Nasilje u komsijskoj porodici - sta uraditi ?

germanshepard

Početnik
Poruka
14
Zdravo svima,

Zeleo bih savet oko sledece situacije, naime, pre nekog vremena sam kupio stan u zgradi gde komsije na spratu imaju ozbiljnih problema, u pitanju je majka sa cerkom od nekih 5-6 godina jer nisam primetio da ide u skolu pa bi rekao da je tu negde, ta zena je prilicno po mojoj proceni sklona alkoholu . One zive samostalno ali im s'vremena na vreme pravi "drustvo" muskarac od nekih 40 godina koji je u konstatno alkoholisanom stanju i konstantno ih fizicki i psihicki zlostavlja.

Pre neko vece je to eskaliralo u vrlo ozbiljnu situaciju kada me je oko 3 nocu probudila galama koju sam do sada cuo bar nekih 15 - puta, nakon cega je isla tuca, lomeljenje stvari po stanu itd. tada im je iz stana istrcalo dete koje je zvonilo svima na spratu e sada ***. da li nekoga bilo ili ne stavrno ne znam ali niko joj otvorio osim mene... posle toga je izaso taj lik sa zakrvalavljenim ocima i poceo da se dere kako ce ih izbaciti napolje i "ubiti kurvestinu i njeno seme" uzeo dete i odveo unutra. Jedino posle toga sto sam mogao je da zovem policiju...koja je dosla posle nekih 5 minuta i privela tog lika, e sada ocigledno nisu nista uradili zato sto sam danas opet video doticnog i sada sta mogu da ocekujem...

Zaista ne znam sta da radim , stalno slusam neke komentare na tv-u kako se desio neki incident , neko nastrade pa se onda svi okolo pitaju sto neko nije nesto uradio .....
 
Па једино да сваки пут позовеш полицију... Нема шта друго. Полиција ће реаговати, после неколико прекршајних иде кривична пријава коју полиција покреће по службеној дужности.
 
Стигли су за 5 минута, а ти кажеш да нису ништа урадили на време???
По новом Закону о породици полиција је обавезна да реагује...али она не може да уклони некога заувек из нечијег окружења. Постоји процедура коју полиција мора да поштује, неки редослед предузетих акција...
Нико не може на основу једне пријаве да затвори човека доживотно...и да једном заувек реши тај проблем.
 
Ниси упознат, говориш на основу неких давних предрасуда...
По новом Закону о породици полиција је обавезна да реагује...али она не може да уклони некога заувек из нечијег окружења. Постоји процедура коју полиција мора да поштује, неки редослед предузетих акција...
Нико не може на основу једне пријаве да затвори човека доживотно...и да једном заувек реши тај проблем.

A sta sam ja rekao???????:dash:
 
Nazalos policija je do sada dolazila barem 5-6 puta, za toliko barem ja znam jer nisam dugo u zgradi, jedan komsija sa kojim sam pricao kaze da njima policija stalno dolazi... mislim nije mi bas to jasno kako funcionise cak sam prekjuce pricao sa tom zenom koja mi je rekla da citiram "to je moj covek" :( a razbijena po levoj strani :(

Sto je najgore mislim da i dete pocinje da ima probleme u ponasanju, ja se izbedacim samo kada prodjem pored nje.

@mlekce imas li taj telefon ?
 
Да полиција ништа не уради на време...и да не предузимају оно што би требало...

Можда сам погрешно схватила, али ја сам у твом посту видела огорчење или критику рада полиције, а не објашњавање чињенице да није посао полиције да једном акцијом заувек реше тај проблем.
 
Daaa... bas kako kaze Helen -procedura mora da se postuje.
Pitanje je da li bi Centar za socijalni rad, eventualno reagovao (oni bi trebalo da imaju ili mogu da dodju do podataka o porodici majke, eventualno ocu deteta), i pitanje je sta se sve tu jos moze dogoditi i kako to spreciti... Ali bi vredelo pokusati.
Plasim se da ce policija uraditi svoje (obavezno ih treba zvati svaki put kad cujes galamu), znaci podneti prijavu, pa to stize do sudije koji saslusava sve (tebe u ulozi svedoka), ali ako majka ne reaguje - male su sanse da se bilo sta izmeni tim putem.
ne bi bilo lose popricati sa komsijama i reagovati zajednicki...
Sve najbolje i ne odustaj, molim te... Ni jedno dete nije to zasluzilo... :(
 
Nazalos policija je do sada dolazila barem 5-6 puta, za toliko barem ja znam jer nisam dugo u zgradi, jedan komsija sa kojim sam pricao kaze da njima policija stalno dolazi... mislim nije mi bas to jasno kako funcionise cak sam prekjuce pricao sa tom zenom koja mi je rekla da citiram "to je moj covek" :( a razbijena po levoj strani :(
Sto je najgore mislim da i dete pocinje da ima probleme u ponasanju, ja se izbedacim samo kada prodjem pored nje.

@mlekce imas li taj telefon ?

Јако је тешко и незахвално помагати некоме ко помоћ не жели...:(
 
Да полиција ништа не уради на време...и да не предузимају оно што би требало...

Можда сам погрешно схватила, али ја сам у твом посту видела огорчење или критику рада полиције, а не објашњавање чињенице да није посао полиције да једном акцијом заувек реше тај проблем.

Pa ta zena pijanac mora podneti tuzbu..sto verovatno nece uraditi..i da uradi on ce se vratiti za mesec 2..inace nece mu murija izvuci usi pa ce on naprasno ostaviti alkohol..ne postoji krivicno delo da bi oni imali posla to je svima jasno:think:
 
Helen, slazem se da se ne moze pomoci onom ko to nece.
Moze majka da to ne zeli koliko hoce ali tom detetu svakako treba pomoci. A ako majka to ne uvidja onda ne treba ni da ima pravo na to dete.

Pozivaj policiju svaki put, obrati se i socijalnoj sluzbi, obrati se i sos telefonu za nasilje dece, svuda imenom i prezimenom, ti nemas cega da se stidis, obracaj im se svima redom svaki put kad se to desi pa posle duzeg vremena ako niko ne reaguje ja bih se obratila i ministarstvu...
Nije dete krivo, i normalni odrasli ljudi koji su svesni sta se desava duzni su da reaguju.
 
Pa ta zena pijanac mora podneti tuzbu..sto verovatno nece uraditi..i da uradi on ce se vratiti za mesec 2..inace nece mu murija izvuci usi pa ce on naprasno ostaviti alkohol..ne postoji krivicno delo da bi oni imali posla to je svima jasno:think:

Полиција покреће прво прекршајне, а затим кривичне пријаве по службеној дужности. Приватна тужба је нешто друго и уопште није неопходна. Насиље у породици јесте кривично дело!

Твоја последња реченица ми није јасна.
 
Helen, slazem se da se ne moze pomoci onom ko to nece.
Moze majka da to ne zeli koliko hoce ali tom detetu svakako treba pomoci. A ako majka to ne uvidja onda ne treba ni da ima pravo na to dete.

Pozivaj policiju svaki put, obrati se i socijalnoj sluzbi, obrati se i sos telefonu za nasilje dece, svuda imenom i prezimenom, ti nemas cega da se stidis, obracaj im se svima redom svaki put kad se to desi pa posle duzeg vremena ako niko ne reaguje ja bih se obratila i ministarstvu...
Nije dete krivo, i normalni odrasli ljudi koji su svesni sta se desava duzni su da reaguju.


Слашем се, слажем се, само кажем да је јако тешко и незахвално. Сутра може очекивати да га та жена нападне што јој ''дира у човека'' или што ''гура нос где му није место''... Треба бити спреман на свашта у таквим ситуацијама...

Дете треба заштитити, слажем се...само треба бити опрезан када су такви агресивци у питању...
 
Полиција покреће прво прекршајне, а затим кривичне пријаве по службеној дужности. Приватна тужба је нешто друго и уопште није неопходна. Насиље у породици јесте кривично дело!

Твоја последња реченица ми није јасна.

A gde ti vidis nasilje ako ga neko iz porodice ne prijavi?tako bi se komsije prijavljivale za svaku glupost kad bi bilo efekta..u svetu je to mnogo rigoroznije ali se sve zavrsava i pripisuje alkoholu..opijatima..znaci nece policija nista resiti sto se deteta tice vec centar za socijalni rad..nadamo se
 
A gde ti vidis nasilje ako ga neko iz porodice ne prijavi?tako bi se komsije prijavljivale za svaku glupost kad bi bilo efekta..u svetu je to mnogo rigoroznije ali se sve zavrsava i pripisuje alkoholu..opijatima..znaci nece policija nista resiti sto se deteta tice vec centar za socijalni rad

Ниси, ниси упућен.
Није потребно да насиље пријави неко из породице. Насиље је насиље и полиција је дужна да реагује (као што и реагује) било ко да га пријави. ОБАВЕЗА сваког грађанина је да пријави насиље, ако га види!

Полиција и не решава ништа, нити има ингеренције да решава, она може само да удаљи насилника и све проследи судовима.
 
Ниси, ниси упућен.
Није потребно да насиље пријави неко из породице. Насиље је насиље и полиција је дужна да реагује (као што и реагује) било ко да га пријави. ОБАВЕЗА сваког грађанина је да пријави насиље, ако га види!

Полиција и не решава ништа, нити има ингеренције да решава, она може само да удаљи насилника и све проследи судовима.

Ja ni ne kazem da sam upucen..da se manemo price o pravu i procedurama koje ne piju vodu..moze
 

Back
Top