Kadijevic: Nemacka razbila Sfrj

Da,da,da...Sloba i Mladic su bili problem a druga strana se gadjala Ljubichicama...
A naravno ta teza"ne moze se isto ko u 16.veku"pada u vodu kada se radi o Hrvatima...oni 300 000 ljudi mogu da proteraju jer ih i nisu proterali nego su se oni to sami proterali.Ima, ima logike...
A to da se danas ne radi isto stvarno stoji.Recimo civilizovanni Amerikanci u Basri ili Afganistanu,Iraku....u pravu si....chuda moderne tehnologije sprechavaju drzave da vrshe istrebljenja...sve se sazna...
Ko shto ce i ti "civilizovani" Francuzi recimo koje sam ti pre naveo prvom prilikom kad im pukne sa Azijatskim potomcima emigranata pocheti da primenjuju metode "Vartolomejske noci",ali verujem da cesh ti za njih opet imati neko racionalno opravdanje jer su oni "civilizovani",ma shta radili,za razliku od nas.:lol:
Koliko treba covek da bude ogranicen da misli da ono sto je dozvoljeno Rusima ,Francuzima ili Amerima mogu da rade i mali beznacajni narodi bez posledica po njih :roll::roll:,sta si ti neki idealista uveren u svetsku pravdu i ravnopravnost svih naroda cele planete sto je drug Stari govorio onih nesvrstanih dana.:mrgreen:
 
:lol:
Ne verujem ali se onda lepo KAZE.
Znachi,nije stvar u tome da neke stvari nisu dozvoljene,pa smo mi zbog toga tako proshli kako si ti kvazi-intelektualno hteo da implicirash.Nego da neke stvari nisu dozvoljene nekima..a nekima drugima da.I to ne samo onima koji su veliki nego i onima kojima veliki dozvole.Pa bio 16.,17., 21. ili 22. vek sa sve "demokratijom,vladavinom prava,slobodnim i nezavisnim medijima,bla,bla,bla...."
 
Znachi ti shto su bacali u septichke jame isto to ne bi to radili da su Srbi bili "lojalni gradjani"?:)
Ima logike,isto..[/QUOTEpa naravno ne bi ni danas specijalni sud u Beogradu sudio onolikim ljudima za zlocine nad albanskim civilima (neki su vec osdjeni na maksimalne kazne) ,ne bi sudili ni nasim generalima u Hagu za iste zlocine koje ni oni ne poricu ,vec samo poricu svoju odgovornost,da su Albanci bili lojalni gradjani i da nisu dizali pobunu ,ne bi isli ti skorpioni ,ose ili kako se vec zovu i ubijali ljude tek tako da je bio mir ,kao sto ne bi ubijali ni Srbe u Sarajevu ,ni Bosnjake u Srebrenici mislim vajda i ti mozes da shvatis osnovnu razliku izmedju ratnog i mirnodopskog stanja :roll: stim da rat ne opravdava te zlocine ali ih objasnjava i u takvom okruzenju oni se desavaju ne samo kod nas ,nego svuda u svetu.
 
:lol:
Ne verujem ali se onda lepo KAZE.
Znachi,nije stvar u tome da neke stvari nisu dozvoljene,pa smo mi zbog toga tako proshli kako si ti kvazi-intelektualno hteo da implicirash.Nego da neke stvari nisu dozvoljene nekima..a nekima drugima da.I to ne samo onima koji su veliki nego i onima kojima veliki dozvole.Pa bio 16.,17., 21. ili 22. vek sa sve "demokratijom,vladavinom prava,slobodnim i nezavisnim medijima,bla,bla,bla...."
pa ja nisam to ni poricao kada si mali i beznacajan onda se ponasas u skladu sa svojim mogucnostima i kapacitetima i ne pokusavas da glumis ono sto nisi jer ti se cesto obije o glavu,mada ima veze i koji je vek i koje je vreme jer su recimo Turci (inace clan NATO i najblizi saveznik Amerike u tom regionu) recimo problem Jermena u svojim granicama pocetkom veka (1911.) resili na jednostavan nacin sto su ih skoro sve poklali (oko milion i po),dok sada problem Kurda koji je jos tezi ipak ne mogu da rese da ih pobiju sve ili da ih jednostavno proteraju sve u Irak ili Siriju gde god ne kazem ja da se oni prema njima narocito humano odnose ali opet ne sprovode drasticna resenja iako bi oni to verovatno najvise voleli . .
 
:lol:
Ne verujem ali se onda lepo KAZE.Znachi,nije stvar u tome da neke stvari nisu dozvoljene,pa smo mi zbog toga tako proshli kako si ti kvazi-intelektualno hteo da implicirash.Nego da neke stvari nisu dozvoljene nekima..a nekima drugima da.I to ne samo onima koji su veliki nego i onima kojima veliki dozvole.Pa bio 16.,17., 21. ili 22. vek sa sve "demokratijom,vladavinom prava,slobodnim i nezavisnim medijima,bla,bla,bla...."


Izvinjavam se što se mešam, ali moram da postavim pitanje: šta se lepo kaže i ko to lepo treba da kaže?

Mi ovde na forumu, ili Nemci koji su učestvovali u razbijanju Jugoslavije preko Slovenije?

Pametni mali narodi se klone gužve, svesni svoje slabosti zato što su mali, a budale poput naroda na ovim prostorima objavljuju rat savezu najjačih država na svetu.

E onda su ti veliki krivi kad se mali pokolju, kao da su ti veliki u poslednjem ratu došli ovde i svojeručno ubijali civile.

Uopšte ne razumem, šta pokušavaš da dokažeš kroz ovu diskusiju. Da Srbi nisu krivi, nego su ih izazvali Nemci, da Hrvati nisu krivi, nego su ih izazvali Srbi... i tako redom.

Mada, moram da priznam da me u celoj ovoj priči mnogo manje interesuje krivica drugih, a mnogo više me interesuje, a i brine, način razmišljanja, kako tvoj, tako i mnogih drugih ljudi ovde, a i šire, toliki stepen nesamokritičnosti i kompleksa više vrednosti, nepriznavanje sopstvene krivice, koje je bilo, ne možeš da kažeš da nije.

Kad sa takvim stvarima raščistimo, prvo u svojim glavama, a onda priznamo javno, kad shvatimo gde smo u svetskom poretku i koliko smo uopšte važni drugima, onda ćemo, bez skrame na očima, pogledati napred i videti jasno šta nas čeka.

Ovako, poluzatvorenih očiju, ne vidimo sasvim jasno.
 
Kadijević: Nemačka razbila SFRJ
Petak, 12. oktobar 2007. 14:36



Kadijević je, povodom izvodjenja tenkova na ulice Beograda 9. marta 1991. godine, posle demonstracija koje je predvodio predsednik Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković, rekao da vojska "nije izvedena na narod, jer narod nije Drašković i oni koji su bili uz njega". "Narod je u decembru (1990) na izborima izabrao vlast, a Drašković i tadašnja prozapadna opozicija su izgubili. Vojska nije dozvolila da se silom uzme vlast koja je na izborima izgubljena", rekao je Kadijević.

s.. matora drtina komunisticka
 
Ja sam replicirao na svetiolikov post gde on ***** o tome kako smo mi "loshe proshli"zato shto iste metode koje zapad koristi:ubijanje proterivanje,etnichka chishcenja,genocide...itd.,itd. male drzave ne mogu da rade danas.Kao fora,danas je novo doba to se ne radi,ma nije nego.Posle je pokushao zamenom teza da koriguje svoj post i doshli smo do istog zakljuchka.I on se slaze,ali to nije rekao u startu.U startu je rekao da smo loshe proshli iz nekog"moralnog" razloga a tek kada sam mu pedochio da "susjedi"to mogu pa josh i slave kao nacionalni praznik korigovao je mishjenje...u sushtini pravi se blesav.
Ja ne snosim nikakvu krivicu niti osecam nikakvu odgovornost.Ako ti osecash tvoj problem.Niti imam potrebe ikome da se izvinjavam za bilo shta.Jer ja nishta nisam kriv niti podrzavam krivce.Ja ne smatram da je Srebrenica za nacionalni praznik u Srbiji niti se derem"Ratko Maldic heroj".Ako ti Registra mislish da je problem sa nekim "suochavanjem"potreban ovom drushtvu...pa shta da ti kazem...osvrni se oko sebe,pa mi kazi kome je shta vishe potrebnije.
A fitilj jeste zapaljen spolja....mnogo je naivno verovati da je rat izbio tek tako,Nemachka jeste najvishe kriva jer je to bilo naplacivanje nekih starih dugova,a slazem se da deo krivice snosi i nasha strana ali ne za raspad.Raspad je imao okidach spolja,nasha krivica je u tome shto smo imali nesposobno rukovodstvo,komunistu na chelu dok su svi okolo imali nacionaliste koji su se borili za svoje nacije.
Narod kao masu je najlakshe okriviti za bilo shta.To ne abolira POLITICHARE od odgovornosti za ono shto se desilo.Narod kao kolektivitet ne moze da snosi svu odgovornost,moze samo delimichnu.
 
Sushtina ove teme je da je Kadijevic jedan od najvecih krivaca za to kako se raspad odigrao.On je kontrolisao JNA,on je odgovoran shto su slali nenaoruzane vojnike u zasedu u Sloveniji.On je odgovoran shto jedna vojska svuda morala da bezi od teritorijalaca kao da su babe.On je odgovoran shto mu je trebalo 3 mseca da se zauzme Vukovar,uz beskorisno razaranje svega.Da li je to sve radio namerno ili zato shto je bio nesposoban,pitanje je.Ne moze"narod"da snosi odgovornost za poteze vojnog vrha.A sad to matoro g.ovno pokushava da se opere svaljujuci krivicu na Nemce,Slobu,Tudjmana
ili puitaj Boga koga josh...
 
Ja sam replicirao na svetiolikov post gde on ***** o tome kako smo mi "loshe proshli"zato shto iste metode koje zapad koristi:ubijanje proterivanje,etnichka chishcenja,genocide...itd.,itd. male drzave ne mogu da rade danas.Kao fora,danas je novo doba to se ne radi,ma nije nego.Posle je pokushao zamenom teza da koriguje svoj post i doshli smo do istog zakljuchka.I on se slaze,ali to nije rekao u startu.U startu je rekao da smo loshe proshli iz nekog"moralnog" razloga a tek kada sam mu pedochio da "susjedi"to mogu pa josh i slave kao nacionalni praznik korigovao je mishjenje...u sushtini pravi se blesav.
Ja ne snosim nikakvu krivicu niti osecam nikakvu odgovornost.Ako ti osecash tvoj problem.Niti imam potrebe ikome da se izvinjavam za bilo shta.Jer ja nishta nisam kriv niti podrzavam krivce.Ja ne smatram da je Srebrenica za nacionalni praznik u Srbiji niti se derem"Ratko Maldic heroj".Ako ti Registra mislish da je problem sa nekim "suochavanjem"potreban ovom drushtvu...pa shta da ti kazem...osvrni se oko sebe,pa mi kazi kome je shta vishe potrebnije.
A fitilj jeste zapaljen spolja....mnogo je naivno verovati da je rat izbio tek tako,Nemachka jeste najvishe kriva jer je to bilo naplacivanje nekih starih dugova,a slazem se da deo krivice snosi i nasha strana ali ne za raspad.Raspad je imao okidach spolja,nasha krivica je u tome shto smo imali nesposobno rukovodstvo,komunistu na chelu dok su svi okolo imali nacionaliste koji su se borili za svoje nacije.
Narod kao masu je najlakshe okriviti za bilo shta.To ne abolira POLITICHARE od odgovornosti za ono shto se desilo.Narod kao kolektivitet ne moze da snosi svu odgovornost,moze samo delimichnu.[/
QUOTE]


Eto vidiš da ipak ima naše krivice. Nisu nas Nemci, niti Englezi ubijali po Bosni i Hrvatskoj, jedni druge smo ubijali, a i mučenja nam nisu bila strana. Oni su to kasnije radili po Srbiji.

Niko ne krivi narod kao masu, kako kažeš, krivo je rukovodstvo koje je vodilo taj narod i to je ono što sam i mislila, a rukovodstvo je birao narod, tako da narod nije sasvim u tom smislu oslobodjen krivice.

Priznaćeš da je velika masa ljudi vikala početkom devedesetih "Slobo slobodo" i slične parole, a što je još gore i glasala za njega, a na kraju smo horski uzvikivali "Spasi Srbiju i ubij se"... Pa mi sad kaži da smo bili takvi idioti da nismo odmah videli gde nas vodi.

Pa tenkovi krenu u Hrvatsku, a ljudi sa mostova bacaju cveće i viču kako ustaše treba pobiti. A šta bi na kraju?

Prema tome, krivi smo, najviše smo sami sebi krivi, a tek onda deset praznih mesta pa dolaze Nemci, Amerikanci i ostali.

Niko nas nije terao da se medjusobno koljemo. Sami smo to izabrali. A mogli smo i drugačije.
 
Pa to je jedna strana medalje.Ja znam da ja niti iko od mojih nikada za Slobu ili Sheshelja nije glasao,tako da ni s tim nemam problem.Nije tako bilo samo u Beogradu.Isto je bilo i na drugoj strani s tim shto u Beogradu chak i pod zlim tiraninom Miloshevicem i tadashnjoj SR Jugoslaviji ni jedna nacionalna manjina nije proterana kad je krenuo rat.Pored Srba nacionalnih manjina i danas ima u Srbiji u pozamashnom broju.Hrvati su sve proterali.I to nije od juche stvar,nego neshto mnogo mnogo dublje istorijski.Nekada su na danashnjoj teritoriji Hrvatske pored Srba ziveli i Italijani a i oni su podelili sudbinu Srba.Etnichka struktura Srbije se u zadnjih pola veka pa i vishe ostala maltene vishe-manje nepromenjena,shto se Kosova tiche i na nashu shtetu,dok se sasvim"sluchajno"teritorija Hrvatske etnichki chistila kroz vreme.I opet samo nama prosipaju neke priche o "osveshcivanju".Ja ne porichem nashu krivicu niti verujem da smo bezgreshni ALI shto je mnogo vaznije ne verujem u komunistichku besmislicu da je sve uvek apsolutno isto-i ako je neki Hrvat losh to po default-u znachi da MORA da se nadje neki Srbin iste krivice da opravda Hrvata pomirljivim"svi smo mi isti".Nismo mi izgubili zato shto se desila 91.,ili zato shto je Sloba bio vetji tiranin od Njofre ili neshto 10.nego zato shto je u glavama vetjine Srba tzv."prodemokratski"orjentisanih postalo normalno da uvek trazi laznu ravnotezu sa Hrvatskim zlochinima.To je sushtina -500 000= 1000Kad ne poshtujesh svoju istoriju ni ne zasluzujesh bolje.
 
Pa to je jedna strana medalje.Ja znam da ja niti iko od mojih nikada za Slobu ili Sheshelja nije glasao,tako da ni s tim nemam problem.Nije tako bilo samo u Beogradu.Isto je bilo i na drugoj strani s tim shto u Beogradu chak i pod zlim tiraninom Miloshevicem i tadashnjoj SR Jugoslaviji ni jedna nacionalna manjina nije proterana kad je krenuo rat.Pored Srba nacionalnih manjina i danas ima u Srbiji u pozamashnom broju.Hrvati su sve proterali.I to nije od juche stvar,nego neshto mnogo mnogo dublje istorijski.Nekada su na danashnjoj teritoriji Hrvatske pored Srba ziveli i Italijani a i oni su podelili sudbinu Srba.Etnichka struktura Srbije se u zadnjih pola veka pa i vishe ostala maltene vishe-manje nepromenjena,shto se Kosova tiche i na nashu shtetu,dok se sasvim"sluchajno"teritorija Hrvatske etnichki chistila kroz vreme.I opet samo nama prosipaju neke priche o "osveshcivanju".Ja ne porichem nashu krivicu niti verujem da smo bezgreshni ALI shto je mnogo vaznije ne verujem u komunistichku besmislicu da je sve uvek apsolutno isto-i ako je neki Hrvat losh to po default-u znachi da MORA da se nadje neki Srbin iste krivice da opravda Hrvata pomirljivim"svi smo mi isti".Nismo mi izgubili zato shto se desila 91.,ili zato shto je Sloba bio vetji tiranin od Njofre ili neshto 10.nego zato shto je u glavama vetjine Srba tzv."prodemokratski"orjentisanih postalo normalno da uvek trazi laznu ravnotezu sa Hrvatskim zlochinima.To je sushtina -500 000= 1000Kad ne poshtujesh svoju istoriju ni ne zasluzujesh bolje.



:lol::lol::lol:Zaista moram da se nasmejem, mada nije od srca, više onako da se ne rasplačem kad čitam ovakve komentare.

I gde ti, osim deklarativno, vidiš u svemu našu krivicu? Ne vidiš je nigde. Ne vidiš je ni u tome što su svi Srbi sa prostora bivše YU kao najgluplje ovce slušali Miloševića i Šešelja, što Milošević (to sad već i vrapci znaju) nije prstom mrdnuo da spasi Srbe u Hrvatskoj, iako im je obećavao kule i gradove, kao uostalom i svima nama, ako nije i pomogao da se onako kolektivno isele.

I onda nabrajaš svašta, od čega pola ne mogu da razumem, obzirom da nema logike i na kraju izvlačiš zaključak da je u stvari krivica u prodemokratski opredeljenim ljudima, citiram: "uvek traži ravnotežu sa hrvatskim zločinima". To je tvoj zaključak, je li?

Ništa ti ne vidiš i pored očiju, ama baš ništa. Ti možda ne vičeš "Mladić je heroj", ali to misliš, ti možda ne govoriš da Srebrenica nije zločin, ali to misliš, to izbija iz svake tvoje reči.

E dok sa tim ne raščistimo, nema dalje, a ti možeš da tražiš krivca i u Nemcima i u Hrvatima i u svima ostalima, ali nas, kako kaže moj suprug, hebe podatak, ti zločini se pišu nama - Srbima.

A o nemačkoj i hrvatskoj krivici - drugi put. Ona postoji, i to kako postoji, ali prvo očisti djubre ispred svojih vrata, pa onda zaviri pred komšijina.
 
Nismo mi izgubili zato shto se desila 91.,ili zato shto je Sloba bio vetji tiranin od Njofre ili neshto 10.nego zato shto je u glavama vetjine Srba tzv."prodemokratski"orjentisanih postalo normalno da uvek trazi laznu ravnotezu sa Hrvatskim zlochinima.To je sushtina -500 000= 1000Kad ne poshtujesh svoju istoriju ni ne zasluzujesh bolje.
:shock:
Aha zato sto su "prodemokratski" Srbi Karadzic ,Sloba ,Seselj ,Martic,Mladic i ostali nacionalni vozdovi trazili laznu ravnotezu izmedju Hrvata i Srba zato su pogubili sve ratove koje su vodili ili su mozda te ratove vodili zli nacionalni izdajnici koji optuzuju nevine Srbe poput Cede ,Canka Biserke ili Kandicke pa su ih oni i izgubili bas zanimljivo:mrgreen:eto sad bar znamo da su pravi krivci za ratni poraz "prodemokratski " opredeljeni Srbi koji u vreme rata nisu bili ni blizu vlasti ,a oni koji su ih vodili na terenu nisu nista krivi ,hvala ti sto si nam otvorio oci .
 
@Registra,

:lol:Koja gomila gluposti.Ti znash shta ja mislim.To je isti princip kao Hrvatsko"zna se ko je kontrolisao JNA":lol:Kakve veze to shto Miloshevic nije pomogao Srbima u Krajini ima sa tim da su ih HRVATI proterali?I da je Tudjman to u startu planirao.Krivica moze da bude politichara,u ovom konkretnom sluchaju Miloshevica za saucheshnishtvo jer nije reagovao ali nije ih on proterao nego Hrvatska drzava,njena vojska.I po tebi je "normalno"da su za proterivanje Srba krivi birachi koji su glasali za Miloshevica,a ne oni koji su od pochetka imali plan sve da ih proteraju.Vrh:lol:
 
:shock:
Aha zato sto su "prodemokratski" Srbi Karadzic ,Sloba ,Seselj ,Martic,Mladic i ostali nacionalni vozdovi trazili laznu ravnotezu izmedju Hrvata i Srba zato su pogubili sve ratove koje su vodili ili su mozda te ratove vodili zli nacionalni izdajnici koji optuzuju nevine Srbe poput Cede ,Canka Biserke ili Kandicke pa su ih oni i izgubili bas zanimljivo:mrgreen:eto sad bar znamo da su pravi krivci za ratni poraz "prodemokratski " opredeljeni Srbi koji u vreme rata nisu bili ni blizu vlasti ,a oni koji su ih vodili na terenu nisu nista krivi ,hvala ti sto si nam otvorio oci .
Nisi shvatio ko po obichaju.Da si gledao Lepa sela pazljivije video bi da su oni koji su se drali po mostovima"Ubij Ustashe" isti oni koji posle pevaju "Dajmo shansu miru"-isti licemeran mentalni sklop.To je sushtina.I zato stoji demokrate pod znacima navoda jer tu nema ni d od demkoratskog nachina razmishljanja.To je samo ispljuvak bratstva&jedinstva prilagodjen novim okolnostima.:lol:
 
Nisi shvatio ko po obichaju.Da si gledao Lepa sela pazljivije video bi da su oni koji su se drali po mostovima"Ubij Ustashe" isti oni koji posle pevaju "Dajmo shansu miru"-isti licemeran mentalni sklop.To je sushtina.I zato stoji demokrate pod znacima navoda jer tu nema ni d od demkoratskog nachina razmishljanja.To je samo ispljuvak bratstva&jedinstva prilagodjen novim okolnostima.:lol:
pa dal su isti mentalni sklop o tome se moze pricati ,mozda jesu ne kazem, ali to nema nikakve veze jer je tih koji su demonstrirali protiv rata i u realnom zivotu kao i u filmu bio jako malo osim mozda na onom protestu protiv bombardovbanja Sarajeva leta 92. ali ni to nije znacajno jer nisu oni vodili ratove te dakle oni ne mogu biti i krivi za poraz u istim vec su krivi oni koji su ih vodili i kurcevito zapoceli sa Srbijom do Karlobaga pa su posle pobegli ko pickice u svoje udobne Beogradske gajbe i ostavili onaj narod ,da nisu Hrvati krvi sto su Srbi izgubili rat ?
 
deco....jer ste vi ovde vecinom klinci...u to vreme bili

Registra je 101% u pravu.....a vi pisite sta hocete

P.S dzeri...po beogradu....malo malo pa bace nekom bombu u kafic......to se zove reket....ili medjusobni obracun...ili dugacak jezik...ako ti je drugar bio kao ti;););)(salim se) evo bas pre neki dan....na vidikovcu u bgd...neko mitraljezom ubi tri srbina...mlada....sta tek na to kazes???
 
deco....jer ste vi ovde vecinom klinci...u to vreme bili

Registra je 101% u pravu.....a vi pisite sta hocete

P.S dzeri...po beogradu....malo malo pa bace nekom bombu u kafic......to se zove reket....ili medjusobni obracun...ili dugacak jezik...ako ti je drugar bio kao ti;););)(salim se) evo bas pre neki dan....na vidikovcu u bgd...neko mitraljezom ubi tri srbina...mlada....sta tek na to kazes???

....neko na tvoj brk..otvorio temu..jesi mi dobar??
 
Pa moguće je biti Srbin, a imati ideologiju protiv svog naroda,npr. kao ona izdajica Čeda Jovanović.Ja sam napomenio da ti ne možeš biti antisrbin kad voliš Raška!


Izdajica (mada ne znam da li je prava reč) je po mojim kriterijumima Milošević, a ni Šešelj mu ne beži mnogo, Čeda je marginalac, nije on u mogućnosti da izda Srbiju, pridajete mu preveliki značaj.

A što se tiče prof. Raškovića, šta reći, sem da sam zaista poštovalac. Pametan čovek koga nije imao ko da čuje.
 

Back
Top