Balkanusha i njeni pogledi na svet

mislim da ti je modernizam ispio pamet...ti ne zelis da budes majka,da volis,hranis i odgajas decu????...a,da...ti si moderna riba,karijera ti je ipak bitnija...

Ne zelim da te uvredim, ali pricas gluposti! Ko je rekao da to ne zelim? To funkcionise ovako, kad moram da crtam: Ako sam ja pre podne na poslu, deca ce mi biti u vrticu, sa derugom decom, jer se tamo vaspitavaju deca, onako kako to roditelji ne rade, pa valjda i to trebaju da nauce, ali cu zato celo popodne provesti sa njima i pruziti im beskrajnu ljubav i doneti im poklone, koje sam kupila od plate, za koju sam radila to prepodne! Tako cu da odgajam decu, budem fenomenalna majka i uspesna zena, a uz to i savrsena supruga! Ubedjena sam da, sve to mogu, sigurna sam da svaka zena to moze, osim, ako nije plitka, nema svoje ja, stavove i principe! Jasno, ili da ti crtam, jos malo?

Moderna riba? Strasno! Nije mi jasno, kako ti je to palo na pamet.
 
Ne zelim da te uvredim, ali pricas gluposti! Ko je rekao da to ne zelim? To funkcionise ovako, kad moram da crtam: Ako sam ja pre podne na poslu, deca ce mi biti u vrticu, sa derugom decom, jer se tamo vaspitavaju deca, onako kako to roditelji ne rade, pa valjda i to trebaju da nauce, ali cu zato celo popodne provesti sa njima i pruziti im beskrajnu ljubav i doneti im poklone, koje sam kupila od plate, za koju sam radila to prepodne! Tako cu da odgajam decu, budem fenomenalna majka i uspesna zena, a uz to i savrsena supruga! Ubedjena sam da, sve to mogu, sigurna sam da svaka zena to moze, osim, ako nije plitka, nema svoje ja, stavove i principe! Jasno, ili da ti crtam, jos malo?

Moderna riba? Strasno! Nije mi jasno, kako ti je to palo na pamet.

to bi bas voleo da vidim...majka je potrebna deci do svoje 4-5 godine..posle mogu u vrtic...zar mislis da se poklonima kupuje ljubav dece...
 
Prolecni danu.
Sve u skladu sa situacijom i mogucnostima.
Moje dete je poslo u vrtic sa 15 meseci.
Jednostavno, nije bilo mogucnosti da ostane sa majkom toliko dugo.
Takvu mogucnost nemaju mnogi.
Voleo bih i ja da je moja zena mogla da bude sa detetom duze, ali mislim da je za dete bolje ako u vrtic krene ranije.
A to sto pinkasta pise, zvuci malo idealistichki jer je ona mlada. Ipak, ovakav radni dan imaju mnoge zene, s tom razlikom sto nisu bas toliko srecne i raspolozene kad dodju kuci i sto ne stignu bas sve to da urade.
Mnogo je to obaveza. Zenama je zivot tezi jer koliko god bila uspesna u svom poslu, ona je i majka i necija supruga, a ako hoces i domacica. Sve je to normalno i zato su muz i zena tim.
 
Pa kako ne. Roditelji su vlasnici stana u kojem zivimo svi mi. Ja zivim sa majkom, ona meni sutra moze reci ja prodajem stan i placam si staracki dom a ti se snalazi i ona je u pravu.. to je njeno ona je to stvorila, a mene yebe sta cu ja stvorit kad je plata 200 eura, evo ja sam bas bio na razgovoru za "Tempo" prodavnice da slazem robu. Imam zavrsen 5-ti stepen trgovacke i oni meni nude radno mesto slagaca robe po prodavnici, sve je to ok, nije to uopste lose, ali ne mogu radit dzabe, i to da upocetku radim 14 sati i sve za 16000 (nije meni problem 14 sati, radio sam ja i vise, nego ocu da mi se to plati), a ja njima kazem kako ih nije sram, samo od prodatih kesa na kasi imaju da pokriju sve plate i troskove rada... dobro cura sto me ispitivala je bila mlada i fina i sve to razume, a da je bila neka stara qrva ona bi me sigurno napusila pa bi ju ja jos isamarao tamo ko prasicu...

.....a da si istorbao dobro tu mladu i shatro finu dobio bi povecanje na bar 32000 ...........:lol::lol::lol:......sve je u dobrom torbanju prave osobe ...........
 
Prolecni danu.
Sve u skladu sa situacijom i mogucnostima.
Moje dete je poslo u vrtic sa 15 meseci.
Jednostavno, nije bilo mogucnosti da ostane sa majkom toliko dugo.
Takvu mogucnost nemaju mnogi.
Voleo bih i ja da je moja zena mogla da bude sa detetom duze, ali mislim da je za dete bolje ako u vrtic krene ranije.
A to sto pinkasta pise, zvuci malo idealistichki jer je ona mlada. Ipak, ovakav radni dan imaju mnoge zene, s tom razlikom sto nisu bas toliko srecne i raspolozene kad dodju kuci i sto ne stignu bas sve to da urade.
Mnogo je to obaveza. Zenama je zivot tezi jer koliko god bila uspesna u svom poslu, ona je i majka i necija supruga, a ako hoces i domacica. Sve je to normalno i zato su muz i zena tim.

slazem se sa tim...muskarac koji zaradjuje i moze da pokrije sve zivotne troskove i svog deteta,supruge i sebe...zar nije onda realno da majka bude uz njega...sto bi uopste i radila...neko ne moze da posveti deci cele dane,a opet su tu i baba i deda...a moze i vrtic ali to nije to...
 
ove moderne ribe bi volele da imaju decu ali ako mogu da ih rode vec spremne za skolu...volele bi da provedu od 9-17h na poslu i posle sve odmorne i vesele se posveti deci...

Ali, brate... :lol:

Jbt, sto puta ulecem u istu raspravu, i ono, necu nikoga ni u sta da ubedjujem i da govorim sta je ispravno ili nije, ali jbt, sloboda izbora!!!
Zasto da budem predodredjena samo za radjanje i gajenje dece???

Ti onda uzmi lepo svoju cerku ako je imas, ispisi iz skole, jer, zaboga, sta ce joj to, dovoljno je da od svoje majke uci kako se pere, kuva, pegla, ono, neka se ne obrazuje, neka ne putuje, ne mora nista ona da vidi, da upozna, mislim, koj ce joj to ku'rac, bolje i da ne zna, kad joj je jedina svrha da se kara i da rodi, a za to ti ne treba nikakva inteligencija, obrazovanje itd...

Ja ne kazem da necu imati decu, ali necu da me neko posmatra kao bice za radjanje, koje nema izbora, koja ne sme da ima zelju da uradi nesto drugo, i da ne daj Boze, nema decu nikada! :shock:

Oooo, surovi svete, spali me sada!!!!!!!!!!
 
Ali, brate... :lol:

Jbt, sto puta ulecem u istu raspravu, i ono, necu nikoga ni u sta da ubedjujem i da govorim sta je ispravno ili nije, ali jbt, sloboda izbora!!!
Zasto da budem predodredjena samo za radjanje i gajenje dece???

Ti onda uzmi lepo svoju cerku ako je imas, ispisi iz skole, jer, zaboga, sta ce joj to, dovoljno je da od svoje majke uci kako se pere, kuva, pegla, ono, neka se ne obrazuje, neka ne putuje, ne mora nista ona da vidi, da upozna, mislim, koj ce joj to ku'rac, bolje i da ne zna, kad joj je jedina svrha da se kara i da rodi, a za to ti ne treba nikakva inteligencija, obrazovanje itd...

Ja ne kazem da necu imati decu, ali necu da me neko posmatra kao bice za radjanje, koje nema izbora, koja ne sme da ima zelju da uradi nesto drugo, i da ne daj Boze, nema decu nikada! :shock:

Oooo, surovi svete, spali me sada!!!!!!!!!!

zato sto su i tebe rodili ali ti ipak vise volis da putujes po svetu i da bezis od prirodnih zakona i obaveza...na kraju ces biti usamljena baba devojka ali ja ti to ne zelim vec ti zelim da rodis petoro dece i da budes sretnija sa decom nego na nekom putovanju
 
niko nije obavezan ni na sta osim da umre i da placa porez.
tako da nemoj da tupis bas previse i nameces obaveze...svako radi sta voli,ako je nekome lepse da putuje slobodno,tebe ne ugrozava.
a ti nadji neku koja ce da ti rodi petoro dece i puna kapa i tebi i njoj.
 
Ti onda uzmi lepo svoju cerku ako je imas, ispisi iz skole, jer, zaboga, sta ce joj to, dovoljno je da od svoje majke uci kako se pere, kuva, pegla, ono, neka se ne obrazuje, neka ne putuje, ne mora nista ona da vidi, da upozna, mislim, koj ce joj to ku'rac, bolje i da ne zna, kad joj je jedina svrha da se kara i da rodi, a za to ti ne treba nikakva inteligencija, obrazovanje itd...

Ja ne kazem da necu imati decu, ali necu da me neko posmatra kao bice za radjanje, koje nema izbora, koja ne sme da ima zelju da uradi nesto drugo, i da ne daj Boze, nema decu nikada! :shock:
Dano, nemoj da se nervirash..sve u svoje vreme..
ako ti ne osecash potrebu i ako imash druge prioritete, tvoj zivot - tvoja stvar..
deca uopshte nisu prepreka za bilo shta u zivotu..mislim kad upoznash osobu s kojom zelish da provedesh ostatak zivota i da budete porodica..ceo svet je vash.. ne verujem da sam ovo napisala :)
ne razumem kod zena tu fobiju kad se pomenu deca ili ja ne kapiram shta je u pitanju..
kao da je brak najgora katastrofa ili shta vec..gde se samo kuva, pere pegla, pravi obdanishte..
meni samo nisu jasne baba devojke koje ne zele decu..ali to je druga pricha..opet, sve u svoje vreme..
 
niko nije obavezan ni na sta osim da umre i da placa porez.
tako da nemoj da tupis bas previse i nameces obaveze...svako radi sta voli,ako je nekome lepse da putuje slobodno,tebe ne ugrozava.
a ti nadji neku koja ce da ti rodi petoro dece i puna kapa i tebi i njoj.

tupis ti..zena je bioloski odredjena da bude majka,zastitnik deteta...ko kaze da zena ne sme da putuje,da bude slobodna...zar ne moze da putuje sa svojom porodicom...to su najlepsa putovanja
 
zato sto su i tebe rodili ali ti ipak vise volis da putujes po svetu i da bezis od prirodnih zakona i obaveza...na kraju ces biti usamljena baba devojka ali ja ti to ne zelim vec ti zelim da rodis petoro dece i da budes sretnija sa decom nego na nekom putovanju

Alo, covece!!!! Pa, jbt, naravno da su me rodili, ali to ne moze da bude moja jedina svrha-samo da rodim i da odgajim to dete i nista vise!!!!
Za mene to nije dovoljna srecna, zasto to da radim, ili bilo ko, ako ga to ne ispunjava???

Ajde, reci iskreno, ako tako smatras-ako si zensko-zasto se ne ispises iz skole, ili zasto se nisi ispisala, ako vec imas decu-cerku, zasto je ne ispises iz skole, objasni mi, molim te, lepo, sta ce joj to u zivotu? :)
Mislim, sve moze nauciti u kuci, od mame. :)
 
Dano, nemoj da se nervirash..sve u svoje vreme..
ako ti ne osecash potrebu i ako imash druge prioritete, tvoj zivot - tvoja stvar..
deca uopshte nisu prepreka za bilo shta u zivotu..mislim kad upoznash osobu s kojom zelish da provedesh ostatak zivota i da budete porodica..ceo svet je vash.. ne verujem da sam ovo napisala :)
ne razumem kod zena tu fobiju kad se pomenu deca ili ja ne kapiram shta je u pitanju..
kao da je brak najgora katastrofa ili shta vec..gde se samo kuva, pere pegla, pravi obdanishte..
meni samo nisu jasne baba devojke koje ne zele decu..ali to je druga pricha..opet, sve u svoje vreme..

O..konacno da i ti nesto pametno napises...;)
 

Back
Top