Pomoc oko delphi-a

  • Začetnik teme UnDerGr0unD^SeCuRitY
  • Datum pokretanja
Pa, definisi se malo bolje....

Evo nesto sto bi moglo da ti pomogne:
- ako cuvas varijable istog tipa, ajd' recimo integer, onda mozes da uradis sledece:

var fajl: file of integer;
begin
AssignFile(fajl, 'c:\put\do\fajla\ime.tip');
rewrite(fajl);
write(fajl, neka_varijabla_ili_konstanta_tipa_integer);
{pa ponovi naredbu write kolko god hoces puta}
CloseFile(fajl);
end;

Mozes da koristis TIniFile objekat i da cuvas tvoje promenjljive u ini fajlu, sto je prilicno dobro, narocito ako su stringovi.

Mozes da koristis, recimo, TFileStream ili da radis sa fajlovima pozivanjem Windowsovih API funkcija, i na jos mnogo nacina.

A sta ti konkretno treba?
 
pa pravim jedan program za koji mi je to neophodno, da bi zapamtio odredjene stavi u datoteci, sve sam ja to znao nego mi se sjebo komp na par nedelja i za to vreme sve sam zaboravio :cry: a i jos sam izgubio svesku sa tim sranjima... :cry:
 
e ljudi imam opasnu frku. formatirao sam hard i sad nemogu da installiram delphi. neznam koj mu djavo :cry: pocne installacija sve lepo i onda dodje nesto "E:\install\bin\..." verfy the file exists and retry. kako ovo da sredim? :cry:
 
UnDerGr0unD^SeCURitY:
uzeo sam delphi7. i * me nesto kod onog Tapplication i HWnd
Sta konkretno hoces da uradis?

HWND ti je tip podataka koji u klasi Application ima read-only property handle.

Znaci Application.handle ti je hendl instance tvoje aplikacije. Kada startujes istu Windows mu dodeljuje vrednost (broj) i to ne mozes da menjas, a koristi se uglavnom kod pozivanja nekih winovih api funkcija...
 
nemam blage veze sta pricas vazno je da sledeca komanda ne radi:
SendMessage(Application,handle,wm_syscommand,sc_monitorpower...);
Greska je sledece:
Inposabile tures: TApplication and HWDWN
 

Back
Top