kakve su ovo bradavice? dr. molim Vas..

meli

Početnik
Poruka
3
Postovana doktorko,
puno Vas citam, i iskreno Vam kazem, cini mi se da svaki put kad procitate rijec "bradavice" vi uzdahnete i zatvorite oci :) ispravite me ako grijesim.
Trudicu se da budem kratka, a treba mi Vase misljenje iako znam da niste ginekolog, rekla bih prvo psiholog pa onda sve ostalo, a i pravo ste osvjezenje za sve nas koji trazimo odgovor.
33 su mi godine, nisam udata (bez porodjaja i abortusa). Imala sam vezu par godina (i neredovne odnose) a prije tacno godinu dana sam primijetila jednu bradavicu, nekako..sa unutrasnje strane straznjice-nasuprot anusa. Dakle to je tako stajalo godinu dana, a odnedavno sam primijetila jos jednu na dnu usmine (izvinjavam se sto tako laicki objasnjavam). Momentalno je uslijedila posjeta ginekologu koji je pregledom ustanovio cistu na lijevom jajniku, ranicu na grlicu materice, a sto se bradavica tice okvalifikovao ih je kao kondilome ali svakako ne "polne bradavice" Pretpostavljam da se izrastaju u toj regiji uvijek tako i okvalifikuju. Elem, papa test je uredan, kolposkopski nalaz takodje (ljekar je bio jako zadovoljan) a onda smo pristupili saniranju tih par bradavica. On mi to vec 3 put maze "podofilin" mascu, i jako je zadovoljan napretkom. Meni se pak cini da se bradavice nisu ni malo smanjile.. da ne davim vise, dok Vam ovo pisem.. cini mi se da je meni potrebna vise psihicka podrska, nego strucni savjet (jer je moj ginekolog-vrstan) ali neki se strah uvukao i jednostavno treba mi jos necije misljenje.
Dakle, da li i Vi smatrate iz mog izlaganja da se ne radi o polnim bradavicama? Da li ja zaista imam ovolikog razloga za zabrinutost? (da napomenem da sam o kondilomima i HPV virusu iscitala sve i na ovom sajtu i na svim ostalim medicinskim sajtovima), ali ovo je jednostavno jace od mene..
Znacio bi mi puno Vas odgovor zbog mog dusevnog mira.

Puno Vas pozdravljam, zelim dobro zdravlje, i svaku srecu!
 
da bradavice nisu na peteljci (sto odlikuje kondilome) vec su vise kao one bradavice (bar ova koja je sa unutrasnje strane straznjice-prema anusu) kao one koje smo imali kao djeca na prstima ali puno njeznije (ne onako tvrde).
Moj ginekolog je isuvise zauzet da bih ga mogla pitati za svaki detalj (znate i sami kako je u domu zdravlja gdje vani ceka po 30-tak i vise) zena, i zato cu Vas zamoliti za Vas komentar.

Hvala jos jednom i veliki pozdrav
 
Kelis:
VictorySun:
Moras otici kod ginekologa zbog toga sto cudna pojava bradavica moze biti neko obolenje.

`Ajde molim vas se suzdrzite od ovakvih izjava :!: ...uspanicite nekoga pa posle kada vas pita sta ste mislili kazete "nemam pojma"... :roll:
Nemoj tako... Mene bas ludo zabavljaju komentari "VictorySun", uvek su "konstruktivni" i vrlo sadrzajni! Ne bih ni "svratila" mozda na ovu temu da nisam videla da je ucestvovala!
Uzgred... zena odlazi kod ginekologa... dalo se procitati!
 
Pre jedno nedelju dana sam pocela da osecam svrab u predelu anusa i pojma nemam od cega bi to moglo da bude s obzirom da se tusiram i vise nego redovno i da bas vodim racuna o licnoj higijeni. Svrab je intenzivan kad pocnem da se cesem i s obzirom da me jako svrbi posle cesanja napravim skoro ranicu. Ponekad to mesto namazem Panolon mascu i prestane sve dok sledeci put ne dotaknem to mesto i ne pocne da me svrbi. Napominjem da imam psorijazu na laktovima ali neki blagi stadijum koji mazem tenkovskom mascu i zaista je dobra a u poslednje vreme i neka garnier krema za telo pomaze posto je veoma vlazna. Pomenula sam psorijazu iz straha da i taj svrab koji osecam nije to. Ponekad me toliko svrbi da bukvalno imam utisak da me svrbi i u rektumu.
Hvala.
 
meli:
Postovana doktorko,
puno Vas citam, i iskreno Vam kazem, cini mi se da svaki put kad procitate rijec "bradavice" vi uzdahnete i zatvorite oci :) ispravite me ako grijesim.
Trudicu se da budem kratka, a treba mi Vase misljenje iako znam da niste ginekolog, rekla bih prvo psiholog pa onda sve ostalo, a i pravo ste osvjezenje za sve nas koji trazimo odgovor.
33 su mi godine, nisam udata (bez porodjaja i abortusa). Imala sam vezu par godina (i neredovne odnose) a prije tacno godinu dana sam primijetila jednu bradavicu, nekako..sa unutrasnje strane straznjice-nasuprot anusa. Dakle to je tako stajalo godinu dana, a odnedavno sam primijetila jos jednu na dnu usmine (izvinjavam se sto tako laicki objasnjavam). Momentalno je uslijedila posjeta ginekologu koji je pregledom ustanovio cistu na lijevom jajniku, ranicu na grlicu materice, a sto se bradavica tice okvalifikovao ih je kao kondilome ali svakako ne "polne bradavice" Pretpostavljam da se izrastaju u toj regiji uvijek tako i okvalifikuju. Elem, papa test je uredan, kolposkopski nalaz takodje (ljekar je bio jako zadovoljan) a onda smo pristupili saniranju tih par bradavica. On mi to vec 3 put maze "podofilin" mascu, i jako je zadovoljan napretkom. Meni se pak cini da se bradavice nisu ni malo smanjile.. da ne davim vise, dok Vam ovo pisem.. cini mi se da je meni potrebna vise psihicka podrska, nego strucni savjet (jer je moj ginekolog-vrstan) ali neki se strah uvukao i jednostavno treba mi jos necije misljenje.
Dakle, da li i Vi smatrate iz mog izlaganja da se ne radi o polnim bradavicama? Da li ja zaista imam ovolikog razloga za zabrinutost? (da napomenem da sam o kondilomima i HPV virusu iscitala sve i na ovom sajtu i na svim ostalim medicinskim sajtovima), ali ovo je jednostavno jace od mene..
Znacio bi mi puno Vas odgovor zbog mog dusevnog mira.

Puno Vas pozdravljam, zelim dobro zdravlje, i svaku srecu!
Prvo hvala na lepim zeljama.
Sto se tice tog izrastaja u medicini se naziv kondilomi koriste i za promene na kozi koje nastaju kao posledica iritacije a nisu virusnog porekla.
Tako da to moze biti i kod vas slucaj.
Ginekolozi kazu a ja usvojila pa sirim dalje da se vrlo cesto takve promene zajedno sa ranicom na grlicu materice javljaju kod infekcija hlamidijom,ureaplazmom...ne znam da li ste radili analize na te infekcije...
Kazete da imate divnog ginekologa, a ja cu vam reci da se opustite i sprovedete lecenje do kraja, uopste se nemojte zamarati time jesu li polne ili nisu polne bradavice...to za vas nije bitno,bitno je da se terapija zavrsi i da redovno idete na kontrole.
 
Milena26:
Pre jedno nedelju dana sam pocela da osecam svrab u predelu anusa i pojma nemam od cega bi to moglo da bude s obzirom da se tusiram i vise nego redovno i da bas vodim racuna o licnoj higijeni. Svrab je intenzivan kad pocnem da se cesem i s obzirom da me jako svrbi posle cesanja napravim skoro ranicu. Ponekad to mesto namazem Panolon mascu i prestane sve dok sledeci put ne dotaknem to mesto i ne pocne da me svrbi. Napominjem da imam psorijazu na laktovima ali neki blagi stadijum koji mazem tenkovskom mascu i zaista je dobra a u poslednje vreme i neka garnier krema za telo pomaze posto je veoma vlazna. Pomenula sam psorijazu iz straha da i taj svrab koji osecam nije to. Ponekad me toliko svrbi da bukvalno imam utisak da me svrbi i u rektumu.
Hvala.
Bilo bi dobro da se uradi pregled na mikrobiologiji na enterobius vermicularis, to je parazit koji izaziva jak analni svrab(pogotovo nocu)...vrlo jednostavan pregled od svega par minuta, nije nista bolno.
Druga stvar koja moze izazvati analni pruritus(svrab) su sredstva za licnu higijenu, sinteticki ves...psorijaza nema veze sa ovim svrabom.U tom slucaju mozete koristiti hepatrombin H mast , nju mazete 2-3 puta dnevno, nakon nuzde nemojte koristiti toalet papir nego se istusirajte i to ce se sanirati vrlo brzo ali opet ponavljam prvo proverite da nije u pitanu parazit.
Pozdrav!
 

Back
Top