Ima li istine ili je to bila iluzija?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jesen u meni

Početnik
Poruka
26
Hipoteticka prica i isto takvo pitanje.Zeleo bih iskren odgovor,ma kakav bio.

Dva bracna para,jedan oko polovine pete decenije zivota,drugi,mladji,na polovini cetvrte decenije.Visegodisnje prijateljstvo,prvi susedi,stalna,svakodnevna druzenja do kasnih nocnih sati,zajednicki izlasci,slavlja,gotovo kao jedna(i jeste bila jedna) porodica.
Starija zena,zaposlena,majka dvoje dece,vrlo dobrog fizickog izgleda,malo skrta na recima,emocijama(ne ume ili ne zeli da ih pokaze muzu)ali dobar covek.Relativno zadovoljna zivotom, sigurna u dobar i tabilan brak.
Mladja,tek prevalila 30-u,majka,elokventna,nezaposlena,rodjenjem obdarena mnogim talentima(umetnickim,poetskim,estetskim...) solidnog izgleda,dobar sagovornik,slusalac, savtnik i prijatelj kome mozes poveriti sve..nezadovoljna zivotom,razocarana u muza i tu netrpeljivost prema njemu stalno pokazuje,otvoreno..
Stariji muskarac,blizu pedesete,na korak,vrlo,cak previse slican mladjoj zeni(po interesovanjima,talentima,retorici)..ne po izgledu.Veliki emotivac,na nivou adolescenta, solidnih,cak za njegove godine,izvanrednih fizickih predispozicija.Nezadovoljan zivotom i pomalo odnosom braku.Sve poverava prijateljici,u koju ima neograniceno poverenje.
Mladji muskarac,cutljiv,introvertan,na oko cudan,ali pravi razlog za to zna samo on.
Po neki put se poverava starijoj zeni u kojoj vidi neku vrstu zastitnika.
I posle toliko godina druzenja,mlada zena,izjavljuje ljubav starijem muskarcu..on zbunjen,bezi,ali mu podsvesno godi naklonost,iako smatra da je to protivpirodno, lomi se ali se drzi na distanci.
Ta distanca je trajala oko mesec dana,druzenje je i dalje nastavljeno,mada se pomalo videlo da tu nesto nije u redu..i najednom je planulo,prosto eruptiralo izmedju njih dvoje.
Nastala je takva lavina emocija,da je pretila da zaseni sve velike ljubavi do tada znane.
Ponasali su se kao deca,i bili su to.Ona mu se klela na ljubav do groba,on njoj takodje..da razlika u godinama(gotovo 20) nije bitna,izmenjeno je na hiljade SMS poruka, izjava ljubavi.
On potpuno odbacuje suprugu,nikakav fizicki kontakt,cak prelazi u drugu sobu..i tako mesecima..ona se kune da sa njenim muzem nema nikakvih fizickih kontakta vec par godina,sto je on jednom prilikom poverio zeni starijeg muskarca.
I tako,kao rezultat svakodnevnih susretanja,ona ostaje trudna.Zeli da rodi,boze,kakav zaplet.On se lomi..u tim godinama da postane otac..teska srca odbacuje tu mogucnost. Zivot koji se stvarao u njoj je prekinut..bolovala je,vIdelo se.A on? Bolovao je,ali nije dao da se vidi.Kao da je i deo njega bio amputiran..i jeste bio..i ostace mu rana do kraja zivota.
Jos nekoliko meseci i ...gotovo..nema vise ljubavi..sve je razgolceno..sve se zna..ona pocinje da ga patoloski mrzi,mrzi i on sebe..i boluje i pati..i produbljuje tu provaliju patnje..a dokle?? Ona nastavlja da zivi,on se povlaci u sebe...ona izlazi nocu,skitara.. kaze po neki put da je muska ruka od tada nije dodirnula...laze..ili ne? Bog bi ga znao, njemu supruga oprasta sve,ako je on mogao njoj,zasto ne ??
Da li je ovo moguce ili je scenario iz neke latino-americke sapunice? Da li je moguce da ga je stvarno volela..ili je to bila iluzija?
Jedno se zna,on je nju voleo(jeste da je napravio par gluposti,nenamerno) i volece je zauvek.Obecao je da ce umreti sa njenim imenom na usnama..i znam
 
Njen muže je gej! Je l sam pogodila? Šta je nagrada?

p.s. ako planiraš da budeš pisac, nemoj.

bug.gif
 
Sve je moguce, a ponajvise ono sto izgleda nemoguce ;)
Znaci ti si stariji muskarac?
Pa dobro, ljubav je to, sve se moze razumeti... Ali zasto lepo nisi ostavio zenu, kad si vec toliko voleo tu drugu?!
Zasto ljude sputavaju neke stege, kad je mnogo gore da napravite haos kad sve pukne i kad ucinite stvari, koje ne mozete prenebreci?
Treba slediti svoje srce, naravno ne bez obzira prema drugima, ali od dva zla izabrati manje.
Ali, lako je biti hrabar posle bitke.
 
Па добро, лако је нама зајебавати се. Надам се да ће тип што пре збрисати са овог форума, ако не - имаће прилике да види праву природу нас форумаша...на жалост! (Не бих му била у кожи.)

Шта да кажемо на тему? Не капирам шта се од нас очекује? (Претпостављам ништа, претпостављам да је само желео са неким да подели оно што га мучи - хехе, нашо је цркву у којој ће да се моли!)
Ако си желео да ти кажемо да ли га је стварно волела - а што га не би волела? Да ли је била илузија - па нека врста илузије јесте - знали су обоје да је заједнички живот немогућ, били су свесни од почетка у шта улазе...и питање тренутка је било када ће пући...

Да ли се дешавају овакви заплети и ван шпанских серија?Дешавају се и жешћи, шпанске серије нису ни близу стварном животу...

Шта сад?
Ништа, отпатити своје, пресабрати шта се заиста жели у животу...и потезе вући у том правцу, али при томе увек имати у свести да ''никад не може и јаре и паре'' и да ''не можеш да се *****, а да ти не уђе''!

Ил, ајд, да не завршим народним умотворинама него да мало улепшам књижевним цитатом:''Чашу меда јошт нико не попи док је чашом жучи не згрчи!''

Наздравље!
 
e ima i mnogo gorih prica od ove sto si sad napisao,bas sam u situaciji da posmatram slican dogadjaj :roll:

ne znam koja je poenta price,osim da muskarci u pedesetim cesto flipnu i prave sranje od zivota i sebi i drugima i da ih ne treba uzimati ozbiljno ni pet posto...

mislim meni je ovo smesno.ako je stvarna prica jos smesnije,jer ljudi sebi prave pakao od zivota jer glume romantiku u sestoj deceniji.bzvz.blam.

a ako je fiktivna prica,onda je za one ljubice,krimice ili one price sto izlaze u sredini u gloriji,koje ne znam da li ko cita,ali u svakom slucaju patetika hc :)
 
Dobro, bre, a šta je bilo sa njenim mužem?! :confused:

(Mladji muskarac,cutljiv,introvertan,na oko cudan,ali pravi razlog za to zna samo on.
Po neki put se poverava starijoj zeni u kojoj vidi neku vrstu zastitnika....)

Meni nekako njega najviše žao! Mutlja mutljavi najgore prođe- mislim- svi su se nekako ogrebali za po koji snošaj, jedino on ćorak... :confused:
 
Glavno pitanje je da li je bial iluzija?
Pa ok, verujem da ga je volela.
Zasto ga sad izbegava?
Zato sto ju je razocarao uzasno i odbacio kad je bila najranjivija, tj. njeno dete, tj. njihovo dete.
Trebalo je da uzme stvari u svoje ruke i da je zgrabi, ma koliko se ona bojala i da se bori za svoju ljubav i svoje dete.
Najteze je sto ne mozemo da vratimo vreme.

Bilo je situacija kad sam se ja bojala ljubavi, veze, necega sto je jace od mene i sto ne mogu da kontrolisem.
Da sam propstila neke stvari, kajala bih se mnogo vise, nego sto mi je krivo zbog nekih losih poteza, prepustanja...
 
Zato sto ju je razocarao uzasno i odbacio kad je bila najranjivija, tj. njeno dete, tj. njihovo dete.

Па јест тако кад се гледају изоловано њих двоје...

Али постоје ту и друга деца, и други супружници са којима су годинама у браку и за које их нешто веже (да није тако било би лако), постоје и објективне околности: све се дешава у комшилуку, у оквиру дугогодишњег породичног пријатељства..има ту хиљаду ствари које нису тако једноставне...

Повредити једну или повредити много драгих особа?

Мада...није ми баш најјасније шта је она хтела. Не каже се да ли је она желела да се разводи и да гради нову породицу са тим типом? Да ли је била спремна на то и све проблеме које то носи? Или је само хтела дете као потврду да је он воли? (Овде мсилим на честу женску манипулацију:'' Ако не желиш дете са мном то значи да ме не волиш!'')
 
marina.c:
Dobro, bre, a šta je bilo sa njenim mužem?! :confused:

(Mladji muskarac,cutljiv,introvertan,na oko cudan,ali pravi razlog za to zna samo on.
Po neki put se poverava starijoj zeni u kojoj vidi neku vrstu zastitnika....)

Meni nekako njega najviše žao! Mutlja mutljavi najgore prođe- mislim- svi su se nekako ogrebali za po koji snošaj, jedino on ćorak... :confused:
Pa ja rekoh da je derpe, al dobih na PP da nisam pogodila. A mene ovo "al pravi razlog za to zna samo on" nekako baš na tako nešto asociralo.

bug.gif
 
Pa shto se vratio zeni taj matoriji ako je ne voli?
I ako voli ovu mladju shto nije hteo da bude tatica?
Missim kako bezveze prichica..toliko banalna da bi chak mogla da bude i istinita.:lol:
Najbolje da se ubiju svi kolektivno koliko su patetichni kad i dalje zive u kolotechini koju ne zele...zena starija ne voli muza ni on nju...mladja isto...tuga od ljudi.
 
Е, ******, када би људи сваки пут рушили цео свој и живот бројних драгих људи кад год се зателебају... И када би сваки пут рађали децу само зато што су тако заљубљееени...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top