Ekumenizam u vasioni

Kad smo vec kod vanzemaljci

Will Aliens Destroy Earthly Religion?

If mankind finds intelligent extraterrestrial life, what will happen to the world's religions?
Prompted by Vatican chief astronomer Gabriel Funes' recent observation that aliens and God are not incompatible, I'm currently researching the topic for a Wired article. Later today I'll speak with Tom Peters, a Graduate Theological Union professor and co-editor of the journal Theology and Science.
Peters is currently conducting a survey of public opinion on aliens and religion; you can take it here (and hurry, as it closes Tuesday!) And if the subject piques your interest, I recommend some other documents that my reporting has turned up: NASA's final report from its Workshop on the Societal Implications of Astrobiology, SETI research Douglas Vakoch's "Roman Catholic Views of Extraterrestrial Intelligence: Anticipating the Future by Examining the Past," the Center for Theology and the Natural Sciences' “Reconsidering the Theological and Ethical Implications of Extraterrestrial Life,” excerpts from NASA historian Steven J. Dick's superb The Biological Universe and an excellent bibliography, "Theology, Religion and Artificial Intelligence."
A few quick observations: Christians, and the Catholic church in particular, have given quite a bit of thought to this; of people predicting that extraterrestrial contact would destroy Earthly religions, nearly all are atheists; there's broad consensus among theologians that Christianity would adapt to contact, though opinion about the nature of that adaptation varies.

http://blog.wired.com/wiredscience/2008/06/will-aliens-des.html
 
Poslednja izmena:
A da li će Zemaljci razneti ekumenizam međ svim svemirskim bićima svih fela i pipaka?
Jedva čekam da vidim kako neki popa saopštava radosnu vest malom zelenom, a mali zeleni kaže "mi se razmnožavamo deobom", ispruži lepljivi jezik i tu se moramo oprostiti od misionara. :eek:
 
Јакове.Немој да правиш лакрдију.Ако ти неверујеш у Бога то је твоје право.Али Ја те зато незезам.:besan2::bljak:

Pa falila vam karika u seriji "Ekumenizam"

Ja samo da pomognem :lol:

I ne menjaj mi nick - nisam ja Jakov :lol:


Elem zanimljiva je tema - napredna civilizacija bi primitivnim ljudima izgledala bozanski.

I dobro je pitanje - sta ce biti sa religijama kad se pojave vanzemaljci ?
 
Pa falila vam karika u seriji "Ekumenizam"

Ja samo da pomognem :lol:

I ne menjaj mi nick - nisam ja Jakov :lol:


Elem zanimljiva je tema - napredna civilizacija bi primitivnim ljudima izgledala bozanski.

I dobro je pitanje - sta ce biti sa religijama kad se pojave vanzemaljci ?

Ovde se vraćemo na pitanje: Šta su proroci mogli da vide i razumeju od onoga što su videli? (Mislim ako zanemarimo pitanje koliko su u pitanju bile prave vizije, a koliko im se korteks osvećivao za gladovanje i nesanicu)
 
Ovde se vraćemo na pitanje: Šta su proroci mogli da vide i razumeju od onoga što su videli? (Mislim ako zanemarimo pitanje koliko su u pitanju bile prave vizije, a koliko im se korteks osvećivao za gladovanje i nesanicu)

Pa kao sto su Azteci mislili da su covek i konj jedno bice i da su te pridoslice bogovi,tako bi i ljudima koji znaju samo za svoju pecinu,neko sa tehnologijom izgledao kao bog.
 
Ovde se vraćemo na pitanje: Šta su proroci mogli da vide i razumeju od onoga što su videli? (Mislim ako zanemarimo pitanje koliko su u pitanju bile prave vizije, a koliko im se korteks osvećivao za gladovanje i nesanicu)

Gladovanje i nesanica, da, možda su i zbog toga imali "vizije", ali treba obavezno i spomenuti kath shrub, onosno biljku kat, koja raste na područjima od današnjeg Jemena do današnjeg Maroka, pa postoji mogućnost da su i to žvakali i imali "vizije".
Da li treba uopšte da spominjem da se ta biljka i danas konzumira kao deo tradicije, isto kao što se u Peruu i Boliviji koristi lišće koke :think:
 
Mene ozbiljno interesuje dal ce SPC,Vatikan i ostali da se bace na male zelene da im pokazu jedinu pravu veru? :lol:

Na sta li ce to da lici?

Hoce li se prevoditi na alienski biblija ili ce citati na staroslovenskom? :lol:
 
Daklem da kazem na serbskom za nase nepoliglote:

Da li su vanzemaljci doneli religiju na Zemlju? :mrgreen:

Ja sam čekao da mi to lepo na Srbskom objasniš, pošto sam ja atestirani neploliglota :hahaha:

Da se vratimo na temu, mislim da se iz pojedinih delova starog zaveta, tačnije iz segmenata prve knjige Mojsijeve, odnosno knjige postanja, lepo može videti da je najverovatnije ta opcija i bila u pitanju.
Čitajući te segmente, stiče se utisak da su oni koji su tada bili na zemlji bili u jako sličnoj situaciji kao i Španski osvajači koji su posetili Novi Svet tada, i koji su Astecima izgledali kao njihovi Bogovi, posebno Hernan Cortes, jer je neodoljivo podsećao na njihovog Boga,
Quetzalcoatla, odnosno pernatu zmiju, bio je bele boje kože i imao je bradu, ne zaboravimo da su "Bogovi" imali i srebrnu kožu na sebi koja se nije mogla povrediti, željezni oklop, ....itd.
Bogovi su sa sobom doneli, čelik, topove i najbitnije od svega, gripu, koja je doslovno desetkovala tadašnju domorodačku populaciju, jer je gripa kod njih bila totalna nepoznanica, za razliku od Evropljana koji su imali već stečen delimičan imunitet na nju.

Posle kada su se indijanci malo prizvali pameti i kada su shvatili da su u pitanju samo obični ljudi, bilo je pobuna i obračuna, ali rekasno, osim gripe koja je uzimala svoj danak,
topovi, španska konjica i čelik su pokorili ostatak kraljevstva Asteka i Inka kasnije, u potrazi za zlatom i dragim kamenjem.

Tako da je sasvim lako verovatno, da je i to u pitanju.
Poseta nekih "konkvistadora" koji iz nekih samo njima znanih razloga izigravaju Bogove primitivnim plemenima ljudi na zemlji.
 
Pa falila vam karika u seriji "Ekumenizam"

Ja samo da pomognem :lol:

I ne menjaj mi nick - nisam ja Jakov :lol:


Elem zanimljiva je tema - napredna civilizacija bi primitivnim ljudima izgledala bozanski.

I dobro je pitanje - sta ce biti sa religijama kad se pojave vanzemaljci ?
Ништа јер они непостоје.Осим Бога,анђела,људи и палих анђела ђавола нема других разумних бића.
 

Back
Top