Nesnosni bolovi u zelucu

yyyyy:
I ja sam zbog slicnih problema radila snimanje barijumom i nalaz je bio spusten zeludac 6-8 cm.Receno mi je da spusten zeludac nije bolest koja bi mogla da se leci vec stanje takvo kakvo je i da tu neke vece pomoci nema osim: cesci obroci (po 5 puta na dan po malo) smanjiti ili izbaciti kafu, cigarete, jake zacine.Doktor mi je objasnio da je zeludac organ koji mora takoreci non-stop da radi. Znaci da uvek ima sta da vari tj. ne dozvoliti mu da se olenji nego uvek po malo nesto "ubacivati" i sto je najcudnije dodao je da ce se to stanje stabilizovati ako se malo ugojim, medjutim da ce to ici teze sobzirom da se ljudi sa spustenim zelucem tesko mogu ugojiti.I onda za divno cudo ove zime sam nabacila jedno 3 kg. i da kucnem u drvo za sada nemam tih problema. Ali leto ide i uporedo sa tim i vise aktivnosti tako da cu verovatno ponovo smrsati(to mi se redovno leti desava) i.. videcu uostalom sta dalje.
Gojenjem ce se ojacati sfinkter koji drzi zeludac da ne seta gore dole...probajte sa tim nabacivanjem kilograma.
 
Ja sam bila kod lekara opste prakse zbog problema sa zelucem (uzasan bol i povracanje kiseline) jos pre dve godine i dobla Ranisan i uput za gastroskopiju. Gastroskopiju mi je bar deset ljudi koje poznajem opisalo kao najstrasniju stvar koja ti se u zivotu moze desiti, tako da kod lekara vise ne smem da odem, ali Ranisan mi se mnogo svideo. Problemi su se u medjuvremenu smanjili, ali svakog proleca i jeseni pocne da me boli ponovo. Ja tada lepo popijem Ranitidin od 75mg (ponekad i dva na dan)i tako jedno dve tri nedelje i sve bude super, osim sto se ja stalno pitam koliko je to opasno uzimati tako na svoju ruku?
 
Pa nije pametno uzimati na svoju ruku...samo koliko znam ranitidin je u dozama od 150 i 300 mg,gde nadje taj od 75?
Gastroskopija nije strasna ,veruj mi znam o cemu pricam 5 puta mi je radjena :D .Kratko traje ,treba da se strpis neka 3 minuta,ni toliko.Sve se vidi kao na dlanu,uzme se i biopsija zeluca na helikobakter.I znas ima ga ili ga nema,nesto elegantnija varijanata je analiza krvi na helikobakter pilori,u laboratorijama kosta oko 1500.
Nakon te metode dobije se adekvatna terapija,i za 2 nedelje si kao nova.
Ne budi kukavica nego kod lekara...pa sta ces da radis sa mnogo gorim stvarima u zivotu kad te jedna mala gastroskopija uplasila. :wink:
 
Sumeci...kad ste rekli tableta,nije mi pao na pamet sumeci jer obicno prepisujemo tablete...ovaj sumeci je ono sto u slucaju nuzde mozete sami da uzmete...svejedno,nemojte se igrati doktora,uradite potrebne analize i resite se svojih problema.
 
Radjena mi je gastroskopija i nalaz je glasio: Želudac se pri insuflaciji razpre, sluznične bore izravnaju, antralna peristalitika, pilorus je okrogel i dobro se raspira. Sluznica antruma je nekoliko mramorirana.U inverziji je kardija ohlapna, nakazuje se bočenje želudca nad diafragmalno suženje.
Jednjak je u redu, nema znakova za hernijo i dvanestopalačno crevo je u redu.Patološki nalazi su pokazali Floridni HP gastritis. Dati su mi antibiotik,nešto protiv parazita i omeprazol 20 mg.
E sad mene ne boli u sredini nego osećam bol ispod rebara i čak se proteže i iza ledja do kičme i to samo leva strana tela.Pa osećam i pokretanje creva (pucanje unutar stomaka,napinjanje)Ultrazvuk organa je super, stolica mi je moglo se reći redovna,nisam primetila krv u njoj.Mene interesuje jel se to meni želudac pomerio(ako je to moguće) pa me zato boli tako.Pre me nikad nije boleo tako,ali sam pre dva meseca držala jedno malo dete na stomaku i od tada su mi se javili ovakvi bolovi.
 
Pozdrav svima. Vec neko vrijeme osecam bol u zelucu i bol u grudnom kosu posebno na desnoj strani.Uradila sam EKG srca i sve je uredu. Poslednjih nekoliko dana osjecam konstantnu bol u zelucu i kad jedem i lad ne jedem, kao da me nesto steze za zeludac i pece, bol u grudima na desnoj strani kad napravim neki okret a i na pritisak. Isto sjecam bol i na ledza isto sa desne strane. Molim pomozite mi!? Od cega moze da bude ta bol u zelucu i na desnoj strani grudnog kosa, dali ta bol moze da bude od zeluca? :dontunderstand:
Sad na svoju ruku sam pocela da pije Ranital ali kao da mi bas ne pomazu. Strah me ici doktotru radi diagnoze koju mi moze dati.
Sve najljepse
 
Pozdrav svima. Vec dva meseca me boli zeludac ali ne toliko da se bol nemoze podnijeti. Ali psoljednjih nekoliko dana bol je nepodnosljiva bez obzira dali jedem ili ne. Sad osjecam i bol na desnoj strani frudnog kosa cak i na dodri i isto me bole i ledza sa desne strane. Dali ta bol koju osjecam sa desne strane grudnog kosa i ledza moze da bude od zeluca i sta mislite sta je u pitanju sa mojim zelucem, o kakvoj bolesti se radi?
Molim da mi odgovorite jer sam jako uplasena
 
Dali neko moze da mi kaze koji problem imam sa zelucem jer ima pecenje u zelucu bio sam na gastroskopiju i nema nista dao mi je pre toga omeprol da pijem a posle toga ranisan i nema nista bolje bolovi ima prilikom nekog zamora i nemogu da poidnosim dok ne stanem a i ovako malo manje i na dodir osem bol dali neko moze da mi kaze sta je u pitanju?
 
I ja naravno imam problema sa zeludcem :/ Vec nekoliko godina, svakih mjesec-2 u toku noci, ili ujutru me probudi bol u zeludcu (nepodnosljiv), imam osjecaj da mi se povraca, ali ne mogu, cesto dobijem i dizenteriju. Imam osjecaj da mi se zeludac pomjeri, i bol osjetim oko pupka i skroz gore izmedju rebara. To traje 3-4 sata, dok se ne ispatim i ne smirim, i ne nadjem polozaj u kojem bi se smirila i zaspala, kada se probudim isto kao da nista nije bilo. Bila sam jednom kod doktora, samo mi je par puta pipnuo stomak i dao neke tablete protiv bolova, ali to nista, cak sam skoro zavrsila na hitnoj i primila infuziju, i izmjerili mi pritisak. Takodje kada jedem i idem negdje, tj. duze hodam imam osjecaj da mi to nije proradilo i osjecam da imam kao nekakav kamen i ne smijem nista unijeti u zeludac, ali kada popijem ranitidin, za 15 min. me prodje. Razgovarala sam sa dosta ljudi, cak i prije neki dan sa jednim doktorom rekao mi je naravno da idem vaditi nalaze, jer je moguce da imam neku bakteriju koja to prouzorkuje, i dosta ljudi mi je to reklo, ali ja se naravno bojim otici.Eto, ako neko ima slican problem, moze li mi reci sta da radim, il inaravno neko strucan.
Hvala
 
Ne vidim razlog da se plasis.Sumnjaju da mozda imas H.Pylori koja izaziva takvu vrstu tegoba.Izvadi krv,pa da se vidi sta dalje da se radi.Ako si pozitivna na bakteriju verovatno ce ti dati kombinaciju lekova(2 antibiotika i 1 PPI)Sasvim je moguce da ce ti i snimiti zeludac,al kao sto rekoh,bez panike.
 
Zdravo, ja sam pisala prethodnu poruku. Ja sam izvadila sve nalaze,kao sto ste vec rekli da ce mi reci da vadim nalaz na na balteriju i sve je uredu, cak sam isla i na snimanje zuci, i to je uredu. Ali nalaz urina mi je katastrofa, sad mi je doktorica dala baktrim i da za par dana opet vadim nalaz urina, i ako to opet ne bude u redu, trebam ici na neke pretrage urino..., mozete mi pomoci ili reci sta je to, kako se tacno zove i na koji se nacin rade te pretrage (msm dalje pretrage urina)? Pozz
 
Једино што још могу да Вам ураде је ултра-звук уринарних путева и мокраћне бешике.
Ако сте добили Бактрим онда је у питању инфекција.
Ништа неуобичајено. ;)
 
@zt3, kod tebe je sve u redu osim urina, nije strašno, brzo će vam prođe. Nego, obrati pažnju na pred vremenske neprilike, nagli pad atmosferskog pritiska, pražnjenje u vazduhu utiče na sve živo na zemlji.I meni se dešava, zaboli me stomak pa me prođe.

Zašto ne biste popili čaj od nane? :)
 
Poštovani forumaši,
molim Vas za savet...
elem, dva do tri puta godišnje (u zadnjih 2-3 godine) periodično mi se dešava da imam nesnosne bolove u želudcu koji se javljaju noću. Bol je tačno u sredini ispod rebara i širi se prema jednjaku. Obično se nakon 10-tak minuta smiri sam od sebe, medjutim ovih dana bolovi su postali još jači i pojavljuju se i preko dana...nisam uzimao lekove na svoju ruku, a kod lekara trenutno nisam u mogućnosti da odem zbog posla...da li imate neki predlog kako da smirim bolove?
Unapred hvala!
 
Koleginice draga, primetila sam ja sto sta.Ne spadam u lekare koji ne vide coveka i koji pisu mnogo lekova, tek da znate.Jasno je da vam smeta moje prisustvo ovde. ja nisam dala nijedan komentar na vase izjave, a mozda sam mogla.Sve je receno, upravo ,samo, radi usmeravanja. Nista drugo.Pozdrav.
Nisam doktor ali zato trenutno imam problem sa bolom u zelucu i jako mi je korisna bila informacija vase koleginice kojoj sam veoma zahvalan za razliku od vas jer me mi se zbog vasih saveta samo bol pogorsao....Najverovatnije jer se malko iznervirah kad sam procitao vase savete i komentar.. Nije mi jasno zasto ste protiv da se nekom ublazi bol dok neode do odgovarajuceg lekara... jer ipak treba vremena da se ode lekaru , nekada su i dani u pitanju , znate zakazivanje i tako to... a bol je veoma , veoma neprijatan....a vi ako ste zaista doktorica trebali bi malko preispitati svoj stav prema pacijentima , sebi i svetu uopste,mozda i gresim , ali mi delujete kao jedna osoba prepuna sebe.. Zelim vam sve najbolje i izvinite na mojoj iskrenosti.. mozda i gresim...ali trenutno takav sam utisak stekao...Sretni praznici
 
Pronašao sam ovu temu jer je i mene mučio želudac.
Bol između rebara, trajao je dosta dugo. Išao sam kod lekara opšte prakse, nema helicobakter ni parazita ni bakterija (to ne bi bilo loše da uradite, nije mnogo skupo) krvna slika odlična. Posle toga sam išao i kod gastroenterologa, gde jeste savetovana gastroskopija, a dijagnoza je da se sumnja na želudačnu kilu.
S obzirom na to da sam bio baš pod stresom, ali i da sam radio neke vežbe kojima sam možda napravio želudačnu kilu, nisam bio siguran da li je imam ili nemam. Gastroskopiju nisam baš bio zainteresovan odmah da radim privatno, jer je to ipak u neku ruku invazivna metoda, zakazao sam državno pa kad stignem na red, za par meseci izgleda.
Ono što je meni pomoglo želim da podelim sa vama, naravno ne savetujem da uzimate lekove na svoju ruku.
  1. doktorka gastroenterolog prepisala lek esoxx koji bi trebalo da napravi neki gel, kako se kiselina ne bi vraćala na gore. Uzeo 1, 2x, mada ja nemam toliko te simptome izražene.
  2. controloc od 20mg - ovo je lek za smanjenje želudačne kiseline, tzv inhibitor protonske pumpe, čini mi se da je dosta pomogao uzimao sam ga 10 dana i upravo danas sam prestao pa ćemo da vidimo šta će biti :)
  3. vežbe nameštanja želuca (na prazan stomak) i to:
    1. ukoliko je želudac više, masaža na dole. Imate na youtube dosta primera, meni je najbolji na nekom sajtu herbanic tinkture, tako probajte sa google da pronađete
    2. vežbe istezanja - legnete na stomak, uhvatite noge i istežete ih sa ciljem da se želudac vrati, imate na youtube, potražite.
    3. masiranje ruku između palca i kažiprsta, pronađite tačno gde treba, ovo tražite sa npr 'tacke masiranja ruku i stopala', verujte pomoćiće. Nije današnja zapadnoevropska medicina jedino što valja, ko može to da shvati imaće više šansi za ozdravljenje
    4. usisivač i levak - levak se stavi na pupak pa se pravi vakum - oprezno i polako usisivač je dosta jak pa samo po malo prinosite. Ovo služi da se želudac vrati na mesto ukoliko je pomeren. Pogledajte na youtube ima primera isto
  4. poslednje ali najvažnije: kupio sam sokovnik (ne može blender namučićete se užasno i nećete dobiti ništa) i pijem svako jutro sok od svežeg kupusa. Investicija jeste oko 60e ali mislim da je ovo jako važno za gastritis, a lekari vam neće reći. Npr sa 400gr kupusa dobićete 200ml soka, koji ujutru pijete na prazan stomak. Sokovnik je centrifugalni - nije sa tzv hladnim ceđenje, sa većim otvorom kako bi mogli da ubacujete kupus. Sokovnik se jako lako čisti ako ga odmah operete, moj je konkretno Gorenje, ali mislim da sam trebao da uzmem Philips jer je malo manji. U radnji ga otvorite i pogledajte da li je lako da se očisti. Imate i drugih proizvođača ali ja bih birao što više snage, da nije mnogo skup. Npr. moj je 800w, sasvim fino pravi sok i od sargarepe. Ako ima jači naravno uzmite.
I naravno manji i češći obroci, to verujem da već znate piše svuda.
Prošlo je petnaestak dana od kad sve ovo primenjujem i osećam se skoro izlečeno, i dalje ponekad imam osećaj kamena u želucu ali je to sada ništa u poređenju sa onim tegobama koje sam imao. Takođe je važno da sedite pravo, sad će neko da kaže da sam hipohondar (verovatno i jesam) ali kupio sam i pojas za pravilno držanje kičme da bi bolje sedeo, to je naročito važno posle obroka. Nikako leći.
Nadam se da ću vam barem malo olakšati tegobe sa svojim iskustvom. Takođe bez molitve Bogu ovo sve ne bi bilo kompletno, ali to je samo za one koji veruju, poštujem i drugačija mišljenja, što se mene tiče - molitva Bogu se ne sme izostaviti, isto kao i zahvalnost, ali verujem da svako radi kako zna i misli da treba.
 

Back
Top