Pretnje u porodici prilikom razvoda

Prica je sigurno zamrsenija nego sto je prikazana i sigurno ima svoju pozadinu , ali ako majka i dete imaju isto prezime i pritom dete ima svoj pasos , moze u svakom tenutku da ga izvede iz zemlje i bez odobrenja oca . Zato pazite sta radite jer ako ode tamo , njihovi zakoni se PRIMENJUJU , za razliku od nasih koji otezuuuuuu do beskraja .Poz...

Нетачно. Потребна је писана сагласност другог родитеља оверена у суду или општини да би један родитељ могао сам да изведе дете из земље.
 
Nije nista cudno ima svakakvih majki...nazalost
Cinjenica da dijete ima pasos joj omogucava da lako moze da ga odvede sa sobom bez ikakvih problema na granici,vec dosta god.putujem preko mali milion granica i nikada niko me nije pitao za saglasnost oca sama cinjenica da dijete ima pasos je u neku ruku saglasnost jer prilikom vadjenja istog oba roditelja potpisuju...
Ako ona ode u Norvesku i da izjavu da je dijete oteto i protiv njene volje odvedeno Srbiju nista nece pomoci tvom drugaru....
Nek prikuplja dokaze o tome sto si pisao;da joj je dozvoljeno da vidja dijete ali da ona nece,da se ne brine o dijetetovoj egzistenciji etc...

Da i ja sam mu rekao. Da skuplja račune i priznanice od obuće i odeće do školskog pribora, da skuplja svedoke o ponašanju majke i o tome da on i njegovi izdržavaju dete.
Situacija je zahebana, to znam, ali verujte nisam ništa preterivao.
Dete je pošlo u školu ide treći razred, srodilo se sa Srbijom, i bukvalno je na izdržavanju ocu i njegovoj porodici.
Najvažnije je da otac ne sprečava da majka viđa dete, čak ne sprečava ni majčinu porodicu da kontaktiraju i vidjaju dete po želji.
Majka nije rekla da je on kidnapovao dete niti se žalila na to. naprotiv opna je svojim ponašanjima stalno stvarala utisak kao da su došli ZAJEDNO u Srbiju na odmor i da žive ZAJEDNO, tako da u brakorazvodnoj parnici o otmici niej bilo govora, a ja bar mislim da je to pozotivno.
 
Нетачно. Потребна је писана сагласност другог родитеља оверена у суду или општини да би један родитељ могао сам да изведе дете из земље.

Mislis, uopste, ili da bi mogao sam da ga izvede iz Srbije kao zemlje prebivalista deteta? Jer, zivim u Grckoj i putovala sam sama sa detetom( grcki drzavljanin) vec 4 puta u Srbiju i niko mi nikada nije trazio nikakav papir
 
Da i ja sam mu rekao. Da skuplja račune i priznanice od obuće i odeće do školskog pribora, da skuplja svedoke o ponašanju majke i o tome da on i njegovi izdržavaju dete.
dete nije stvar ! materijalna ulaganja su valjda zadjnja stvar koja je tu važna
Situacija je zahebana, to znam, ali verujte nisam ništa preterivao.
Dete je pošlo u školu ide treći razred, srodilo se sa Srbijom i bukvalno je na izdržavanju ocu i njegovoj porodici.
šta znači "srodilo se sa Srbijom" ? da li je problem što ga on i njegovi izdržavaju?
Najvažnije je da otac ne sprečava da majka viđa dete, čak ne sprečava ni majčinu porodicu da kontaktiraju i vidjaju dete po želji. a zar bi trebalo da je sprečava?
Majka nije rekla da je on kidnapovao dete niti se žalila na to. naprotiv opna je svojim ponašanjima stalno stvarala utisak kao da su došli ZAJEDNO u Srbiju na odmor i da žive ZAJEDNO, da li je to loš utisak? šta je trebala da uradi pa da bude ispravno? tako da u brakorazvodnoj parnici o otmici niej bilo govora, a ja bar mislim da je to pozotivno.
dragi baleari
hajde i da pretpostavim da si stvarno prijatelj kao što se predstavljaš ali
koja je tvoja uloga u celoj priči?
i kakav je motiv?
i šta odnosno ko je u celoj priči najvažniji?
dete ima i oca i majku...
 
Нетачно. Потребна је писана сагласност другог родитеља оверена у суду или општини да би један родитељ могао сам да изведе дете из земље.
Netacno !!! Moje dete ima svoj pasos od sestog meseca zivota i nikad mi nije trebala saglasnost oca da ga dobije. Dvadeset godina je ,zbog mog posla vodam po svetu i ni jedan jedini put , nisam trazila dozvolu od bivseg muza da je izvedem iz zemlje . Ona putuje na svoj pasos ( a izmenjala ih je onoliko , jer su se u pocetku menjali na dve godine ) a ja na svoj. Da ne bi dosla u nezgodnu poziciju na aerodromu , ja sam zadrzala prezime bivseg , pa se dete i ja prezivamo isto , tako da je TO caka u svemu tome .
Drugo , moja prijateljica koja ima razlicito prezime od svog maloletnog deteta , vrlo lako napravi taj fals papir ( jer nije u kontaktu sa bivsim ) , i bar 4 puta godisnje izvede dete iz zemlje radi godisnjeg odmora , tako da SVE JE MOGUCE , i ne treba se zavaravati nasim zakonima . Pa zimus je u kolima imala troje dece ,svoje i dvoje sestrinih , i za njih imala ovlascenje , pa joj apsolutno niko na bugarskoj granici nije trazio papire , kao i letos za Grcku.
Toliko o obaveznoj saglasnosti !
 
Netacno !!! Moje dete ima svoj pasos od sestog meseca zivota i nikad mi nije trebala saglasnost oca da ga dobije. Dvadeset godina je ,zbog mog posla vodam po svetu i ni jedan jedini put , nisam trazila dozvolu od bivseg muza da je izvedem iz zemlje . Ona putuje na svoj pasos ( a izmenjala ih je onoliko , jer su se u pocetku menjali na dve godine ) a ja na svoj. Da ne bi dosla u nezgodnu poziciju na aerodromu , ja sam zadrzala prezime bivseg , pa se dete i ja prezivamo isto , tako da je TO caka u svemu tome .
Drugo , moja prijateljica koja ima razlicito prezime od svog maloletnog deteta , vrlo lako napravi taj fals papir ( jer nije u kontaktu sa bivsim ) , i bar 4 puta godisnje izvede dete iz zemlje radi godisnjeg odmora , tako da SVE JE MOGUCE , i ne treba se zavaravati nasim zakonima . Pa zimus je u kolima imala troje dece ,svoje i dvoje sestrinih , i za njih imala ovlascenje , pa joj apsolutno niko na bugarskoj granici nije trazio papire , kao i letos za Grcku.
Toliko o obaveznoj saglasnosti !


У случају да су родитељи судски разведени, родитељ коме деца припадају не мора да тражи писмену сагласност другог родитеља, довољан је документ о разводу.
У случају да живе заједно, родитељ који неће путовати треба да потпише сагласност.
Можда ће правници то боље објаснити.

У сваком случају реч је о прописима, а не о изврдавању истих.

Граница се може прећи и на црно, а ако те не ухвати нико, треба ли то препоручивати? :otkacio:
 
У случају да су родитељи судски разведени, родитељ коме деца припадају не мора да тражи писмену сагласност другог родитеља, довољан је документ о разводу.
У случају да живе заједно, родитељ који неће путовати треба да потпише сагласност.
Можда ће правници то боље објаснити.

У сваком случају реч је о прописима, а не о изврдавању истих.

Граница се може прећи и на црно, а ако те не ухвати нико, треба ли то препоручивати? :otkacio:

Bas bi volila da nam neki pravnik stvarno ovo malo pojasni,jer ja nikada nisam imala nikakvu saglasnost mm-a(zivimo zajedno) a ne prelazimo samo jednu granicu...mislim da su slovenci najveci gnjavatori kao pogranicna policija ali eto ni oni nikada nisu stvarali nikakav problem pa cak ja i moja dijeca nemamo isto prezime!
Jedino nije bilo sanse dobiti dijeciji pasos bez potpisa oba roditelja!
 
Svi su u pravu.Zakon možda postoji,ali moram zaista da dodam i svoj primer,gde sin ima svoj pasoš,i ja svoj sa istim prezimenom,i kad je bio maloletan a putovali smo,niko mi ništa nije tražio na ni jednoj granici. Jer pitam se ,kako na granici mogu znati da li sam razvedena?Ne kažem da ako takav zakon postoji da ga ne treba primenjivati,ali očigledno da ga je lako zaobići.U konkretnom slučaju,ništa mi nije jasno,ni da li su razvedeni,kome je pripalo dete,gde su sklopili brak,kod nas ili u Švedskoj,gde su se razveli?????
 
Upravo je to i poenta svih navedenih primera , jer niko ovde nije krsio zakon . Cemu mucenje oko papirologije ako nijedna pogranicna policija to ne trazi.
Primeri su vise upuceni ocu da bi uvideo da postoji nacin -regularan- da majka odvede dete u svoju zemlju , i odande da pokrene brakorazvodni postupak koji ce nju kao majku maximalno zastiti i NARAVNO da ce joj pripasti dete i NARAVNO da ce mu napraviti (ocu) pakao od zivota jer tamo vaze drugaciji arsini , o kojima nase samohrane majke mogu samo da sanjaju.Zato i ne zeli da se razvede OVDE.
Neka sve ovo shvati kao jos jedno lice price o kojoj MORA da razmislja , kao i o cinjenici da dete treba da vidja OBA roditelja. Sve navedeno o njoj kao nepodobnom roditelju NE VAZI . Samo dokazani alkoholicari , narkomani , psihicki bolesni i jos par kategorija se izuzimaju u kategorizaciji podobnosti , sto nije ni malo lako , tako da je bolje to ni ne pokusavati jer kad tad ce i dete saznati za to, a to je onda jako tezak bumerang , koji ne bi nikom preporucila.
Kakva god da je , ona je MAJKA i to sto je jos uvek ovde moze samo da ostavi pozitivan utisak.
 
Poslednja izmena:

Back
Top