Kreativa radionica

Ovako...nisam imala zivaca da odgledam do kraja, najpre zbog muzike, al za mene je ovo jedna relativno tacna slika musko zenskih odnosa. Iz sekunde u sekund je budilo nove meocije kod mene, na trenutak sam pozelela da mene neko tako zagrli a onda ljutnju u momentu kad je odgurne, pa razocarenje kad se ona polako pomera ka njemu i onda sam osetila da mi je dosta i ugasila.
 
Ideja projekta bas dovodi to u pitanje, zato je koncipiran u fomi eksperimenta. Da li ciljna publika moderne umetnosti zaista mora biti obrazovana ili ne, a to za sobom povlaci mnoga pitanja o modernoj umetnosti uopste. Jer, publika koja dolazi na ovakva dogadjanja je mahom uvek ista, ima odredjen i prilicno krut stav a veliki deo potencijalne publike nikad nije izlozen ovoj vrsti umetnosti. Zasto, to je isto zanimljivo pitanje.
Moj cilj je razbijanje predrasuda o modernoj umetnosti, ali ne u slojevima koji za nju nikad nisu culi, nego bas naprotiv - u intelektualnim i umetnickim krugovima (koji postaju sve hermeticniji, uzgred, pa onda dobijamo jednu vrstu samodovoljne elite koja vise nema zelju da komunicira a mislim da se time gubi kreativnost i umetnost se onda svodi samo na formu a ponekad i na masturbaciju :D).
Ovo je samo grebanje po povrsini i dalje (mislim na ovo sto ja pisem), ali mislim da je pocetak projekta prilicno uspesan.
da.. razumem ja šta ti hoćeš da kažeš, samo nekako ne mogu da se složim.
osim ovoga o hermetičnosti um.krugova. i to je jedan od razloga zbog kojih ne mogu da se složim. a svesna težnja zatvaranju tih krugova jeste prisutna i to je onako.. skroz bedno kada se oseti, a oseti se =)
 
I mene 5 smara. Dinamično je i ima komplikovan takt, ali je nešto na šta nisam navikla.

Muzika uglavnom tako deluje na ljude, smara ih dok ne naviknu na nju, bar je tako u većini slučajeva.
 
I mene 5 smara. Dinamično je i ima komplikovan takt, ali je nešto na šta nisam navikla.

Muzika uglavnom tako deluje na ljude, smara ih dok ne naviknu na nju, bar je tako u većini slučajeva.

jok...

neka mi se svidi i odmah me obuzme...

neka i se ne svidi...

a uz ovo razmisljam o satarsu koji treba da grejem...

veoma smarajuca muzzika
 
Naravno da je neka odbojna u startu, a neka dobra u startu. To nije garancija da će ti se dopadati na duge staze. Ipak, da dovoljno vremena provedem uz umilne zvuke naše muzike turskog porekla, verujem da bih je sve manje primećivala a, ko zna, možda bih počela i da se iskreno radujem kad čujem nešto od toga na nekom neočekivanom mestu :eek:
 
Naravno da je neka odbojna u startu, a neka dobra u startu. To nije garancija da će ti se dopadati na duge staze. Ipak, da dovoljno vremena provedem uz umilne zvuke naše muzike turskog porekla, verujem da bih je sve manje primećivala a, ko zna, možda bih počela i da se iskreno radujem kad čujem nešto od toga na nekom neočekivanom mestu :eek:
živa istina.
zamsilite situaciju u kojoj se 30 sati vozite u gastoskom busu.
cepa jedna, ali samo jedna kaseta sa grejtest hitsovima južnog vetra.
negde na dvaespetom satu počnete da pevušite u sebi, al ne jer vam se dopada nego ko neku mantru. teško je objasniti, al saživiš se sa tim =/
 
primer 1 - zivci napeti kao strune, nervoza raste...
primer 2 - takodje izaziva nervozu, preiritirajuce, a i smarajuce
primer 3 - mm,ovo mi je tako toplo, izaziva radost, lici mi na leto i mediteran
primer 4 - ljigavo, podseca me na neku bolest (rak, leukemija...), plasi me i gadi mi se
primer 5 - ovo mi je onako, da ti moze u pozadini svirati satima dok nesto radis
 
Bezite s casa, a? :evil:

Ko god hoce da pise generalno o umetnosti, slobodno (koliko je umetnost zastupljena u vasem zivotu, koja vrsta umetnosti, sta ocekujete od nje, sta ocekujete kad dodjete na koncert/izlozbu/balet, sta za vas predstavlja umetnost i kako odredjujete sta ona nije a sta jeste).
 
Bezite s casa, a? :evil:

Ko god hoce da pise generalno o umetnosti, slobodno (koliko je umetnost zastupljena u vasem zivotu, koja vrsta umetnosti, sta ocekujete od nje, sta ocekujete kad dodjete na koncert/izlozbu/balet, sta za vas predstavlja umetnost i kako odredjujete sta ona nije a sta jeste).

ja sam pravi konzument umetnosti :) ne bavim se umetnoscu, ali osecam potrebu za njom... to u praksi znaci da sam skoro svakodnevno na koncertu, u pozoristu ili na izlozbi, ili u kinoteci... majkemi :) u stvari me nista drugo mnogo ni ne interesuje... a to je verovatno zbog toga sto jedino tu (ne uvek, naravno) mogu da nadjem odgovore, ili potvrdu svojih osecanja... idem sad da se obesim zbog ovog izliva iskrenosti :lol:
 
Bezite s casa, a? :evil:

Ko god hoce da pise generalno o umetnosti, slobodno (koliko je umetnost zastupljena u vasem zivotu, koja vrsta umetnosti, sta ocekujete od nje, sta ocekujete kad dodjete na koncert/izlozbu/balet, sta za vas predstavlja umetnost i kako odredjujete sta ona nije a sta jeste).

Umetnicka sam dusa, ali nemam nikakav alat pomocu koga bih to ispoljila. ato konzumiram sve sto mi padne pod ruku. Koncerti, pozoroste, izlozbe, bioskop. Za kucnu varijantu su dobrodosle knjige, koje besomucno kupujem i zderem.

Imala sam srece da posetim neke izlozbe u inostranstvu velikih majstora klasicnog slikarstva, a do tada sam se pitala sta je genijalno u njihovom radu i sto su oni bolji slikara na morskom setalistu.

Nije ni bitno, svoje utiske o umetnosti mogu da prenosim do sutra. Svi kazu da previse smaram kad pricam o tome.

Od umetbnosti ocekujem da me uzbudi i zaintrigira. Da je iznova i iznocva dozivljavam dugo i dugo, svaki put drugacije i uvek isto. Da mogu da zamisljam, da se predomisljam da docaram situaciju, predgovor, razradu i pogovor na hiljadu nacina za beskonacno mnogo vremena koliko sam izlozena umetnickom delu.
 

svidja mi se, bas je dinamicno i sve vreme imam u glavi neki pompezni moderni balet... podseca me na pecu i vuka, kompoziciju koju sam imala na kaseti za decu, sa propratnim objasnjenjima na sta treba da se obrati paznja, sta se desava u prici, koji instrumen predstavlja koji lik... tako mi se cini i ovde gomila likova, neko desavanje, zivo, vuce na pokret...
 
Neznam dali kad kazes moderna mislish avangardna umetnost..svejedno mislim da su ovi primeri bash to...
Moderna umetnost po meni ima taj avangardni zadatak da bude predvodnica elita i da donese neke nove vrednosti oblike forme neka nova pravila ali ..sve sa ciljem da to postane (neki deo ne sve naravno).. s vremenom umetnost neshto shire prihvatljiva...
Shta se desava ako ona vecito ostane moderna i ne shvacena od shire publike..
onda ona po meni nije ostvarila svoj cilj...onda i nije bila moderna vec umetnost sama za sebe i po sebi za shta bi neki rekli da onda i neispunjava uslove da bi bila umetnost...
Postoji mnogo primera za neshto tako ...recimo Van Gogh i impresionizam ...niko ih ozbiljno nije shvatao..bili su apsolutno ispred svog vremena ...sada su opshteprihvaceni ali su i dalje vrhunska umetnost...i naravno klasika..
Sto se tice primera meni licno..je bliza umetnost vizuelne prirode pa je mozda malo bolje razumem..i mislim da je primer sa modernim baletom i slika za koju uzgred receno smatram da vishe i nije neka novost..sasvim prihvatljvo i ok.
Shto se tice muzike..ili je ona znatno ispred mojih shvatanja...(skromnog naravno)... ili to nije neshto shto ce ikad preci u klasicnu umetnost... :???::confused:
 
Istina, pocela sam sa avangardom i manje poznatim delima.
Slazem se sa svim sto si napisao, da ne ponavljam.
U pitanju je kulturoloski eksperiment, zato mnogo ne objasnjavam i ne zalazim u teoriju jer imam utisak (zapravo znam) da bih onda pokvarila cistocu dozivljaja potencijalne publike i poentu eksperimenta.
 
poljubcu, samo da ti kažem da ne ignorišem tvoju temu nego nemam zvučnike na poslu i ne mogu ni da ti odgovorim na prvi quest : )

al generalno ovakav vid umetnosti, te žvrljotine i neprijatne zvuke koji ih prate - ne volim

soriška : )
 
Poslednja izmena:
Meni od umetnosti samo knjiga moze da prodje kao dobra, a da bude u isto vreme i komplikovana i teska i da izaziva i negativne emocije... Sve ostalo, koliko god to mozda plitko zvucalo, meni mora da bude lepo da bi mi se svidjalo. Znaci bez obzira da li je avangarda ili klasika, svidja mi se samo nesto tipa pejzazi Clauda Monea, ili Mocartova Mala nocna muzika, plave i roze Pikasove slike - lepe stvari... za kubizam me je npr. skroz bas briga... i za duge i smorne opere... volim samo one lepe melodije iz njih sto uglavnom horovi pevaju.
To je bilo uopsteno o umetnosti iz moje perspektive, ove konkretne primere tesko mogu pojedinacno da komentarisem... eto nisu mi lepi svi zajedno :confused: Ne izazivaju mi nesto posebno ni negativne emocije... jednostavno su mi nezanimljivi.
 

Back
Top