Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i ja se prikljucih forumu:DBrat mi je 17.10 otputovao za Novi Urengoj,na gradiliste NPS2.Bili smo u kontaktu preko sms-a i vibera.Jutros se javio,i rekao da je premesten na novo gradiliste,na koje ih voze helikopterom,i da je tamo losiji signal,i od tada ne mozemo da stupimo s njim u kontakt.Da li neko zna,na kom gradilistu bi mogao biti,da li je to mozda NPS1ili neko drugo,i da li su tamo i smesteni,pa zato mu i dalje ne radi telefon?Molim vas,ako neko zna nesto,neka mi odgovori sto pre.Hvala unapred.

Nensi,mislim da je odgovor na nekoj od predhodnih stranica.Sa NPS 2 ide se dalje,i tamo nema signala,ima satelitski link,i obicno daju radnicima da se jave po nekoliko minuta nedeljno.Tako da ne brines...I ako nema nikakvog signala,NIKAD ne voze ljude ako nemaju smestaj i hranu.Ne brini se,znam da kao sestra se jedes,ali sve je to ok.)))
 
Drugari moze jedna informacija.Zet mi je bio 17 oktobra na lekarski a sad 3 novembra opet i njemu su rekli da ce ici za Habarovsk.A ja koliko pratim forum nisam procitala da neko ide za Habarovsk .Da li je moguce da ce i on za Sabetu?:bye:

Mozda ce da ima srece pa nece za SAbetu...Koliko sam cuo,ima nesto pored Habarovska da se radi,mislim da su promene projekta na jednoj NPS...I moli Boga da ostane dogovor za Habarovsk..Mada ni tamo zima nije laka,ali...
 
Evo pratim vas vec neko vreme, takođe idem u Sabettu. Prekuče sam zvao i rekli su do kraja meseca a sada vidim da se pominje i 10. novembar !!! Samo da ne cekamo dugo polazak i da dobro sletimo tamo a posao i zima su svugde isti, Sibir je to !
 
Evo pratim vas vec neko vreme, takođe idem u Sabettu. Prekuče sam zvao i rekli su do kraja meseca a sada vidim da se pominje i 10. novembar !!! Samo da ne cekamo dugo polazak i da dobro sletimo tamo a posao i zima su svugde isti, Sibir je to !
Dobro nam dosao Sale !!! Sa tobom nas je jos 6 ili 7 na forumu koji ocekujemo poziv za Sabetu. Sto smo ovde brojniji vise cemo i informacija imati.
 
Dobro nam dosao Sale !!! Sa tobom nas je jos 6 ili 7 na forumu koji ocekujemo poziv za Sabetu. Sto smo ovde brojniji vise cemo i informacija imati.
Ma ko zna kad ce se ici za Sabeetu i ko zna dal cete vi bas ici oni to menjaju stalno jel je stvar potraznje sve zavisi sta traze oni iz Rusije svake nedelje idu ljudi kuci a neki ih zamenjuju idu za Sibir nista se nezna do poslednjeg dana ko zna gde cemo zavrsiti i kad :D
 
Jos ni od koga nisam cuo da je rekao da mu je Velestroj ostao "duzan" a nama ako ne odgovara satnica ili nacin na koji oni tretiraju radnike ili sta god drugo slobodni smo da odemo. Nema prevare u tome kada svesno prihvatis da za male pare radis!!!
najsigurnija firma jeste...a najpostenija NIKAKO...nemoj molim te..da li je posteno to sto te vuku za nos koliko vec dugo ti govore za 5...10...15...dana da ces otici...to sto nemamo zdravstvene knjizice...to sto ti kazu jednu satnicu,a dobijes drugu...itd
 
najsigurnija firma jeste...a najpostenija NIKAKO...nemoj molim te..da li je posteno to sto te vuku za nos koliko vec dugo ti govore za 5...10...15...dana da ces otici...to sto nemamo zdravstvene knjizice...to sto ti kazu jednu satnicu,a dobijes drugu...itd

Sto se tice satnice si u pravu ali ima jedna caka sto koriste sefovi evo ovako svaki sef mora da se pokaze da je strog i svaki sef bira kome ce da smanji satnicu a najcesce bira onog koji je tu samo na jedan mesec jel se taj vraca za Srbiju i tako da kad bude dobio prvu platu nece moci nista da mu kaze niti da trazi obrazlozenje sto mu je skinuta satnica i tako su mnogi prosli na zalost ali kad se ostaje na duzi vremenski period je sasvim druga prica :klap:
 
najsigurnija firma jeste...a najpostenija NIKAKO...nemoj molim te..da li je posteno to sto te vuku za nos koliko vec dugo ti govore za 5...10...15...dana da ces otici...to sto nemamo zdravstvene knjizice...to sto ti kazu jednu satnicu,a dobijes drugu...itd
Postoji razlika izmedju "korektnosti" i "postenja": Da su korektni nisu i to je lako zakljuciti, ali da su ne posteni to ne mogu reci. Da upravu si ako kazu da je minimalno koliko ce neko dobiti 5 ili 5.5 ili nebitno nek je i 10 to bi trebali i postovati ali ocigledno da to ne rade!!! Sem toga sto se tice postenja ne nalazim ni jedan drugi primer nepostenosti sto opet naglasavam to ne vazi i za "korektnost", "ljubaznost" ili sto sta god drugo ....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top