Najstrašnija fotografija koju sam ikada vidio!!!

RainbowSix

Veoma poznat
Poruka
10.717
Užas!!!

wanting_a_meal.jpg


Južnoafrički fotograf Kevin Carter god. 1994. dobio je Pulitzerovu nagradu za ovu fotografiju slikanu za vrijeme gladi u Sudanu. Na fotografiji je izgladnjelo dijete koje pokušava dopuzati do obližnjeg UN-ovog kampa udaljenog oko jedan kilometar. Lešinar u pozadini čeka da dijete umre kako bi ga mogao pojesti. Fotografija je šokirala svijet 1994. godine.

Ubrzo nakon dodjele Pulitzerove nagrade Carter je počinio samoubojstvo. U oproštajnoj poruci koju je ostavio na suvozačkom sjedištu automobila (čijim se ispušnim plinovima ugušio) pisalo je: "I am haunted by the vivid memories of killings & corpses & anger & pain... of starving or wounded children, of trigger-happy madmen, often police, of killer executioners... The pain of life overrides the joy to the point that joy does not exist." Iza sebe je ostavio sedmogodišnju kćer.

Kako to obično biva, veću medijsku pažnju podigli su sam Carter te razna moraliziranja oko fotografije i nagađanja je li pomogao djetetu ili ne, nego situacija koju ova fotografija tako nemilosrdno ocrtava.

Hi Time Magazine Hi Pulitzer Prize
Tribal scars in Technicolor
Bang bang club AK 47 hour

Kevin Carter

Hi Time Magazine Hi Pulitzer Prize
Vulture stalked white piped lie forever
Wasted your life in black and white

Kevin Carter

The elephant is so ugly he sleeps his head
Machetes his bed Kevin Carter Kaffir lover forever
Click click click click click
Click himself under

Kevin Carter


Ova slika simbolizuje dno dna nemorala i nehumanosti ljudske civilizacije!!! Čist dokaz da ljudi uopšte nisu ono što o sebi misle!!!:(
 
Poslednja izmena:
Nema mesta iščuđavanju. Ovaj svet je jedno nemoralno mesto. Svake sekunde u proseku dvoje ili troje ljudi umire od gladi. Dok se mi svađamo po forumu umrlo je na hiljade ljudi. To je zato što nas ima premnogo. Još malo pa sedam milijardi! Ej bre!

Nije to premnogo, nego smo mi neekonomični. Dok jedni bacaju hranu, drugi nemaju šta jesti. Znači ima hrane, samo neznamo to rasporediti.
 
Nema mesta iščuđavanju. Ovaj svet je jedno nemoralno mesto. Svake sekunde u proseku dvoje ili troje ljudi umire od gladi. Dok se mi svađamo po forumu umrlo je na hiljade ljudi. To je zato što nas ima premnogo. Još malo pa sedam milijardi! Ej bre!

Weis,bilo je ovog i kada je bilo milijardu i manje ljudi,to nema veze s brojem.Jednostavno,gori smo i od onog lesinara na slici.
 
Nema mesta iščuđavanju. Ovaj svet je jedno nemoralno mesto. Svake sekunde u proseku dvoje ili troje ljudi umire od gladi. Dok se mi svađamo po forumu umrlo je na hiljade ljudi. To je zato što nas ima premnogo. Još malo pa sedam milijardi! Ej bre!

Rođak, ovo na slici je dijete kje skapava od gladi, hrana je tu na jedan km udaljenosti, lik se zajebava sa fotoaparatom i odlazi od djeteta u agoniji, Zapad ga nagrađuje "jer im je prizor šokantan"!!!

Koga od tolikog šokiranog svijeta sekira suština??? Zašto je dijete moralo da ostane napušteno od strane nekog ko se na njegovoj agoniji bogati??? Šta je tu najveći apsurd???
 
Dogovaraju Bush i Bler rat u Iraku i organizuju veliki tim mediskih strucnjaka da ga pravilno predstave...
I kada bi gotov plan,dogovore se Bush i Bler da Bler govori isperd javnosti...
Na konferenciji za stampu okupilo se 300 novinara blicaju fotoaparati guraju se novinari itd...
I Bler kaze:"Gospodo bice to tezak rat,poginuce 2 miliona Iracana i 3 zubara", a na to ce novinari u glas:a koja su to 3 zubara?
Na to Bler mune laktom Busha i kaze mu:"Jesam li ti reakao da nece da pitaju za Iracane".
 
Dogovaraju Bush i Bler rat u Iraku i organizuju veliki tim mediskih strucnjaka da ga pravilno predstave...
I kada bi gotov plan,dogovore se Bush i Bler da Bler govori isperd javnosti...
Na konferenciji za stampu okupilo se 300 novinara blicaju fotoaparati guraju se novinari itd...
I Bler kaze:"Gospodo bice to tezak rat,poginuce 2 miliona Iracana i 3 zubara", a na to ce novinari u glas:a koja su to 3 zubara?
Na to Bler mune laktom Busha i kaze mu:"Jesam li ti reakao da nece da pitaju za Iracane".

Ratni izvještači i jesu najveća stoka!!!
 
Konačna sudbina ovog djeteta nema veze sa sa brojem stanovnika na zemlji!!! Njega je na samo jedan kilometar vjerovatno čekalo spasenje!!! Na samo jedan kilometar!!!
Lik je samo napravio fotos, spakovao opremu i otišao u neki hotel da se telefonom pohvali uredniku pa na ručak!!!
Da povratiš od užasa!!!

e moj prijatelju, svi smo mi bar po jednom spakovali opremu i otisli....
 
Nije to premnogo, nego smo mi neekonomični. Dok jedni bacaju hranu, drugi nemaju šta jesti. Znači ima hrane, samo neznamo to rasporediti.

Nije da ne znamo raspodeliti, nego se to namerno radi. Neke države kupuju oružje a narod im skapava od gladi; slično je bilo i kod nas (u Evropi, na Balkanu) 1993. sa SPS režimom.

Weis,bilo je ovog i kada je bilo milijardu i manje ljudi,to nema veze s brojem.Jednostavno,gori smo i od onog lesinara na slici.

Da, ali iz drugih razloga. Gori smo od lešinara.

http://forum.krstarica.com/threads/205939
 
Zar moramo ići čak do Sudana? Zar se bjelosvjetske uštve nisu bogatile i na našem jadu i bijedi ranih devedesetih, dok smo mi gladovali i umirali na najmonstruoznije načine u srednjevjekovnim vjerskim ratovima u Evropi na kraju drugog milenijuma?

Ma ok, ovo je specifičan primjer gdje se zapadna javnost na djelu zayebala i pohvalila profesionalnog lovca na tuđu patnju, a da pritom za sudbinu djeteta, onaj ko ga je nagrađivao, uopšte nije bio zabrinut!!!
 

Back
Top