U EU do 2012

svi zivi oce u ev uniju samo se mi pravimo pametni,kao ako udjemo bice gore,u srbiji ne moze da bude gore,sa ev unijom bi bar mogli da idemo gde hocemo i da probamo nesto da napravimo,ovako su nam sve granice zatvorene,cekamo u red za vize zajedno sa libijcima
 
svi zivi oce u ev uniju samo se mi pravimo pametni,kao ako udjemo bice gore,u srbiji ne moze da bude gore,sa ev unijom bi bar mogli da idemo gde hocemo i da probamo nesto da napravimo,ovako su nam sve granice zatvorene,cekamo u red za vize zajedno sa libijcima

A ko ce da ti plati za to sto bi ti da ides gde hoces???? Jel ce putovanje i smestaj da nam bude za DZ.
 
:confused::confused:
Ne, u mom svetu caruje pamet. U tvom nešto sasvim drugo i veoma, veoma.... bolje da ne kažem. Vrati se u svoj svet - Srbiju, pa ovde pametuj o nafti, tretmanu i ostalim patriotskim idejama. I ponovo pitanje: zašto se ne školuješ u nekoj od tih prijateljskih zemalja, već si izabrao tu zlotvorsku tvorevinu, u kojoj ti, kako vidim, ništa ne fali.

Pa stvarno bolje da ne kazes nista, jer nemas bas nesto pametno da kazes.
 
Ne bi trebalo da ulazak u EU bude tapija samo jedne stranke. Mozda nemaju dovoljno glasova za vecinu.

I ja sam za EU, a nisam clan. I nisam za aktuelne uslove potrebne za ulazak.

Trebalo bi oni nas da pitaju sta mi hocemo i sta nam treba, pa bi sigurno usli u EU i pre navedene godine.

Inace, ne znam.
 
svi zivi oce u ev uniju samo se mi pravimo pametni, kao ako udjemo bice gore, u srbiji ne moze da bude gore, sa ev unijom bi bar mogli da idemo gde hocemo i da probamo nesto da napravimo, ovako su nam sve granice zatvorene, cekamo u red za vize zajedno sa libijcima
Друже, немој такве глупости причати, Французи и Холанђани су рекли јасно НЕ Европи као централизованој, тоталитарној држави у којој владају политички комесари, Британци се такође држе по стране са својом фунтом, Аустријанци управо данас протестују против насилног (читај: без референдума) увлачења под окриље европске бирократије. Норвешка, Исланд, традиционално неутрална Швајцарска нису чланице ЕУ, па им то не смета да слободно путују где желе. Разлози зашто су нама затворене границе су очигледно другачије природе.
 
:confused::confused:
Ne, u mom svetu caruje pamet. U tvom nešto sasvim drugo i veoma, veoma.... bolje da ne kažem. Vrati se u svoj svet - Srbiju, pa ovde pametuj o nafti, tretmanu i ostalim patriotskim idejama. I ponovo pitanje: zašto se ne školuješ u nekoj od tih prijateljskih zemalja, već si izabrao tu zlotvorsku tvorevinu, u kojoj ti, kako vidim, ništa ne fali.

...a jesi nekad pomislila da bas zato sto zivi u toj EU zna mnogo vise i o EU i o Srbiji od tebe, da ima mnogo vise pravih informacija i da nije izmanipulisan
 
А зашто би ми сањали ту Европу, кад њу не желе ни народи оних држава које су већ чланице. Шта мислиш зашто тамошњи политички комесари ни непомишљају на референдум о Уставу ЕУ, него траже начине да се то усвоји мимо јавности?

To sto sam rekao nije se odnosilo na tebe uopste.
 
razlog zasto su nama granice zatvorene je zato sto narod razmislja bas tako kao ti,uporedjujes nas sa holandijom gde ljudi puse dzoint umesto cigare,francuska je puna muslimana,divljaka,koji mrze ceo svet a kamo li evropu,britanci drze svoju valutu jer im se moze,oni diktiraju sve,svajcarska je zemlja za sebe,ona moze da funkcionise bez celog sveta a kamo li evrope a holandija ima toliko visok budzet da su izracunali da ako sve prestane da radi ljudi bi mogli normalno da zive i primaju plate narednih 28 godina.zato molim te preusmeri mozak na neku drugu sranu,dokle cemo mi protiv celog sveta,bombardovali su nas i mi i dalje glavom kroz zid,kosovo je odavno izgubljeno,pitanje je samo kad cemo mi to da uvidimo
 
Da nastavim, u Evropu ne mozemo kada toliko mnogo nas velica ubicu, coveka koji je ubijao decu i zene, izvrsio genocid i od njega pravi heroja. U svesti ljudi je komunizam i dalje, obojen nacionalizmom, tj. neka mutirana ideja koje nigde vise u EU ne postoji. Ljudi su siromasni, a poznato je da siromastvo izvlaci najgore izcoveka. Zato smo trenutno u ovakvoj situaciji, 90-te su nas unazadile za bar 20 godina. Ljudima su mozgovi isprani, postali su zombiji. Vise na licima ne mozes da vidis osmeh, nego sumnju u svakoga. To je uvek i cilj autokratskih rezima, da ti ubiju duh kako bi mogli vladati udobno. Nas bez duha Evropa primiti nece. Zato se ne zavaravajte Tadicevim bajkama koje ne zagrebu ni po povrsini, a kamoli da se bave sustinom problema, a to je zasto smo mi najnesrecnije drustvo u Evropi. Nije ni cudo, i on je jedan obican povrsni maneken.
 
Друже, немој такве глупости причати, Французи и Холанђани су рекли јасно НЕ Европи као централизованој, тоталитарној држави у којој владају политички комесари, Британци се такође држе по стране са својом фунтом, Аустријанци управо данас протестују против насилног (читај: без референдума) увлачења под окриље европске бирократије. Норвешка, Исланд, традиционално неутрална Швајцарска нису чланице ЕУ, па им то не смета да слободно путују где желе. Разлози зашто су нама затворене границе су очигледно другачије природе.

Pogledaj ti standard tih zemalja o kojima pricas.Najbogatije zemlje sveta, lako je njima.A za zatvorene granice smo sami krivi.
 
svaka cast za nastavak,smo jedna mala prepravka,Tadic je visoko cenjen u svetu i svi se nadaju da ce on da uspe u onome sto je zapoceo,govorim o clanovima vlade sirom sveta,samo vi izbacite iz glave da je srbija samoj sebi dovoljna i sve ce biti bajno
 
Da nastavim, u Evropu ne mozemo kada toliko mnogo nas velica ubicu, coveka koji je ubijao decu i zene, izvrsio genocid i od njega pravi heroja. U svesti ljudi je komunizam i dalje, obojen nacionalizmom, tj. neka mutirana ideja koje nigde vise u EU ne postoji. Ljudi su siromasni, a poznato je da siromastvo izvlaci najgore izcoveka. Zato smo trenutno u ovakvoj situaciji, 90-te su nas unazadile za bar 20 godina. Ljudima su mozgovi isprani, postali su zombiji. Vise na licima ne mozes da vidis osmeh, nego sumnju u svakoga. To je uvek i cilj autokratskih rezima, da ti ubiju duh kako bi mogli vladati udobno. Nas bez duha Evropa primiti nece. Zato se ne zavaravajte Tadicevim bajkama koje ne zagrebu ni po povrsini, a kamoli da se bave sustinom problema, a to je zasto smo mi najnesrecnije drustvo u Evropi. Nije ni cudo, i on je jedan obican povrsni maneken.

"Puna saradnja sa Međunarodnim sudom za zločine u bivšoj Jugoslaviji je jedan od kriterijuma. Oko toga nema pregovaranja. Posle svega, ta saradnja je odraz standarda vladavine prava kojom se rukovodi Evropa", istakli su Verhagen i De Guht.
A koji su drugi uslovi? Evo par predloga:
-Biometrijski pasoši i lične karte (Hrvati su ih imali još pre 5 godina kada su dobili "beli šengen")
-Hermetičko zatvaranje "granica" prema Kosmetu, kako odatle ne bi prelazili ilegalni imigranti i koristili Srbiju kao tranzitnu zemlju. (A na Kosmetu več 10 godina vladaju UN)
-Otvaranje dijaloga sa Kosmetskim Albancima, kako bi im Srbija što više olakšala da se otcepe od Srbije (kako to predloži Dž.W.Buš, mada su pre 3 meseca pregovori prekinuti, zato što više nije bilo moguće da se postigne bilo kakav sporazum)
-I na kraju, puno priznanje nezavisnosti Kosmeta, zato što Srbija više nema MORALNO pravo da vlada na tom delu svoje teritorije. (A SAD imaju "moralno pravo" da vladaju Irakom? Ili Turci da vladaju Kurdistanom? itd...)
A sve to su samo uslovi za potpisivanje SSP-a. Kakvi li će da budu uslovi za prijem u EU? Možda će tražiti da svaki građanin Srbije dostavi nalaze koprokulture?
"Srbija će odlučiti kojom brzinom će se kretati prema EU i ona "drži ključ, ne Evropska unija", zaključili su šefovi diplomatije Holandije i Belgije"
-Da, da. Srbija treba sama da odluči o brzini priključivanja EU, koja nas čeka široko raširenih ruku u kojima je spisak uslova koje ne bi mogla da ispuni ni Kanada... Znači, što pre ispunimo sve nemoguće uslove koji su stavljeni pred nas (mada još ne znamo ni pun spisak tih uslova), to će nas EU dočekati raširenih ruku.
Hajde onda da svi malo razmislimo o tome, pa da vidimo da li nam se isplati da sarađujemo sa onima koji nam stalno lupaju šamare, i ubeđuju nas da sve to rade za naše dobro.

copy
 
Друже, немој такве глупости причати, Французи и Холанђани су рекли јасно НЕ Европи као централизованој, тоталитарној држави у којој владају политички комесари, Британци се такође држе по стране са својом фунтом, Аустријанци управо данас протестују против насилног (читај: без референдума) увлачења под окриље европске бирократије. Норвешка, Исланд, традиционално неутрална Швајцарска нису чланице ЕУ, па им то не смета да слободно путују где желе. Разлози зашто су нама затворене границе су очигледно другачије природе.

da razlog svercerske ciganske prirode.sta mislis sta ce srbi da radu u evropu kad se otvoru granice.ne verujem da ce se ponasaju ko ti norvezani il svajcarci.
 

Back
Top