Karadžić odbio izjasniti se o krivnji

Sude da uniste medjunarodno pravo a to je vec korak do opsteg haosa.
Moto Novog svetskog poredka:
-Preko haosa do Novog svetskog poredka.

А ево и говедари почели да ПРИЗНАЈУ СОПСТВЕНЕ ЛАЖИ којима су до краја оцрнили Србе :

http://www.novinar.de/category/politika/ 29. avgust 2008.

Laž o masakru u Srebrenici

laz.jpeg






Laž o Srebrenici!



Američki profesor demantuje tvrdnju o 8000 ubijenih muslimana. Apsurdne su optužbe da se desilo “ubistvo naroda” jer su žene i deca prevezeni na sigurno, kaže Edvard Herman
+++​
Predsednik Grupe za istraživanje Srebrenice američki penzionisani profesor Edvard Herman rekao je da ne postoje verodostojni dokazi za tvrdnju da su Srbi u Srebrenici ubili 7.000-8.000 muslimana.

- Haški tribunal je, zbog političke kalkulacije, 27. jula 1995. godine tužio srpsko rukovodstvo zbog zločina nad narodom i to samo tri dana nakon što je šef istraživanja za Bosnu Herbert Viland saopštio da iz saznanja na licu mesta nije našao nijednu jedinu osobu koja je mogla da posvedoči egzekucije - rekao je Herman.
On je ocenio da je politika SAD ugrozila ljude u zaštićenim zonama, jer nije demilitarizovala enklave i dodaje da se verzija masakra na osnovu temeljnog istraživanja dovodi u pitanje.


Herman je ocenio da je apsurd da se u Srebrenici odigralo “ubistvo naroda” i dodao da su sve žene i deca autobusima prevezeni na sigurno i da je sam Haški tribunal priznao da je nepoznat broj nestalih mogao pasti u borbama.
Karadžić kriv kao i Klinton
Edvard Herman je rekao da se Radovan Karadžić ni po čemu ne razlikuje od ostalih učesnika rata i da ga smatra znatno manje krivim za masovna ubistva nego Bila Klintona, Medlin Olbrajt i Tonija Blera.
I Ričard Holbruk je, kako kaže Herman, lažov i licemer.
- On i sada, kao i ranije, širi preuveličani broj od 300.000 mrtvih u balkanskom ratu - ističe Herman.

- Kada se srebrenički masakr dogodio u julu 1995. u Bosni je besneo rat već tri godine. Zapad se već rano stavio na stranu muslimana i Srbe proglašavao nitkovima. Naročito su Nemačka, Austrija, Vatikan, a zatim i SAD sledile sopstvene interese. Demonizacija Srba je bila vrlo efektivna - kako bi njihovo pogrešno ponašanje bilo jedinstveno. Ali i njihovi etnički rivali su u tom ratu činili strašne zločine. Pomislite samo na glavu muslimanske vojske u Srebrenici Nasera Orića. On se tada pred Bilom Vilerom iz “Toronto stara” hvalisao da je ubijao srpske civile. Tvrdio je da je u jednoj akciji ubijeno 114 Srba - priča Herman.


On je dodao da su muslimanske trupe imale naređenje za provokativne postupke i da su umesto da brane Srebrenicu, jake muslimanske trupe naredile da 5.500 muškaraca napusti grad.


- Nemilosrdno fokusiranje na Srebrenicu konačno je nateralo na etničko čišćenje Srba koje je potpomagala Amerika, a koje se odigralo narednog meseca u Hrvatskoj (akcija “Oluja”) - zaključio je Herman



izvor: VESTI, 28.08.2008
 
Srebrenica je bila uzasan masakar, ali istina je da niko ne spominje sta se tamo dogadjalo pre dolaska VRS, o zlocinima koje su pocinili mudjahedini, isto tako, iako mi je ruzno diskutovati o tolikom broju mrtvih ljudi, ne bi to nazvao genocidom jer su sva deca, zene i starci pusteni i obezbedjen im je prevoz od strane generala Mladica licno, da je bila obrnuta situacija, mudjahedini ne bi postedeli nikog, dosledno svojoj tradiciji, a, sad je ovo malo nezgodno, ne zelim da ispadne kao da opravdavam nesto, general Mladic je bio u nezgodnom polozaju da mora doneti odluku o streljanju odredjenog broja muskaraca - vojno sposobnih, jer, po mom misljenju on je razmisljao vojnicki, znao je ako tih koliko ih je vec bilo vojno sposobnih Muslimana, pusti na slobodu, da ce se opet naoruzati i odmah na nekom drugom mestu udariti po srpskim civilima, jer protiv VRS mudjahedini nisu imali nikad uspeha, i svoj su bes iskaljivali po civilima.
Takodje, ne znam koliko je pouzdana ta informacija o 8000 pobijenih, koliko znam to su informacije od strane BiH i njoj sklonih izvora, mozda gresim, cini se malo previse, sto opet ne umanjuje na snazi pocinjenog dela, to je takav rat, tako je to kod nas, ako se zeli preziveti mora se igrati prljavo, ne znam kako je to primio Mladic, ali mi je zao da najsposobniji general JNA tako neslavno zavrsi, kao zlocinac u ocima sveta.
E, koliko je Karadzic u sve to upetljan isto je pitanje, da je regularan - nije, ali sigurno nije ni onakav zlocinac kakvim ga svet opisuje, koristeci se iskljucivo materijalom TV BiH.
 

Back
Top