Da li vas je briga sta drugi misle???

mamaroze

Obećava
Poruka
64
Da li kada cujete nesto ruzno o sebi, da li se iznervirate? I da li vas zanima sta drugi misle??? Ja sam npr. upisala 2 fakulteta, napustila, upisala treci i super mi ide... I nervira me sto su svi to posmatrali kao neku tragediju a samo dragi ljudi su verovali u mene... Bila sam vukovac u osnovnoj i gimnaziji, pa kao niko to nije ocekivao od mene... I onda se svaki put iznerviram kada nekog sretnem, pita me za fax, ja kazem, svako slozi neku facu... I onda sam resila da vise nikom nista ne govorim, uostalom, sta se to njih tice, neka vode svoju brigu...
 
I ne treba da govoris drugim ljudima o svojim studijama, niti da dozvolis da te njihovo misljenje pogadja. Oni su ipak samo posmatraci, i nemaju pojma kako ti je u stvari, oni samo vide rezultat. I kad su vec videli rezultat koji im se dopada (vukovac), ne zele da vide nista drugo i imaju neka ocekivanja koja tebe samo smaraju. Neka lepo gledaju svoja posla :)

Sto se mene tice, uglavnom se ne obazirem na tudje misljenje, iako nikada nisam divljala koliko bih mogla :) , da ne bih oterala roditelje u grob pre vremena, zbog sekiracije... U principu me ne interesuje sta drugi ljudi misle (o meni), ali kada bih cula da neko za mene govori da sam los covek i da sam mu na neki nacin naudila, zabrinula bih se, posto mi nije cilj da svojom slobodom povredim nekoga. I naravno, obraduje me kada cujem da se nekome svidjam - ali mogu da zivim i bez toga.
 
Da li kada cujete nesto ruzno o sebi, da li se iznervirate? I da li vas zanima sta drugi misle??? Ja sam npr. upisala 2 fakulteta, napustila, upisala treci i super mi ide... I nervira me sto su svi to posmatrali kao neku tragediju a samo dragi ljudi su verovali u mene... Bila sam vukovac u osnovnoj i gimnaziji, pa kao niko to nije ocekivao od mene... I onda se svaki put iznerviram kada nekog sretnem, pita me za fax, ja kazem, svako slozi neku facu... I onda sam resila da vise nikom nista ne govorim, uostalom, sta se to njih tice, neka vode svoju brigu...
ma sta drugi misle ne smem ni da mislim... ne bi te pohvalili kad nesto cuju da ti se lepo desava, nema sanse...a za kritiku su uvek tu...Bila sam osetljiva, nije da nisam...a oni kad osete tek si tad nadrljao...sad kazem bas me zabole a vidim mnogi ljuti..Opste je poznato da se ljudi previse pletu u tudje zivote...nekad samo odbrusim ono sto se odnosi na sve: Pocistite prvo djubre u vasem dvoristu"... E onda krenu price kako imam dugacak jezik...sto me isto tako zabole bas...
 
Naravno da mi je stalo do toga šta drugi misle i uzimam u obzir i njihovo mišljenje ; )
Nisam ja ni toliko pametna ni toliko nesrećna da kroz život guram sama i da mi nije bitno

pa ok,ali npr.sta me briga sta komshinica o meni misli....uostalom ona je ta koja baca tetrapak kroz prozor a ne ja :lol:
bitno mi je sta misle o meni ljudi koji imaju znachaj u mom zivotu a ne tamo neki levi....ili desni
 
Ne volim kod sebe tu osobinu sto dozvoljavam da me neki nebitni ljudi izbace iz takta, ali sta cu kad sam previse osecajna i sve me pogadja... Samo moji roditelji znaju kako je meni bilo, cak sam se razbolela zbog fakulteta jer se nisam nigde pronalazila, ucila sam jer sam morala a nisam to radila sa ljubavlju, tek sam sad uspela da se pronadjem... Ali me nervira sto to retko ko razume i ne poznajem nijednu osobu koja je bila u slicnoj situaciji, pa valjda zbog toga... Moja generacija je treca godina faxa, a ja prva i zao mi je sto u startu nisam ovo upisala, ali sta cu, valjda je tako moralo da bude...
 
Ne volim kod sebe tu osobinu sto dozvoljavam da me neki nebitni ljudi izbace iz takta, ali sta cu kad sam previse osecajna i sve me pogadja... Samo moji roditelji znaju kako je meni bilo, cak sam se razbolela zbog fakulteta jer se nisam nigde pronalazila, ucila sam jer sam morala a nisam to radila sa ljubavlju, tek sam sad uspela da se pronadjem... Ali me nervira sto to retko ko razume i ne poznajem nijednu osobu koja je bila u slicnoj situaciji, pa valjda zbog toga... Moja generacija je treca godina faxa, a ja prva i zao mi je sto u startu nisam ovo upisala, ali sta cu, valjda je tako moralo da bude...

bar si pronashla ono sto ti lezi :)
sta te briga sta misle drugi,to je tvoj zivot
 
danas me neki matori ispljuvao sto ulazim sa psom u lift i sto drzim psa u stanu.... :rumenko:
i koga je briga sta taj matori misli? nisam odnela kuche kod njega u stan
(da napomenem da pas ne pravi ni stetu ni prljavshtinu niti bilo kakve probleme)

Meni je jednom neka baba rekla da oseca smrad mog psa u liftu,a kuce je bilo cisto...

..I ja,kakva sam tad bila,otisla kuci i isplakala se ...:roll:

Da mi neko to danas kaze ,sigurna sam da bih ga pitala da ne oseca mozda svoj miris...Nije lepo ,znam,nimalo,ali neke ljude treba ucutkati,jer su takvi kakvi su.:dash:
 
Ne volim kod sebe tu osobinu sto dozvoljavam da me neki nebitni ljudi izbace iz takta, ali sta cu kad sam previse osecajna i sve me pogadja... Samo moji roditelji znaju kako je meni bilo, cak sam se razbolela zbog fakulteta jer se nisam nigde pronalazila, ucila sam jer sam morala a nisam to radila sa ljubavlju, tek sam sad uspela da se pronadjem... Ali me nervira sto to retko ko razume i ne poznajem nijednu osobu koja je bila u slicnoj situaciji, pa valjda zbog toga... Moja generacija je treca godina faxa, a ja prva i zao mi je sto u startu nisam ovo upisala, ali sta cu, valjda je tako moralo da bude...

Nemoj da se nerviras, nije faks skola, pa da moras da studiras sa svojom generacijom... za faks su ti godine i prethodna iskustva samo plus... i bas je lepo od tebe sto si trazila dok nisi nasla sta ti odgovara. Ko shisha ljude, vecina ionako samo lupeta, jer ne zna sta da kaze, a misle da nije ok cutati :)
 
Ne volim kod sebe tu osobinu sto dozvoljavam da me neki nebitni ljudi izbace iz takta, ali sta cu kad sam previse osecajna i sve me pogadja... Samo moji roditelji znaju kako je meni bilo, cak sam se razbolela zbog fakulteta jer se nisam nigde pronalazila, ucila sam jer sam morala a nisam to radila sa ljubavlju, tek sam sad uspela da se pronadjem... Ali me nervira sto to retko ko razume i ne poznajem nijednu osobu koja je bila u slicnoj situaciji, pa valjda zbog toga... Moja generacija je treca godina faxa, a ja prva i zao mi je sto u startu nisam ovo upisala, ali sta cu, valjda je tako moralo da bude...
ne znam samo kakvo ti to okruzenje imas...Sta njih briga sta ces ti i kako ces...svasta....Ja sam i u srednjoj sebi dozvolila luksuz da jednu god pauziram ne bi li videla sta cu...pa opet nista...koga je to briga...Starija sam znatno od tebe pa me evo opet nesto ucim...Covek ne sme da bude programiran sta kako koje god ide vec da radi i uci ono sto voli i zeli...Znam ja sta su meni moji pricali...Moras da zavrsis do 22 god faks i da se lepo udas jer je to vreme kad zena treba da zasnuje porodicu...Dobro velim..a sta ako necu na faks, sta ako necu da se udam...sta...rodbina prijatelji moji svi su se krstili sta sam ja sebi u zivotu znala da priredim...Pocela sam da putujem, odvojila se od mojih tako sto sam nasla stan...radila i bila sebi sef deset god...i kad najzad svi pomislise mozda cu se srediti ja zapalim u inostranstvo....hladno...Pa ovde isto radim u raznim bransama i opet se skolujem...Ma sta zivot nosi ne mozes da zamislis..A za dobrim konjem prasina se dize...Zar ces da sagnes glavu i budes vecito u senci..bezveze...
 
Meni je baš kul kad komentarišu, kritikuju... Osećam da me primećuju, posmatraju : )

pa to ti kazem...mene to zabavlja iako me nervira...
a tom matorom sam sam rekla da to nije dzukela nego pas i opsovala sam ga..nego me iznerviralo sto je sachekao da udjem u lift a on je ostao ispred pa je prokomentarisao pa sam se ja izdrala da bi me bolje chuo...
shto shmeker nije meni to rekao u facu? slepac matori
 
pa to ti kazem...mene to zabavlja iako me nervira...
a tom matorom sam sam rekla da to nije dzukela nego pas i opsovala sam ga..nego me iznerviralo sto je sachekao da udjem u lift a on je ostao ispred pa je prokomentarisao pa sam se ja izdrala da bi me bolje chuo...
shto shmeker nije meni to rekao u facu? slepac matori

Ma da, iznervira nekad, nisi baš uvek raspoložena... al i tad ti dobro dođu komentari, ako ćeš da se izdrkaš na nekog, bolje na nekog slučajnoprolaznog pametnjakovića :lol:
 
upitam se da li je misljenje opravdano
ako nije - zaboravim

ako jeste
upitam se smeta li mi to ili ne

ako ne smeta - ponovo zaboravim

ako mi smeta istina,
potrudim se da poradim na sebi,
a njima zahvalim sto su mi pomogli,
bilo to namjerno ili ne :)

ako je to nesto sto ne moze da se promjeni,
vodim se onom - ako se neki problem ne moze rijesiti, to nije moj problem

jednostavno :)
 
Mislim da sam bas zbog toga sta su me komentari drugih ljudi strasno pogadjali i povredjivali,postala cvrsca ,nekako jaca.

Eto i neceg dobrog.Hvala im na tome.

Naravno,nije isto kad ti nesto kaze dobra drugarica,ili roditelj(znai,iz najbolje namere) ,i kad ti kaze neko tamo,neki komsija,ko god cije misljenje ti nije bitno...
 

Back
Top