140 mrtvih na protestu

upravo gledam vesti na nasem TV kanalu.i javljaju da je preko 140 osoba izgubilo zivot na najvecim protestima u kini. doduse ono sto sam video na TV je slicno onim protestima iz grcke, paljenje, rusenje i... svega sto je sastavni deo takvih protesta.
ali broj nastradalih je zaista prevelik. dok je u grckoj u kojoj su protesti bili zaista nevidjeni, sve proslo bez zrtava, ovde...
potazih na vestima, ali jos nista.
mislite li da je u redu ovakav nacin obracunavanja sa protestantima, ili ipak ne.

.....tako se to radi kratko ali yebitachno ............
 
Kratko i jasno, uz svo postovanje svih gradjana, da Kina radi kao sto je i Srbija u ono vreme, prosla bi kao i Srbija sada.
Da neces da kazes da Amerika radi drugacije, mislim u svojoj drzavi. Ti si zaboravio onda neka desavanja od pre koju godinu...

moguce da i ameri rade isto. ali ja nisam cuo da je ovoliko naroda nastradalo odavno bilo gde u svetu. govorim o bilo kakvim demostracijama.
 
mogu ti reci da si ti jedina osoba sa kojom bih voleo prosetati po kosovu. i da onda na foprumu napises sta i kako je bilo. ali da obecas da neces lagati.
a od moderatora bih zatrazio da je zalepe:hahaha1::hahaha1::hahaha1:
ps.nemoj samo reci da dolazis...zajedno, cisto da ne zaboravis neke detalje.

druze.idem i ja ..necu se najaviti...samo cu doci sa majicom na kojoj pise lepo na cirilici SRBIJA DO TOKIJA..moze?:zper: sta ce da mi bude....a onda cu temu da zalepim i nista necu lagati:p
 
ovo "dlaka ti nece nedostajati" je iz nekog stosa.
kada mladic nagovara zensku da dodje u njegov stan, a ova se boji da je ne "iskoristi", i on joj kaze "dlaka sa glave..." za ostale dlake ne garantuje:rumenko::rumenko::rumenko:
veoma stari stos, ali sam ga zapatio
 
Живела Народна Република Кина и челичне гусенице њених тенкова! Живели трагови западних двоструких аршина састављени са асфалтом кинеских тргова и улица! Ура!
 
ovo "dlaka ti nece nedostajati" je iz nekog stosa.
kada mladic nagovara zensku da dodje u njegov stan, a ova se boji da je ne "iskoristi", i on joj kaze "dlaka sa glave..." za ostale dlake ne garantuje:rumenko::rumenko::rumenko:
veoma stari stos, ali sam ga zapatio

mangupe jedan.....znas da su brazilke u modi pa zato garantujes da dlake nece faliti:hahaha1::hahaha1::hahaha1:
salu na stranu............tuzna tema.........izvinjavam se
 
evo primer jednog srpskog hriscanina iz Novog Brda na Kosovu i Metohiji, koji zivi sada u selu Jasenovik, nekada je ziveo u svom stanu u Novom Brdu, ali su taj njegov stan njemu 1999 godine oteli i okupirali albanski muslimani i ne daju mu ni dan danas da se u njega vrati

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=06&nav_category=640&nav_id=369656

U selu Jasenovik u opštini Novo Brdo na Kosovu živi oko 45 srpskih porodica. Većina je bez posla, žive od socijalnih primanja i poljoprivrede. Slike napuštenih kuća i u korov obraslih imanja u selu Jasenovik nisu retka pojava. Međutim, ima i onih koji nisu želeli da odu. Srboljub Đokić sa suprugom i svoje šestoro dece odlučio je da ostane na porodičnom imanju.

Pre deset godina je zbog bezbednosti morao da napusti stan u Novom Brdu. Uselio se u napuštenu kuću svojih rođaka sa porodicom, koja se u međuvremenu uvećala za još jednog člana - Jovana, kome je sada 7 meseci, i počeo da obrađuje imanje.

Tako zive Hriscani na Kosovu i Metohiji danas . Nemaju pravo na imovinu, nemaju pravo na posao, nemaju slobodu kretanja a cesto puta nemaju pravo ni na zivot :rtfm:

Prema muslimanima ako si dobar pa im das prst znaj da ce ti uzeti celu ruku

Tako je bilo i nama na Kosovu i Metohiji. U Albaniji nisu imali da jedu, crkavali su od gladi , a mi smo ih primali u nasu Srbiju iz Enver Hodzine Albanije i davali im posao, hranu, utociste, topao dom. I kako su nam vratili 30 godina kasnije?

Ubijanjem i proterivanjem onih koji su ih tamo primili....

Davno nas narod rece

NEMA VERE U TURCINA(MUSLIMANA)

al neki i dalje to nikako da shvate

"Од џигерице никад месо,
од Турчина никад човек ..."
 
http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/8137512.stm

Officials say 156 people - mostly ethnic Han Chinese - died in Sunday's violence and more than 1,000 were injured. Uighur groups say many more have died, claiming 90% of the dead were Uighurs.

State-run news agency Xinhua also reported a protest in another part of Xinjiang province on Monday, with police breaking up a 200-strong demonstration near a mosque in the city of Kashgar.


Vlasti kazu 156 ljudi - vecina etnicki Han kinezi, ubijeno u nedeljnom nasilju, vise od 1.000 povredjeno. Ujgurska manjina kaze da je mnogo vise stradalo, tvrdeci da su 90% Ujguri.
Drzavna novinsa agencija ksinhua takodje izvestava o protestu u drugom deli ksinjang pokrajine u ponedeljak, gde je olicija razbila 2000 emonstarnata u blizini dzamije u centru kasgara.


zapadne vesti, one prve , bombasticne, malo su precutale sustinu sukoba, a to je da su ujguri na uulici ubijali pripadnike vecinske nacije.

zasto me to poseca na srbiju i kosvo i metohiju? jos samo fali vilijam voker

ujgurima preporucujem da gledaju svoje interese, zahebi zapad, tako su i alijini krenuli grlom u jagode i dan danas ne razuneju da su sami krivi za poginule i stradale
 
izgleda da se njasra nastavljaju
Ujgurski demonstranti ponovo se sukobili sa policijom
Međunarodni Radio Srbija - Pre 2 sata i 25 minuta

Demonstranti, pripadnici ujgurske manjine, ponovo su se jutros sukobili sa policijom na ulicama Urumćija, glavnog grada kineske provincije Sinđang, trećeg dana od izbijanja nereda u kojima je 156 lica izgubilo život, a više od 800 ih je povređeno. Zvanična kineska novinska agencija Sinhua prenela je da su, u vezi sa neredima koji su počeli u nedelju, uhapšene 1.434 osumnjičene osobe. Policija je rasterala oko 200 ljudi koji su sinoć pokušali da se okupe ispred džamije Id Kah u centru Kašgara, navela je kineska agencija. Protesti u Urumćiju, gradu sa 2,3 miliona stanovnika, zapadno od Pekinga, organizovani su zbog načina na koji je vlada reagovala u sukobima, u junu, između pripadnika većinskog naroda Han i Ujgura u Šaoguanu, kada su ubijena dvojica Ujgura.
 

Back
Top