Novi zakon o bezbednosti saobracaja

Има бољи фазон, применио мој другар када су га нафатали да зуји скутером у жутој траци.
"Документа, молим!"
"Изволите"
"Па што возиш тамо где не сме!? Треба сад да ти узмем ову дозволу и још да плаћаш по овом новом зак..."
"Извините, је л` то зато што сам Ром?"
......
"Немојте више господине, пазите, пријатно!"
 
a gde je malo sopstvena odgovornost? sto neko mora uopste da nas kaznama primorava.
evo ja uvek vezem pojas, ne zbog kazne, nego po statistici veliki broj ljudi bi preziveo saobracajnu nesrecu da su bili vezani..znaci sve sto mogu da uradim da sacuvam sebe uradicu zar to nije vazniji motiv za postovanje propisa od para? :dontunderstand:
 
Tebi 5k malo?
Drugo, da je neko stvarno sprovodio zakon i kazne na nekom pristojnom nivou, mozda ne bi smo bili ovoliki kauboji, pa bi prica o novom zakonu i imala nekog smisla.
Trece, ako si vozio po Nemackoj, znas da oni nemaju fiksnu cifru za kazne, nego procentualnu u odnosu na primanja.

nece niko stvarno sprovoditi ni ovaj zakon..
svakog cuda tri dana dosta...tako je bilo i sa proslim..kuknjava, pojasevi, cuda muda , i ??

nikom nista..posle dva meseca svi raspojasali pojaseve ko pijani cetnici...

u nemackoj su kazne srazmerne primanjima samo u nekim slucajevima,
na primer , u slucaju pogresnog parkiranja ima da plati isto i golja i angela merker

i u srbiji su kazne, ako nisi znao, srazmerene primanjima....sudija te pita kolika su ti primanja, koliko izdrzavas clanova domacinstva itd...ako ne radis i imas decu, odrapi ti najmanju kaznu...ako si bumbar, i tajkun....ne naplati ti nista......z:D
 
pa naravno da su bile blage......ne blage , nego smesne..

i nemci su odavno provalili da stoku ( raju ) mozes samo udarcima po dzepu doterati u red.
ako si vozio po nemackoj, mogao si da vidis auto koji krstari deset krugova po centru grada , trazeci mesto za parking..ne pada mu na pamet da stane na mesto za invalida ili na trotoar.......a u srbiji , gde vidis slobodno mesto , kola posadi.....stane ljakse na sred tramvajskih sina , izadje da zavrsi posao, i bole ga racku...kazna ...5 000 dinara, i to nikada ne plati..

ja sam vozac duze nego vecina vas sto je sprcala godina u boolju, ali podrzavam sve te kazne...pa ti sedi posle slave mrtav pijan za volan..ubi coveka i prodji sa godinu dana zatvora ,uslovno...

И не само на трамвајским шинама, већ и аутобуским станицама. Паркирају се бре и испред самог улаза у зграду а да не причам да се увек наџогере на прелазима, па кад прелазиш улицу мораш да заобилазиш кола да би се попео на тротоар, а пар пута их видех и на самом пешачком прелазу (наравно, и ту заграђен пролаз до тротоара).

А да не причам о оним случајевима кад је и пешацима и њима зелено а они се увек труде да прођу први. Па кад из једног правца ладно само заобићу "острво" и пређу у други правац, при том пресекавши оба пута пешаке. А тек пролазак на црвено! 'Ладно, као да други учесници саобраћаја не постоје.

Али, најупечатљивије ми је било кад сам, пре неколико година, била са ћером у парку где је нека лујка управо улазила у своја паркирана кола (у парку!), ћера и ја пролазимо тик иза ње, а она 'ладно креће уназад тј. на нас! Еееееј!!!! Да је изашла била би ишамарана, овако пошто се забарикадирала у колима, могла сам само да лупим руком по каросерији и шутнем ногом браник пар пута и одвалим пар сочних псовки.

Е све такве будале и треба најстрожије казнити.

Па кад научи правила понашања (прво) и да није сам на свету а све остало подређено њему (друго) - онда може да се врати на улицу у колима.
 
a gde je malo sopstvena odgovornost? sto neko mora uopste da nas kaznama primorava.
evo ja uvek vezem pojas, ne zbog kazne, nego po statistici veliki broj ljudi bi preziveo saobracajnu nesrecu da su bili vezani..znaci sve sto mogu da uradim da sacuvam sebe uradicu zar to nije vazniji motiv za postovanje propisa od para? :dontunderstand:

Zdrav razum.
I po tom pitanju stanje je kriticno.
 
a gde je malo sopstvena odgovornost? sto neko mora uopste da nas kaznama primorava.
evo ja uvek vezem pojas, ne zbog kazne, nego po statistici veliki broj ljudi bi preziveo saobracajnu nesrecu da su bili vezani..znaci sve sto mogu da uradim da sacuvam sebe uradicu zar to nije vazniji motiv za postovanje propisa od para? :dontunderstand:

u srbiji vazi to, glupavo, nepisano pravilo, da si veliki mangup ako se ne vezes...svi su u fazonu "ne mogu da vozim"...z:Dz:Dz:D

ko da ovi majstori sto prave kola nisu testirali pojaseve godinama da vide kako da ih nameste da ne smetaju vozacu......ali, nisu testirali uticaj pojasa na mozak polupijanog srbina za volanomz:p


taj voli da se qrchi u svakoj prilici, pa i kada vozi.......odveze pojas, i pusti "ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbineeeeeeee........"z:D

do prve bandere....
 
И не само на трамвајским шинама, већ и аутобуским станицама. Паркирају се бре и испред самог улаза у зграду а да не причам да се увек наџогере на прелазима, па кад прелазиш улицу мораш да заобилазиш кола да би се попео на тротоар, а пар пута их видех и на самом пешачком прелазу (наравно, и ту заграђен пролаз до тротоара).

А да не причам о оним случајевима кад је и пешацима и њима зелено а они се увек труде да прођу први. Па кад из једног правца ладно само заобићу "острво" и пређу у други правац, при том пресекавши оба пута пешаке. А тек пролазак на црвено! 'Ладно, као да други учесници саобраћаја не постоје.

Али, најупечатљивије ми је било кад сам, пре неколико година, била са ћером у парку где је нека лујка управо улазила у своја паркирана кола (у парку!), ћера и ја пролазимо тик иза ње, а она 'ладно креће уназад тј. на нас! Еееееј!!!! Да је изашла била би ишамарана, овако пошто се забарикадирала у колима, могла сам само да лупим руком по каросерији и шутнем ногом браник пар пута и одвалим пар сочних псовки.

Е све такве будале и треба најстрожије казнити.

Па кад научи правила понашања (прво) и да није сам на свету а све остало подређено њему (друго) - онда може да се врати на улицу у колима.


z:mrgreen:......pa to ti pricam sve vreme......z:mrgreen:
 
pa mi se slozili , bre, ko cepanice...z:lol:

nestadose ovi ljacise sto nikada nisu znali da voze , pa im frka za novcanike, ionako prazne......z:D....a taman uvezbali da udju kolima u lift...z:Dz:D

Ма само још да нас неко потпали... z:mrgreen:

А ово са лифтом имам и ја обичај да кажем :lol:

А идем и корак даље - залажем се да град обезбеди средства за опрему и специјалне дизалице којима ће сваки возач моћи да подигне кола у раван са својом терасом - ту је чак трострука корист: 1. очистиће се улице од паркираних аутомобила, 2. неће бити потребе за алармним системима а возач ће бити сигуран и моћи ће мирно да спава и 3. спречиле би се самоубице које скачу са својих тераса.

z:mrgreen:
 
ovaj zakon su smishljali mentoli da bushe i dalje kichmu stoci koja ih je izabrala lol
primenjivati standarde za koje nemash neophodne preduslove je retardirano
ne znam kako neko moze da podrzava takav idiotluk kao organichavanje brzine na 40 osim ako ne zivi u nekom svom ruzichastom svetu ili ima privatni helikopter pa ga boli racqu za ostalu stoku lol
da li se vi vljudi vozite u gradu svaki dan?
da li ste primetili"neshto" malo vece guzve od kad je retardinjo od zakona pocheo da se primenjuje?
shta mislite zashto je to tako?
stvarno nije moguce dovoljno podcentii iq prosechnog biracha zes-a lol
 
Ма само још да нас неко потпали... z:mrgreen:

А ово са лифтом имам и ја обичај да кажем :lol:

А идем и корак даље - залажем се да град обезбеди средства за опрему и специјалне дизалице којима ће сваки возач моћи да подигне кола у раван са својом терасом - ту је чак трострука корист: 1. очистиће се улице од паркираних аутомобила, 2. неће бити потребе за алармним системима а возач ће бити сигуран и моћи ће мирно да спава и 3. спречиле би се самоубице које скачу са својих тераса.

z:mrgreen:

zaboravila si samo da svaki srbin koji drzi do sebe, zastakli terasu...da dobije spajz za zimnicu...z:Dz:D
 
ovaj zakon su smishljali mentoli da bushe i dalje kichmu stoci koja ih je izabrala lol
primenjivati standarde za koje nemash neophodne preduslove je retardirano
ne znam kako neko moze da podrzava takav idiotluk kao organichavanje brzine na 40 osim ako ne zivi u nekom svom ruzichastom svetu ili ima privatni helikopter pa ga boli racqu za ostalu stoku lol
da li se vi vljudi vozite u gradu svaki dan?
da li ste primetili"neshto" malo vece guzve od kad je retardinjo od zakona pocheo da se primenjuje?
shta mislite zashto je to tako?
stvarno nije moguce dovoljno podcentii iq prosechnog biracha zes-a lol

nista nisu vece guzve......mozda kod tebe na selu , ali u bgd , isto......

40 u gradu je sasvim ok, pa svedjani voze tako vec 40 godina...

nego, sto kaze moj prika , instruktor u skoli, " nema lika koji mi udje u kola , a da ne provali nakon tri casa kako je talentovan za voznju u picku materinu"..z:D
 
ovaj zakon su smishljali mentoli da bushe i dalje kichmu stoci koja ih je izabrala lol
primenjivati standarde za koje nemash neophodne preduslove je retardirano
ne znam kako neko moze da podrzava takav idiotluk kao organichavanje brzine na 40 osim ako ne zivi u nekom svom ruzichastom svetu ili ima privatni helikopter pa ga boli racqu za ostalu stoku lol
da li se vi vljudi vozite u gradu svaki dan?
da li ste primetili"neshto" malo vece guzve od kad je retardinjo od zakona pocheo da se primenjuje?
shta mislite zashto je to tako?
stvarno nije moguce dovoljno podcentii iq prosechnog biracha zes-a lol


Дерер, али све то не мења чињеницу да има стоке од возача и то би требало стварно да се напокон регулише.
Сад, да ли ће то успети овим законом - видећемо.
 
zaboravila si samo da svaki srbin koji drzi do sebe, zastakli terasu...da dobije spajz za zimnicu...z:Dz:D

Е па, ј6г, немамо сви подруме као МБМ (која нас ономад учила да "није тешко бити фин" те да купус треба да киселимо у подруму). z:mrgreen:


Таман ће да отвори "прозор" па право у кола. :lol:
 
Poslednja izmena:
Дерер, али све то не мења чињеницу да има стоке од возача и то би требало стварно да се напокон регулише.
Сад, да ли ће то успети овим законом - видећемо.

ovaj zakon to nece regulisati nego napraviti samo josh vece sranje kao shto se vec vidi
onaj ko to ne vidi il je slep il je lud
voziti se u bg na bilo koju destinaciju zbog infrastrukture ostale na nivou 70-tih bila je katastrofa i pre ovog zakona a sad je faktichki nemoguce uraditi bilo shta u gradu
 
nista nisu vece guzve......mozda kod tebe na selu , ali u bgd , isto......

40 u gradu je sasvim ok, pa svedjani voze tako vec 40 godina...

nego, sto kaze moj prika , instruktor u skoli, " nema lika koji mi udje u kola , a da ne provali nakon tri casa kako je talentovan za voznju u picku materinu"..z:D

hebiga zelenjak mozda za tebe jeste selo al je geografski prilichno u centru grada
verujem da je kod vas iz marinkove bare gde je u sushtini urbana dusha i telo bg-a sve lepo regulisano i nema guzvi
 
ovaj zakon to nece regulisati nego napraviti samo josh vece sranje kao shto se vec vidi
onaj ko to ne vidi il je slep il je lud
voziti se u bg na bilo koju destinaciju zbog infrastrukture ostale na nivou 70-tih bila je katastrofa i pre ovog zakona a sad je faktichki nemoguce uraditi bilo shta u gradu

sto lupetas napamet??

pa ja se vozim svakodnevno, evo, i jutros bio u zemun - galenici.
nikakve veze nema , sem sto vidim da svi furaju svetla, i pojaseve...sve isto,

e, i niko ne vozi zutom trakom na autoputu...ako je to lose, onda do qrza..
 
Kvalitet puteva je katastrofalno los i sve ostalo sto kazes stoji nego ne moze to da se koristi kao razlog nepostovanja propisa i nedostatka svesti o odgovornosti u saoracaju. I na najboljem putu nije isto uci u krivinu 80km/h i 40km/h. Da ne pominjem na nasim putevima kakvi jesu, neobezbedjeni i puni rupa.. bas tako nesto, nazalost, trebalo bi da bude povod za oprezniju voznju. Samo mi nije jasno kako ljudi ne kapiraju da manijacenjem ugrozavaju i svoj zivot. Ja ovaj zakon podrzavam, malo vise odgovornosti nece nikome skoditi.

glupo je zbog pojedinaca nametati pravila i onima umerenima...
 
ovaj zakon to nece regulisati nego napraviti samo josh vece sranje kao shto se vec vidi
onaj ko to ne vidi il je slep il je lud
voziti se u bg na bilo koju destinaciju zbog infrastrukture ostale na nivou 70-tih bila je katastrofa i pre ovog zakona a sad je faktichki nemoguce uraditi bilo shta u gradu

Ali izvini, nije samo Beograd u ovoj Srbiji.

glupo je zbog pojedinaca nametati pravila i onima umerenima...

Pajo, nisu vise pojedinci u pitanju. To je gomila maminih i tatinih sinova naucenih da voze juce i koji se ne obaziru ni na sta.
 

Back
Top