Pravo svedoka u sudu

Katarina3010

Početnik
Poruka
8
Molim vas da mi advokat odgovori na sledeća pitanja iz oblasti pravosuđa:

1. Da li imam pravo da pre početka glavnog pretresa - kao svedok, zahtevam izuzeće
medija?
2. Kako da znam koja su moja prava, kao svedoka, na suđenju?

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
 
Katarina3010:
Molim vas da mi advokat odgovori na sledeća pitanja iz oblasti pravosuđa:

1. Da li imam pravo da pre početka glavnog pretresa - kao svedok, zahtevam izuzeće
medija?
2. Kako da znam koja su moja prava, kao svedoka, na suđenju?

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Nisam advokat , ali bi te samo nesto iskreno pitao: Ako mislis da si nepravedno optuzen/na, zasto bi ti smetali mediji? Zar ne bi bilo bolje da medija ima bas zato jer bi tako i dokazao javnosti svoju nevinost! Imas pravo bar po meni da te na televiziji skrembluju kako ti nebi svako video lice , ako se radi o tome da ti je zivot ugrozen jer svedocis o necem tajnom i opasnom i protiv organizovane grupe, u svakom drugom slucaju nevidim ijedan razlog da se krijes!
 
Katarina3010:
Molim vas da mi advokat odgovori na sledeća pitanja iz oblasti pravosuđa:

1. Da li imam pravo da pre početka glavnog pretresa - kao svedok, zahtevam izuzeće
medija?
2. Kako da znam koja su moja prava, kao svedoka, na suđenju?

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Немаш, али имаш право изузећа целокупне јавности у колико то угрожава твоју личну безбедност.
Обавезно, али обавезно се јави неком адвокату, али никако адвокату умешаном у поступак јер је њему циљ интерес клијента а не твој.
 
Katarina3010:
Molim vas da mi advokat odgovori na sledeća pitanja iz oblasti pravosuđa:

1. Da li imam pravo da pre početka glavnog pretresa - kao svedok, zahtevam izuzeće
medija?
2. Kako da znam koja su moja prava, kao svedoka, na suđenju?

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
tvoja prava kao svedoka su da govoriš istinu, a možeš da prećutiš na pitanja koja bi tebe ili bliskog srodnika dovela do krivičnog gonjenja, znatne materijalne štete ili teške sramote. O svemu će te predsednik veća, ili sudija pojedinac, obavestiti pre tvog svedočenja. Stav 100 i 102. stav 2 ZKP-a
Što se tiče medija, njih u principu i nema na suđenju, ako je reč o javnosti, suđenja su javna i svaki građanin Srbije ima pravo da prisustvuje suđenju.

Nadam se da sam pomogao.
 

Back
Top