Треба ли ваш брак промене

Poruka
6.117
Можда грешим али многим б. паровимаданашњи живот ни мало не личи на њихов лични идеал брака...Од птве љубави ,страсти, занесености првих проблема првих навикавања на нешто на шта пре неби пристали ..па затим деца,посао обавезе..редован секс...смањени изласци заједнички тренуци...шта урадити да са брака се скине талог устајалих навика и да брак буде у функцији љубави и динамичног живота...Да ли је могућа свакодневна заљубљеност у дугогодишњем браку...додир,поглед,осмех...рука на бради са нежном емоцијом...деца ,обавезе и свет око на су једно али ми...ми...партнери,брачници или како хоћеш...ми смо један свет у свету...Треба ли нам снажан лични однос или можемо без тога...или ако треба а немамо треба ли се предати..:?:
 
Mislim da nema para koji ne upadne u kolotecinu.Jednostavno izgubimo se u silnim obavezama.Mi trenutno zivimo tako da nemamo ni svoju privatnost, jos par mjeseci i to se rjesava.
Zato kad imamo vremena odemo negdje 2-3 dana sami,napunimo baterije:D,i tako.
U braku smo 15 god,osjecanja su ista,zaljubljeni smo i dalje,samo sto ja kazem sada nam je ljubav sazrela.Nezamisliv nam je 1 dan jedno bez drugog.
Izlazimo i dalje,nekad sami,nekad on sa svojim drustvom,i ja sa svojim drugaricama.Kod nas nema onih gluposti pustio sam te ili pustila sam ga.Sve je dogovor i ne zloupotrebljavamo uzajamno poverenje.
Nikad nam nije dosadno,to je najbitnije.Ne znamo sta je to kad se ne prica dva dana kao neki.Bilo sta raspravimo i idemo dalje.Nema napetih situacija,jer oboje to ne podnosimo.:)
Postovanje,ljubav,dogovor-to je osnova za normalan brak.:)
 
Mislim da nema para koji ne upadne u kolotecinu.Jednostavno izgubimo se u silnim obavezama.Mi trenutno zivimo tako da nemamo ni svoju privatnost, jos par mjeseci i to se rjesava.
Zato kad imamo vremena odemo negdje 2-3 dana sami,napunimo baterije:D,i tako.
U braku smo 15 god,osjecanja su ista,zaljubljeni smo i dalje,samo sto ja kazem sada nam je ljubav sazrela.Nezamisliv nam je 1 dan jedno bez drugog.
Izlazimo i dalje,nekad sami,nekad on sa svojim drustvom,i ja sa svojim drugaricama.Kod nas nema onih gluposti pustio sam te ili pustila sam ga.Sve je dogovor i ne zloupotrebljavamo uzajamno poverenje.
Nikad nam nije dosadno,to je najbitnije.Ne znamo sta je to kad se ne prica dva dana kao neki.Bilo sta raspravimo i idemo dalje.Nema napetih situacija,jer oboje to ne podnosimo.:)
Postovanje,ljubav,dogovor-to je osnova za normalan brak.:)

Da ne ponavljam- sve isto. Čak i ovih 15 godina...
 
Mislim da nema para koji ne upadne u kolotecinu.Jednostavno izgubimo se u silnim obavezama.Mi trenutno zivimo tako da nemamo ni svoju privatnost, jos par mjeseci i to se rjesava.
Zato kad imamo vremena odemo negdje 2-3 dana sami,napunimo baterije:D,i tako.
U braku smo 15 god,osjecanja su ista,zaljubljeni smo i dalje,samo sto ja kazem sada nam je ljubav sazrela.Nezamisliv nam je 1 dan jedno bez drugog.
Izlazimo i dalje,nekad sami,nekad on sa svojim drustvom,i ja sa svojim drugaricama.Kod nas nema onih gluposti pustio sam te ili pustila sam ga.Sve je dogovor i ne zloupotrebljavamo uzajamno poverenje.
Nikad nam nije dosadno,to je najbitnije.Ne znamo sta je to kad se ne prica dva dana kao neki.Bilo sta raspravimo i idemo dalje.Nema napetih situacija,jer oboje to ne podnosimo.:)
Postovanje,ljubav,dogovor-to je osnova za normalan brak.:)
Hoću ja da imam ovakav brak.:-D
Ali i tu je potrebno da se ljudi zaista uklope i temperamentom i emotivno...jeee, pa meni je svaka veza pucala, a imam iza sebe dve duuuge...baš Vam zavidim ( šalim se);)
 
Valjda ce moj nastavljeni brak lepo da pocne.Ni posle toliko godina ljubav nije prestala,uvek smo imali o cemu da razgovaramo,nije bilo tisine i tajini....neke druge stvari su se isprecile medju nama.Ali uvek smo bili tu jedno za drugo.neka tanka nit nas je vezivala.Sada opet pocinjemo.....nesto novo zasnovano na starim emocijama i novim navikama....valjda ce biti dobro.
 
@Zilot,
da li ti je to problem koji ne mozes da resis , pa trazis savet, ili, eto, kao stvarno ne znas da u svakom braku treba da se nesto desava kako bi opstao.
Iskustvo od 16 godina, mnogo lepih dana i dogadjaja, ali i pomalo onih neprijatnih i ruznih. Lako je nekoga voleti ,postovati i uzivati sa njim kada sve ide kako treba, car dobrog braka je uzivati i u problemima i losim stvarima koje se desavaju i zajedno ih resavati.
 
Valjda ce moj nastavljeni brak lepo da pocne.Ni posle toliko godina ljubav nije prestala,uvek smo imali o cemu da razgovaramo,nije bilo tisine i tajini....neke druge stvari su se isprecile medju nama.Ali uvek smo bili tu jedno za drugo.neka tanka nit nas je vezivala.Sada opet pocinjemo.....nesto novo zasnovano na starim emocijama i novim navikama....valjda ce biti dobro.

ima ona narodna "ni podgrejana supa ne valja..."
salim se, naravno... imam u bliskoj okolini primer da se brak vrlo uspesno nastavio posle visegodisnje pauze, te tako i vama zelim da uspete u novom pocetku stare ljubavi...
pozdrav.
 
samo ako je na poboljšanju kvaliteta..inače promena nekih navika i ponašanja može veoma da bude tragično, da se rodi ne razumevanje i otuđenost....bar mislim...

Промена навика и понашања је неминовна... заједнички пролазити кроз промене је кључ успеха...
О, да... отуђености данас има и превише...
:twisted: Истерај пријатеља вампира из куће и разговарај са женом...;-)
 
uči se...crkva je izmislila brak..nisu ljoodi....... slaba ocena, zilote....
je li...a ziloti smeju da se žene?...

Две слабе оцене за тебе...:D

Може ли муња да говори...:roll: или да оставља коментаре на фоуруму...:roll:

ПС: Бог постоји или не?
Ако не постоји онда су људи прво њега измислили па онда цркву и тако даље...
Ако постоји онда ништа нису људи измислили...
 
Pozdrav svima , ajde da vam ozivim temu.
Moj se brak raspao pre mesec dana.
A bila sam puna razumevanja , strpljenja, topline i zelje za resavanjem problema i svakom komunikcijom. Brizna , neimerno nezna , puna ljubavi i za muza i za decicu. Onoga trenutka kada sam donela nasu prvu bebu kuci - poceli su problemi. Znaci nije zeleo da me deli sa decom.Zato sam se nadala da ce cim malo ojacaju , mi imati vise vremena i energije za nas.

E to nisam docekala jer je on otperjao , nezadovoljan ( a nezna cime ).
Nije hteo da radi ( samo ponekad nesto kad ga bas nateram ), nije mi pomagao oko dece ( samo kad mooora da ih pripazi ), izdrzavali su nas 5 godina moji roditelji i ja ponesto honorarno sto sam radila,stalno je gledao da ne bude kuci vec sa drustvom , dok se sa nama u kuci strasno smarao ( gledanje tv.-a i igranje igrica na kompu)...
Znaci parazit ! dok su mi drugi govorili ja sam verovala da se volimo ( zato sto imamo odlican sex, ) i pucala psihicki i fizicki od posla .Izgubila sam svoje drustvo , samopouzdanje itd.
Znaci , pustite me tih teorija o navodnom ozivljavanju braka ili kao sex zblizava partnere , ili tome slicno.
Vazno je kao prvo da znamo : da li imamo ljubavi - obostrane. !!! Vazno je da bar vidimo pravo stanje stvari , a ne kao ja da se zavaravam godinama da me samozivi parazit voli.....
Kada sam upotrebila sve alatke za popravljanje braka - pocela sam da se molim svakodnevno za mene , za njega , za jednomislije u braku, za blagocestivu porodicu i lepo i dobro vaspitanu decu...Upalila kandilo pred slavskom ikonom da nam gori i danju i nocu .
E , umesto zblizavanja , nama se desilo to da se ON pokupi jedno jutro i otseli kod svoje mame.
Od onda se molim svaki dan - da bude volja Bozja i pocinjem da uvidjam , tj. da mi se otvaraju oci : u kakvom sam paklu zivela i kuda bi nas to odvelo ( kad kazem nas uvek mislim na celu porodicu ) .
Moj zakljucak jos jednom da ponovim : od gov..a se pita ne pravi. Od oboje se ocekuje u startu podjednako zalaganje i ljubav , a zivot se sam stara da nam ne bude dosadno i ucmalo.
Kome je dosadno taj nema pojma o cemu govori i ne zivi zivot u svojoj punoci i ne razmenjuje ljubav ni energiju sa svojim bracnim drugom ili decom.
 

Back
Top