljackaju i ZA RAZLIKU OD RUSIJE PLJACKA VAS DRZAVA. imate trista kuracapalaca poreza na sve vidove mobilne komunikacije. a 'Ruje' slabo koriste skajp inace zato sto su ovde cene razgovora RAZUMNE. problemi sa operatorima su u drugim stvarima (monolija, nema jos prenosa broja, cvrste obaveze pri ugovorima, nema pay as u talk sistema itd). ya placam sms 10 drkavih kopejki a ti? minut razgovora placam malo jace od jednog rublja a ti? razgovaram preko specijalnog operatora sa Srbijom, Engleskom i USA za 4 rublje minut a ti? razmisli malo.
(rublja/dinar je oko 1:2)
 
prvo, pazi na jezik. na ovom formumu ima onih kojima izrazi Putinjavi ili PatriJotizam nisu po ukusu. patriJotizam je kao rec koliko znam na ovom forumu nepozeljna po svim poslednjim pravilima ponasanja, i moze da budes banovan. a Putinjavi je jedna prosto bespomoscno smesna i nespretna fraza koja prosto kvari ugodjaj odvrlo ozbiljnog i tuznog amaterizma ove tvoje patke u pokusaju.

d.

nije valjda da je Vladimir himself na Krsti pa ga ovo vredja i pogadja :eek:, ili ste vi ko mesni odbor socijalistickog saveza radnog naroda opstine Zen'ca koji reaguje na svako sprdanje i porugu sa likom i delom najveceg sina nasih naroda i narodnosti i tekovinama nase socijalistcke revolucijen i radnickog samoupravljana :think:
 
nije valjda da je Vladimir himself na Krsti pa ga ovo vredja i pogadja :eek:, ili ste vi ko mesni odbor socijalistickog saveza radnog naroda opstine Zen'ca koji reaguje na svako sprdanje i porugu sa likom i delom najveceg sina nasih naroda i narodnosti i tekovinama nase socijalistcke revolucijen i radnickog samoupravljana :think:

"....PATRIJOTE, TADICEV LOPOVSKI REZIM, NAPRDNJACI, *********, SIPTOGORCI, MILODUKLJANI, ZLOVENCI, KRVATI, BALIJE, KURVATI, JeBoTito, crvene ustase, SMRDOKRATA..."

jedan mali, da se tako izrazim - izvadak - iz pravilnika koji treba neuku i nevaspitanu stoku poput n e k i h o v d e da zaulari i usmeri na ispravno ponasanje. dakle, u postu koji sam komentarisao bile su PATRIJOTE, a i izraz Putinjavi, koji je pogrdna igra reci sa jednom od institucija (predsenika vlade) drzave kojoj sam ja lojalan i koju smatram svojom otadzhbinom ne manje nego Srbiju. dakle, ako ne moze TADICI recimo, ne moze ni Putinjavi, mislim da je to svakom jasno, dobro sad, mozda tebi nije, ali to malo koga zanima, jel tako? ;)
 
"....PATRIJOTE, TADICEV LOPOVSKI REZIM, NAPRDNJACI, *********, SIPTOGORCI, MILODUKLJANI, ZLOVENCI, KRVATI, BALIJE, KURVATI, JeBoTito, crvene ustase, SMRDOKRATA..."

jedan mali, da se tako izrazim - izvadak - iz pravilnika koji treba neuku i nevaspitanu stoku poput n e k i h o v d e da zaulari i usmeri na ispravno ponasanje. dakle, u postu koji sam komentarisao bile su PATRIJOTE, a i izraz Putinjavi, koji je pogrdna igra reci sa jednom od institucija (predsenika vlade) drzave kojoj sam ja lojalan i koju smatram svojom otadzhbinom ne manje nego Srbiju. dakle, ako ne moze TADICI recimo, ne moze ni Putinjavi, mislim da je to svakom jasno, dobro sad, mozda tebi nije, ali to malo koga zanima, jel tako? ;)
a za instituciju predsednika vlade u nekoj hiljadama kilometara udaljenoj zemlji me posebno zabole ... :mrgreen:
 
prvo, pazi na jezik. na ovom formumu ima onih kojima izrazi Putinjavi ili PatriJotizam nisu po ukusu. patriJotizam je kao rec koliko znam na ovom forumu nepozeljna po svim poslednjim pravilima ponasanja, i moze da budes banovan. a Putinjavi je jedna prosto bespomoscno smesna i nespretna fraza koja prosto kvari ugodjaj odvrlo ozbiljnog i tuznog amaterizma ove tvoje patke u pokusaju.

Jes, ti ćeš da mi kažeš :rotf: I mene svaki čas porede sa žutim, ovim i onim pa ne jurim za moderatorskom suknjom :hahaha: Koliko vidim najviše tebi smeta pa sad izmišljaš neki novi pravilinik krstarice. Eh, kad bi svakog banovali za ovo i ono možda ovde i ne bi bilo tako loše. Recimo, prvo da krenu od onih koji guraju nos u moderatorski posao :mrgreen:

dakle, prvo, rec je o dokumentu udruzenja telekomunikacionih kompanija, jedne legalne lobisticke strukture, koja se prosto bavi svojim poslom po principu - ako prodje prodje. otprilike kao i ti sa ovom 'novoscu'. to je komercijalno udruzenje koje naravno tezi da najlaksim sredstvima dobije to sto mu treba.
drugo, taj elaborat i poziv nema nikakve veze sa drzavom, on je u vidu apela, kao i svako lobiranje, upucen organima, a organi resavaju kakav znacaj ce tome da pridaju. toliko o tvom Putinjavom i Rujama, sta god da ti pod tim nebulozno infantilnim terminima podrazumevas.

Ti telekonji nisu ni malo različiti od našeg domaćeg telekonja. Da mogu, naplaćivali bi i korišćenje vazduha kod wireless komunikacije. :roll:

trece. VoIP telefonija je U VECINI DRZAVA evroatlantske zajednice na ovaj ili onaj nacin zakonski regulisana. recimo u americi VoIP je potpuno transparentan za bezbednosne agencije, i za razliku od obicnog telefona, VoIP veze MOGU BITI I JESU po zakonu potpuno slobodno prisluskivane. to je samo primer. u izraelu tek sasvim nedavno Skype je odblokiran u 3G saobracaju od strane operatora ukazom vlade. a do tada je bio prakticno banovan. u vecini drzava EU VoIP je na ovaj ili onaj nacin OPOREZOVAN, ZAKONSKI PROPISAN i u odredjenim stvarima RESTRIKTIVNO OMEDJEN. zasto inace mislis da na trzistima gde je internet penetracija skoro 80% i dalje VoIP ima smesno mali deo kolaca? a recimo u nekim zemljama skype je generalno van zakona, sto je glupost naravno, ali i toga ima. na kraju krajeva, u ovom slucaju prostog lobiranja, i pored tvog nerazumevanja okolnosti o kojima diskutujes, rec je o teznji kompanija da uticu na povisenje tarifa VoIP kada se on koristi 3G standardom, to jest preko mobilnog telefona, to jest ONI ZAPRAVO POKUSAVAJU DA ZAPLASE VoIP igrace da bi im ovi ponudili podelu profita za trafik - CTO JE INACE CESTO RESENJE PITANJA NA ZAPADNOM TRZISTU KLASICNIH OPERATORA I VOIP. dakle, jedna gruba igra izmedju razlicitih biznisa za deo kolaca. a drzava sa tim ima malo veze. drzava ce na kraju da resi kako resi, u ovom nastupu nema nijednog drzavnog elementa, zato prekini da pricas nebuloze.

Gruba igra patriJotizma, tako svojstvena državama iz nekadašnje komunističke sfere :mrgreen:

ako te imalo zanima sta ja kao neko ko se bavi marketingom i biznis-konsaltingom naprimer za 4 telekomunikacione kompanije raznih profila na ruskom trzistu onda slusaj - to je jedna jeftina igra lobista, nista nece biti zabranjeno, ili ce se dogovoriti sa VoIP kompanijama o podeli saobracaja ili ce sve rezultovati nekim dodatnim porezom koji ce smanjiti razliku u ceni sa 1:10 na naprimer 1:4. to nece nista posebno da promeni, ljudi ce svejedno moci da biraju sta im je udobnije. u najgorem slucaju, GPRS i 3G trafik operatora kada korisnik bude skajpovao recimo, racunace se po posebnoj tarifi, i tu ce operatori da ugrabe neku kintu. ali i to je protivzakonito i tesko da ce to da im prodje, ovo je ipak pravna drzava koja pride dobro razume i podrzava potrosacko trziste.
cetvrto. o biznisu telekomunikacija i njegovom lobiranju evidentno znas premalo da bi davao ikakve kvalifikacije. sledeci put postuj i uzdrzi se od komentara, samo unosis pometnju i dezinformises ljude. opameti se malo. to sto pises formira predrasude kod mnogih, pri tome, potpuno neosnovane i stetne. sve je to ponekad zabavno, ali nije sve na svetu zajebancija, imaj mere.

Teško da ćeš bilo koga ubediti takvim stavom da zaćuti. Štaviše postižeš krajnje suprotan efekat. Elem, pre nego šta nastavimo sa daljim prepucavanjem reci ti meni kojim si se projektima do sad bavio pa da procenimo tvoju stručnost kad već pljuješ po mojoj.
 
p.s. bolje obrati paznju NA SVOJE TRZISTE I SVOJU DRZAVU po tom pitanju:

upravo sam se vratio iz Srbije potpuno izbezumljen tarifama na mobilni saobraj. imate samo 3 poreza na izlazne sms-ove u inostranstvo, pri tome NI U RUSIJI NI U EVROPI NE POSTOJI POJAM 'SMS U INOSTRANSTVO', cene su iste za sve sms-ove. tarife na razgovor? vas pljackaju i ZA RAZLIKU OD RUSIJE PLJACKA VAS DRZAVA. imate trista kuracapalaca poreza na sve vidove mobilne komunikacije. a 'Ruje' slabo koriste skajp inace zato sto su ovde cene razgovora RAZUMNE. problemi sa operatorima su u drugim stvarima (monolija, nema jos prenosa broja, cvrste obaveze pri ugovorima, nema pay as u talk sistema itd). ya placam sms 10 drkavih kopejki a ti? minut razgovora placam malo jace od jednog rublja a ti? razgovaram preko specijalnog operatora sa Srbijom, Engleskom i USA za 4 rublje minut a ti? razmisli malo.
(rublja/dinar je oko 1:2)

8% ukupne komunikacije na svetu otpada na Skype sa tendencijom daljeg rasta. Oko toga da Ruje malo koriste Skype sigurno nisi kompetentan da prosudiš. Ipak, svega ovog ne bi ni bilo da je Skype tako slabo zastupljen.
 
ono sve gore sto si napisao, posto nema nikakve veze sa temom i ne predstavlja nikakva paznje vredan odgovor ili nastavak diskusije - za mene znaci da se sustinski sa mojim komentarom slazes i da nemas nesto posebno da dodas ili oduzmes. a povodom ovog poslednjeg:

reci ti meni kojim si se projektima do sad bavio pa da procenimo tvoju stručnost kad već pljuješ po mojoj.

pa ne znam, stvarno mi je malo degutanto da nekom kurajberu u poslednjoj stadiji puberteta ozbiljno referisem o svojoj poslovnoj biografiji, ali ajde, onoliko koliko je pretpostavljam dovoljno za ovu takozvanu diskusiju, samo one klijente koji se ticu kompetencija za ovu temu:

Vodafon Nemacka (No1 na trzistu Nemacke): 2009-?, nova komunikaciona platforma, marketing mix i reklamna strategija za 2009-2011.

Beeline (No1/No2 na trzistu Rusije i SNG): 2004-2006, B2B marketing mix, CRM i reklamna strategija za on-line media.

Akado Golden Wi-Fi (No1 kablovski i WI_FI internet provajder u Rusiji): 2006-2008, branding, launch/relaunch kampanja, komunikaciona strategija/reklamna podrska pri spajanju operativnog biznisa B2B i B2C sa Beeline (vidi jedan punkt navise).

Yota (istorijski prvi i jos uvek No1 4G bezicni web provajder na teritoriji cele Rusije): 2009 - ? analitika i istrazivanje trzista, konsalting o 'advanced services', arhitektura portfolia usluga i politike cena, lansiranje brenda i usluga, komunikaciona i kreativna strategija, produkcija, medijska strategija i razmestanje, PR i BTL podrska.

Evroset (No1 ritejler mobilnih telefona i operatorskih proizvoda): rebranding, repozicionairanje, komunikaciona platforma i plan na 3 godine, kreativna strategija.

........................................................................

mozes da me proveris i na runetu, Dragorad Knezi, Direktor Strateskog Planiranja komunikacionog holdinga Ark Sholz&Friends, direktor agencije komunikacionog i marketing konsaltinga i planiranja Ark S&F Strategy Group Moscow
tokom poslednjih 8 godina, pored navedenog, naprimer konsultant i strateg na ruskom trzistu kompanija kao sto su: TCCC (The Coca Cola Company), Mars LLC, Efes Brewery Moscow, Unilever, P&G, Beeline, VTB24 (Vneshtorgbank), Nestle, ...
 
p.s. dok budes guglao da saznas nesto konkretnije o temi o kojoj si se izleteo malo da kvalifikujes umesto da pitas to sto ne znas, nemoj da zaboravis da predstavis svoj CV. ja ti naravno vise necu odgovarati na postove posto su nebulozni i pre svega ostrasceni i amaterski, ali bio bi red da zavrsis to kako sam svoje laprdanje nazivas - prepucavanje - svojim kracim rezimeom. pa onda neka onaj koga tema interesuje, procitavsi tvoj post i moj prilicno jasan odgovor na njega, sam prosudi sta je informativnije, konkretnije i naravno - autoritetnije. 'vidjenca jos jednom.
 

Back
Top