Na koji način isplatiti

oni ne žive od Plata već od Mita :)
Sweet Life Hbomax GIF by Max
 
Kao Tito , das im da sve koriste, a nista da ne poseduju....nema parice...ima sluzbenu kreditnu karticu i svaki racun se gleda...

Ne znam za prostitutke kako bi to resili...i zene bi da budu i mozda bi oni da koriste...ne znam to...nije problem da dobiju gratis, to znam, ebiga kad po Nisu dodje Lukas dobija za dz...jok placa...klinke 18 10....

Uvek bi se naslo za politicare, to znam...
 
Evo zamislite da je pitanje za koje pare bih ja pristao da budem u javnoj vlasti?

5000e je malo...vladas nad pokvarenim strukturama, i nad pokvarenim i glupim narodom...
13000e mesecno...hm....jos uvek malo....18000e mesecno....e to otprilike....mozda malo vise...ali odatle..

Eto , znaci jedno totalno nealavo bice, ali racionalno ne bi pristalo na platu manju od 18000e mesecno...i ne bih ni trepnuo na optuzbe da je to previse, jer evo sad razmisljam i znam da nije...tesko da bi nesto ostajalo za stare dane....zato bolje mozda 20 000e i onda da ostavljam 2000e mesecno za stare dane...

Ostalo je vrlo opravdan trosak iz mog ugla gledanja...
Naravno ne interesuju me jece , pice, kurave i ostale blenta seljacke egzibicije...pricam o ozbiljnom pristupu i skromnom...
I eto dolazim do cifre od 20 000e mesecno.

Toliko kosta posten javni upravnik....minimalno...

Cisto da uradimo paralelu , koliko bi kostalo da radim kao elektrotehnicar na nekoj sefovskoj timskoj poziciji , imam tim i tako to....pa oko 5000e , lepse bi bilo 6000e, ali to bi bilo dovoljno....ali za javnu poziciju , 20 000e, kazem sve je to trosak...
Deo plate od 5000e je takodje trosak, za edukaciju , za avionske karte, za razne tekuce troskove koje je nezgodno ili tesko pravdati...parking itd itd..
 
Poslednja izmena:
Ma može na svaki dobar ekonomski potez za državu i narod da dobiju bonus, ali tek kroz nekoliko godina kad se pokaže efikasnost tog poteza. A plata neka prosečna.
A sto bi imali ista vise od plate?
Ionako nemaju nikakvu odgovornost, ko je od njih ikada odgovarao za bilo kakav neuspeh?

Ne odgovaraju ni kada ih uhvate sa koferom punim kesha, kamoli za neki los potez :D

Ako je cilj naterati politicare da rade dobro i posteno, onda je jedini nacin uterati im strah.

Najbolji vladar je bio kralj Petar I, i to samo zato sto je znao kako je njegov prethodnik, Aleksandar Obrenovic, zavrsio :D
 
Nema nista od postenja zbog straha...znam ja to dobro...vidjam oko sebe ljude, nisam od juce...srpski seljak je vecito u strahu pa nikad nije posten...a kao na privid jeste...e taj privid postenja nam ne treba, to je i dovelo Srbiju gde jeste....da su svi posteni, ali kako , znamo...
 
Nema nista od postenja zbog straha...znam ja to dobro...vidjam oko sebe ljude, nisam od juce...srpski seljak je vecito u strahu pa nikad nije posten...a kao na privid jeste...e taj privid postenja nam ne treba, to je i dovelo Srbiju gde jeste....da su svi posteni, ali kako , znamo...

Jedini način za konntrolu moći jeste strah.
Seljaka ne mozes da poredis sa politicarem jer seljak nema skoro nikakvu moć. To jest ima je, ali nije je svestan, tako da kao i da je nema. :)
 
Jedini način za konntrolu moći jeste strah.
Seljaka ne mozes da poredis sa politicarem jer seljak nema skoro nikakvu moć. To jest ima je, ali nije je svestan, tako da kao i da je nema. :)
Dobro , jedno je kontrola moci , moc se kontrolise prikazom moci, a postenje je druga stvar, mada sad kad tako kazes, podsetis me da vise od pola Srba i ne zna sta je postenje, ceo zivot zive na sivo....mozda i vise od pola...
Meni je to bilo interesantno kao klinac kad sam bio pa je ostalo i kasnije....

Klincu interesantno zasto svi trube o postenju , a tako je retko naleteti na postene...apsurd...a posle nauci da prepozna u pogledu , i nadje dokaz vrlo brzo...
Sad i ne trazim dokaze, dovoljno da vidim u pogledu , i da iscimam "postenjacinu"
 
Zanimljivo pitanje je, kad vec postoji onaj soft koji analizira glas i istinu u glasu , da li bi moglo da se napravi ovo sto ja mogu, da neka kamera prati osobu i na osnovu pogleda, ali tu je vazno upit....tj malo ljudi zna da je gledanje dvosmeran proces...

Ja znam izuzetno dobre lazove koje mozes provaliti na upit....a izuzetno su retki one koje jedva ali jedva provalis na upit....a ako ih ne hvatas na upit, neces ih uhvatiti....lazu nevidjeno dobro...

Ja gledam nekad u rodbini ili roditelje kako ih farbaju lazovi...nije moje da se mesam...ali zanimljivo je to....tacno pratis ceo proces, njih je 10 ljudi...razlicitog pola, mozes i to da pratis...
 
Evo zamislite da je pitanje za koje pare bih ja pristao da budem u javnoj vlasti?

5000e je malo...vladas nad pokvarenim strukturama, i nad pokvarenim i glupim narodom...
13000e mesecno...hm....jos uvek malo....18000e mesecno....e to otprilike....mozda malo vise...ali odatle..

Eto , znaci jedno totalno nealavo bice, ali racionalno ne bi pristalo na platu manju od 18000e mesecno...i ne bih ni trepnuo na optuzbe da je to previse, jer evo sad razmisljam i znam da nije...tesko da bi nesto ostajalo za stare dane....zato bolje mozda 20 000e i onda da ostavljam 2000e mesecno za stare dane...

Ostalo je vrlo opravdan trosak iz mog ugla gledanja...
Naravno ne interesuju me jece , pice, kurave i ostale blenta seljacke egzibicije...pricam o ozbiljnom pristupu i skromnom...
I eto dolazim do cifre od 20 000e mesecno.

Toliko kosta posten javni upravnik....minimalno...

Cisto da uradimo paralelu , koliko bi kostalo da radim kao elektrotehnicar na nekoj sefovskoj timskoj poziciji , imam tim i tako to....pa oko 5000e , lepse bi bilo 6000e, ali to bi bilo dovoljno....ali za javnu poziciju , 20 000e, kazem sve je to trosak...
Deo plate od 5000e je takodje trosak, za edukaciju , za avionske karte, za razne tekuce troskove koje je nezgodno ili tesko pravdati...parking itd itd..
Takvu platu ima pilot aviona.
 
ovaj moj post nije nista gluplji nego tvoja tema.
Možebiti.

Ali kad ne bi bilo ogromnog novca u politici, plata, dnevnica, raznog muljanja, ne bi se niko zaletao više u politiku. Bar ne bi privlačila samo ljude koji su tu zbog sebe , da se što više obogate na svaki način. Bez novčane motivacije tolike kao što je sad, to bi izgledalo kao običan posao kao svaki drugi, i na tim mestima bismo imali ljude koji rade kako treba. A ne buše samo za svoju korist.
 

Back
Top