Istorija srpske ratne vestine

Chupka:-)

Početnik
Poruka
1
Molim vas pomagajte, pascu drugu godinu srednje ako ne napisem referat na ovu temu.
Evo sta mi konkretno treba u vezi ove teme:
Uvod (ratna vestina)
Ratna vestina Srba u doba Nemanjica, u doba srpske despotovine, pod turskom vlascu, I i II srpski ustanak, ratovi za nezavisnost, balkanski ratovi, I Svetski rat.
Molim vas posaljite mi sta god znate o ratnoj vestini u navedenim vremenskim periodima, svaka informacija mi znaci.
 
Molim vas pomagajte, pascu drugu godinu srednje ako ne napisem referat na ovu temu.
Evo sta mi konkretno treba u vezi ove teme:
Uvod (ratna vestina)
Ratna vestina Srba u doba Nemanjica, u doba srpske despotovine, pod turskom vlascu, I i II srpski ustanak, ratovi za nezavisnost, balkanski ratovi, I Svetski rat.
Molim vas posaljite mi sta god znate o ratnoj vestini u navedenim vremenskim periodima, svaka informacija mi znaci.

Potrazi u biblioteci knjigu ,,Sveti ratnici - borilacke vestine u Srba'' Predraga Milosevica ili skokni do najblizeg svebor/svibor kluba i nadji nekog ko je malo vise streberski raspolozen.
 
Molim vas pomagajte, pascu drugu godinu srednje ako ne napisem referat na ovu temu.
Evo sta mi konkretno treba u vezi ove teme:
Uvod (ratna vestina)
Ratna vestina Srba u doba Nemanjica, u doba srpske despotovine, pod turskom vlascu, I i II srpski ustanak, ratovi za nezavisnost, balkanski ratovi, I Svetski rat.
Molim vas posaljite mi sta god znate o ratnoj vestini u navedenim vremenskim periodima, svaka informacija mi znaci.

Koliko shvatam tebi treba nešto u vezi vojne taktike i strategije,strateških operacija itd...
a ne u vezi individualnih borilačkih veština... sem u slučaju da studiraš borilačke veštine.
 
Nije mi jasno na kakve borilačke veštine misliš.
Pucanje iz streljačkog naoružanja,artiljerijske proračune ili upravljanje avionima i veštinu bombardovanja iz vazduha ili na neke srednjevekovne tehnike rukovanja hladnim oružjem.

Srednjevekovne naravno. Rukovanje hladnim oruzjem, borbeno jahanje i koliko god da je tada bila razvijena strategija kod nas.

Ovo posle mi je malo cudno... Sto ti rece vestina upravljanja avionom, vestina bombardovanja...

Mislim, ne vidim da bi to moglo da se posmatra na taj nacin.

Eventualno, hajducija kao koren balkanske gerile. :think:
 
Srednjevekovne naravno. Rukovanje hladnim oruzjem, borbeno jahanje i koliko god da je tada bila razvijena strategija kod nas.

Ovo posle mi je malo cudno... Sto ti rece vestina upravljanja avionom, vestina bombardovanja...

Mislim, ne vidim da bi to moglo da se posmatra na taj nacin.

Eventualno, hajducija kao koren balkanske gerile. :think:

Pa to bilo mi je malo čudno u početku pa se zato nismo razumeli ratna veština je širok pojam pogotovo što je obuhvaćena celokupna srpska istorija od Nemanjića do I sv. rata.
 

Back
Top