Da li muškarac...

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.858
može da podiže dete podjednako dobro kao žena??

u dodatku jednih domaćih novina danas izašao tekst preuzet sa ko zna kog sajta, ili preveden iz strane štampe (izvor nepoznat), koji tretira evropske muškarce mlađe od 40 godina. ceo tekt je, u stvari, statističko istraživanje i analiza koje je sve promene doživeo "savremeni evropski muškarac"..promene su "ogromne"

jedna od tih navedenih promena tiče se uloge oca...
sociolozi su, naime, utvrdili da je uloga oca jedan od najvažnijih ciljeva pripadnika mlađe generacije. gotovo u svim evropskim zemljama više od polovine anketiranih smatra da su očevi u stanju da dete podižu, šo znači odgajaju, vaspitavaju, podjednako dobro kao majke. procenti idu od 78% u švedskoj, preko 70 i 60% je u fr, hol, rusiji, gb, nemačkoj, poljskoj...pa do niskih 44% u rumuniji....muškarci žele i mogu da aktivno učestvuju u podizanju i vaspitavanju deteta, da sa njim provode mnogo više vremena nego što su to činili njihovi očevi.
 
Evo npr moj muz :zaljubljena:, a i svi muskarci iz naseg okruzenja apsolutno jednako i u smislu intenziteta i kvaliteta ucestvuju u odgajsnju svoje dece sa jedinom razlikom sto ih nisu rodili i dojili. Mislim da je to za decu fenomenalno jer je to prava ravnoteza, podjednako prisustvo i zenskog i muskog principa u njihovim zivotima :D
 
tsk... a ko ne moze? mnogi tako misle i da je psu dovoljno sa ima gdje da spava, ima hranu i vodu.... pa iz tog ugla bilo ko moze da ima kucnog ljubimca :)

*sanja o danu kada se o ozbiljnim temama nece raspravljati koristeci tekstove iz raznih casopisa....
 
@tema moze ali ne bas kao majka
ja bi jaaaaako volio da moje dijete ima oba roditelja zato prvo treba paziti sta odabrati i ne zaletati se
ako ne zbog djeteta onda zbog mene jer sam ja sebi najpreci i necu da se puno nerviram oko tog braka..zivot cine razne stvari
 
može da podiže dete podjednako dobro kao žena??

u dodatku jednih domaćih novina danas izašao tekst preuzet sa ko zna kog sajta, ili preveden iz strane štampe (izvor nepoznat), koji tretira evropske muškarce mlađe od 40 godina. ceo tekt je, u stvari, statističko istraživanje i analiza koje je sve promene doživeo "savremeni evropski muškarac"..promene su "ogromne"

jedna od tih navedenih promena tiče se uloge oca...
sociolozi su, naime, utvrdili da je uloga oca jedan od najvažnijih ciljeva pripadnika mlađe generacije. gotovo u svim evropskim zemljama više od polovine anketiranih smatra da su očevi u stanju da dete podižu, šo znači odgajaju, vaspitavaju, podjednako dobro kao majke. procenti idu od 78% u švedskoj, preko 70 i 60% je u fr, hol, rusiji, gb, nemačkoj, poljskoj...pa do niskih 44% u rumuniji....muškarci žele i mogu da aktivno učestvuju u podizanju i vaspitavanju deteta, da sa njim provode mnogo više vremena nego što su to činili njihovi očevi.

A što ne bi mogao? To što imam matericu i mogu da rodim dete ne čini me automatski dobrim rodteljem.....
 
što ne bi mogao? To što imam matericu i mogu da rodim dete ne čini me automatski dobrim rodteljem

tačno, ali zbog čega se onda to pitanje postavlja samo muškarcima?? što ne akletiraju i žene... čak ni u švedskoj nisu za tako radikalno"može", kao ovde na forumu....... i šta se to bitnije promenilo, te je muškarac pretrpeo neke "ogromne" promene, među njima i po samom pitanju roditeljstva..drugo, sudska praksa nas demantuje kada je u pitanju dodeljivanje deteta prilikom razvoda, u korist žene je i to nije samo naša praksa...možda je tu onda pitanje, češće neodgovornih očeva u odnosu na majke..ili se podrazumeva da su majke po prirodi požrtvovanije i bolji roditelji....
 

Back
Top