Na koji način isplatiti

zaletanje.....
zanimljivo....zaletanje....

Kome odgovara da se napravi posten sistem vlasti i kontrole vlasti?

Ti ne bi dala 2 mil evra, a ni 4 mil evra...
Nikog to ne interesuje, znam iz prakse....cak i kad ne moraju da plate...
Nemas osobu koju interesuje ali stvarno iz srzi da neko dodje i napravi uredjen sistem vlasti i odgovornosti ......pricam o narodu...tebi , meni , njemu...
Svi pricaju bilo bi dobro , ali to je pricanje kao bilo bi dobro kad bi lubenice bile sve od 15kg, a ovamo na pijaci kupuju sve one do 12kg...mahom od 8kg..
Pa sto ne kupis te od 15kg, ili one od 22kg...jednom smo kupili tu od 22kg...ali ti treba 20 ljudi...
 
Pa eto klasican primer nemoguce ponude..

Mozda nisi primetila ali postoje nemoguce komercijalizacije...tj imas proizvod koji svima treba ali ga ne mozes prodati jer nije odrziva proizvodnja i prodaja takvog proizvoda, a ako podignes cenu nece ga niko kupovati...
Tu je nemoguca i komercijalizacija i monetarizacija takvog proizvoda...

Tako i ovo sto hoces...uzmi primer seoske mesne zajednice, tu nema para...
Ali ima silnih bankrota, tj seljaci tuze mesnu zajednicu zbog odluka koje je pocinio predsednik mesne zajednice kao odgovorno lice...
Tuzbe se zavrse nemogucnoscu naplate, jer sud presudi da nije u interesu da otera u bankrot mesnu zajednicu , ne mogu onda da funkcionisu...
Klasican primer kako kad nemas sredstava mozes da postavis osobu koja nema pojma jer nema interesa ...cak i kad ima, a nekad ima....ne moze se pozvati na odgovornost...

Ljudi ne zele stvarno odrziv pravedan sistem, ne samo zbog cene kostanja takvog sistema, nego i zbog toga sto ne podnose pravednost....95% ljudi sigurno pazi sigurno ne podnosi pravednost....a ovako odokativno mozda i 98%...
I to znam iz prakse...tako se desilo da mogu da vidim i nadgledam sta narod zeli ali istinski..a ne sta pricaju..
 
Daješ mi primere o trenutnoj situaciji. To možemo svi do sutra. Postoji li neki primer za " svetlo na kraju tunela"?
Sutra i drugi da dođu isto bi radili. U politiku budu privučeni koji očekuju korist neku. Sitnu, krupnu, nebitno.
Ako odsečeš priliv novca u tu "granu" nikom neće biti zanimljiva, hijene će se okrenuti na drugu stranu. Ostaće samo obični 'radnici' koji će to raditi koliko toliko ispravno.
 

Back
Top