Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da, i ja molila bi link sa YT u pp, ako ne moze ovde

Bar dan :) :strika:...postavite ga ovde jer je informativan u svakom slučaju. Bar da ljudi vide šta se može desiti ako prihvate turističku vizu, a prihvataju jer moraju. Ipak, treba znati jer ma koliko se ogromna većina bude ponašala normalno, uvek ima par njih koji će izazvati problem i stres svima, kao što je ovde bio slučaj.
Nadam se da će se stvari u Velstoju popraviti i da će ljudi ići sa radnim vizama, mada i tako budala i pijan ne može da izbegne, na žalost, ali ih bar milicija i imigraciono neće vijati.
 
Ja sam smesten u gradu(Babarinka),sobe su uglavnom petokrevetne,imaju tv koji nam nije ni potreban posto su sve ruski kanali,ali imamo uvek tople vode i pristojan smestaj,gubimo ujutru i uvece po od 40 min. do sat vremena,ali je ipak vredno toga.I tacno je da nas prozivaju svako vece,a ulazna vrata se zakljucavaju u 11 sati.

Dobar dan, Black81! Jeste li danas svi tamo ok, nakon jucerasnjeg stresa? Zanima me, sta vam kazu pretpostavljenji- hoce li vas zadrzavati jos onoliko koliko su planirali pre ovog dogadjaja? Ili imaju neke druge planove? Mozda da vam rade radne vize dok ste tamo?
 
Ja sam smesten u gradu(Babarinka),sobe su uglavnom petokrevetne,imaju tv koji nam nije ni potreban posto su sve ruski kanali,ali imamo uvek tople vode i pristojan smestaj,gubimo ujutru i uvece po od 40 min. do sat vremena,ali je ipak vredno toga.I tacno je da nas prozivaju svako vece,a ulazna vrata se zakljucavaju u 11 sati.

I moj dragi je tamo smešten :D
 
Mi komuniciramo preko telenora tj nije kupovao njihovu karticu i po zadnjem računu nisam videla neku promenu(postpejd) 5-6 poruka dnevno i 2-3 kratka razgovora nedeljno.Prvi mesec je procena,drugi se prelazi u Kzahstan a posle ili dolazi na krako kući ili ostaje još 3-4 meseca to ostalo nedorečeno,tako da ne znam šta će biti.Znam da ih svako veče prebrojavaju u smeštaju tako da nema šanse da šmugne :zcepanje:

:sad2:Jes ti njega poslala u zatvor ili da radi?
 
Ja sam smesten u gradu(Babarinka),sobe su uglavnom petokrevetne,imaju tv koji nam nije ni potreban posto su sve ruski kanali,ali imamo uvek tople vode i pristojan smestaj,gubimo ujutru i uvece po od 40 min. do sat vremena,ali je ipak vredno toga.I tacno je da nas prozivaju svako vece,a ulazna vrata se zakljucavaju u 11 sati.

Šta ima novo posle jučerašnjeg dana?
 
Dobar dan, Black81! Jeste li danas svi tamo ok, nakon jucerasnjeg stresa? Zanima me, sta vam kazu pretpostavljenji- hoce li vas zadrzavati jos onoliko koliko su planirali pre ovog dogadjaja? Ili imaju neke druge planove? Mozda da vam rade radne vize dok ste tamo?

Trenutno je sve donekle vraceno u normalu.Sta ce biti,videcemo,kruzi vise prica.Pre jucerasnjeg dogadjaja je vazila prica da radnici koji zadovoljavaju idu na presek u Kazahstan i sredjuju im se papiri,a ostali se vracaju za Beograd,a odnos je otprilike pola-pola.Sada neki pricaju da se za koji dan sigurno vracamo u Srbiju,a drugi da ipak idemo u Kazahstan.Ali nista zvanicno,ali koliko znam to je nista novo,ovo je ipak firma u kojoj se sve radi cuteci i muleci,i sve ne u minut do 12,vec u 12 i minut,takva im je politika.
 
Uglavnom su svi zabrinuti,sto je i normalno.I sve je vise ljudi za povratak u Srbiju.Ne znam,ja licno sam za to,nek nam lepo kazu,odgovaras,ne odgovaras,ko odgovara nek mu se srede papiri,i nek radi i zaradi.Posteno,a ne da strepi i strahuje,ni kriv ni duzan na 5000 km od sopstvene kuce.

A šefovi,kakva je njihova reakcija na ove zahteve?
 
Poslednja izmena:
Polako i njima trebaju radnici jer ih teraju rokovi i ugovorene obaveze.
Nije to tek tako vratiti tolike ljude i dovesti nove, nepoznate koje tek treba obučiti.
S druge strane, od šefova ne možete očekivati da vam išta kažu jer oni ne donose odluke, a kako su prvi na vašem udaru, pametnije im je da ćute, zato i ćute.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top