pomagajte: jeste staro al mozda neko zna

  • Začetnik teme pa sve je zauzeto
  • Datum pokretanja
P

pa sve je zauzeto

Gost
Pomagajte ako boga znate.
Evo ovako imam PC 486 koji nema CD-ROM vec samo flopi disk i OS win NT 3.11
to je staro pitaj boga koliko. E sad u njemu imam neke podatke o robi
koje bih hteo da prebacim u PC koji imam kuci ali neznam kako u
dos-u da te podatke prebacim na disketu, a samo da vam kazem u win. nemam ni copy ni
paste (neznam kako ali ne postoji).E ajde sad da mi neko pomogne kako to da uradim
u dos-u ili ako ima neki drugi nacin.
Hvala.
 
Cekaj malo... Imas Win 3.1.1. NE kontam zasto nemas opciju copy.. MOras da ima u cini mi se da se tamo zove device manager (slicno win explorer) u novijim sistemima i tamo ko gospodin odradis posao.. A ako ide sa DOS onda moras prvo znati putanje po dosu da bi iskopirao.. No prvo probaj u win da iskopiras to i to kao sto rekoh device manageru ili nesto slicno, zaboravio sam iskreno a da ti bude lakse slicica je isto kao neki ormancic sa dvije ladice. Ako to ne uspije onda se javi pa cemo ti dati tacne dosovske komande.. Poz.
 
Prvo download-uj dos navigator DN i instaliraj na oba racunara program (staje na floppy) ,zatim kad malo izstrazis DN (ukapiras kako se koristi jer je lak i radi pod DOS-om a ima i igricu tako da ti sa njim nikad nece biti dosadno :lol: )povezi oba racunara kablom preko seriskog porta a DN (option configuration communication)podesis u zavisnosti com 1 ili com 2 i zadas u dos navigatoru da je onaj sa kog prebacujes master a onaj na koji prebacujes slave ,zatim sve pokreces tako sto ides na utilitis pa navigator link oba startuju povezu se i onda mozes na podeljenom ekranu DN da vidis onaj sa kog preuzimas i na koji lociras kreiras folder (tako ja bar radim) i sve sa jednog na drugi i imas copy i paste jer kroz DN je sve se radi tastaturom
malo ce da potraje al' spasices podatke koji ti trebaju
 

Back
Top