Sta kupiti decku,muzu ili ljubavniku za Novu godinu?

Jeste lepo i to je rekao Embrouz Birs, autor Đavolovog rječnika i jedan od najvećih cinika svog, ali i svih drugih vremena, napisao je svojevremeno svoju verziju bajke Devojčica sa šibicama. U Birsovoj interpretaciji, Nebo ne ostaje nemo na molbe sirote i gladne devojčice. Devojčica u ledenoj noći moli za hranu, zapravo za život kakav imaju drugi ljudi. Ali Nebo u njenoj molbi prepoznaje pohlepu, te je doslovce zatrpa hranom, pa devojčica, umesto od hladnoće i gladi, strada pod teretom vlastitih želja. Obilje u kojem imućni spokojno žive, nju je ubilo.
u je sad ne moramo ni da čitamo....
 
Jeste lepo i to je rekao Embrouz Birs, autor Đavolovog rječnika i jedan od najvećih cinika svog, ali i svih drugih vremena, napisao je svojevremeno svoju verziju bajke Devojčica sa šibicama. U Birsovoj interpretaciji, Nebo ne ostaje nemo na molbe sirote i gladne devojčice. Devojčica u ledenoj noći moli za hranu, zapravo za život kakav imaju drugi ljudi. Ali Nebo u njenoj molbi prepoznaje pohlepu, te je doslovce zatrpa hranom, pa devojčica, umesto od hladnoće i gladi, strada pod teretom vlastitih želja. Obilje u kojem imućni spokojno žive, nju je ubilo.

:shock: miiiislim...
 
drugu smo kupili jednu simpaticnu knjizicu...jednu od onih simbolicnih...
tipa, machak se razmislja sta da kupi prijatelju psu...ali ker sve ima...
i odlucuje se da mu ne kupi Nista...i problem kako zapakovati Nista...uzima jednu kutiju i stavlja Nista u nju...ali Pas zasluzuje Vise...pa je uzeo vecu kutiju...:)
kad ju je pas otvorio i konstatovao da nema nista...
machak je rekao - Tako je! tu smo samo TI i JA :D
slatko je...
 
drugu smo kupili jednu simpaticnu knjizicu...jednu od onih simbolicnih...
tipa, machak se razmislja sta da kupi prijatelju psu...ali ker sve ima...
i odlucuje se da mu ne kupi Nista...i problem kako zapakovati Nista...uzima jednu kutiju i stavlja Nista u nju...ali Pas zasluzuje Vise...pa je uzeo vecu kutiju...:)
kad ju je pas otvorio i konstatovao da nema nista...
machak je rekao - Tako je! tu smo samo TI i JA :D
slatko je...


Preslatko..i to je upravo to..sto napisah ..mackica ce kuci pokloniti ..nista a ustvari ..sve ;)..aaaaaahhh..volim poklone..uzasno ih volim..
 
1 kartu za neki ludi doček.......

ahhaa kod kapetana pere..jahting klub kej : )))

ahaha da sam neko mudo pa da idete delio je dzabe krstarenja.. igra i peva 2h voznje ; ))) bas sam mislila da bi za krstaricane bilo odlicno mesto ne morate na docek steta : )) ali bas krstaricani 2h sa k. perom

mada nekako ga ipak postuje, saosecam s njim.. mislim.. zao mi je sto sam ga sad napljuvala ali i nije ja nemam srce

tj ovako: prek radija je u tokku godine k.pera delio karte za besplatno krstarenje brodom (mada mozes i bez radija posto je recimo bilo hladno pa dodje malo ljudi).. znaci 2h malo te provoza i tako : ))
e pa on organizuje docek, ali to se placa. mozda bolje ovo dzabe k. htela sam nekako da reklamiram kao zeznem vas ali evo nisam nisam napravila ispalu-shalu

ko da sam ja pa nesto u zivotu uradila on bar ima brod i zna da krstari i tu ga zezam shto se dao u shou b iznis. i nije me blam, jeste malo. nema veze :(
 
Ja cu da nas uclanim u biblioteku:D
Porodicna clanarina iznosi isto kao i za jednu osobu 600 din i UVEK se treba uclanjivati krajem godine, jer vam kartica vazi do tog datuma, a od 1.1. gotovo obavezno poskupe:wink:
Tako cu jednim udarcem da ubijem 2 muve, pod drvce stavim novu karticu.
Zgodni su vam i oni book markeri, ako nemate mnogo love, a neko kome poklanjate cita.
Ima metalnih, jako lepo izradjeni i kvalitetni, kostaju oko 300 din.
 
drugu smo kupili jednu simpaticnu knjizicu...jednu od onih simbolicnih...
tipa, machak se razmislja sta da kupi prijatelju psu...ali ker sve ima...
i odlucuje se da mu ne kupi Nista...i problem kako zapakovati Nista...uzima jednu kutiju i stavlja Nista u nju...ali Pas zasluzuje Vise...pa je uzeo vecu kutiju...:)
kad ju je pas otvorio i konstatovao da nema nista...
machak je rekao - Tako je! tu smo samo TI i JA :D
slatko je...

koja je "knjizica" u pitanju? da ne "lutam" previshe.. :)
 
Za Novu Godinu..tesko..ali za njegov rodjendan...da..poklonicu mu sebe :D

To je stvarno genijalna i originalna ideja ako mu daješ jednom godišnje...
Mislim da je dobra ideja da mu se nešto nacrta, može i hemijskom, na pozadini računa od zajedničke večere ili na poleđini karte sa nekog koncerta na koji te je vodio... i to naročito ako NE znaš dobro da crtaš. I onda to odneseš na uramljivanje i tražiš da stave neki besan paspartu od pliša ili tako nekako... kao da je reč o Rembrantu... i besan ram. Ako okači - voli te. Ako ne okači - ne voli te. Ako okači, onda se opet vraćamo na prvu stavku, dakle možeš i da mu daš. Sebe...
Dobra poklon je i knjiga. Uvek. Najozbiljnije, ako vaš muž, ljubavnik, dečko... ko god... sponzor... voli da čita, kupite "Lovac na zmajeve", Haleda Hoseinija, izdanje "Lagune". Čitala sam je aprila i još mislim na tu fenomenalnu knjigu, a sasvim je i za muškarce.
 

Back
Top