Treba li Srbija da prizna Abhaziju i Južnu Osetiju?

Treba li Srbija da prizna Abhaziju i Juzhnu Osetiju?

  • Treba.

  • Treba da prizna ove dve, kao i Republiku Srpsku.

  • Ne treba.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Као што већ написах на другој теми:

Да ли ће Руси тражити од нас да признамо Абхазију и Ј. Осетију? Надам се да неће. Јер онда може настати збрка и код нас, можда је ово и идеална шанса БоТи да се признањем умили Русима и "другој половини Србије" а успут скине Косово са дневног реда, што би му пало к'о кец на десетку?

Шта ће да ураде оне принципијелне земље које нису хтеле да признају Косово а наклоњене су и Русији? Има да настане велика збрка.

А шта ће да ураде и оне земље које су признале Косово? Ако они не признају ове две републике значи да нису принципијелни (што ми одавно знамо). Дакле, општа збрка, вероватно је запад толико и љут на Русију због овог потеза.

У сваком случају, добро је што је Русија реаговала ПРЕ стварања НАТО штита у Пољској, јер већ постоје базе у Ираку, Авганистану а, богами, и код нас Бондстил. После стварања штита у Пољској било би све теже Русији не само да се мрдне, већ и да помери малим прстом. А време је да се заустави тиранија запада над остатком света, нарочито када знамо да су то само одређене клике "експерата" из US и EU које кроје судбину света зарад чистог профита (само свог, наравно).

За нас би било најбоље да ћутимо, ни да признамо ни да не признамо Абхазију и Ј. Осетију, бар не док не видимо у ком правцу се ствари крећу. У сваком случају требало би да будемо наклоњенији Русији него овим западњачким хохштаплерима, али то треба и тако избалансирати да не увредимо, бар не отворено, запад.

( http://forum.krstarica.com/threads/232396&page=2 )
 
Kada je rec o priznavanju osetije i abhazije od strane rusije, svi nesto obigravaju kao macka oko vruce kashe..........zabole me kita, da li ce venecuela, ili severna koreja, burundi ili nemacka priznati osetiju i tu , abhaziju kao samostalne drzave..........bre, pa ja na sam mislio da je osetija neka riba iz crnog mora koja daje ikru, toliko me interesovalo sta se desava u toj nedodjiji............

Kljucno je pitanje.............da li srbija treba da prizna te drzave, kao samostalne, i da tako podrsku ruskoj braci, kao sto su oni, eto , sve ovo vreme, davali podrsku nama u vezi kosova........e, sada je doslo vreme za naplatu racuna........ko se sa ruskom mafijom igra, iz igre izadje yeben.........a ko se oslanja na rusiju, platice njenu zastitu sa kamatama..........

Elem, oci moskve su sa pravom uperene ka beogradu.........kako bi to bilo, gospodo i braco srbi, da mi vas branimo i podrzavamo, a vi necete da sledite nase priznanje samostalne osetije i ove druge vukoyebine???...........a patriJote odjednom zbunjene , pa malo i zayebane..........kakav spic u yaya od ruske brace..........nit da priznas, nit da ne priznas.......

Ako priznamo osetiju, i drugu vukoyebinu, priznacemo i pravo kosova na samostalnost...........ako ne priznamo, zabicemo noz u ledja braci rusima............to be or not to be.........ne znam sta ce da odluci srbija, da li ce kao onomad , kada su pucisti rusili Jeljcina , a Srbija im slala najbolje zelje na uspeh..........pa se posle posipala gomnima kada je Boris pijani, razvalio i puchiste i srpske nade u povratak komunista.???

Da li ce i sada , glupava proruska struja navuci srbiju na tanak led , novog a starog parije???........nadam se da nece............

Rusi su svoju igranku odigrali po najboljem boljsevickom scenariju, sa berijinom pokvarenoscu, i staljinovom brutalnoscu...........naveli su srbe da biraju izmedju priznanja svoga poraza , u ime ruske pobede, ili da se odreknu ruske "pomoci" , i opet , dozive , onako glupavi po ko zna koji put otreznjenje, u obliku ruske cizme u boolju , kada se najmanje ocekivalo.......

Da li ste , gospodo , za ili protiv priznanja osetije i one druge vukoyebine , interesuje me vise nego rezultat zvezda - kiprani...........malo su vam , braco rusofili , bacuske stavile mooda u mengele???..........a vi se nadali da ce da vam ih shasholje, onako , iz ljubavi
 
За нас би било најбоље да ћутимо, ни да признамо ни да не признамо Абхазију и Ј. Осетију, бар не док не видимо у ком правцу се ствари крећу. У сваком случају требало би да будемо наклоњенији Русији него овим западњачким хохштаплерима, али то треба и тако избалансирати да не увредимо, бар не отворено, запад.

Upravo tako! Treba da cutimo, jer priznanje Abhazije i Osetije znacilo bi i priznanje nezavisnog Kosova!
 
.....................................................
Ako priznamo osetiju, i drugu vukoyebinu, priznacemo i pravo kosova na samostalnost...........ako ne priznamo, zabicemo noz u ledja braci rusima............to be or not to be.........ne znam sta ce da odluci srbija, da li ce kao onomad , kada su pucisti rusili Jeljcina , a Srbija im slala najbolje zelje na uspeh..........pa se posle posipala gomnima kada je Boris pijani, razvalio i puchiste i srpske nade u povratak komunista.???

Da li ce i sada , glupava proruska struja navuci srbiju na tanak led , novog a starog parije???........nadam se da nece............

.................................


Прво болдовано:
тачно тако, од те претпоставке сам и кренула у својој "дисертацији".
Међутим, ја још нисам чула да Москва има упрте очи у Београд поводом признавања ове две републике. Нешто сам пропустила или је то твоја интерпретација с намером да (и опет) блатиш оне који су на страни Руса?

Што се тиче другог болдованог:
На власти су твоји миљеници, тако да од њих зависи. :mrgreen:
За све што се десило Србији у протеклих 8 година као и за све што се тек буде десило Србији, а што ће бити конкретна последица те владавине од 8 година, знаш коме треба да се обратиш, не може увек "неко други" да буде крив.
 
Треба.
1. Непризнавањем би смо разљутили Русе а не би умилостивили Американце да нам врате Косово.
2. Признавањем добијамо поене код Руса а американцима стављамо до знања "Ево вам за око са Косовом!"
 
Треба.
1. Непризнавањем би смо разљутили Русе а не би умилостивили Американце да нам врате Косово.
2. Признавањем добијамо поене код Руса а американцима стављамо до знања "Ево вам за око са Косовом!"

I ? Hoće onda doći da nas pojedu? :klap:
Daj čoveče, treba da gledamo naša posla a ne ruska.
 
Као што већ написах на другој теми:

Да ли ће Руси тражити од нас да признамо Абхазију и Ј. Осетију? Надам се да неће. Јер онда може настати збрка и код нас, можда је ово и идеална шанса БоТи да се признањем умили Русима и "другој половини Србије" а успут скине Косово са дневног реда, што би му пало к'о кец на десетку?

Шта ће да ураде оне принципијелне земље које нису хтеле да признају Косово а наклоњене су и Русији? Има да настане велика збрка.

А шта ће да ураде и оне земље које су признале Косово? Ако они не признају ове две републике значи да нису принципијелни (што ми одавно знамо). Дакле, општа збрка, вероватно је запад толико и љут на Русију због овог потеза.

У сваком случају, добро је што је Русија реаговала ПРЕ стварања НАТО штита у Пољској, јер већ постоје базе у Ираку, Авганистану а, богами, и код нас Бондстил. После стварања штита у Пољској било би све теже Русији не само да се мрдне, већ и да помери малим прстом. А време је да се заустави тиранија запада над остатком света, нарочито када знамо да су то само одређене клике "експерата" из US и EU које кроје судбину света зарад чистог профита (само свог, наравно).

За нас би било најбоље да ћутимо, ни да признамо ни да не признамо Абхазију и Ј. Осетију, бар не док не видимо у ком правцу се ствари крећу. У сваком случају требало би да будемо наклоњенији Русији него овим западњачким хохштаплерима, али то треба и тако избалансирати да не увредимо, бар не отворено, запад.

( http://forum.krstarica.com/threads/232396&page=2 )

Kakvo bre zameranje Zapadu, ko njih shisha, odmah treba da priznamo.
 
Ja podržavam borbu manjina za slobodu, ma gde se borba vodila: Osetija, Abhazija, Republika Srpska, Kosovo... Uopšte nije važno... Živela sloboda!

pa po tvojoj logici ako ja hocu da se odvojim od svoje zgrade i pritom likvidiram par stanovnika iz mog ulaza ti ces mene podrzati jer nasuprot ubistvu 2 porodice i njihovih prinova ja sam jos u manjini,takodje ces podrzati i zatim moju zgradu,ulicu itd ako hocemo da se odvojimo:hahaha:

na stranu sala beograd ima ustavno pravo isto kao i crna gora da se odvoji od srbije:rtfm:
nacija beogradjani postoji isto kao i crnogorci,a i bg ima svoje granice:hahaha:
 

Back
Top