Cveće na prozoru,balkonu,terasi...

tumblr_mtbsmmcJqY1ssk8cyo1_500.jpg
 
Pitanje za poznavaoce bilja:
Između prozora i roletne, sa spoljne strane imam nepunih 30 cm prostora. (Toliko je roletna odmaknuta od prozora kada se spusti.) Taj je deo izložen suncu samo ujutro, kasnije ga zaklanja susedna zgrada. Popodne sam zid baca senku na to mesto. Kada se roletna podigne to je spoljni prostor, izložen vetru i kiši.
Hteo bih da na to mesto idućeg proleća postavim kakvu saksiju sa biljkom. Bilo bi dobro da bude manje osetljiva i da ne traži posebnu negu jer nisam uvek kod kuće da bih je redovno zalivao. Verovatno bi najbolje odgovarao neki kaktus. Bilo bi dobro da podnosi i hladnoću da ne moram da je unosim zimi.
Šta mi preporučujete?
 
Trebam pomoc,
htela bih daa zasadim engleske muskatle, strana je istocna, pa posto njih nikad nisam imala,da li im godi ta strana i jos jedno vazno pitanje, da li one cvetaju preko celog leta ili ne?
Negde sam na sajtovima, mada sturo pisano o njima, procitala da ne cvetaju dugo i da se vise sade zbog listova.
 
Nalence, obavezno ih zasadi. Za mene su engleske najlepse muskatle i ja ih gajim.
One vole sunce i imaju listove tokom cele godine. Cvetaju samo u prolece i to obilno od marta do kraja
juna. Bice po koji cvet i kasnije ali udarna sezona je maj mesec. Mogu one i na istocnoj strani samo
treba da sto duze budu na suncu. Istocna strana je mnogo pogodnija za zonalke.
Pozz.:bye:

- - - - - - - - - -

Evo slika engleskih muskatli koje sada kod mene cvetaju:
a49a2c.jpg
153p8ye.jpg
 

Back
Top