RAJ..CISTILISTE..PAKAO ( feat. 7sins and 10 zapovjesti )

kennedy_bakircioglu

Aktivan član
Poruka
1.368
dakle ovako

razgovor sa nekima od forumasa me je potakao da otvorim ovu temu..
zbog cega?
idemo polako

znamo da postoji 7 smrtnih grijehova:

1. Oholost - bio sam ohol
2. Škrtost - bio sam i skrt. mozda ne na novcu, ali na ljubavi i davanju uopste..
3. Bludnost - da
4. Zavist - veoma
5. Neumjerenost u jelu i piću - beks tekila..beton
6. Srditost - da
7. Lijenost - veoma cesto

takodje, znamo i za 10 bozijih zapovijesti:

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj…
nisam imao drugih bogova, tj nisam imao niti jednog
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika…
pa imao sam idole, htio sam biti kao mnogi
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
non stop
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ…
svetkujem cesto suprotnim danima, a ovima radim
5. Poštuj oca svojega i majku svoju…
ok
6. Ne ubij.
cuo sam da je recimo pusenje u stvari ubijanje sebe, tako da...
7. Ne čini preljube.
jok ti ces
8. Ne kradi.
ukrao, pa makar to bila cokolada iz prodavnice
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
racuna li se svjedocenje u njihovu korist?
10. Ne poželi ništa što je tuđe.
svakog drugog dana

dalje, znamo da cinjenje nekog od 7 smrtnih grijehova, kao i nepridrzavanje neke od 10 bozijih zapovijesti - u najmanju ruku - losa je stvar.

ne znam za vas dragi forumasi,
ali ja sam u nekom periodu svog zivota ucinio svaki od 7 smrtnih grijehova ( mnoge uradim i sada ), a takodje mogu da kazem da se nisam pridrzavao niti jedne od 10 bozijih zapovijesti. ( vidi gore za objasnjenje )

sa druge strane,
uradio sam za svojih 29 godina i mnogo mnogo dobrih stvari. nekad vodjem dobrim osjecanjem cinjenja dobrog, a nekad i samom zeljom da se ljudi oko mene osjecaju bolje.

i sto je najvaznije,
uopste ne mislim da sam losa osoba.
radio sam i radicu gluposti do kraja zivota, ali opet mnogo puta sam pomogao onima kojima je pomoc potrebna. uostalom, manje vise, kao i svi vi ostali :)

evo stizem do poente
ono sto mene zanima je -
KAKO CE BOG GLEDATI NA MOJ (tvoj,njen) ZIVOT KADA DODJE VRIJEME SUDNJEG DANA ?

uvijek sam mislio, da ako bog stvarno postoji, da imam rezervisan jedan mali plac u CISTILISTU (jer raj cini mi se ne dolazi u obzir, a za pakao nisam dovoljno los )..
sa druge strane, po ucenju nekih hriscana ( prvenstveno jehovinih svjedoka ), pakao i cistiliste ne postoje, vec ono sto mi se nudi je izbor izmedju RAJA i UNISTENJA...
e sad,
plac u cistilistu, mala garsonjera na periferiji raja ili unistenje..

sta mislite o tome?
:)
 
dakle ovako

razgovor sa nekima od forumasa me je potakao da otvorim ovu temu..
zbog cega?
idemo polako

znamo da postoji 7 smrtnih grijehova:

1. Oholost - bio sam ohol
2. Škrtost - bio sam i skrt. mozda ne na novcu, ali na ljubavi i davanju uopste..
3. Bludnost - da
4. Zavist - veoma
5. Neumjerenost u jelu i piću - beks tekila..beton
6. Srditost - da
7. Lijenost - veoma cesto

takodje, znamo i za 10 bozijih zapovijesti:

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj…
nisam imao drugih bogova, tj nisam imao niti jednog
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika…
pa imao sam idole, htio sam biti kao mnogi
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
non stop
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ…
svetkujem cesto suprotnim danima, a ovima radim
5. Poštuj oca svojega i majku svoju…
ok
6. Ne ubij.
cuo sam da je recimo pusenje u stvari ubijanje sebe, tako da...
7. Ne čini preljube.
jok ti ces
8. Ne kradi.
ukrao, pa makar to bila cokolada iz prodavnice
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
racuna li se svjedocenje u njihovu korist?
10. Ne poželi ništa što je tuđe.
svakog drugog dana

dalje, znamo da cinjenje nekog od 7 smrtnih grijehova, kao i nepridrzavanje neke od 10 bozijih zapovijesti - u najmanju ruku - losa je stvar.

ne znam za vas dragi forumasi,
ali ja sam u nekom periodu svog zivota ucinio svaki od 7 smrtnih grijehova ( mnoge uradim i sada ), a takodje mogu da kazem da se nisam pridrzavao niti jedne od 10 bozijih zapovijesti. ( vidi gore za objasnjenje )

sa druge strane,
uradio sam za svojih 29 godina i mnogo mnogo dobrih stvari. nekad vodjem dobrim osjecanjem cinjenja dobrog, a nekad i samom zeljom da se ljudi oko mene osjecaju bolje.

i sto je najvaznije,
uopste ne mislim da sam losa osoba.
radio sam i radicu gluposti do kraja zivota, ali opet mnogo puta sam pomogao onima kojima je pomoc potrebna. uostalom, manje vise, kao i svi vi ostali :)

evo stizem do poente
ono sto mene zanima je -
KAKO CE BOG GLEDATI NA MOJ (tvoj,njen) ZIVOT KADA DODJE VRIJEME SUDNJEG DANA ?

uvijek sam mislio, da ako bog stvarno postoji, da imam rezervisan jedan mali plac u CISTILISTU (jer raj cini mi se ne dolazi u obzir, a za pakao nisam dovoljno los )..
sa druge strane, po ucenju nekih hriscana ( prvenstveno jehovinih svjedoka ), pakao i cistiliste ne postoje, vec ono sto mi se nudi je izbor izmedju RAJA i UNISTENJA...
e sad,
plac u cistilistu, mala garsonjera na periferiji raja ili unistenje..

sta mislite o tome?
:)

Ništa ne brini. Naživećeš se lepo i dovoljno do tog SUDNJEG DANA bez obzira šta je to, a posle te zabole za sve.
 
Beše reče Paskal (onaj sa malom glavom i velikom ćelom) da ako živiš po regulama nemaš šta da izgubiš, pa ako nema boga ništa nisi izgubio, a ako ima, dobio si večnost.
A ja se nešto mislim, ako živiš kako ti prija, živeo si kako ti prija i kad otegneš papke, nikom ništa, a ako ima boga, lakše ćeš onako kastriran na onoj zelenoj livadi sa kontrolisanim klimatskim uslovima da podneseš misao na svoj raniji život.
Inače, lako ti se može desiti da večnost provedeš ovako: :dash: :dash: :dash:
 
A da se čovek ne bi našao u paklu potrebno je da se pridržava sledećeg:

Marko 9:43 do 47...
I ako te ruka tvoja sablažnjava, odseci je: bolje ti je bez ruke u život ući, negoli s obe ruke ući u pakao, u oganj večni,I ako te noga tvoja sablažnjava, odseci je: bolje ti je ući u život hrom, negoli s dve noge da te bace u pakao, u oganj večni,Gde crv njihov ne umire, i oganj se ne gasi.Ako te i oko tvoje sablažnjava, iskopaj ga: bolje ti je s jednim okom ući u carstvo Božje, negoli s dva oka da te bace u pakao ognjeni.

Matej 5:29...
A ako te oko tvoje desno sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe: jer ti je bolje da pogine jedan od udova tvojih negoli sve telo tvoje da bude bačeno u pakao.

I onda postoje šanse da se stigne u raj a u kojem je najveća božanska radost...
savršeno jasan pogled na patnje prokletih u paklu a kako tvrdi veliki Sveti otac i teolog Toma Akvinski u nekim svojim svetim knjigama.

Već zamišljam pojedine kako će uživati u tom savršenom pogledu na patnje nas pojedinih. :bye:
felix.gif
 
Beše reče Paskal (onaj sa malom glavom i velikom ćelom) da ako živiš po regulama nemaš šta da izgubiš, pa ako nema boga ništa nisi izgubio, a ako ima, dobio si večnost.
A ja se nešto mislim, ako živiš kako ti prija, živeo si kako ti prija i kad otegneš papke, nikom ništa, a ako ima boga, lakše ćeš onako kastriran na onoj zelenoj livadi sa kontrolisanim klimatskim uslovima da podneseš misao na svoj raniji život.
Inače, lako ti se može desiti da večnost provedeš ovako: :dash: :dash: :dash:

Jesi li siguran da je zelena livada? :per::per:
Jesi li siguran da su kontrolisani klimatski uslovi? :per::per::per: Možda je malo više podgrejano? :mrgreen:
 
raj cistiliste pakao sve je to ovde

ne mrsite mnogo o zagrobnom zivotu dok ga ne iskusite

sto se tice nacina na koji zivot zivis to je vec privatna stvar

bolje je biti dobar ne zbog kazne ili nagrade vec nekako sam sa sobom prijatnije zivis

sto se tice te tabele rasporeda casova sa uraditi i izbeci vecini ce pokloniti prolaznu ocenu samo zbog toga da ne smaraju profu na popravnom..
 
A da mi niko od vernika kao budućih stanara raja objasni ovo.Neki vernik stigne u raj malo se prilagodi savršenosti i počne da ...uživa.A onda u kuliminaciji uživanja baci pogled u pakao i tamo vidi ...nekog ko mu najbliži na zemlji bejaše.Sa kakvim li će to uzvišenim i blaženim zadovoljstvom recimo otac iz raja gledati sina u paklu...sin oca,brat brata ili sestru,sestra brata ili sestru i tome slično.Ja ovako priprost to nikako ne mogu da razumem.

Koliko li toga mora biti sado-mazohističkog u čoveku da bi onako božanski uživao u takvoj morbidnosti...
:bye:
felix.gif
 
A da mi niko od vernika kao budućih stanara raja objasni ovo.Neki vernik stigne u raj malo se prilagodi savršenosti i počne da ...uživa.A onda u kuliminaciji uživanja baci pogled u pakao i tamo vidi ...nekog ko mu najbliži na zemlji bejaše.Sa kakvim li će to uzvišenim i blaženim zadovoljstvom recimo otac iz raja gledati sina u paklu...sin oca,brat brata ili sestru,sestra brata ili sestru i tome slično.Ja ovako priprost to nikako ne mogu da razumem.

Koliko li toga mora biti sado-mazohističkog u čoveku da bi onako božanski uživao u takvoj morbidnosti...
:bye:
felix.gif

Neće onda biti brata, majke, oca, djeteta....Bit će samo duša, besmrtna i odgovarat će za djela počinjena tijelom u kojem je bila....:sad2:
 
A da mi niko od vernika kao budućih stanara raja objasni ovo.Neki vernik stigne u raj malo se prilagodi savršenosti i počne da ...uživa.A onda u kuliminaciji uživanja baci pogled u pakao i tamo vidi ...nekog ko mu najbliži na zemlji bejaše.Sa kakvim li će to uzvišenim i blaženim zadovoljstvom recimo otac iz raja gledati sina u paklu...sin oca,brat brata ili sestru,sestra brata ili sestru i tome slično.Ja ovako priprost to nikako ne mogu da razumem.

Koliko li toga mora biti sado-mazohističkog u čoveku da bi onako božanski uživao u takvoj morbidnosti...

Ovo se može posmatrati u prehrambenom kontekstu. Jasno je da bog voli meso. Ako se ko seća, ukoliko bi mu neko podneo pod nos miris pržene šargarepe, ni glavu prema njemu nije teo da okrene. A miris ovčetine oduvek mu je prijao.
Oni koji stižu u raj, pa još na livadu, pre svega treba da poste. Počim, meso uzgajano organski, bez životinjskih proteina na ceni je i među ljudima, a kamoli na božjoj trpezi.
:sad2:
 
Ovo se može posmatrati u prehrambenom kontekstu. Jasno je da bog voli meso. Ako se ko seća, ukoliko bi mu neko podneo pod nos miris pržene šargarepe, ni glavu prema njemu nije teo da okrene. A miris ovčetine oduvek mu je prijao.
Oni koji stižu u raj, pa još na livadu, pre svega treba da poste. Počim, meso uzgajano organski, bez životinjskih proteina na ceni je i među ljudima, a kamoli na božjoj trpezi.
:sad2:



:eek::sad2:
 
Zato su tavi i komentari jer ljudski mozak ne moze da prihvati ovakve postavke raja i pakla ... :neutral:

Prema Bibliji raj tj nada za coveka je vecni zivot na zemlji a ne raj na nebu kako to neki veruju...

Zna se da na nebo odlazi samo odredjeni broj ljudi al taj broj je popunjen :mrgreen: sa svrhom da vladaju kao suvladari na celu sa Isusom Hrisom..

A nada za sve ostale ljude je vecni zivot u raju na zemlji... Zato je covek i stvoren i to je ono sto Bog zeli ljudima... :)

A sto se tice pakla ucenje u paklu nije Biblijsko i potice iz Vavilona i Asirije... i Egipta..

U bibliji izvorna rec je sheol ili hades koje znace opsti GROB covecanstva... mesto na koje svi mrtvi odlaze ..

a za umrle je Biblijska nada vaskrsenje... kojece se odigrati na zemlji u buducnosti... kao sto je u 1. veku Isus vaskrsavao ljude na zemlji... Nije ih vaskrsavao na nebo... to je bio primer toga kako ce se odigrati vaskrsenje u buducnosti za ljude... da bi mogli i oni koji su vec umrli imati nadu da zive vecno...

A Bog ima svoju nameru ...i onosto predstoji to je velika nevolja Matej 24:21 u okviru koje su Sudnji dan i Armagedon.

u Armagedonu - Bozjem ratu ce Bog unistiti zlo, tj ocistice zlo sa zemlje i unistice i zle ljude...

U sudnjem danu Isus ce suditi svakom pojedincu ...

eto to je ukratko ...


:cao:
 
Poslednja izmena:
Zato su tavi i komentari jer ljudski mozak ne moze da prihvati ovakve postavke raja i pakla ... :neutral:

Prema Bibliji raj tj nada za coveka je vecni zivot na zemlji a ne raj na nebu kako to neki veruju...

Zna se da na nebo odlazi samo odredjeni broj ljudi al taj broj je popunjen :mrgreen: sa svrhom da vladaju kao suvladari na celu sa Isusom Hrisom..

A nada za sve ostale ljude je vecni zivot u raju na zemlji... Zato je covek i stvoren i to je ono sto Bog zeli ljudima... :)

A sto se tice pakla ucenje u paklu nije Biblijsko i potice iz Vavilona i Asirije... i Egipta..

U bibliji izvorna rec je sheol ili hades koje znace opsti GROB covecanstva... mesto na koje svi mrtvi odlaze ..

a za umrle je Biblijska nada vaskrsenje... kojece se odigrati na zemlji u buducnosti... kao sto je u 1. veku Isus vaskrsavao ljude na zemlji... Nije ih vaskrsavao na nebo... to je bio primer toga kako ce se odigrati vaskrsenje u buducnosti za ljude... da bi mogli i oni koji su vec umrli imati nadu da zive vecno...

A Bog ima svoju nameru ...i onosto predstoji to je velika nevolja Matej 24:21 u okviru koje su Sudnji dan i Armagedon.

u Armagedonu - Bozjem ratu ce Bog unistiti zlo, tj ocistice zlo sa zemlje i unistice i zle ljude...

U sudnjem danu Isus ce suditi svakom pojedincu ...

eto to je ukratko ...


:cao:



A gdje će ono biti plač i škrgut zuba, što piše u Novom Zavjetu? :mrgreen:
 

Back
Top