Obavestenje za NS

Gost
Ko nije znao, u Novom Sadu se sada lako moze dobiti ISDN linija. Ja podneo zahtev i za 10 dana su mi staru skrnavu analognu liniju zamenuli ISDN-om. Zamena kosta 7000din i dobijate u toj ceni ISDN modem na koji mozete prikaciti dva obicna telefona i preko USB-a racunar. Tada vam je ta kutija ISDN modem za racunar. Radi sasvim OK! Mozete u isto vreme surfovati i telefonirati ili voditi dva odvojena tel. razgovora (kao dve linije). Brzina surfa je realnih 64k. Brzinu od punih 128k posta za sada ne odobrava kucnim korisnicima. Jedino sto je mesecna pretplata 300din. Lopovi su lopovi ali ovo je trenutno najbolje sto se u Novom Sadu moze dobiti. Ne znam koliko ce tih brojeva podeliti.
 
Cekaj postoji topla voda :?:
Reci mi samo kao izvlacis "realnih 64k", pa da te castim.
U poverenju to nije realno, vec kako da kazem imaginarno, a prednosti su jedino sto ti nije zauzeta linija i sl., a vecu brzinu mozes postici sa nekim boljim modemom na obicnoj liniji.

Pozdrav,
Tasić
 
Brzinu od 128k mozes bez problema da izvuces jer sam ja nekada pustao te kutije a sada to rade moje kolege koje jako dobro poznajem u Novom Sadu potrebno ti je samo da podesis racunar da zatrazi otvaranje drugog linka sto se radi postavljanjem jedne at komande i da tvoj provajder ima isdn pri elem nije svejedno koji broj zoves kod provajdera ako on ima 042 broj koristi ga i sve radi savrseno kod vecine provajdera ima kod nekih da to i neradi znam ali necu da pravim losu reklamu za njih
 
Ma sve moze. Ne moras ni sa komandama da se bakces, ubacis lepo onaj program uz NetMod i samo stikliras, ali problem je u tome sto tu nema brzine. Meni je sa nekim obicnim modemom na analgnoj pisalo 128k, ali vuklo se za medalju.

Pozdrav,
Tasić
 
Problem ti je sledeci ti imas dve razlicite brzine ili ti u svetu komunikacija poznato kao dte i dce brzina ono sto ti vidis tj sto ti pokazuje racunar 128 i na analognoj liniji jer je modem setovan da pokazuje dte brzinu ili ti brzinu izmedju racunara i modema a ne brzinu na liniji ono sto moras da uradis je da nadjes odgovarajucu at komandu da bi ti prikazao brzinu na liniji. A sto se tice Netmod managera stvar je sledeca ima tri opcije prva ti je dinamicko otvaranje drugog kanala i to mora da zatrazi racunar i onda mozes recimo dok surfujes sa 128k dodje ti poziv on lepo smanji brzinu na 64k primis poziv razgovaras zavrsis i posle toga surfujes dalje sa 128k druga opcija je fix 128k tu onda dobijes zauzece kad te neko zove i treca je 64k kutija nikad nece preci 64k.
 

Back
Top