SRBIJA ODSAD IMA DVE POKRAJINE, 150 OPSTINA I 24 GRADA

Usitnjavanje u bilo kom pogledu se radi da bi bilo više rukovodećih mesta... Zarad vlasti. Nije dobro preterivati po tom pitanju.

Kao што сам рекао, ти окрузи не би имали широке надлежности као покрајине, већ само темељну локалну самоуправу.

А управо је војвођанска администрација беспотребни терет.

Значи постојала би два нивоа власти: републички и окружни (локални), без покрајинског између њих.

Као што видиш, администрација и број руководећих места би били драстично смањени.
 
Svestan si da je to što pričaš - utopija? Bar u skorijoj budućnosti?

Не знам на шта мислиш.

Ако мислиш на децентрализацију: такав систем успео је у Румунији, Мађарској и Хрватској. Зашто не би код нас.

Ако мислиш на корупцију и правну државу: знам да се корупција не може у потпуности искоренити, али бар се може смањити. Ни у једној земљи није савршено...
 
pokrajina Kosovo, pokrajina Vojvodina, pokrajina Šumadija, grad Beograd
sve drugo sa željom da Kosmet ostane u Srbiji je besmisleno.
Ili su okruzi bez Kosmeta??:shock:

Северни део Космета (општине Лепосавић, Зубин Поток и Звечан) остао би саставни део Србије, и био би од њега формиран 26 округ са седиштем у Северној Митровици.
 
300px-Kosovo_ethnic_2005.png


Јасно се уочавају три српске општине на северу.
 
300px-Kosovo_ethnic_2005.png


Јасно се уочавају три српске општине на северу.

A sta si zamislio da radis sa ostatkom Kosova i Metohije??? :confused:

Pise DVE pokrajine,sto znaci Vojvodina i Kosovo i Metohija... Beograd (naravno,nije se ni sumnjalo) dobio poseban status kao glavni grad, proglaseno je jos dvadesetak gradova po Srbiji (sto mozda nije lose,ali vise lici na zamazivanje ociju) i ostala boranija od 150 opstina koje osim nacina izbora svojih predsednika ne dobijaju nista... Neki gradovi mogu sebe lepo da izdrzavaju,kao recimo Smederevo odakle sam,ali se novac prvo ''prebroji'' u Beogradu,pa se ondak od te mizerije koja ostane posle takvog ''prebrojavanja'' posalje u Smederevo,gde sad lokalni serifi odrape za njihov dzep... Jaka centralizovana drzava i kradja i korupcija na lokalu je ono sto ce dovesti do daljeg komadanja i propasti Srbije ! Dajte da se od toga lecimo...
 
Glavni grad uvek ima poseban status...nemojte se provaljivati
a pola od ovih opština nije zaslužilo status grada, ali zbog poreskih olakšica i decentralizacije, ima smisla.

A ko je doneo zakon i kada da Beograd bude glavni grad nezavisne Srbije?
Zar ne bi trebalo napraviti izbore za glavni grad Srbije, jer dosta je bilo ovog Beograda, koji je ziveo kao parazit na grbaci ljudi sa juga!
 
A ko je doneo zakon i kada da Beograd bude glavni grad nezavisne Srbije?
Zar ne bi trebalo napraviti izbore za glavni grad Srbije, jer dosta je bilo ovog Beograda, koji je ziveo kao parazit na grbaci ljudi sa juga!
dobro zapažanje-stvarno,zašto je BG glavni grad Srbije?
To što je bio glavni grad juge ne znaci da mora da bude i gl.grad Srbije,zar ne....
 
hahahahahahaah pa "kake" to ima veze sa glavnim gradom?Ako je najveci grad ne znaci da mora da bude i gl.grad,zar ne...........

Pa ima... Jer glavni grad treba da predstavlja ovu zemlju...
Nemam ja nista protiv da bude i manji grad... Ali mora da poseduje sve sto ima i Beograd...
A sada ti meni objasni koliko ti novca treba da osvezis sve puteve, da izgradis sve potrebne ustanove koje trebaju da UPRAVLJAJU celom drzavom... itd, itd...

Znaci... nije ovaj grad bezveze izabran...

A uostalom, jos jedno pitanje... sto svima toliko smeta Beograd...
Ja kapiram da nekom smeta lopovluk, isto kao sto i meni smeta...
Ali kakve to crne veze ima sa jednim gradom...?!
 
Hahaha... Pa mozda zato sto je to NAJVECI grad na BALKANU... ;)

Nije najveći na Balkanu, najveći je samo u Srbiji.
Najveći je Atina, mada ako evropski deo Istanbula spada u Balkan eto još jednog konkurenta.

A nigde nema pravilo da najveći grad bude i glavni, to određuju istorijske okolnosti (Vašington (SAD), Bern (Švajcerska), Kambera (Australija), Otava (Kanada),..... nisu ni među prva dva po veličini)
Mada npr. Brazil i Turska su u 20. veku promenili svoje istorijski glavne gradove i za prestonice proglasili Braziliju i Ankaru koji su dosta manji gradovi u unutrašnjosti zemlje.
 
Nije najveći na Balkanu, najveći je samo u Srbiji.
Najveći je Atina, mada ako evropski deo Istanbula spada u Balkan eto još jednog konkurenta.

A nigde nema pravilo da najveći grad bude i glavni, to određuju istorijske okolnosti (Vašington, Bern, Kambera, Otava,.....)
Mada npr. Brazil i Turska su u 20. veku promenili svoje istorijski glavne gradove i za prestonice proglasili Braziliju i Ankaru koji su dosta manji gradovi u unutrašnjosti zemlje.

Pa bio bi red da i Smederevci malo ucare nesto od sviju vas... :D :D :D No salu na stranu, problem je prisutan...

@DJM, BG je treci grad po velicini na Balkanu... Istambul,Atina pa Beograd (i to ako izuzmemo Bukurest,koji po mentalitetu pripada Balkanu)... Hbg,nije cak ni prvi... ;-)

Ok je to... ali daleko nam je i Istanbul i Atina a i nemaju oni bas neke veze sa Balkanom... tako da... BG still ruleZ

Zezam se malo... Najvise sam mislio na nase susede... Mislim kada Slovenci dolaze za NG... to je kao da idu u LA... hehehe... :D
 
Pa ima... Jer glavni grad treba da predstavlja ovu zemlju...
Nemam ja nista protiv da bude i manji grad... Ali mora da poseduje sve sto ima i Beograd...
A sada ti meni objasni koliko ti novca treba da osvezis sve puteve, da izgradis sve potrebne ustanove koje trebaju da UPRAVLJAJU celom drzavom... itd, itd...

Znaci... nije ovaj grad bezveze izabran...

A uostalom, jos jedno pitanje... sto svima toliko smeta Beograd...
Ja kapiram da nekom smeta lopovluk, isto kao sto i meni smeta...
Ali kakve to crne veze ima sa jednim gradom...?!

A jel znas koja je glavna razlika izmedju Berlina i Minhena? A to primeni na razliku izmedju Beograda i Nisa pa mi reci kakav je odnos republicke vlasti u Beogradu prema ostatku Srbije?
 

Back
Top