Mrkonjić za Kurir

SibirskiTigar

Buduća legenda
Poruka
37.421
EVROPO, JEDI GOVNA
Ovo nije put u Evropu, i tu Evropa greši. I naši koji to rade nek idu u ***** zajedno s njima! Napiši da im Mrkonjić to poručuje
BEOGRAD - Ovo je sramota! To rade takozvani evropejci i vlast DOS! Oni to rade, ***** im materina! Hapse naše ljudi da bi se opravdalo NATO bombardovanje! Ovim rečima Milutin Mrkonjić, potpredsednik SPS, prokomentarisao je za Kurir vest o hapšenju Stojana Župljanina. Mrkonjića šokiranog ovom informacijom zatekli smo na gradilištu.

- I Holandija, ono ***** od zemlje, oni će da nas ucenjuju! Pa holandski lekari se ubili Slobodana Miloševića u Hagu!


Znate li ko je naredio hapšenje Župljanina?
- Ne znam ko hapsi, to nije bitno. Za mene je sve to vlast DOS, od Petog oktobra naovamo. Ko god ga je uhapsio, budala je! Ne mogu da hapse ljude kad god se digne ***** Holandiji! Ej, bre, mi hapsimo naše ljude! To ne može! To nije put u Evropu, i tu Evropa greši. I naši koji to rade nek idu u ***** zajedno s njima! Napiši to lepo, Mrkonjić im to poručuje.


DSS drži policiju, a DS Ministarstvo pravde. Ko onda stoji iza Župljaninovog hapšenja?
- Ma, hapsiti čoveka kada sastavljamo vladu i kada Evropa insistira... Pa, Evropa jede govna, i to napiši! To je pogrešan potez danas. Ostavite, bre, ljude na miru! Oni treba da odgovaraju što su bombardovali našu zemlju!


Hoće li odgovarati?
- Odgovaraće kad-tad. I Holandija što je ubila Slobodana Miloševića! Ubice! Dragoljub Milanović u zatvoru čami nevin, jer je bio politički pritisak sa Zapada da se donese takva presuda.

Kako će ovo uticati na pregovore o formiranju vlade?
- To ne ide u prilog naporima da se napravi vlada!

Jesu li izručenja Hagu problem?
- Naravno da je ovo problem i da ruši sve napore i bitke koje vodimo da dođemo do ove usrane vlade! Kad god se pravi Vlada, ovako se nešto dešava! Prošli put su jurili Ratka Mladića da pokažu kako sarađuju s Hagom.

Da li će posle ovoga biti pregovora sa DS ili ćete nastaviti razgovore sa DSS i radikalima?
- Ne mogu sada to da kažem, otkud znam! Daj da se saberemo pa da vidimo. Posle ovoga niko više nema prava da bilo šta spočitava socijalistima.

Razmišljate li i dalje da budete premijer?
- Da sam ja predsednik vlade, hapšenje ne bih dozvolio! Ovako kako oni rade tako ne može.

Partneri bi morali da prihvate drugačiji pristup?
- Pa, naravno.

Pa hoće li se nastaviti postojeći pregovori sa DSS i SRS?
- Mi pregovore nastavljamo. Moramo te pregovore da završimo. Sve će se znati u narednih nedelju dana.

Čekajte, pre par dana ste rekli da niste zadovoljni pravnom analizom DSS o SSP i načinom na koji su usklađene penzije?
- Znate šta, nema potrebe da Koštunica unosi nervozu u razgovore. To je sve što mogu da kažem.

MARKO SE SAM ODBRANIO

Marko Milošević je oslobođen optužbe za nanošenje telesnih povreda otporašima?
- To nema nikakve veze s nama. Dečko je vodio sam proces, oslobodio se, mi tu nemamo nikakvog uticaja i nismo ni znali za to. To je sasvim u redu. Šta je tu problem?

Znači, pozdravljate tu odluku suda?
- Naravno da pozdravljam. Svaku odluku suda koja je pozitivna i utemeljena na istini pozdravljam. Ali,to nema veze sa pregovorima o vladi, niti smo se mi tu mešali. Marko je vodio taj proces i završio spor
 
Па сад, шта буде биће, али ће се бар ове вајне демократе смирити у слављу док се не формира влада. Како рече човек
Da li će posle ovoga biti pregovora sa DS ili ćete nastaviti razgovore sa DSS i radikalima?
- Ne mogu sada to da kažem, otkud znam! Daj da se saberemo pa da vidimo. Posle ovoga niko više nema prava da bilo šta spočitava socijalistima.
 
Хахааха. Па чек да видимо сада. Мада можда му тамо и јесте место. Са левицом. Половина некадашњег ЈУЛ-а је сада у ДС. Занимљиво!!!
 

Back
Top