U kakvoj državi mi živimo ?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Evo da vidite 2 različite vesti o istom događaju:

Плаћени убица грешком убио себе
Политика - Пре 4 сата

У Ургентном центру премину је јуче један од најопаснијих криминалац у региону Страхиња Рашета (23) , после повреда задобијених у прексиноћној експлозији у Требевићкој улици на Бановом брду у Београду. Рашета је, како је утврђено, повреде задобио док је постављао експлозивну направу под џип "мерцедес" свог познаника Милана Митића (48).

STRAHINJA%20RASETA.jpg

Страхиња Рашета

Експлозија се десила прексиноћ око 17.45 часова. У првим моментима се мислило да је настрадао извесни Игор Стојковић, будући да је код особе која је постављала експлозив пронађен пасош на то име. Међутим, током јучерашњег дана, инспектори полиције су утврдили да је пасош фалсификован, па се накнадним проверама дошло до сазнања да је реч о Страхињи Рашети који је у полицијским списима описан као плаћени убица.

Наши извори из истраге казали су јуче да Рашета, о којем су постајала сазнања да је починио низ ликвидација ватреним оружјем, очигледно није добро баратао експлозивом, па је због тога сам настрадао. На то упућују први резултати истраге којом је утврђено да је експлозивна направа требало да се активира топлотом, дакле кад се мотор џипа загреје. Искуства полицијских инспектора говоре да се обично такве експлозивне направе постављају под хладне аутомобиле, како би изазвале детонацију у току вожње, дакле у моменту када потенцијална жртва не може да избегне напад. Рашета је, кажу наши саговорници, направио грешку, јер је бомбу постављао на врућ мотор џипа, неколико тренутака пошто је Митић угасио свој аутомобил и изашао из њега. То је изазвало моменталну експлозију, од које је Рашета задобио смртоносне повреде.

Полиција за сада не зна тачно који је разлог имао Рашета да постави експлозив под Митићев аутомобил, будући да постоје сазнања да су њих двојица били у више него добрим односима, чак и да су учествовали у појединим криминалним акцијама. Претпоставља се да су чак заједно учествовали у нарученој ликвидацији Бориса Говедарице, криминалца из Босне и Херцеговине, који је убијен 24. августа прошле године у Лукавици. Такође, постоје сазнања да су заједно учествовали и покушају убиства Ђорђа Ждрала 6. октобра 2006. године у Источном Сарајеву. Том приликом је Рашета рањен у ногу, а у јавности се тада појавила прича да су се међу особама које су му посредно или непосредно омогућиле да илегално санира повреду нашли и Војислав Лалатовић, некадашњи секретар стручног штаба "Црвене звезде" и др Слободан Ивановић, сувласник клинике "Анлаве". Прексиноћна Рашетина мета - Митић тада је возио свог потоњег атентатора са места обрачуна.

Сазнања нашег листа из полиције говоре да је Митић наводно дуговао Рашети око 15.000 евра, добијених за убиство Говедарице и покушај убиства Ждрала.

Као други могући разлог за ликвидацију Митића спомиње се то што га је Рашета сматрао за човека који би могао да буде одговоран за летошње хапшење у Београду. Мали број људи знао је где се Рашета сакривао у Београду, после пљачке поште у Сплиту, из које је отето око два милиона евра, а наводно је један од њих био и Митић. Тада је Рашета ухапшен и, према непотврђеним информацијама, мислио је да је неко од његових пријатеља дојавио полицији где се крије.

Рашета је, дакле, у полицијским списима описан као веома опасан криминалац, један од најопаснијих у региону. Његово име су у полицији доводили у везу са убиствима Горана Мијатовића Мите, вође "бежанијског клана", и Војислава Јекића, бившег начелника полиције Лознице, који је био и сведок на суђењу оптуженима за убиство Жељка Ражнатовића Аркана.

Против Страхиње Рашете шабачка полиција је подносила више кривичних пријава због крађа и разбојништава, али до сада није правоснажно осуђиван. Током новогодишњих празника 2007. године код њега је пронађен илегални пиштољ, а убрзо потом на београдском аеродрому је скинут са линије за Париз, јер је имао фалсификовану путну исправу. У априлу прошле године, у такозваном Блоку солидарности у Шапцу, за сада непознати младић пуцао је и ранио га у леђа. Иако је видео нападача, Рашета није полицији рекао о коме је реч.

Последњи пут је спомињан у јавности у новембру ове године када је пуштен на слободу на више него чудан начин. Тог 7. новембра, полицајци из Шапца довезли су Рашету у Окружни затвор у Новом Саду на издржавање казне затвора од годину дана, али радник службе обезбеђења одбио је да га прими у затвор, зато што му је Рашетин адвокат рекао да не постоји законски основ.

Сам Митић се, због заједничких криминалних радњи са Рашетом, доводио у везу са још неколико догађаја у подземљу. Чак је био и ухапшен почетком маја 2006. године после пљачке зрењанинског "Југопетрола", одакле је однесен сеф тежак 300 килограма.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=2&sifra=d5d8b23b48f5ef9ace62ecf1e88408b2&dan=29&mesec=12&godina=2008


Strahinja Rašeta nastradao u eksploziji u Beogradu
Poginuo dok je bombu podmetao prijatelju pod džip
Autor: Ana Ž. Adžić | Foto:G.Sivački | 28.12.2008. - 20:00
Poginuo dok je bombu podmetao prijatelju pod džip

BEOGRAD - Strahinja Rašeta (23) iz Klenka kod Šapca, koji je nedavno osuđen zbog pokušaja ubistva Đorđa Ždrala, preminuo je od povreda zadobijenih u subotu uveče, kada je u Trebevićkoj ulici ispred broja 27 pokušao da postavi eksploziv ispod džipa „mercedes ml” svog prijatelja Milana M. (48).

eksplozija-v.jpg


Prema nezvaničnim informacijama, Rašeta je pokušao da pod džip postavi više od dva kilograma eksploziva, koji se aktivira na toplotu. Međutim, motor džipa još je bio vruć, pa se eksploziv aktivirao u Rašetinim rukama, pre nego što je uspeo da se izvuče ispod „mercedesa” i udalji se. Eksplozija je raznela Rašetu, uništila prednji deo džipa, hauba je odletela nekoliko metara, a od jačine detonacije popucali su prozori na stanovima u prizemlju zgrade.

Od detonacije popucali prozori
- Čuo sam jak tresak, kao da se lift otkačio i pao sa petog sprata. Ni sanjao nisam da bi neko nameravao da postavi eksploziv ispod mog džipa i pokuša da me ubije. Uzeo sam stvari jer je trebalo da putujem u Suboticu i izašao iz zgrade. Video sam plamen, ali nisam znao da je eksplodirao moj džip. Tek kada sam se zagledao, video sam da gore moja kola. Otrčao sam do obližnje policijske stanice i rekao da sam vlasnik džipa - priča za „Blic” Milan M.
Milanu M. je ubrzo rečeno da su kod mladića koji je pokušao da podmetne eksploziv ispod njegovog džipa nađena dokumenta. Kada je čuo podatke, bilo mu je jasno ko je stradao jer je Strahinja Rašeta koristio dokumenta na ime Igor Stojković.
- Rašeta je sa svojom devojkom u subotu po podne bio kod mene na ručku, a došli su u 15 sati. S nama je bio i jedan moj rođak. Pričali smo neobavezno i ponašao se uobičajeno. Rekao sam mu da idem u Suboticu na nekoliko dana i da ću krenuti uveče. Razišli smo se u četiri sata, on je odvezao devojku, a ja rođaka - kaže Milan M.

Nije znao da je džip zagrejan
Prema njegovim rečima, skoro sat i po vozio se po gradu i u 17.40 parkirao džip ispred zgrade i otišao do stana po stvari.
- Pretpostavljam da Rašeta nije znao da se eksploziv aktivira na toplotu, a motor džipa je bio vreo jer sam se prethodno vozio. Verujem i da se, nakon što je odvezao devojku, vratio i čekao da se dovezem i postavi eksploziv dok sam u stanu. Znao je da planiram da idem u Suboticu, pa je pretpostavljao da će se motor zagrejati pre nego što izađem na autoput, džip eksplodirati i da ću ja stradati - nastavlja s pričom Milan M.
O razlozima zbog kojih je Rašeta, do tog trenutka njegov prijatelj, planirao da ga ubije, Milan M. kaže:
- Verujem da su mu neki ljudi iz njegovog okruženja punili glavu nekim stvarima koji nemaju veze s istinom. Da sam bio s njegovom devojkom dok je bio u pritvoru ili da sam uzeo neki novac.

http://www.blic.rs/hronika.php?id=72103

Na TV su javili da je POLICIJA znala da da je Strahinja neposredni izvršilac nekoliko ubistava, da je opljačkao tu poštu u Splitu, da je kriminalac itd. Pa kad su to znali što ga nisu hapsili bitangu onda ? A šta mislite da li će da uhapse ovog mafijaša-vlasnika džipa pošto znaju da je i on umešan u sva ta ubistva i zločine ? Naravno da neće !

A pazite šta je on rekao Blicu ! Pravi se nevin, kao ne zna zašto bi neko pokušao njega da ubije ili zašto bi neko baš njemu postavio bombu pod džip jer je on jelte nevinašce, nikog nije ubio, nikom nije dužan, nikom ništa nije skrivio, još svakog dana pomaže baki da pređe preko pešačkog prelaza ! Jel vidite kako sve relativizuje ? Kao zbog devojke, pa kao uzeo neki novac, taman posla, Bože me sačuvaj ! I takvu priču svi kriminalci pričaju posle sličnih pucnjava i ranjavanja. A da ga pita čovek odakle ti taj džip rekao bi da mu ga je Deda Mraz poklonio za Novu godinu ! Ili je možda prodao njivu u selu i kupio Mercedes ml džip. Koja je to bagra bre !!!

I ja se pitam u kakvoj državi mi to živimo ? Kriminalci, plaćene i serijske ubice nam se slobodno šećkaju po ulicama i gradovima umesto da im policija lomi koske i izbija kamenje iz bubrega a sudovi osuđuju na doživotnu robiju i smrt vešanjem, kokaqju se međusobno, postavljaju bombe jedni drugima pod džipove, pucaju jedni na druge u sred bela dana a u tim mafijaškim obračunima neretko stradaju i nedužni građani i slučajni prolaznici. Pazite nije meni žao za kriminalce i mafijaše nego za ljude koji stradaju ni krivi ni dužni...
 
...Živimo u zemlji u kojoj malo-malo pa neko nekog kokne na sred ulice, usred bela dana, često pljačkaju banke, pošte, menjačnice, dešava se da prilikom tih pljački nekog i ubiju. Živimo u zemlji u kojoj je jeftina droga, u kojoj droge ima na svakom ćošku a narko-dileri nam truju omladinu nemilosrdno !

Pazite, znali su da je ova budala što poginula opasan kriminalac a on se slobodno šeta gradom umesto da isprobava pendreke u 29. Novembru. A odakle ovom drugom džip Mercedes ml od 50-60 000 evra ? Jel ga je možda pošteno uzeo na kredit ? Jel se sad sekira što mu rastu Eurobor i Ch Libor pa brine kako će da ga otplati od svoje pošteno zarađene plate ?

Pa šta uopšte rade policija, sudovi i tužilaštva u Srbiji ? Što ne hapse i osuđuju tu bagru ? Narko-dileri iaoko budu uhapšeni i osuđeni dobiju par meseci zatvora i posle toga se slobodno šetaju i nastavljaju po starom. Slično je i sa ubicama samo što plaćene ubice često završavaju sa rupom u glavi ali od drugih plaćenih ubica i krimosa a ne od strane policije ? Zašto sudovi ne osuđuju te bitange na višegodišnje zatvorske kazne ?

Koliko ima takvih slučajeva da se opasni kriminalci i svirepe ubice šetaju gradom slobodno ? I desi se neko ubistvo i o tome se bruji par dana po novinama a posle se nastavlja po starom. I dokle tako ? Šta bi se desiloda je u tom trenutku dok je ova baraba bila pod džipom, neko prošao pored tog džipa ? Stradao bi ni kriv ni dužan. Došlo je vreme da ne smeš da izađeš na ulicu, da mirno i slobodno prošetaš gradom jer je grad pun kriminalaca, mafijaša i plaćenih ubica i nikad ne znaš ko će, kad i koga da kokneusred bela dana ili usred centra grada.

DOKLE BRE ???
 
ali generalno jedan od vecih uspjeha na ovom prostoru smatram nedavni ugovor ministara policije RS i RH o uzajmnoj suradnji...dosada kad ih poplase u Srbiji oni zbrisu u Hrvatsku, kad ih Hrvatska sreduje oni zbrisu nazad u Srbiju....ali sad im ta vremena prolaze...jos mogu samo u CG a preko nje u Italiju...BiH im nije dovoljno lukrativna a tamo su i mudosi, s njima je drugacije...ovi nasi krimosi su bratstvo-jedinstviujuci, mislim da im je sad na duze staze odzvonili...
 
A i ovaj je budala brate ! Postavljao toplotnu bombu pod zagrejan motor džipa ! Pa zar nje mogao prvo da pipne i da proveri da li je motor vruć ili hladan ? Izgleda žurio da pogine što pre pa da ide kući ! z:lol:

Taj propust ga je koshtao zivota. Ali, ko ga je*e, njega sigurno necu da zalim. Lepo si rekao, tu treba zaliti nevine ljude koji poginu zbog ovakvih budala, a ne njih.
 
mene samo interesuje kada je taj poceo da pece zanat ako je sveto "postigao" sa 23 god

I to što kažeš, tako mlad a već toliki degenerik. Umesto da studira i radi, on pljačka pošte, ubija ljude i podmeće bombe pod džipove "prijatelja" kriminalaca i gine zbog toga ! Nema pametnija posla-BUDALA ! A ja dosad nisam čuo da prijatelj prijatelju postavlja bombu pod džip. To neki novi modeli prijateljstva !? Ili je ono-igrala se deca ? z:lol:

Mene u globalu interesuje zašto ima toliko poremećenih likova, krimosa, naoružanih ljudi i ubica na ulicama i u gradovima Srbije koji se šetaju okolo i vozikaju gradom u besnim džipovima umesto da leže u zatvorima ili vise na banderama ? Stvarno došlo vreme da miran i pošten čovek ne može normalno da izađe na ulicu zbog ovakvih budala, degenerika i bitangi !!!
 
Taj rašeta je imao skoro i intervju u "Novostima". Pričao je kako je on jedan pošten momak i da ga zli ljudi opanjakavaju i klevetaju. Ali, nije problem u Rašeti. Kriminalaca ima, i biće ih uvek. Problem je u tome što im mediji daju značaj i prostor. Tako ispada da su oni neko i nešto, i umesto da ih ti isti mediji nazovu pravim imenom, oni im daju mogućnost da se reklamiraju. Sramota.
 
dal stvarno verujete da se preracunao i da nije znao sta treba da uradi i kako treba

namestilo ga, ovako ili onako

ja bih krenuo tragom vesti. ko to plasira unaprd definisane cinjenice.

pokazite `toplotnu` bombu

Pa da je radio pošteno za 300-400 evra sad ne bi mirisao kUranfile i ljubičice odozdo. Ali on hteo da ispadne baja pa čačkao Mečku (ml). Jel vidite da ne valja da se čačka mečka (Mečka) pogotovo zimi-dok spava ? z:lol:
 

Back
Top