Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ne verujem,ovo je verovatno izvlacenje para,verovatno ovi iz Velestroja nisu na vreme platili harac...mislim oni da su hteli nekoga da deportuju davno bi to uradili.Nekoliko hiljada ljudi,sto nas sto Uzbeka,svi rade ilegalno a kao niko o tome nista ne zna.

Pozdrav! ,,Ne verujes" sta? Da će vas deportovati? uh, mogu misliti kakav je osećaj bio tokom te racije! Iskreno saosećam sa svima vama tamo, i od srca zelim da se to sve završi povoljno po vas! Molim vas, javite nam kako se to završilo!pozdrav!
 
Puno ljudi je bolesno,lekove kupujes sam,bolovanje ne priznaju,a nabrojao sam samo par sitnica.Ne zelim nikome da ubijam moral,ali daleko je od dobroga.

Da li je moguće? A ovde sam pronasla više tvrdnji da plaćaju dan kada ste bolesni, doduse 8 sati, i da refundiraju troškove oko lekova kad se vratite! Au, znam da si dobronamerno napisao sve ovo, al da je za demoralisanje-jeste! Sad sam još zabrinutija! Zelim vam da izadjete sto povoljnije iz tog problema!
 
Pa,sto se tice refundiranja troskova,verujte mi da nekome kazu ovako,nekom onako.A vecini je receno da sto se tice bolovanja,prehlada,grip i slicno se ne racuna.Ja licno sam sve dane radio,dva dana i po kisi,da bih malo prezdravio platio sam jedan lek 430 rubalja.
 
Vidim da je situacija delikatna... :think:

Pre neki dan kada sam kontaktirao Mikicu, javio mi se izvesni Boban koji mi je između ostalog rekao da, svi koji smo trebali poći u rasponu od 12. do 16. maja nismo otišli zbog nedostatka karata i da se više tako neće ići na tusrističku vizu jer su tako direktori odlučili i to je definitivna odluka direktorata, i da nam je dokumentacija poslata za Rusiju i svi čekamo priglašenja pa kako kome stigne tako će se i ići.
Sada kada vidim ovo tj. kada čitam šta se trenutno dešava nije mi svejedno jer mi žao ljudi, verujem da većina nezna šta ih je snašlo ali ako je iza njih stala firma onda nemaju čega da se plaše, n'o ipak nije svejedno.
 
A to refundiranje troskova u Beogradu,zasto to,pa ti odmah placas to,zasto cekati,i kako da plate nesto sto ne priznaju?!?

- - - - - - - - - -

Da,i ja sam na V 3...

Black, moram da idem, klijent mi je došao...molim te javi se sa informacijama, a ako želiš piši o smeštaju, odnosima ljudi, hrani...i želim da se što pre vratite na gradilišta, budete zdravi, ne plaćate lekove i da se sve to koliko je koguće normalizuje :)
Pozdrav
 
Pa,sto se tice refundiranja troskova,verujte mi da nekome kazu ovako,nekom onako.A vecini je receno da sto se tice bolovanja,prehlada,grip i slicno se ne racuna.Ja licno sam sve dane radio,dva dana i po kisi,da bih malo prezdravio platio sam jedan lek 430 rubalja.

To samo znaci da nisi isao kod lekara,koji IMA svako gradiliste,i da ti on nije odobrio bolovanje.Zavisi od gradilista,od 6-8 sati se pise OBAVEZNO,ako doneses potvrdu od lekara da si bio na bolovanju.Problem je u administraciji u Beogradu,oni nekad ne priznaju subotu i nedelju za bolovanje,a na gradilistu je obavezan rad .Ja licno sam uzeo potvrdu od glavnog inzenjera na gradilistu da su nam obavezni radni dani,i nisam imao problema.Doduse,uz pomoc naseg direktora,koji mi je izasao u susret.
A za lekove,koje oni nemaju kod sebe,i u Srbiji kupujes,zar ne?I koji je to lek 430rubalja?
 
Poslednja izmena:
Ja nemam sakrivenu IP adresu jer nemam razloga.
Molila bih, zarad verodostojnosti informacija koje se ovde plasiraju da svi koji imaju proxy ili na neki drugi način sakrivaju adrese, da to ne čine, zbog ovih ljudi ovde i onih koji čekaju i brinu o onima koji su tamo.
Složićete se da ovo nije razbibriga tema i da je jako važna istinitost i validnost informacija.

Hvala
 
Nove vesti.Do racije je došlo zbog prijaveza za neka 4 varioca koja su verovatno napravila neko sr.... tj tražila ih je policija koja je posle pozvala imigraciono jer nisu mogli da ih nađu a nema ih još.Na V1 je počelo pa se proširilo na sva tri gradilišta,jeste da je jedan od šefova dobio malo po leđima.U prostorijama imigracionog bili su šefovi tako da firma stoji iza radnika.Za sada je sve u redu kao što napisah u predhodnom postu,sutra nastavljaju da rade.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam sakrivenu IP adresu jer nemam razloga.
Molila bih, zarad verodostojnosti informacija koje se ovde plasiraju da svi koji imaju proxy ili na neki drugi način sakrivaju adrese, da to ne čine, zbog ovih ljudi ovde i onih koji čekaju i brinu o onima koji su tamo.
Složićete se da ovo nije razbibriga tema i da je jako važna istinitost i validnost informacija.

Hvala

Ja kradem net od komsija,a i ne razumem se bas najbolje u te proksije!:zper:

Bobuljka drago mi je da je se sve kako-tako dobro zavrsilo...Mogu samo da zamislim koliko je sve bilo stresno momcima,nadam se da se vise nece ponoviti...Malo sam guglala po netu i juce je u nekom zatvorenom trznom centru nadjen veliki broj ilegalaca u Moskvi sa sve porodicama...Ladno su ljudi tu otvorili ilegalnu fabriku,menzu,kafic i kazino i naravno "stanove"....mozda zbog toga rade provere i po gradilistima i da kazem da su ti ljudi skoro svi iz bivsih Sovjetskih drzava,a koliko sam cula u Tjumenu ima,pored Srba i Rusa,i ljudi iz tih drzava....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top