Balkanusha i njeni pogledi na svet

to je lepo, i ja tako razmisljam. ali isto tako cenim zene koje se opredeljuju na ulogu majke, domacice i stuba porodice. treba biti zaista jak pa se lisiti posla van kuce.

Naravno da treba ceniti, hvala nasim majkama.


Ali, pinkasta je lepo rekla, onaj citirani post govori da su zene predodredjene samo za radjanje i cuvanje dece... To je ono sa cim se ne mogu nikada sloziti.
 
Balkanusha je predodredjena da pokusha da ostvari i realizuje sve svoje potenciale i talente i bioloshke i drushtvene...ne mora jedno da iskljuchuje drugo...i sve se bore na ovaj ili onaj nachin manje ili vishe uspeshno da to i postignu u uslovima koji su za neke druge narode nepojmljivi a za neke druge pak raj....nishta nije samo crno ili samo belo.
 
Koliko ce jos vremena proci dok vecina zena u nasoj sredini pocne razmisljati da se zivot gradi zajedniciki, da se muskarac gleda kroz sopsobnosti njega i njegovog truda, a ne truda njegovog oca?
Kad ce doci dan da ce zena reci zajedno cemo da gradimo buducnost, a ne dosadasnje "idi ti pa radi i salji a ja cu biti kuci" kao da kuca ne moze biti prazna... zar to nema ni malo osecaja..kad dvoje ljudi odu u inostranstvo to su dve plate za ustedeti, a kad ode samo jedno to je samo jedna sto znaci mora duplo duze taj jedan da ostane da bi se napravilo to sto su odlucili.
Dok sam bio u sibiru ljudi spavaju po ko zna kakvim sobama i muce se samo da bi napravili da njihovoj porodici bude bolje... ne verujem da ijedan stranac bi imao tako fin odnos prema svojoj zeni...da je pusti da bude kuci.. dok on crnci...za njih ne za sebe vec za njih
Kakva je to ljubav kad zena posalje muza da se muci, a da ona ostaje kuci i boli je pichka, zaista zalim svaku koju muz tuce i maltretira ali nekad se pitam koliko su one doprinele tome svemu...

Ja bi mozda sedela kuci i cuvala decu kad bi dobijala xxxx evra mesecno...ali mozda....:lol:(i to neki odredjeni period)...pa nisam rodjena u kuhinji
 
mislim da ti je modernizam ispio pamet...ti ne zelis da budes majka,da volis,hranis i odgajas decu????...a,da...ti si moderna riba,karijera ti je ipak bitnija...

Jao, jao, jao!!!! Pa, zasto da joj ne bude bitnija??? ZASTO??? Dosta mi je vas koji bi da sve zene strpaju u kavez i da karaju i da one samo radjaju i radjaju i radjaju i radjaju i radjaju i radjaju i radjaju!!!!!!!!!!!!


Aaaahhh!!!!!!!
 
zena treba da je zena, a ne da glumi neko ludilo..isto vazi i za mushkarce..
zena, nezno, krhko, emotivno bice bla bla..romantika..
mushkarac, glava, zashtitnik, oslonac i Bog toj zeni..eh..
mozemo se ugledati na zivotinje..opushteno :)
a cice se tuku, a debili depiliraju..kuda ide ovaj svet..
 

Back
Top